1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

 • KVIEČIAME DALYVAUTI

  KRAUJO NUOTRAUKA

  Nacionalinis kraujo centras minėdami Pasaulinę kraujo donorų dieną vykdo „Neatlygintinos kraujo donorystės turą per Lietuvą 2019“, o liepos 3-iąją aplankė ir Kėdainių miestą. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja Nacionaliniam kraujo centrui už padėką bei džiaugiasi abipusiu bendradarbiavimu.

  Daugiau informacijos apie kraujo donorystes Lietuvoje bei Kėdainiuose galite rasti https://www.facebook.com/kraujodonoryste/ arba http://v2.kraujodonoryste.lt/

   

AR SAUGIOS SOLIARIUMŲ PASLAUGOS KAUNO MIESTE?

Spausdinti

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento (toliau – Kauno departamento) duomenimis 2016 metais soliariumų paslaugas Kauno mieste teikė 72 fiziniai ir juridiniai asmenys, kuriems išduoti leidimai – higienos pasai vykdomai soliariumų paslaugų veiklai. Iš 28 planine tvarka patikrintų soliariumo paslaugas teikiančių įmonių net 12 buvo nustatyti pažeidimai bei paskirtos administracinės nuobaudos.

Vykdydami soliariumų paslaugų saugos kontrolę, visuomenės sveikatos specialistai vertina soliariumų atitiktį Lietuvos higienos normos HN 71:2009 “Soliariumai. Įrengimas ir eksploatavimas”, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2009 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. V-517 reikalavimams. Periodinė kontrolė vykdoma vadovaujantis tiesioginės valstybinės visuomenės sveikatos saugos kontrolės reglamento 23 priedu Soliariumo paslaugų periodinės visuomenės sveikatos saugos kontrolės klausimynu.

Nustatyti pažeidimai

         Kontrolės metu paslaugos teikėjai nepateikė naudojamos įrangos techninių dokumentų; darbuotojai neišklausę higienos įgūdžių ir pirmosios medicinos pagalbos teikimo mokymo kursų; darbuotojai nepasitikrinę sveikatos; paslaugų vartotojams nepateikta būtina informacija apie teikiamas soliariumo paslaugas; netinkama patalpų, įrangos priežiūra bei tyrimų (matavimų) rezultatai neatitiko teisės aktų reikalavimų.

         Taip pat nustatyta, kad soliariumo įrangai naudojamos netinkamos dezinfekcijos priemonės; teikiama informacija apie soliariumo gydomąjį, profilaktinį ar teigiamąjį poveikį sveikatai; soliariumų įrangų ultravioletinių spindulių spinduolių valymo darbai neregistruojami žurnale; apsauginių akinių ultravioletinės spinduliuotės praleidimo faktorius viršijo leistinas vertes.

         Soliariumai, kuriuose patikrinimo metu buvo nustatyti teisės aktų pažeidimai, patikrinti pakartotinai. Grįžtamosios kontrolės metu pažeidimų nenustatyta.

         Dažniausiai higienos normos pažeidimai nustatomi operatyviosios kontrolės metu, kuri atliekama gavus informaciją iš kitos institucijos ar turint pagrįstos informacijos apie galimai vykdomą veiklą nelegaliai bei esamus pažeidimus soliariumo paslaugas teikiančiuose objektuose.

       2016 metais Kauno departamento specialistai, atliko operatyviąją visuomenės sveikatos saugos kontrolę vienoje įstaigoje, kurioje buvo nustatyti teisės aktų pažeidimai bei paskirta administracinė nuobauda.

 

Patarimai soliariumų mėgėjams

 

 Kauno departamento specialistai primena soliariumų paslaugų vartotojams ne vien tik mėgautis dirbtinės saulės malonumais, bet ir atkreipti dėmesį į soliariumų higieninę būklę. Soliariumuose turi būti viešai pateikta informacija paslaugų vartotojams apie soliariumų keliamą riziką sveikatai, deginimosi rėžimą bei fotoalergiją sukeliančių medžiagų sąrašas. Besinaudojantys šiomis paslaugomis turėtų atkreipti dėmesį, kad soliariumo įrangos gultas ir apsauginiai akiniai po kiekvieno vartotojo apsilankymo turi būti valomi specialiais dezinfekciniais  skysčiais.

Soliariumų darbuotojai  privalo dezinfekciniu skysčiu nuvalyti stovimųjų kabinų grindis bei sienas, rankenas, už kurių paslaugų vartotojai laikosi degindamiesi. Kilimėliai, kurie yra patiesti šalia įrangos,  dažniausiai būna  daugkartinio naudojimo, tad paslaugų vartotojai ant jų lipa basomis kojomis, todėl yra didžiulė tikimybė užsikrėsti grybeliniais odos ir nagų susirgimais, jeigu jie nėra tinkamai dezinfekuojami. Kiekvienas paslaugų vartotojas gali gauti paslaugų teikimo kortelę, kurioje pildoma deginimosi data, trukmė, seansų skaičius. Higienos normoje rašoma, kad draudžiama soliariumų paslaugas teikti jaunesniems nei 18 metų asmenims.

           Visuomenės sveikatos specialistai pataria naudotis tik tais soliariumais, kurie turi išduotą leidimą – higienos pasą, kuris liudija, kad ūkinės komercinės veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimus. Leidimas – higienos pasas turi būti pateikiamas soliariumo paslaugų vartotojams gerai matomoje vietoje.

Vaida Urbonė

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Kauno departamento

Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. 8 37 331691

El. paštas: vaida.urbone@nvsc.lt

 

Kristina Mikalauskienė

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Kauno departamento

Vidaus administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. 8 37 331684

El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 

 

 

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.