1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • Tymai: kodėl svarbu pasiskiepyti?

  Šių metų pirmąjį pusmetį paaiškėjo tymų protrūkio Lietuvoje rezultatai. Ligonių kasų informacinės sistemos „Sveidra“ duomenimis, minėtu laikotarpiu tymais sirgo net 552 pacientai, prisirašę Kauno ir Marijampolės apskričių gydymo įstaigose. Jiems buvo teikiamos ambulatorinės ir stacionarinės gydymo paslaugos. Pernai šis skaičius buvo kur kas mažesnis – tymais sirgo vos penki asmenys (iš jų vienas gydytas stacionare).

  Tymai – užkrečiama pavojinga liga

  Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėjos Nijolės Bijanskienės, tymai – ūmi, užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymų sukėlėjo virusas plinta oro srautais pastatų viduje: koridoriais, laiptinėmis, ventiliacijos kanalais, instaliacijų šachtomis, taip pat kvėpavimo takų sekretais, per suterštas rankas ar daiktus.

  Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus, kuris neretai suserga ir plaučių uždegimu, gerklų pakenkimu (krupu), rečiau – smegenų uždegimu (encefalitu). Dažniausios tymų komplikacijos – vidurinės ausies, plaučių, smegenų (encefalitas) uždegimas, laringitas, viduriavimas.

  „Tymai – tik skiepais valdoma infekcija, – pabrėžia N. Bijanskienė.– Tymų vakcina pasaulyje skiepijama daugiau nei 40 metų. Ja skiepijami antraisiais gyvenimo metais, o ilgalaikio imuniteto susidarymui būtina įskiepyti du kartus. Lietuvoje vaikai pagal vaikų skiepų kalendorių skiepijami 15 mėnesių ir 6–7 metų amžiaus. Skiepijama kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina, kurią kompensuoja ligonių kasos“.

  Verta atkreipti dėmesį tai, kad žmonės, turėję kontaktą su sergančiuoju tymais, taip pat gali pasiskiepyti ligonių kasų kompensuojama MMR vakcina. Tam tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Po kontakto su sergančiuoju tymais, rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 dieną) ir jei nesusergama – pasiskiepyti.

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas higienos normas.

  Informaciją apie atliktus pakartotinius vandens tyrimus rasite spaudoje bei Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiubiuras.lt

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

KĖDAINIŲ MIESTO ŠVENTĖ VIDURY LIETUVOS

PROGRAMA

Rugpjūčio 6 d., ketvirtadienis
Miesto stadione
10 val. Futbolo fiesta: tarptautinis jaunųjų futbolininkų turnyras 

Parko salose ir šalia parko salų
16 val. Sveikatos sala „Gyvenkime sveikiau“:
kūno masės indekso nustatymas
jogos pradžiamokslis
įvairios mankštos, žaidimai
paskaitos 

Parko salose
18 val. Burbulų dėdės pasirodymai vaikams

Prie tilto į salas
18 val. Šiaurietiškojo ėjimo pamoka 

Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro universaliajame sporto aikštyne
18 val. Krepšinio fiesta: įvairūs krepšinio žaidimai

Knypavos Rinkos aikštėje
ERDVĖ VISAI ŠEIMAI
13–17 val. Policijos veiklos interaktyvus pristatymas
18 val. Pro­jek­to „Ma­žo­ji Lie­tu­vos kul­tū­ros sos­ti­nė – Nai­siai 2015“ pristatymas – informacinio biuro apie Naisius viešnagė Kėdainiuose
Įvairios meninės, pramoginės veiklos

Knypavos Rinkos aikštėje
19 val. „Naisių vasaros“ teatro muzikinis spektaklis „Beprotiškai fantastiškos maestro Vytauto Kernagio dainos“

Didžiosios Rinkos aikštėje (startas–finišas)
20 val. Orientacinis žaidimas

Didžiosios Rinkos aikštėje
21 val. Ekstremalus dviratininkų iš Latvijos pasirodymas „Greentrials Bike tour 2015“

Didžiosios Rinkos aikštėje (startas–finišas)
22 val. 6 km 430 m distancijos vakarinis bėgimas senamiesčio gatvėmis
Žaidimo ir bėgimo nuostatus, bėgimo trasos schemą rasite
www.kedainiai–sritys–sportas–renginių kalendorius

Rugpjūčio 7 d., penktadienis

Miesto stadione
10 val. Futbolo fiesta: tarptautinis jaunųjų futbolininkų turnyras

Knypavos Rinkos aikštėje
ERDVĖ VISAI ŠEIMAI
11 val. Projekto „Mažoji Lietuvos kultūros sostinė – Naisiai 2015“ pristatymas – informacinio biuro apie Naisius viešnagė Kėdainiuose
11 ir 14.30 val. „Naisių vasaros“ teatro muzikinė programa „Dainuosma mudu abudu“
Įvairios meninės, pramoginės veiklos visai šeimai
11 val. Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos knygų mugė

Daugiakultūriame centre
15 val. Parodos „Lietuviški kino plakatai (1953−2010 m.)“ iš Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus rinkinių atidarymas 

Kultūros istorijos festivalis RADVILIADA. PROLOGAS, skirtas 425-osioms Kėdainių miesto savivaldos metinėms

Kieme prie Radvilų g. 8A pastato
16–22 val. Senųjų amatų ir karybos demonstravimas

Prie škotų pirklio Šiglio namo (Senoji g. 12)
16.30 val. KĖDAINIŲ AUKSO AMŽIAUS SAPNAS
Meninės instaliacijos pristatymas

Didžiosios Rinkos aikštėje
17 val. DVASIA KĖDAINIŲ
Miesto šventės ir festivalio atidarymas
Kėdainių rajono vadovų ir svečių sveikinimai
Senosios muzikos ir šokių trupė „Festa Cortese“
Istorinio šokio ansamblis „Fioretti“

Prie Nevėžio ties Didžiosios Rinkos aikšte ir upėje
18 val. KĖDAINIŲ MŪŠIS
Kėdainių savininkų – Žemaitijos seniūno Jono Kiškos, LDK etmonų Kristupo II Radvilos ir Jonušo XI Radvilos – pagarbinimas
Uosto ir pirmojo tilto per Nevėžį atmintuvės
Lietuvos ir Žemaitijos kariuomenės varžytuvės
Lietuvos ir Žemaitijos mūšis

Evangelikų reformatų bažnyčioje (Senoji g. 1)
19 val. RADVILŲ RAGAI IR ERELIS
Senosios muzikos ir šokių ansamblis „Banchetto musicale“
Istoriko Deimanto Karvelio pamokslas
           DEDIKACIJA KARALIENEI BARBORAI RADVILAITEI
M. K. Čiurlionio kvartetas
Solistė Dovilė Kazonaitė (sopranas)
Senosios muzikos ir šokių trupė „Festa Cortese“
Aktorius Saulius Balandis (skaitovas) 

Tradicinių amatų centro Arnetų namo kieme (Radvilų g. 21)
21 val. KĖDAINIŲ ĮDOMYBĖS
Pamokslas „Apie Kėdainių aukso amžių“
Meninės instaliacijos „KĖDė škotams“ pristatymas
Pamokslas „Apie aukso amžiaus konfesines bendruomenes“
Pamokslas „Apie Joną Kišką, Jonušą XI ir Kristupą II Radvilas“ 

Kieme prie Radvilų g. 8A pastato
22.30 val. KĖDAINIŲ SKANUMYNAI
Naktinis miestelėnų sambaris
Programa „Kėdainių dvaras – Kėdainių miestui“
XVII a. valgių ir gėrimų skanavimas
425 cm vėdaro ritualinis valgymas
Madų pristatymas
Kino filmo „Radviliada“ peržiūra (rež. R. Rakauskaitė, prodiuseris A. Matelis)

Rugpjūčio 8 d., šeštadienis

Senosios Rinkos aikštėje, Č. Milošo, Kranto, Didžiojoje gatvėse
7–14 val. Prekymetis – tautodailininkų, ūkininkų mugė, blusų turgus 

Didžiosios Rinkos aikštėje
10–14 val. Kėdainių rajono amatininkų mugė, amatų mokykla

Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčioje
10 val. Mišių auka už Kėdainių miestą ir jo žmones

VšĮ „Laiptai į Viltį“ kiemelyje (Didžioji g. 21)
10–15 val. Geros nuotaikos kiemas
Mažoji knygų mugė
Įvairios meninės, pramoginės veiklos vaikams

Nuo Kėdainių krašto muziejaus (Didžioji g. 19)
10, 13  val. Pažintinės ekskursijos po Kėdainių senamiestį

Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje
10–15 val. Dovanotų darbų iš 15 pasaulio šalių paroda 

Miesto stadione
10 val. Mažojo futbolo turo per Lietuvą 4-asis etapas 

Respublikinis folkloro festivalis „Į VIDURIO LIETUVĄ SUSIĖJĘ“, skirtas Etnografinių regionų metams

Prie Kėdainių kultūros centro
9.30 val. Svečių-festivalio dalyvių sutiktuvės

Didžiosios Rinkos aikštėje
10 val. Kėdainių rajono pavienių liaudies muzikantų, pasakotojų pasirodymas

Didžiojoje gatvėje
10.30 val. Respublikinio folkloro festivalio dalyvių eisena

Didžiojoje gatvėje
11 val.  ETNOGRAFINIŲ REGIONŲ GATVĖ
Respublikinio folkloro festivalio dalyviai ir Kėdainių rajono folkloro kolektyvai pristato Lietuvos regionus

Didžiosios Rinkos aikštėje
12 val.  KONCERTAS „Į VIDURIO LIETUVĄ SUSIĖJĘ“
Respublikinio folkloro festivalio dalyvių iš penkių Lietuvos regionų pasirodymai
Regionų kulinarinio paveldo pristatymas

Kieme prie Radvilų g. 8A pastato
14.30 val.  Bendros vaišės, pasibuvimas su respublikinio folkloro festivalio dalyviais, svečių išlydėtuvės 

Kėdainių arenoje
20 val. VAKARO KONCERTAS
Orkestras „Vilnius Sinfonietta“
Dirigentas, orkestro vadovas Vytautas Lukočius
Atlikėjai: Karina Krysko, Tadas Juodsnukis, grupė „el Fuego“
Lazerių šou

Miesto parke
ERDVĖ JAUNIMUI
22 val. Rokenrolo grupė BALTASIS KIRAS
22.25 val. Fejerverkas virš pėsčiųjų tilto per parko tvenkinį
Roko grupė HUGE SOUL
Diskoteka su Dj Daniukėliu

Šventės rėmėjai:
Lietuvos kultūros taryba
AB „Panevėžio energija“
„Nordic Sugar“ labdaros ir paramos fondas
Lietuvos Respublikos Seimo narė Virginija Baltraitienė
Lietuvos Respublikos Seimo narys Viktoras Fiodorovas
SEB bankas
UAB „Linas Agro“
UAB „Fortera“
UAB „Sakret LT“
UAB „K2 LT“
UAB „Helanas“
AB „TEO“
UAB „Iškabų cechas“
UAB „Takada“
KKŪS
Vermenos ŽŪB
Krakių ŽŪB
UAB „Laumetris“
UAB „Bieltransa“
UAB „Kėdainių duona“
Kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis
Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
UAB „KLI.LT“ – internetas ir televizija jūsų namams

Informaciniai rėmėjai:
Laikraščiai „Kėdainių mugė“ ir „Rinkos aikštė“
Telekomunikacijų bendrovės „Balticum TV“ Kėdainių filialas
Kėdainių krašto televizija
Portalai: www.kedainietis.lt   www.kedainiunaujienos.lt   www.muge.eu

 

Šiandien


Pirmadienis
16
Rugsėjis 2019

Klausimas

Ar turite pakankamai informacijos, kaip saugoti savo sveikatą?

 

 


  Rezultatai

Žemėlapis

first
  
last
 
 
start
stop
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.