1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

 • KVIEČIAME DALYVAUTI

  KRAUJO NUOTRAUKA

  Nacionalinis kraujo centras minėdami Pasaulinę kraujo donorų dieną vykdo „Neatlygintinos kraujo donorystės turą per Lietuvą 2019“, o liepos 3-iąją aplankė ir Kėdainių miestą. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja Nacionaliniam kraujo centrui už padėką bei džiaugiasi abipusiu bendradarbiavimu.

  Daugiau informacijos apie kraujo donorystes Lietuvoje bei Kėdainiuose galite rasti https://www.facebook.com/kraujodonoryste/ arba http://v2.kraujodonoryste.lt/

   

PARENGTA TUBERKULINO MĖGINIŲ ATLIKIMO METINĖS ATASKAITOS ANALIZĖ

Atnaujinta Pirmadienis, 24 Kovas 2014 20:10

Spausdinti

Siekiant mažinti tuberkuliozės plitimą, kuo anksčiau išaiškinti užsikrėtusių vaikų skaičių ir pradėti gydymą, kasmet Lietuvoje valstybės lėšomis atliekamas tuberkulino mėginys visiems 7 metų vaikams ir šių rizikos grupių vaikams :

 • neskiepytiems nuo tuberkuliozės;
 • bendraujantiems su sergančiais tuberkulioze (šeimoje, kolektyve);
 • dažnai sergantiems viršutinių kvėpavimo takų ligomis;
 • sergantiems lėtinėmis ligomis;
 • gydomiems kortikosteroidais;
 • infekuotiems žmogaus imunodeficito virusu arba esant kitoms imunodeficitinėms būklėms;
 • iš socialinės rizikos šeimų;
 • gyvenantiems sutrikusio vystymosi kūdikių namuose, vaikų globos namuose, internatuose, pensionatuose;
 • migrantams.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2013 m. Lietuvoje tuberkulino mėginys buvo atliktas 32 080 įvairaus amžiaus vaikų, iš jų – 14 041 vaikas priklausė rizikos grupėms. Daugiausiai tuberkulino mėginių buvo atlikti tiems rizikos grupės vaikams, kurie dažnai serga viršutinių kvėpavimo takų ligomis. 2013 m. teigiamas tuberkulino mėginys buvo nustatytas 2 950 vaikų. Jie nusiųsti specialisto konsultacijai dėl tolimesnio ištyrimo. Atliekant tuberkulino mėginį, tuberkuliozė diagnozuota 87 vaikams, vienuolikai iš jų – atviros formos tuberkuliozė.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2013 m. Lietuvoje tuberkulino mėginys buvo atliktas 32 080 įvairaus amžiaus vaikų, iš jų – 14 041 vaikas priklausė rizikos grupėms. Daugiausiai tuberkulino mėginių buvo atlikti tiems rizikos grupės vaikams, kurie dažnai serga viršutinių kvėpavimo takų ligomis. 2013 m. teigiamas tuberkulino mėginys buvo nustatytas 2 950 vaikų. Jie nusiųsti specialisto konsultacijai dėl tolimesnio ištyrimo. Atliekant tuberkulino mėginį, tuberkuliozė diagnozuota 87 vaikams, vienuolikai iš jų – atviros formos tuberkuliozė.

Vaikų grupės

Vaikų, kuriems reikia atlikti tuberkulino mėginį, skaičius

Vaikų, kuriems atliktas tuberkulino mėginys, skaičius

Vaikų, kuriems nustatytas teigiamas tuberkulino mėginys, skaičius

Vaikų, kurie nusiųsti konsultuotis pas specialistą, skaičius

Vaikų, kuriems diagnozuota tuberkuliozė (A 15-19 pagal TLK-10-AM), skaičius

Vaikų, kuriems diagnozuota atviros formos tuberkuliozė (pagal TLK-10-AM A15.0-15.2, 15.5), skaičius

7 metų amžiaus vaikai

26230

18039

876

875

15

2

Rizikos grupės:

x

x

x

x

x

x

Neskiepyti nuo tuberkuliozės

1707

351

24

41

3

0

Bendraujantys su sergančiais tuberkulioze (šeimoje, kolektyve)

2233

2211

717

796

42

7

Dažnai sergantys viršutinių kvėpavimo takų ligomis

11462

5090

453

691

16

1

Sergantys lėtinėmis ligomis

10494

2852

268

467

2

0

Gydomi kortikosteroidais

1175

219

9

165

0

0

Infekuoti žmogaus imunodeficito virusu arba kitos imunodeficitinės būklės

4

0

0

0

0

0

Iš socialinės rizikos šeimų

3755

1902

410

362

6

1

Gyvenantys sutrikusio vystymosi kūdikių namuose, vaikų globos namuose, internatuose, pensionatuose

2292

1299

188

170

3

0

Migrantai

607

117

5

5

0

0

Iš viso

55959

32080

2950

3572

      87

11

Parengė Epidemiologinės priežiūros skyriaus visuomenės sveikatos specialistė Ramunė Doveikienė
Daugiau informacijos: Joana Tamkevičiūtė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras Švietimo ir komunikacijos skyrius 8 671 10216,  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai  www.ulac.lt  

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.