1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

 • KVIEČIAME DALYVAUTI

  KRAUJO NUOTRAUKA

  Nacionalinis kraujo centras minėdami Pasaulinę kraujo donorų dieną vykdo „Neatlygintinos kraujo donorystės turą per Lietuvą 2019“, o liepos 3-iąją aplankė ir Kėdainių miestą. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja Nacionaliniam kraujo centrui už padėką bei džiaugiasi abipusiu bendradarbiavimu.

  Daugiau informacijos apie kraujo donorystes Lietuvoje bei Kėdainiuose galite rasti https://www.facebook.com/kraujodonoryste/ arba http://v2.kraujodonoryste.lt/

   

IŠLIKIME SVEIKI

Atnaujinta Pirmadienis, 27 Vasaris 2012 15:43

Spausdinti

alt
Ūminės virusinės kvėpavimo takų ligos dažnai vadinamos „peršalimo ligomis" - tai dažniausios infekcijos, sukeliančios epidemijas (peršalimo ligomis vadiname grip
ą, paragripą, rinovirusinę, sincitiovirusinę, adenovirusinę infekcijas). ,,Peršalimo ligas” gali sukelti virš 100 rūšių virusų. Šiomis ligomis kiekvienas suaugęs žmogus vidutiniškai perserga 2 kartus per metus, o vaikas - 3 kartus (ikimokyklinio amžiaus vaikai - net 6 kartus). Peršalama, kai žmogaus organizmas nespėja prisitaikyti prie temperatūros svyravimų. Kadangi daug ligonių vaikščioja ir sirgdami, tai virusą perduoda aplinkiniams. Būsimoms mamoms virusinių infekcijų eiga dažnai būna sudėtingesnė ir sukelia daugiau komplikacijų. Papuolę į  jų organizmą virusai neigiamai veikia daugelį organų, gali  pakenkti ir vaisiui.  Virusinės infekcijos didina persileidimų tikimybę, ypač ankstyvoje nėštumo stadijoje.

 

Siūlome kelis patarimus, kaip išvengti šių ligų ir visada išlikti sveikiems ir darbingiems.

 • Būkite fiziškai aktyvūs. Tai stiprina imunitetą, grūdina organizmą. Moksliškai įrodyta, kad reguliariai savo malonumui fizine veikla užsiimantys žmonės daug rečiau serga ūminėmis kvėpavimo takų ligomis.
 • Valgykite šviežias daržoves ir vaisius, kuriose gausu vitamimų, bioflavanoidų, karotinoidų, tai yra tamsiai žalios, geltonos, bei raudonos spalvos daržoves ir vaisius: abrikosus, brokolius, morkas, moliūgus, špinatus. Ypač peršalimo profilaktikai tinka vitaminas C, kuris yra vienas iš svarbiausių antioksidantų stiprinantis imuninę sistemą bei stabilizuojantis psichiką. Šio vitamino gausu juoduosiuose serbentuose, erškėtuogėse, spanguolėse, raugintuose kopūstuose. Tik reikėtų priminti, kad vitamino C perteklius organizme ne kaupiamas, bet pašalinamas.
 • Dažniau būkite gryname ore. Grynas oras grūdina, o taisyklingai kvėpuojant gerai ventiliuojami plaučiai. Vertėtų išmokti bent keletą kvėpavimo pratimų.
 • Vėdinkite patalpas bet kuriuo metų laiku. Virusai gerai plinta uždarose, blogai vėdinamose patalpose, kuriose daug žmonių. Vėdinti rekomenduojama sudarant skersvėjį, t.y. atidarius langus nors 10 min. Dažnas vėdinimas ir patalpų bei kitų paviršių valymas drėgnu būdu, užkerta kelią patalpose esančių virusų plitimui. Tinkamas mikroklimatas taip pat gali padėti išvengti peršalimo. Optimali kambario temperatūra, kurioje yra ikimokyklinio amžiaus vaikų – 20–22ºC, vyresniems vaikams ir suaugusiems, pakanka  18–19ºC. Patalpų oro drėgmė turėtų būti 40–60 proc., o oro judėjimo greitis šaltuoju metų laikotarpiu turi būti ne didesnis kaip 0,15 m/s, šiltuoju – ne didesnis kaip 0,25 m/s.
 • Kuo dažniau plaukite rankas. Dažnai virusus ir kitus ligų sukėlėjus parsinešame ant rankų  - juk jų pilna autobusuose, ant durų rankenų, kitose viešose vietose. Nuo rankų virusai lengvai patenka į akis, burną, nosį.
 • Venkite didelių žmonių susibūrimo vietų.
 • Pasiskiepykite. Efektyviausia apsauga nuo gripo, pneumokokinių infekcijų ir jų sukeliamų komplikacijų yra skiepai. Kasmet visi Lietuvos gyventojai yra raginami prieš gripo sezoną pasiskiepyti, taip pat informuojama apie vakcinaciją nuo kitų išvengiamų infekcijų. Gripo virusai didina pneumokokinių infekcijų riziką.
 • Venkite kontakto su sergančiais ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis. Svarbu nepamiršti, kad  saugus atstumas nuo sergančiojo- kostinčio ar čiaudančio- yra apie 1 m.
 • Pasirinkite pagal sezoną tinkamą aprangą ir avalynę. Drabužiai, liečiantys kūną, turėtų būti iš natūralaus pluošto, nes tik tokie geriausiai padeda išsaugoti šilumą. Geriausiai tiktų drėgmei nepralaidi avalynė. Jei vis dėlto sušlapote kojas, būtina kuo greičiau pasikeisti avalynę.
 • Stenkitės į gyvenimą žvelgti optimistiškai, vengti streso, pykčių. Išmokite medituoti, atsipalaiduoti.
 • Saugokite savo vaikus, juk jie jautriausi infekcijai: kuo ilgiau maitinkite kūdikius krūtimi (tai stiprina jų imunitetą, padeda išvengti infekcijų), neneškite jų į prekybos centrus, kitas žmonių susibūrimo vietas. Vyresniems vaikams tinka jau minėtos profilaktikos priemonės.

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

direktorė Danguolė Avižiuvienė

 

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.