1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • Baigiasi maudymosi sezonas

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriumi, visą maudymosi sezoną (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.) Kėdainių rajone stebėjo šias maudymvietes: Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu. Buvo siekiama apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką, sumažinti maudyklų taršą ir prisidėti prie maudyklų vandens kokybės gerinimo.

 • Tymai: kodėl svarbu pasiskiepyti?

  Šių metų pirmąjį pusmetį paaiškėjo tymų protrūkio Lietuvoje rezultatai. Ligonių kasų informacinės sistemos „Sveidra“ duomenimis, minėtu laikotarpiu tymais sirgo net 552 pacientai, prisirašę Kauno ir Marijampolės apskričių gydymo įstaigose. Jiems buvo teikiamos ambulatorinės ir stacionarinės gydymo paslaugos. Pernai šis skaičius buvo kur kas mažesnis – tymais sirgo vos penki asmenys (iš jų vienas gydytas stacionare).

  Tymai – užkrečiama pavojinga liga

  Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėjos Nijolės Bijanskienės, tymai – ūmi, užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymų sukėlėjo virusas plinta oro srautais pastatų viduje: koridoriais, laiptinėmis, ventiliacijos kanalais, instaliacijų šachtomis, taip pat kvėpavimo takų sekretais, per suterštas rankas ar daiktus.

  Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus, kuris neretai suserga ir plaučių uždegimu, gerklų pakenkimu (krupu), rečiau – smegenų uždegimu (encefalitu). Dažniausios tymų komplikacijos – vidurinės ausies, plaučių, smegenų (encefalitas) uždegimas, laringitas, viduriavimas.

  „Tymai – tik skiepais valdoma infekcija, – pabrėžia N. Bijanskienė.– Tymų vakcina pasaulyje skiepijama daugiau nei 40 metų. Ja skiepijami antraisiais gyvenimo metais, o ilgalaikio imuniteto susidarymui būtina įskiepyti du kartus. Lietuvoje vaikai pagal vaikų skiepų kalendorių skiepijami 15 mėnesių ir 6–7 metų amžiaus. Skiepijama kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina, kurią kompensuoja ligonių kasos“.

  Verta atkreipti dėmesį tai, kad žmonės, turėję kontaktą su sergančiuoju tymais, taip pat gali pasiskiepyti ligonių kasų kompensuojama MMR vakcina. Tam tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Po kontakto su sergančiuoju tymais, rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 dieną) ir jei nesusergama – pasiskiepyti.

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas higienos normas.

  Informaciją apie atliktus pakartotinius vandens tyrimus rasite spaudoje bei Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiubiuras.lt

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

JUDĖJIMAS - TAI GYVENIMAS

Atnaujinta Pirmadienis, 27 Vasaris 2012 16:15

Spausdinti

Normal 0 19 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Nuo 2002 m. Pasaulio sveikatos organizacija kasmet gegužės 10-ąją mini ,,Judėjimo sveikatos labui“ dieną.

Darbe mes praleidžiame didžiąją savo gyvenimo dalį (apie 60 proc. aktyvaus laiko). Todėl darbo vieta užima išskirtinę vietą kuriant fizinį aktyvumą palaikančią aplinką. Kviečiame neužmiršti fizinio aktyvumo galimybių darbe: lipti laiptais, o ne keltis liftu, daryti mankštos pertraukėles (yra mankštos pratimų su kėde, atsistojus), įsigyti supamąsias darbo kėdes nugaros skausmų profilaktikai, į darbą ir iš darbo eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu ir kt.

alt

Vienas reikšmingiausių sveikatos stiprinimo veiksnių yra pakankamas fizinis aktyvumas ir sveika mityba. Judėjimas - biologinis organizmo poreikis, be kurio normali žmogaus veikla yra neįmanoma. Tai gyvybės, veiklumo ir aktyvumo požymis. Nepakankamas judėjimo aktyvumas yra vienas iš dižiausių lėtinių ligų išsivystymo faktorių. Pasak Pasaulio Sveikatos organizacijos, pakankamas judėjimo aktyvumas teigiamai veikia nuotaiką, savigarbą, gerina fizinę išvaizdą ir laikyseną, mažina priešlaikinį mirtingumą ir nutukimą, hipertenziją, širdies - kraujagyslių ligas. Fizinis nejudrumas gresia tiems, kurie gyvendami, dirbdami daug sėdi. Kai kuriose šalyse nejudrumo lygis toks didelis, kad polinkio antsvoriui neįmanoma sustabdyti jokia suderinta dieta. Jau dabar pasaulyje yra apie 315 milijonų nutukusių žmonių. Šis skaičius kasmet vis didėja. Šiandienos technologinis progresas sudaro visas sąlygas mus "atleisti" nuo bet kokio fizinio darbo. Daugumoje profesijų vyrauja protinis darbas, stresinės situacijos, o fiziniam aktyvumui nelieka vietos, viską "nurašome" laiko trūkumui. O dėl per mažo fizinio aktyvumo galime susirgti daugeliu "civilizacijos" ligų. Tačiau, jei save laikome "protaujančiomis būtybėmis" ir norime būti sveikais iki senatvės, turim aukoti dalį savo laiko vardan tos sveikatos. Nes tinkamas fizinis aktyvumas ramina nervų sistemą, padeda įveikti stresus, depresiją. Gerėja miegas, geriau pailsime, todėl didėja darbingumas.

Fizinis aktyvumas ir tinkama mityba kartu padėtų išspręsti daugelį su antsvoriu ir nutukimu susijusių problemų. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja vidutinio intensyvumo fizinį judėjimą, pvz., spartų žingsniavimą ne trumpiau nei 30 min. kasdien ir ne mažiau kaip penkias dienas per savaitę. Vaikščiojimas labiausiai naudingas daug sėdintiems žmonėms: eikite į darbą pėsčiomis, užuot važiavę mašina; eikite vakare pasivaikščioti, užuot sėdėję prie televizoriaus ar kompiuterio; savaitgalius praleiskite aktyviai sportuodami, užuot vartydamiesi ant sofos.

Nepakankamą fizinį aktyvumą lemia nežinojimas, kas yra pakankamas fizinis aktyvumas ir kokia jo nauda sveikatai, senėjimas, per didelis kūno svoris, paauglystė, bei priešinimasis kaitai (sunku pradėti). Tačiau, pradėjus mankštintis ir sportuoti, labai greitai pajuntami teigiami pokyčiai: pagerėja savijauta, atsiranda noras geriau atrodyti, įdomiai praleisti laisvalaikį bei stiprinti sveikatą. Jei Jūsų fizinis aktyvumas yra nepakankamas, niekada nevėlu pradėti mankštintis ir sportuoti. Kiekvienas gali pasirinkti tinkamą mankštos ar sporto rūšį.

Mes visi žinome apie judėjimo svarbą mūsų sveikatai. Tačiau žinoti nepakanka. Reikia tikėti ir daryti!

 

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė

Danguolė Avižiuvienė

 

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.