1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • Baigiasi maudymosi sezonas

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriumi, visą maudymosi sezoną (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.) Kėdainių rajone stebėjo šias maudymvietes: Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu. Buvo siekiama apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką, sumažinti maudyklų taršą ir prisidėti prie maudyklų vandens kokybės gerinimo.

 • Tymai: kodėl svarbu pasiskiepyti?

  Šių metų pirmąjį pusmetį paaiškėjo tymų protrūkio Lietuvoje rezultatai. Ligonių kasų informacinės sistemos „Sveidra“ duomenimis, minėtu laikotarpiu tymais sirgo net 552 pacientai, prisirašę Kauno ir Marijampolės apskričių gydymo įstaigose. Jiems buvo teikiamos ambulatorinės ir stacionarinės gydymo paslaugos. Pernai šis skaičius buvo kur kas mažesnis – tymais sirgo vos penki asmenys (iš jų vienas gydytas stacionare).

  Tymai – užkrečiama pavojinga liga

  Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėjos Nijolės Bijanskienės, tymai – ūmi, užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymų sukėlėjo virusas plinta oro srautais pastatų viduje: koridoriais, laiptinėmis, ventiliacijos kanalais, instaliacijų šachtomis, taip pat kvėpavimo takų sekretais, per suterštas rankas ar daiktus.

  Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus, kuris neretai suserga ir plaučių uždegimu, gerklų pakenkimu (krupu), rečiau – smegenų uždegimu (encefalitu). Dažniausios tymų komplikacijos – vidurinės ausies, plaučių, smegenų (encefalitas) uždegimas, laringitas, viduriavimas.

  „Tymai – tik skiepais valdoma infekcija, – pabrėžia N. Bijanskienė.– Tymų vakcina pasaulyje skiepijama daugiau nei 40 metų. Ja skiepijami antraisiais gyvenimo metais, o ilgalaikio imuniteto susidarymui būtina įskiepyti du kartus. Lietuvoje vaikai pagal vaikų skiepų kalendorių skiepijami 15 mėnesių ir 6–7 metų amžiaus. Skiepijama kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina, kurią kompensuoja ligonių kasos“.

  Verta atkreipti dėmesį tai, kad žmonės, turėję kontaktą su sergančiuoju tymais, taip pat gali pasiskiepyti ligonių kasų kompensuojama MMR vakcina. Tam tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Po kontakto su sergančiuoju tymais, rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 dieną) ir jei nesusergama – pasiskiepyti.

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas higienos normas.

  Informaciją apie atliktus pakartotinius vandens tyrimus rasite spaudoje bei Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiubiuras.lt

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

VO "GELBĖKIT VAIKUS" VYKDOMAS PROJEKTAS "DVI MAŽOS MERGAITĖS"

Atnaujinta Pirmadienis, 13 Gegužė 2013 08:58

Spausdinti

mergaites mažos

Prekyba žmonėmis – tai viena iš didžiausių ir grėsmingiausių socialinių problemų visame pasaulyje. Skurdas, ekonominiai, politiniai, socialiniai ir kt. sunkumai, geresnio gyvenimo siekis skatina daugelį žmonių, tame tarpe jaunų moterų, palikti gimtuosius namus ir ieškoti laimės kitur. Deja, tokie ieškojimai kartais gali virsti tikru košmaru. Būtent tokius likimus iliustruoja „Dvi mažos mergaitės“.

Kas yra „Dvi mažos mergaitės“?

„Dvi mažos mergaitės“ – tai trumpas animacinis filmukas, orientuotas į jaunas moteris iš Rytų Europos, siekiant perspėti jas apie prekybos žmonėmis pavojų. Šis filmukas yra sukurtas konsultuojantis su grupe moterų iš Albanijos, kurios tapo prekybos žmonėmis aukomis, tačiau buvo išgelbėtos dėka Poppy projekto, skirto teikti pagalbą prekybos žmonėmis aukomis tapusioms moterims.

Socialinė kampanija Rytų Europoje „Dvi mažos mergaitės“ (finansuojama Didžiosios Britanijos paramos fondo Comic Relief bei Tudor Trust, ir kt.) pradėta įgyvendinti 2009 m. sausį.

Kampanijos tikslas – perspėti jaunas moteris iš Rytų Europos apie prekybos žmonėmis pavojų, kuris dažnai paslepiamas po gražiais pažadais gauti pelningą darbą užsienyje. Neretai šie pažadai pasibaigia merginų ir moterų pardavimu į prostituciją ir ilgais pažeminimų, kankinimų ir žiaurumo metais. Kampanijos dėka siekiama tiek skatinti prekybos žmonėmis prevenciją, tiek didinti problemos žinomumą visuomenėje. Šiuo metu „Dvi mažos mergaitės“ yra platinamas 13 Rytų Europos šalių.

Viena šių šalių yra ir Lietuva, kurioje filmuką platina mūsų organizacija.

Vilniaus apygardos prokuratūros atstovai yra skelbę, jog iš Lietuvos kasmet išvežama per 1200 moterų, tampančių prekybos žmonėmis aukomis. Dažniausiai merginos ir moterys ir  yra išvežamos prostitucijos ir seksualinio išnaudojimo tikslais. Todėl yra labai svarbu didinti prekybos žmonėmis problemos žinomumą bei mokyti vaikus ir jaunus žmones tinkamai apsisaugoti nuo prekybos žmonėmis pavojaus.

Prevencinė veikla yra vykdoma dėka prevencinio filmuko Dvi mažos mergaitės, kurį galite rasti čia:  http://www.youtube.com/watch?v=2G_w2nHGgTw&;list=UUS9Ee_jn6C1zc6C_HMN3WFA&index=1

Taip pat filmuką galima nemokamai atsisiųsti iš: https://www.dropbox.com/s/pxah2zt9dg9q3hz/Two%20Little%20Girls%20%20%286_9%29.mov

Išsamų projekto aprašą rasite VO "Gelbėkit vaikus" interneto svetainėje: http://gelbvaik.lt/ka-mes-darome/socialine-atskirtis-ir-institualizacija/dvi-mazos-mergaites/

Atsisiųsti: Praktinių grupinių užsiėmimų knygutė

Atsisiųsti: Priedas su mergaičių, patekusių į prekybos žmonėmis pinkles, istorijos.

Medžiaga yra skirta organizuoti prevencinius užsiėmimus vaikams ir jaunimui apie prekybą žmonėmis. Ši medžiaga, o taip pat filmukas Dvi mažos mergaitės gali būti laisvai naudojamas ir platinamas.

Visuomeninė organizacijas "Gelbėkit vaikus"

 

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.