1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • Baigiasi maudymosi sezonas

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriumi, visą maudymosi sezoną (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.) Kėdainių rajone stebėjo šias maudymvietes: Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu. Buvo siekiama apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką, sumažinti maudyklų taršą ir prisidėti prie maudyklų vandens kokybės gerinimo.

 • Tymai: kodėl svarbu pasiskiepyti?

  Šių metų pirmąjį pusmetį paaiškėjo tymų protrūkio Lietuvoje rezultatai. Ligonių kasų informacinės sistemos „Sveidra“ duomenimis, minėtu laikotarpiu tymais sirgo net 552 pacientai, prisirašę Kauno ir Marijampolės apskričių gydymo įstaigose. Jiems buvo teikiamos ambulatorinės ir stacionarinės gydymo paslaugos. Pernai šis skaičius buvo kur kas mažesnis – tymais sirgo vos penki asmenys (iš jų vienas gydytas stacionare).

  Tymai – užkrečiama pavojinga liga

  Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėjos Nijolės Bijanskienės, tymai – ūmi, užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymų sukėlėjo virusas plinta oro srautais pastatų viduje: koridoriais, laiptinėmis, ventiliacijos kanalais, instaliacijų šachtomis, taip pat kvėpavimo takų sekretais, per suterštas rankas ar daiktus.

  Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus, kuris neretai suserga ir plaučių uždegimu, gerklų pakenkimu (krupu), rečiau – smegenų uždegimu (encefalitu). Dažniausios tymų komplikacijos – vidurinės ausies, plaučių, smegenų (encefalitas) uždegimas, laringitas, viduriavimas.

  „Tymai – tik skiepais valdoma infekcija, – pabrėžia N. Bijanskienė.– Tymų vakcina pasaulyje skiepijama daugiau nei 40 metų. Ja skiepijami antraisiais gyvenimo metais, o ilgalaikio imuniteto susidarymui būtina įskiepyti du kartus. Lietuvoje vaikai pagal vaikų skiepų kalendorių skiepijami 15 mėnesių ir 6–7 metų amžiaus. Skiepijama kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina, kurią kompensuoja ligonių kasos“.

  Verta atkreipti dėmesį tai, kad žmonės, turėję kontaktą su sergančiuoju tymais, taip pat gali pasiskiepyti ligonių kasų kompensuojama MMR vakcina. Tam tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Po kontakto su sergančiuoju tymais, rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 dieną) ir jei nesusergama – pasiskiepyti.

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas higienos normas.

  Informaciją apie atliktus pakartotinius vandens tyrimus rasite spaudoje bei Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiubiuras.lt

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

SKIEPIJIMŲ APIMTYS LABIAUSIAI PADIDĖJO TEN, KUR JAU BUVO DIDŽIAUSIOS

Spausdinti

Pasaulio sveikatos organizacijos bei Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro viena pagrindinių nuostatų yra skiepijimo nuo sezoninio gripo apimčių didinimas. Ir būtent Kaunas pasižymi kaskart didėjančiais paskiepytų asmenų skaičiais.

Iki 2017 m. balandžio 1 d. Kauno apskrityje buvo panaudota net 99,8 proc. sezoninio gripo vakcinos, įsigytos valstybės biudžeto lėšomis, skirtos rizikos grupių asmenų skiepams. Visą skirtą vakciną panaudojo Kauno apskrities teritorijos ASPĮ, o Kauno mieste ir rajone vakcinos panaudojimas siekė atitinkamai 99,6 ir 99,96 proc. Šiuo metu Kauno rajone yra likusi tik viena nepanaudota gripo vakcinos dozė, o Kauno mieste – 59.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas atkreipia dėmesį, kad Kauno apskrityje paskiepytų nuo gripo asmenų skaičius kasmet didėja. Lyginant su praėjusių metų sezonu (2015 – 2016 m.) didžiausias pokytis nustatytas Kauno mieste (16,3 proc.), Prienų rajone (13,3 proc.), Kaišiadorių rajone (12,5 proc.) ir Jonavos rajone (11,8 proc.). Iš viso Kauno apskrityje už valstybines lėšas pasiskiepijo 12,1 proc. daugiau asmenų negu pernai.

Gyventojų aktyvesnę vakcinaciją galėjo paskatinti savalaikė informacija apie gripą, tarpinstitucinis bendradarbiavimas ir Kauno apskrities teritorijų skirtingas dydis. Taip pat galėjo turėti įtakos ir nuo 2016-01-01 įsigaliojęs Skatinamųjų pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašas, kuris buvo papildytas nauja paslauga ,,Asmenų, priskiriamų rizikos grupei skiepijimas gripo vakcina“.

Pateikiant išsamesnius duomenis, valstybės biudžeto lėšomis 2016 – 2017 m. gripo sezoną buvo paskiepyti net 26 230 rizikos grupių asmenų, iš kurių: 15 095 gripo vakcinos dozių buvo skirtos 65 m. ir vyresnių asmenų skiepijimui, 7 572 - asmenims iki 65 m. amžiaus, sergantiems lėtinėmis ligomis, 2 789 - sveikatos priežiūros darbuotojams (įeina visos amžiaus grupės), 764 - asmenims iki 65 m. gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose, ir 217 nėščiosioms.

Lyginant su 2015 – 2016 metų gripo sezonu šiemet lėtinėmis ligomis sergančių asmenų skiepijimo apimtys padidėjo iki 20,8 proc. Taip pat apimčių padidėjimas pastebimas ir socialinės slaugos įstaigose, kuriose sezoninio gripo vakcinos apimtys 65 m. ir vyresniems asmenims padidėjo iki 32,2 proc., o darbuotojams net iki 66,7 proc., lyginant su praėjusių metų gripo sezonu. Didėjant skiepijimo apimtims medikų grupėje tikėtina, kad jos padidėtų ir kitose rizikose grupėse bei visoje Lietuvos populiacijoje.

Analizuojant nėščiųjų skiepijimo nuo sezoninio gripo apimtis, džiaugiamės, kad šis rodiklis Kauno apskrityje buvo pats didžiausias, lyginant su kitomis rizikos grupėmis. 2016 – 2017 m. gripo sezono metu buvo paskiepyta beveik 80 proc. nėščiųjų daugiau (iš viso – 217 pasiskiepijusių) nei pernai (121 iš viso – pasiskiepijusių). Daugiausiai nėščiųjų buvo paskiepyta Kauno mieste ir rajone.

Taigi, galima apibendrinti, kad kiekvieną gripo sezoną Kauno apskrityje pasiskiepijimo apimtys, už valstybės biudžeto lėšas, nuolatos didėja.

 

 

Kontaktai žiniasklaidai

Kristina Mikalauskienė

Tel. 8 37 33 16 84; 867653401

El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai "> Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 

 

 

 

Vidaus administravimo skyriaus vedėja                                                               Sonata Kunickienė

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.