1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

 • KVIEČIAME DALYVAUTI

  KRAUJO NUOTRAUKA

  Nacionalinis kraujo centras minėdami Pasaulinę kraujo donorų dieną vykdo „Neatlygintinos kraujo donorystės turą per Lietuvą 2019“, o liepos 3-iąją aplankė ir Kėdainių miestą. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja Nacionaliniam kraujo centrui už padėką bei džiaugiasi abipusiu bendradarbiavimu.

  Daugiau informacijos apie kraujo donorystes Lietuvoje bei Kėdainiuose galite rasti https://www.facebook.com/kraujodonoryste/ arba http://v2.kraujodonoryste.lt/

   

 • LIETUVOJE SUKURTA PROGRAMĖLĖ, KURI PADĖS SUVALDYTI NERIMĄ

  Lietuviai linkę nerimą gydyti ne psichologinėmis priemonėmis, o vaistais. „Baltic Statistics on Medicines” duomenimis, lyginant su Latvija bei Estija lietuviai raminamųjų vaistų, benzodiazepinų (BZD), vidutiniškai suvartoja tris kartus daugiau. Bet vaistai nėra vienintelis sprendimo būdas kovoti su nerimo sutrikimais ir panikos atakomis, psichologės Darja Norbutė ir Ieva Žvinienė pasiūlė  tvarkytis su nerimo sutrikimais pasitelkiant mobiliąją programėlę.

   

  Penktadienį pristatyta pirmoji Lietuvoje nemokama interaktyvi programėlė, skirta žmonėms, patiriantiems panikos atakas. Ji sukurta profesionalių psichologų ir remiasi mokslininkų ir praktikų sukauptomis žiniomis apie panikos atakas.

   

  Nustatyta, jog nemokamos, mažos duomenų apimties IT pagalba teikiamos intervencijos padeda pasiekti platesnį visuomenės ratą bei leidžia prieiti prie tų asmenų, kurie vengia kreiptis į specialistus. Tai itin aktualu nerimo bei nerimo sutrikimų atveju, nes vidutiniškai tik ketvirtadalis turinčiųjų nerimo sutrikimų kada nors kreipėsi pagalbos dėl savo psichikos problemų.

   

  „Psichologijoje žinomus būdus mažinti nerimą ir kaip elgtis panikos atakos metu ir sudėjome į programėlę „Ramu“. Siekėme sukurti alternatyvią vaistams priemonę, paremtą psichologiniais metodais, kuri padėtų panikos atakų ar stipraus nerimo metu. Telefonas yra tai, ką beveik kiekvienas kasdien turime šalia savęs, tad norėjome pasiūlyti kilus panikos atakai griebtis ne vaistų, o telefono, mūsų programėlė – tai lyg mobili vaisto alternatyva, kuri visada su tavimi“, – teigia Darja.

   

  Ieva pastebi, kad psichologinė ir psichoterapinė pagalba nerimo sutrikimų atveju yra efektyvi, tačiau ypač Lietuvos regionuose dėl specialistų trūkumo bei požiūrio į juos, ji ne visada yra prieinama gyventojams. Kūrėjos norėjo  suteikti daugiau psichologinės pagalbos galimybių žmonėms, kurie dėl įvairių priežasčių vengia ar negali kreiptis į psichologus/-es ir psichoterapeutus/-es.

   

  „Programėlės tikslas greičiau ir efektyviau sustabdyti sunkių emocijų antplūdį, mokytis naujų nusiraminimo bei atsipalaidavimo įgūdžių, įsigilinti ir analizuoti savo asmeninį panikos patyrimą, bet taip pat geriau suprasti, kaip susiformuoja panikos ataka ir pasitikrinti, ar žinios apie nerimą yra moksliškai pagrįstos“, - pasakoja Ieva.

   

  Programėlę jau nuo penktadienio galima atsisiųsti „Apple store“ ir Google play“ platformose. Programėlės kūrimą finansavo Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas.

   

  VšĮ “Nerimo klinika” - tai jauna organizacija, kurią sudaro įvairių sričių psichikos sveikatos specialistai. Organizacija užsiima šviečiamąja veikla, kurios tikslas – padrąsinti visuomenę kalbėti apie patiriamą nerimą, išmokyti atpažinti ir įsivardinti galimus nerimo simptomus bei pasiūlyti efektyvias tvarkymosi su nerimu strategijas.

   

  Daugiau informacijos: info@nerimoklinika.lt

KĖDAINIŲ MIESTO ŠVENTĖ VIDURY LIETUVOS

PROGRAMA

Rugpjūčio 6 d., ketvirtadienis
Miesto stadione
10 val. Futbolo fiesta: tarptautinis jaunųjų futbolininkų turnyras 

Parko salose ir šalia parko salų
16 val. Sveikatos sala „Gyvenkime sveikiau“:
kūno masės indekso nustatymas
jogos pradžiamokslis
įvairios mankštos, žaidimai
paskaitos 

Parko salose
18 val. Burbulų dėdės pasirodymai vaikams

Prie tilto į salas
18 val. Šiaurietiškojo ėjimo pamoka 

Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro universaliajame sporto aikštyne
18 val. Krepšinio fiesta: įvairūs krepšinio žaidimai

Knypavos Rinkos aikštėje
ERDVĖ VISAI ŠEIMAI
13–17 val. Policijos veiklos interaktyvus pristatymas
18 val. Pro­jek­to „Ma­žo­ji Lie­tu­vos kul­tū­ros sos­ti­nė – Nai­siai 2015“ pristatymas – informacinio biuro apie Naisius viešnagė Kėdainiuose
Įvairios meninės, pramoginės veiklos

Knypavos Rinkos aikštėje
19 val. „Naisių vasaros“ teatro muzikinis spektaklis „Beprotiškai fantastiškos maestro Vytauto Kernagio dainos“

Didžiosios Rinkos aikštėje (startas–finišas)
20 val. Orientacinis žaidimas

Didžiosios Rinkos aikštėje
21 val. Ekstremalus dviratininkų iš Latvijos pasirodymas „Greentrials Bike tour 2015“

Didžiosios Rinkos aikštėje (startas–finišas)
22 val. 6 km 430 m distancijos vakarinis bėgimas senamiesčio gatvėmis
Žaidimo ir bėgimo nuostatus, bėgimo trasos schemą rasite
www.kedainiai–sritys–sportas–renginių kalendorius

Rugpjūčio 7 d., penktadienis

Miesto stadione
10 val. Futbolo fiesta: tarptautinis jaunųjų futbolininkų turnyras

Knypavos Rinkos aikštėje
ERDVĖ VISAI ŠEIMAI
11 val. Projekto „Mažoji Lietuvos kultūros sostinė – Naisiai 2015“ pristatymas – informacinio biuro apie Naisius viešnagė Kėdainiuose
11 ir 14.30 val. „Naisių vasaros“ teatro muzikinė programa „Dainuosma mudu abudu“
Įvairios meninės, pramoginės veiklos visai šeimai
11 val. Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos knygų mugė

Daugiakultūriame centre
15 val. Parodos „Lietuviški kino plakatai (1953−2010 m.)“ iš Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus rinkinių atidarymas 

Kultūros istorijos festivalis RADVILIADA. PROLOGAS, skirtas 425-osioms Kėdainių miesto savivaldos metinėms

Kieme prie Radvilų g. 8A pastato
16–22 val. Senųjų amatų ir karybos demonstravimas

Prie škotų pirklio Šiglio namo (Senoji g. 12)
16.30 val. KĖDAINIŲ AUKSO AMŽIAUS SAPNAS
Meninės instaliacijos pristatymas

Didžiosios Rinkos aikštėje
17 val. DVASIA KĖDAINIŲ
Miesto šventės ir festivalio atidarymas
Kėdainių rajono vadovų ir svečių sveikinimai
Senosios muzikos ir šokių trupė „Festa Cortese“
Istorinio šokio ansamblis „Fioretti“

Prie Nevėžio ties Didžiosios Rinkos aikšte ir upėje
18 val. KĖDAINIŲ MŪŠIS
Kėdainių savininkų – Žemaitijos seniūno Jono Kiškos, LDK etmonų Kristupo II Radvilos ir Jonušo XI Radvilos – pagarbinimas
Uosto ir pirmojo tilto per Nevėžį atmintuvės
Lietuvos ir Žemaitijos kariuomenės varžytuvės
Lietuvos ir Žemaitijos mūšis

Evangelikų reformatų bažnyčioje (Senoji g. 1)
19 val. RADVILŲ RAGAI IR ERELIS
Senosios muzikos ir šokių ansamblis „Banchetto musicale“
Istoriko Deimanto Karvelio pamokslas
           DEDIKACIJA KARALIENEI BARBORAI RADVILAITEI
M. K. Čiurlionio kvartetas
Solistė Dovilė Kazonaitė (sopranas)
Senosios muzikos ir šokių trupė „Festa Cortese“
Aktorius Saulius Balandis (skaitovas) 

Tradicinių amatų centro Arnetų namo kieme (Radvilų g. 21)
21 val. KĖDAINIŲ ĮDOMYBĖS
Pamokslas „Apie Kėdainių aukso amžių“
Meninės instaliacijos „KĖDė škotams“ pristatymas
Pamokslas „Apie aukso amžiaus konfesines bendruomenes“
Pamokslas „Apie Joną Kišką, Jonušą XI ir Kristupą II Radvilas“ 

Kieme prie Radvilų g. 8A pastato
22.30 val. KĖDAINIŲ SKANUMYNAI
Naktinis miestelėnų sambaris
Programa „Kėdainių dvaras – Kėdainių miestui“
XVII a. valgių ir gėrimų skanavimas
425 cm vėdaro ritualinis valgymas
Madų pristatymas
Kino filmo „Radviliada“ peržiūra (rež. R. Rakauskaitė, prodiuseris A. Matelis)

Rugpjūčio 8 d., šeštadienis

Senosios Rinkos aikštėje, Č. Milošo, Kranto, Didžiojoje gatvėse
7–14 val. Prekymetis – tautodailininkų, ūkininkų mugė, blusų turgus 

Didžiosios Rinkos aikštėje
10–14 val. Kėdainių rajono amatininkų mugė, amatų mokykla

Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčioje
10 val. Mišių auka už Kėdainių miestą ir jo žmones

VšĮ „Laiptai į Viltį“ kiemelyje (Didžioji g. 21)
10–15 val. Geros nuotaikos kiemas
Mažoji knygų mugė
Įvairios meninės, pramoginės veiklos vaikams

Nuo Kėdainių krašto muziejaus (Didžioji g. 19)
10, 13  val. Pažintinės ekskursijos po Kėdainių senamiestį

Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje
10–15 val. Dovanotų darbų iš 15 pasaulio šalių paroda 

Miesto stadione
10 val. Mažojo futbolo turo per Lietuvą 4-asis etapas 

Respublikinis folkloro festivalis „Į VIDURIO LIETUVĄ SUSIĖJĘ“, skirtas Etnografinių regionų metams

Prie Kėdainių kultūros centro
9.30 val. Svečių-festivalio dalyvių sutiktuvės

Didžiosios Rinkos aikštėje
10 val. Kėdainių rajono pavienių liaudies muzikantų, pasakotojų pasirodymas

Didžiojoje gatvėje
10.30 val. Respublikinio folkloro festivalio dalyvių eisena

Didžiojoje gatvėje
11 val.  ETNOGRAFINIŲ REGIONŲ GATVĖ
Respublikinio folkloro festivalio dalyviai ir Kėdainių rajono folkloro kolektyvai pristato Lietuvos regionus

Didžiosios Rinkos aikštėje
12 val.  KONCERTAS „Į VIDURIO LIETUVĄ SUSIĖJĘ“
Respublikinio folkloro festivalio dalyvių iš penkių Lietuvos regionų pasirodymai
Regionų kulinarinio paveldo pristatymas

Kieme prie Radvilų g. 8A pastato
14.30 val.  Bendros vaišės, pasibuvimas su respublikinio folkloro festivalio dalyviais, svečių išlydėtuvės 

Kėdainių arenoje
20 val. VAKARO KONCERTAS
Orkestras „Vilnius Sinfonietta“
Dirigentas, orkestro vadovas Vytautas Lukočius
Atlikėjai: Karina Krysko, Tadas Juodsnukis, grupė „el Fuego“
Lazerių šou

Miesto parke
ERDVĖ JAUNIMUI
22 val. Rokenrolo grupė BALTASIS KIRAS
22.25 val. Fejerverkas virš pėsčiųjų tilto per parko tvenkinį
Roko grupė HUGE SOUL
Diskoteka su Dj Daniukėliu

Šventės rėmėjai:
Lietuvos kultūros taryba
AB „Panevėžio energija“
„Nordic Sugar“ labdaros ir paramos fondas
Lietuvos Respublikos Seimo narė Virginija Baltraitienė
Lietuvos Respublikos Seimo narys Viktoras Fiodorovas
SEB bankas
UAB „Linas Agro“
UAB „Fortera“
UAB „Sakret LT“
UAB „K2 LT“
UAB „Helanas“
AB „TEO“
UAB „Iškabų cechas“
UAB „Takada“
KKŪS
Vermenos ŽŪB
Krakių ŽŪB
UAB „Laumetris“
UAB „Bieltransa“
UAB „Kėdainių duona“
Kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis
Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
UAB „KLI.LT“ – internetas ir televizija jūsų namams

Informaciniai rėmėjai:
Laikraščiai „Kėdainių mugė“ ir „Rinkos aikštė“
Telekomunikacijų bendrovės „Balticum TV“ Kėdainių filialas
Kėdainių krašto televizija
Portalai: www.kedainietis.lt   www.kedainiunaujienos.lt   www.muge.eu

 

Šiandien


Sekmadienis
21
Liepa 2019

Klausimas

Ar turite pakankamai informacijos, kaip saugoti savo sveikatą?

 

 


  Rezultatai

Žemėlapis

first
  
last
 
 
start
stop
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.