1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
  • Konsultacijos
  • Patirtis
  • Sveikata

Aktualu

SUPRATIMO APIE GRIPĄ SAVAITĖ

Spausdinti

 

Jau šeštus metus paskutinė spalio savaitė skiriama supratimui apie gripą didinti. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono biuras 2018 metais nuo sezoninio gripo skatina skiepyti tuos asmenis, kuriems rizika susirgti gripu yra didesnė, nei kitiems asmenims. Šiems pacientams vakcinos kompensuojamos valstybės biudžeto lėšomis.

Gripo vakcinos vertinamos kaip pagrindinė epidemijos poveikio mažinimo priemonė. Nepasiskiepijus padidėja sergamumo gripu atvejų skaičius, tuo pačiu metu išauga ir mirtingumo rodikliai nuo lėtinių ligų. Savaitiniame Europos mirtingumo biuletenyje (www.euromomo.eu) galima stebėti, kaip padidėja bendras Europos gyventojų mirtingumas prasidėjus gripo sezonui.

Gripas pablogina lėtinėmis ligomis sergančių asmenų sveikatos būklę, sukelia lėtinių ligų paūmėjimus. Susirgus gripu atsiveria kelias kitoms virusinėms ir bakterinėms infekcijoms, iš kurių dažniausia – pneumokokinė infekcija. Gydytojai įspėja, kad pneumokokas ir gripas – mirtinas duetas.

PSO rekomenduoja nepamiršti nuo gripo pasiskiepyti ne tik asmenims, kurie skiepijami valstybės biudžeto lėšomis, bet ir kitiems, kurie neturi galimybės pasiskiepyti nemokai ir tai daro savo lėšomis. Specialistai pabrėžia, kad vaikams nuo 6 mėnesių iki 4 metų ir 11 mėnesių amžiaus rizika susirgti sunkia gripo forma yra didesnė, todėl juos taip pat rekomenduojama apsaugoti nuo gripo skiepų pagalba. Šiuo metu Lietuvoje vartojamos gripo vakcinos skirtos asmenims nuo 6 mėnesių amžiaus ir vyresniems. Daugiau informacijos apie gripą ieškokite mūsų interneto svetainėje adresu – http://nvsc.lrv.lt: https://nvsc.lrv.lt/lt/uzkreciamuju-ligu-valdymas/gripas-1 .

NVSC Kauno departamento specialistai primena, kad Lietuvos gyventojams perkamos sezoninės gripo vakcinos yra kokybiškos, saugios ir atitinka nustatytus tarptautinius reikalavimus, tačiau visais atvejais dėl skiepų reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

 

Kontaktai žiniasklaidai

Kristina Mikalauskienė

Tel.: (8 37) 33 16 82, 867653401

El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 

Vidaus administravimo skyriaus vedėja                                                                 Sonata Kunickienė

 

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.