1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

 • KVIEČIAME DALYVAUTI

  KRAUJO NUOTRAUKA

  Nacionalinis kraujo centras minėdami Pasaulinę kraujo donorų dieną vykdo „Neatlygintinos kraujo donorystės turą per Lietuvą 2019“, o liepos 3-iąją aplankė ir Kėdainių miestą. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja Nacionaliniam kraujo centrui už padėką bei džiaugiasi abipusiu bendradarbiavimu.

  Daugiau informacijos apie kraujo donorystes Lietuvoje bei Kėdainiuose galite rasti https://www.facebook.com/kraujodonoryste/ arba http://v2.kraujodonoryste.lt/

   

10 NAUDINGIAUSIŲ PRODUKTŲ PADEDANČIŲ IŠSAUGOTI SVEIKATĄ BEI GERĄ SAVIJAUTĄ

Spausdinti

dainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad norint išlikti sveikais, svarbiausia neleisti organizmui išsekti, turime grūdintis, stiprinti imuninę sistemą ir laikytis sveikos mitybos principų. O norint to sėkmingai pasiekti, kiekvienas turime žinoti 10 naudingiausių produktų, kurie turi būti mūsų raciono dalimi, norint išsaugoti sveikatą bei gerą savijautą.

 1. Avokadas. Jame yra daug vitamino A, E, kalio, lecitino. Lecitinas reguliuoja medžiagų apykaitą, aktyvina smegenų ląstelių veiklą, valo kraujagyslių sieneles. Tyrimų duomenimis, valgant avokadą, „blogojo“ cholesterolio sumažėja greičiau, nei laikantis specialios dietos. Avokadas- puikus trumpalaikės atminties funkcionavimo energijos šaltinis.
  daržoves111111111111

 1. Obuoliai. Juose gausu B grupės vitaminų, vitaminų C ir P bei pektino, saugančio skrandžio bei žarnyno gleivinę. Pektinas sumažina cholesterino ir gliukozės kiekį organizme. Vitaminas C – puikus antioksidantas, apsaugantis organizmo ląsteles nuo žalingo aplinkos poveikio. O malio ir tartaro rūgštys neleidžia virškinimo trakte daugintis bakterijoms. Be to, jis sutvirtina kraujagyslių sieneles ir padeda organizmui įsisavinti geležį ir folio rūgštį. Mažina riziką susirgti Alzhaimerio liga.
 2. Uogos. Jose gausu vitaminų, mineralinių medžiagų. Gerina atmintį, lėtina senėjimo procesus, puiki profilaktinė priemonė prieš vėžinius susirgimus.
 1. Brokoliai. Juose gausu kalio, kalcio, folio rūgšties, ląstelienos, vitaminų A, B ir C taip pat mineralinių maisto medžiagų: sieros, geležies ir kraują valančio chlorofilo. Švelnios struktūros dėka jie lengvai virškinami ir įsisavinami, todėl labai tinka ligonių ir sveikstančių maistui. Kadangi brokoliuose labai nedaug angliavandenių, jie tinka diabetikams. Brokoliai gerina virškinimą, padeda užkietėjus viduriams, stimuliuoja imuninę sistemą, stiprina širdį bei kraujotaką, o moterims palengvina menstruacijų negalavimus. Brokoliuose gausu sulforafano, todėl jų vartojimas puiki profilaktinė priemonė norint išvengti vėžinių susirgimų.
 1. Lašiša. Joje yra ypač naudingų omega-3 rūgščių. Šios riebalų rūgštys ypač reikalingos besivystančioms vaikų ir paauglių smegenims. Jos gerina protinį darbą, atmintį ir nuotaiką. Lašiša naudinga širdžiai, Alzhaimerio, insulto, diabeto, artrito profilaktikai. Taip pat palengvina depresijos simptomus. Įrodyta, kad žmonėms, kurie nors keletą kartų per savaitę valgo riebios žuvies, tikimybė patirti mirtiną širdies priepuolį sumažėja net 68%.
 1. Ankštinės daržovės. Žirniai, pupelės, pupos, sojos, lęšiai ypatingi tuo, kad tai – itin gausi baltymų kultūra (sojų, pupelėse jų – net iki 40 proc.). Ankštiniuose daug riebalų,   antioksidantų, ląstelienos, vario. Gausu B grupės vitaminų, magnio, kalcio, fosforo, kalio, geležies ir tiamino.Tiaminas, arba vitaminas B1, padeda organizmui atsigauti po streso ir fizinio krūvio, normalizuoja augimo procesą ir cukraus kiekį kraujyje, mažina vėžio riziką. Ankštinės daržovės itin svarbios vegetarams, kurie su mėsa nagauna reikiamo kiekio baltymų, riebalų ir geležies.
 1. Grybai. Grybuose esantis lecitinas, neleidžia kauptis cholesteroliui. Grybų veikliosios medžiagos stimuliuoja imuninę sistemą, normalizuoja cukraus kiekį kraujyje ir arterinį kraujospūdį, padeda vėžinių susirgimų profilaktikai, taip pat gydo, kai kuriuos vėžinius susirgimus.
 1. Graikiniai riešutai ir migdolai. Juose gausu ląstelienos, magnio, kalcio, geležies, natrio ir natūralaus antioksidanto vitamino E. Visos šios medžiagos itin naudingos širdies ir kraujagyslių veiklai. Migdoluose esančios mononesočiosios rūgštys, mažina cholesterolio lygį organizme, o riboflavinas itin svarbus regėjimui ir gali šiek tiek paspartinti augimo procesą. Beje, riboflavinas tiesiog būtinas organizmui, norint turėti skaisčią odą, tvirtus nagus ir žvilgančius plaukus. Graikiniai riešutai visus metus savyje išlaiko didelį kiekį omega-3 riebalų rūgščių, kurių žmogaus organizmas pats nepasigamina. Riešutuose esančios biologiškai aktyvios medžiagos – polifenoliai, antioksidantai ir žmogaus organizmui reikalingos riebiosios rūgštys, stimuliuoja smegenų veiklą.

 

 1. Linų sėmenys. Juose gausu skaidulų, kurios gerina ir aktyvina žarnyno veiklą, mažina jame puvimo procesus. Mažina cholesterolio koncentraciją, saugo nuo aterosklerozės. Reikšmingi dėl omega-3 ir omega-6 riebiųjų rūgščių, kurių trūkstant organizmas greičiau sensta, sumažėja atsparumas ligoms.
 1. Granatai. Granatai turi šlapimą ir tulžį varančių medžiagų, skausmą malšinančių ir antiseptinių savybių. Stimuliuoja širdies bei kraujagyslių sistemos veiklą, stiprina dėl ligos ar operacijos išsekusį organizmą, padeda gydyti mažakraujystę, aterosklerozę, infekcines bei peršalimo ligas, malšina uždegiminius procesus, mažina karščiavimą, palankiai veikia skrandį, gerina virškinimą. Granatų ekstraktas ypač veiksmingas gydant krūties, prostatos vėžį bei leukemiją. Tačiau, granatus reikia vartoti atsargiai. Dažnai geriant stiprios koncentracijos granatų sulčių, gali pradėti irti dantų emalis, o stiprios organinės rūgštys gali suerzinti virškinimo trakto gleivinę, išsivystyti alergijos.  

Kėdainių rajono savivaldybės

visuomenės sveikatos biuro

specialistės Raminta Paškevičienė ir Kristina Bartašiūtė

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.