1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • Baigiasi maudymosi sezonas

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriumi, visą maudymosi sezoną (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.) Kėdainių rajone stebėjo šias maudymvietes: Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu. Buvo siekiama apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką, sumažinti maudyklų taršą ir prisidėti prie maudyklų vandens kokybės gerinimo.

 • Tymai: kodėl svarbu pasiskiepyti?

  Šių metų pirmąjį pusmetį paaiškėjo tymų protrūkio Lietuvoje rezultatai. Ligonių kasų informacinės sistemos „Sveidra“ duomenimis, minėtu laikotarpiu tymais sirgo net 552 pacientai, prisirašę Kauno ir Marijampolės apskričių gydymo įstaigose. Jiems buvo teikiamos ambulatorinės ir stacionarinės gydymo paslaugos. Pernai šis skaičius buvo kur kas mažesnis – tymais sirgo vos penki asmenys (iš jų vienas gydytas stacionare).

  Tymai – užkrečiama pavojinga liga

  Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėjos Nijolės Bijanskienės, tymai – ūmi, užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymų sukėlėjo virusas plinta oro srautais pastatų viduje: koridoriais, laiptinėmis, ventiliacijos kanalais, instaliacijų šachtomis, taip pat kvėpavimo takų sekretais, per suterštas rankas ar daiktus.

  Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus, kuris neretai suserga ir plaučių uždegimu, gerklų pakenkimu (krupu), rečiau – smegenų uždegimu (encefalitu). Dažniausios tymų komplikacijos – vidurinės ausies, plaučių, smegenų (encefalitas) uždegimas, laringitas, viduriavimas.

  „Tymai – tik skiepais valdoma infekcija, – pabrėžia N. Bijanskienė.– Tymų vakcina pasaulyje skiepijama daugiau nei 40 metų. Ja skiepijami antraisiais gyvenimo metais, o ilgalaikio imuniteto susidarymui būtina įskiepyti du kartus. Lietuvoje vaikai pagal vaikų skiepų kalendorių skiepijami 15 mėnesių ir 6–7 metų amžiaus. Skiepijama kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina, kurią kompensuoja ligonių kasos“.

  Verta atkreipti dėmesį tai, kad žmonės, turėję kontaktą su sergančiuoju tymais, taip pat gali pasiskiepyti ligonių kasų kompensuojama MMR vakcina. Tam tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Po kontakto su sergančiuoju tymais, rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 dieną) ir jei nesusergama – pasiskiepyti.

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas higienos normas.

  Informaciją apie atliktus pakartotinius vandens tyrimus rasite spaudoje bei Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiubiuras.lt

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

AKCIJA "KARTŲ DIENA"

Atnaujinta Trečiadienis, 02 Rugsėjis 2015 09:02

kartu diena logo

 AKCIJOS „KARTŲ DIENA“ ORGANIZAVIMO REKOMENDACIJOS IR METODINĖ MEDŽIAGA

Kiekviena karta yra savaip vertinga. Mes visi turime skirtingas vertybes ir tikslus, atspindinčius savą laiką. Tik pažinę vieni kitus patys tapsime supratingesni ir, gal būt, laimingesni.

Kaip rodo statistika, Europos Sąjungos gyventojai sparčiai sensta. Lietuvoje kas penktas gyventojas yra 65-erių ir vyresnio amžiaus. Šis demografinis pokytis – tai neišvengiamas didžiausių mūsų visuomenės pasiekimų – smarkiai sumažėjusio mirtingumo ir dėl to ilgesnės vidutinės gyvenimo trukmės – rezultatas.

Senstanti Europa – tai įvairiausi iššūkiai darbo rinkai, sveikatos priežiūros sistemoms, gyvenimo lygiui. Vyrauja nuomonė, kad vyresnio amžiaus žmonės vis labiau tampa našta visuomenei.

Manome, kad būtent mokykla galėtų nutiesti tiltus tarp kartų – suburti draugėn pačius jauniausius, jaunus ir vyresnio amžiaus žmones. Nes būtent mokykloje, kaip ir mūsų visuomenėje, susitinka keturios kartos. Tai būtų nepaprasta galimybė pasidalyti patirtimi, išmintimi, perduoti šeimos ir visuomenės gyvenimo tradicijas parodant, kad brandaus amžiaus piliečiai yra neatsiejama visuomenės dalis. Be to, ir vyresniems žmonėms būtų įdomu pamatyti, kaip atrodo šiandienos mokykla ir ką joje veikia vaikai.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (toliau – Centras) šalies mokyklose inicijuoja akciją „Kartų diena“ ir kviečia visas Lietuvos mokyklas atverti savo mokyklų duris kartų dialogui tarp vyresnių vietos bendruomenės ir mokinių šeimų narių.

 

AKCIJOS ORGANIZAVIMO REKOMENDACIJOS

1.       Akcija „Kartų diena“ – tai Lietuvos mokyklų bendruomenių akcija, kurios tikslas – kurti ateitį, atsigręžiant į praeitį, t. y. naudotis galimybe suburti skirtingų kartų atstovus ir taip stiprinti mokyklos bendruomenę, didinti šeimos dalyvavimo galimybes, nes mokykloms labai reikalinga papildoma parama, gerinti mokyklos emocinį klimatą ir taip prisidėti prie sveiko gyvenimo vertybių puoselėjimo mokyklos bendruomenėje. Taip pat šiuo renginiu norima paskatinti kurti aktyvaus senėjimo kultūrą Lietuvoje, paremtą įvairaus amžiaus visuomene.

2. Šis renginys skirtas ne tik mokinių seneliams (juk yra vaikų, kurie senelių neturi) – jame gali dalyvauti ir mokykloje dirbę mokytojai, vietos bendruomenės senjorų kolektyvai, menininkai bei kiti vaikams svarbūs vyresnio amžiaus žmonės (dėdės, tetos, kaimynai ir kt.). Be to, šis renginys galėtų būti tęsiamas ir kitais metais (2016-aisiais) minint Orios senatvės metus.

3.       Akcijoje gali dalyvauti įvairių tipų ikimokyklinio, bendrojo ugdymo mokyklų, aukštųjų mokyklų, profesinio mokymo centrų bendruomenės, taip pat visų sveikatą stiprinančių mokyklų bendruomenės.

4.       Informacijos apie akciją viešinimas: akcijos iniciatorius Centras informaciją apie akciją ir rekomenduojamas temas (1 priedas), taip pat informacijos apie akcijos rezultatus pateikimo aprašą (2 priedas) skelbia savo interneto svetainėje www.smlpc.lt, kvietimą dalyvauti akcijoje išsiunčia savivaldybių visuomenės sveikatos biurams ir Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui.

5.       Šalies mokykloms rekomenduojama akciją organizuoti pasirinktą vieną 2015 m. rugsėjo ar spalio mėnesio dieną.

6.       Apsisprendusios dalyvauti akcijoje mokyklos registruojasi Centro Vaikų sveikatos skyriuje elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai "> Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai iki rugsėjo 18 d. Registruojantis reikia pateikti mokyklos paskirto atsakingo asmens kontaktus (atstovaujama mokykla, asmens vardas, pavardė, telefono numeris, elektroninis paštas) bei informuoti, kada mokykloje vyks akcija.

7.       Akciją „Kartų diena“ gali organizuoti mokyklos iniciatyvinė grupė ar mokinių klasė. Siūloma skatinti mokinius, jų tėvus ir kitus vyresniosios kartos atstovus įsitraukti į akcijos priemonių planavimą, organizavimą ir rezultatų aptarimą. Jiems galėtų padėti visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, dirbantys mokyklose, mokytojai, psichologai, socialiniai darbuotojai.

8.       Akciją siūloma organizuoti kūrybiškai pasirenkant tinkamą laiką, vietą ir tematiką, svarbus dalyvių noras ir entuziazmas. Tik nuo Jūsų priklausys, ar tai bus paprastas, neoficialus poros valandų ar pusdienio renginys, o gal organizuosite sudėtingą ir oficialų visos dienos renginį.

9.       Siūloma sudaryti sąlygas akcijoje dalyvauti visiems mokyklos bendruomenės nariams, kad tai būtų artimesnės pažinties, draugystės ir bendradarbiavimo šventė.

10.     Akcijos metu siūloma naudoti pačius įvairiausius bendravimo būdus: dainas, šokius, vaidinimus, pokalbius, poeziją, protinius ir judrius žaidimus, sporto varžytuves, jogos užsiėmus, liaudiškų (tradicinių) patiekalų degustacijas ir kt. Bendravimas galėtų vykti prie kavos, arbatos puodelio ar vandens, gaiviųjų gėrimų, sulčių stiklinės, ragaujant sveikus užkandžius. Galbūt norėsite svečius pavaišinti mokykliniais pietumis.

11.     Kartų dienos scenarijus turėtų būti iš anksto žinomas visai mokyklos bendruomenei: mokytojams, mokykloje dirbantiems specialistams, mokiniams ir jų tėveliams, seneliams bei pagalbiniam personalui. Scenarijų galima skelbti įvairiomis komunikavimo priemonėmis: mokinių pagamintais plakatais, skrajutėmis, per mokyklos radiją, interneto svetainėje ir t. t.

12.     Šiose rekomendacijose siūlomos temos ir jų eiliškumas nėra privalomi. Tai tik pavyzdys, kaip mokykloje galėtų vykti ši akcija.

13.     Akcija nėra privaloma. Informaciją apie akcijos „Kartų diena“ rezultatus pagal pateiktą aprašą (2 priedas) akcijos organizatoriai mokyklose per 10 kalendorinių dienų nuo akcijos pabaigos, bet ne vėliau kaip iki lapkričio 13 d., pateikia Centro Vaikų sveikatos skyriui elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai "> Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

14.     Centro Vaikų sveikatos skyrius iki 2015 m. gruodžio 1 d. savo interneto svetainėje www.smlpc.lt pateikia apibendrintą informaciją apie akcijos rezultatus.

 

BAIGIAMOJI NUOSTATA

15. Daugiau informacijos apie akcijos organizavimą suteiks Centro specialistai elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai "> Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai "> Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , tel. 8 5 236 0493, 8 5 247 7347.


 

Šiandien


Šeštadienis
21
Rugsėjis 2019

Klausimas

Ar turite pakankamai informacijos, kaip saugoti savo sveikatą?

 

 


  Rezultatai

Žemėlapis

first
  
last
 
 
start
stop
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.