1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • Baigiasi maudymosi sezonas

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriumi, visą maudymosi sezoną (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.) Kėdainių rajone stebėjo šias maudymvietes: Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu. Buvo siekiama apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką, sumažinti maudyklų taršą ir prisidėti prie maudyklų vandens kokybės gerinimo.

 • Tymai: kodėl svarbu pasiskiepyti?

  Šių metų pirmąjį pusmetį paaiškėjo tymų protrūkio Lietuvoje rezultatai. Ligonių kasų informacinės sistemos „Sveidra“ duomenimis, minėtu laikotarpiu tymais sirgo net 552 pacientai, prisirašę Kauno ir Marijampolės apskričių gydymo įstaigose. Jiems buvo teikiamos ambulatorinės ir stacionarinės gydymo paslaugos. Pernai šis skaičius buvo kur kas mažesnis – tymais sirgo vos penki asmenys (iš jų vienas gydytas stacionare).

  Tymai – užkrečiama pavojinga liga

  Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėjos Nijolės Bijanskienės, tymai – ūmi, užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymų sukėlėjo virusas plinta oro srautais pastatų viduje: koridoriais, laiptinėmis, ventiliacijos kanalais, instaliacijų šachtomis, taip pat kvėpavimo takų sekretais, per suterštas rankas ar daiktus.

  Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus, kuris neretai suserga ir plaučių uždegimu, gerklų pakenkimu (krupu), rečiau – smegenų uždegimu (encefalitu). Dažniausios tymų komplikacijos – vidurinės ausies, plaučių, smegenų (encefalitas) uždegimas, laringitas, viduriavimas.

  „Tymai – tik skiepais valdoma infekcija, – pabrėžia N. Bijanskienė.– Tymų vakcina pasaulyje skiepijama daugiau nei 40 metų. Ja skiepijami antraisiais gyvenimo metais, o ilgalaikio imuniteto susidarymui būtina įskiepyti du kartus. Lietuvoje vaikai pagal vaikų skiepų kalendorių skiepijami 15 mėnesių ir 6–7 metų amžiaus. Skiepijama kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina, kurią kompensuoja ligonių kasos“.

  Verta atkreipti dėmesį tai, kad žmonės, turėję kontaktą su sergančiuoju tymais, taip pat gali pasiskiepyti ligonių kasų kompensuojama MMR vakcina. Tam tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Po kontakto su sergančiuoju tymais, rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 dieną) ir jei nesusergama – pasiskiepyti.

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas higienos normas.

  Informaciją apie atliktus pakartotinius vandens tyrimus rasite spaudoje bei Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiubiuras.lt

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

KĖDAINIUOSE STARTUOJA „GYVŪNŲ GIMNASTIKA“ VAIKAMS

Atnaujinta Penktadienis, 29 Gegužė 2015 08:51

gerve

       Gegužės 10 d. yra žinoma, kaip Judėjimo sveikatos labui diena.  Tai– tarptautinė diena, kurią inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) 2000 m. Ji skirta visuotiniam fizinio aktyvumo skatinimui.
   Šiais metais prie Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamos "Gyvūnų gimnastikos" vaikams prisijungė net 11 rajono ir miesto ugdymo įstaigų.
 "Gyvūnų gimnastika" startuos gegužės 11-18 dienomis.

     Pastaruoju metu vis daugiau kalbame apie mokinių sveikatą, nes visada norime matyti linksmus, sveikus ir energingus vaikus. Tačiau pateikti mokslininkų duomenys rodo, kad Lietuvos mokinių gyvensena yra ydinga ir daro neigiamą įtaką jų gyvenimo kokybei.

     Daugelis faktorių lemia žmogaus sveikatą. Judėjimas yra biologiškai būtina ir svarbiausia sveikatos sąlyga. Dėl nepakankamo fizinio aktyvumo lėtėja kraujotakos greitis ir medžiagų apytaka, todėl blogėja organizmo aprūpinimas deguonimi.

     Fiziškai ugdyti vaikus galima daugeliu būdų, kuriais siekiama vieno tikslo, kad jie tobulėtų, taptų sveikesni , stipresni, sąmojingesni. Vienas iš būdų šiam tikslui siekti gyvūnų pozų, judesių ir elgsenos imitavimas. Ši veikla artimiausia vaiko prigimčiai, puiki priemonė fizinių, emocinių bei dvasinių galių stiprinimui. Pratybų metu vaikai konkrečiame gyvūne įžvelgia save, pajunta jėgą , stebi savo kūną, tvirtėja fiziškai, pasijaučia tikrais gamtos vaikais. Tai puiki galimybė susipažinti su gyvūnais, perteikti išorinį jo vaizdą, įgyti jo formą, įsijausti į vidinę gyvūno būseną. Tuo pačiu vaikai išsiugdo gražią laikyseną, lankstumą, jėgą, mokosi taisyklingai kvėpuoti. Gyvūnų judesiuose nesuvokiamu būdu jungiasi grožis ir funkcionalumas, meninis ir techninis tobulumas. Pavyzdžiui, katės judesiams būdingas toks tobulumas, kurių joks choreografas ar treneris išraiškingesnių (arba: efektingesnių) nepadarys. Katė tarsi suvokia savo judesius, ji jais lyg ir pati gėrisi, atlikdama juos tobulai. Judesių žaismas šio gracingiausio gyvūno gyvenime užima itin svarbią vietą“.

Šioje metodikoje, neatsitiktinai daug dėmesio skiriama gyvūnų kvėpavimui, riaumojimui, staugimui, klyksmui atkartoti. „Garsas tarytum eina iš vidinių kūno gelmių. Tai turi didžiulį sveikatinimo efektą: ugdomas gražus balso tembras, „išmetama“ iš organizmo nereikalinga energija. Todėl per pratybas galima dažniau organizuoti „lokių, tigrų, liūtų ar beždžionių chorus. Žmonija nieko natūralesnio ir efektyvesnio dar nesugalvojo. Ši fizinė mankšta gyvuoja nuo žmonijos egzistavimo pradžios. Jos pagrindu gimsta naujos sporto šakos.

                      Gyvūnų gimnastikos pratimai skiriami profilaktikai. Pratimais siekiama, kad jaunas žmogus įsiklausytų į save, pažintų savo kūną, įvaldytų teisingo kvėpavimo techniką, pagerintų bendrą organizmo sveikatą, palaikytų gerą nuotaiką.

Šia gimnastika siekiama, kad jau ankstyvame amžiuje suprastume, kad gyvenimas tai nuolatinė fizinių, psichinių, emocinių, dvasinių ir socialinių aspektų raida, o sveikata – brangiausia vertybė ir asmeninė kokybiško gyvenimo sąlyga.

Milda Lukošiūtė

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Šiandien


Šeštadienis
21
Rugsėjis 2019

Klausimas

Ar turite pakankamai informacijos, kaip saugoti savo sveikatą?

 

 


  Rezultatai

Žemėlapis

first
  
last
 
 
start
stop
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.