1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • Tymai: kodėl svarbu pasiskiepyti?

  Šių metų pirmąjį pusmetį paaiškėjo tymų protrūkio Lietuvoje rezultatai. Ligonių kasų informacinės sistemos „Sveidra“ duomenimis, minėtu laikotarpiu tymais sirgo net 552 pacientai, prisirašę Kauno ir Marijampolės apskričių gydymo įstaigose. Jiems buvo teikiamos ambulatorinės ir stacionarinės gydymo paslaugos. Pernai šis skaičius buvo kur kas mažesnis – tymais sirgo vos penki asmenys (iš jų vienas gydytas stacionare).

  Tymai – užkrečiama pavojinga liga

  Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėjos Nijolės Bijanskienės, tymai – ūmi, užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymų sukėlėjo virusas plinta oro srautais pastatų viduje: koridoriais, laiptinėmis, ventiliacijos kanalais, instaliacijų šachtomis, taip pat kvėpavimo takų sekretais, per suterštas rankas ar daiktus.

  Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus, kuris neretai suserga ir plaučių uždegimu, gerklų pakenkimu (krupu), rečiau – smegenų uždegimu (encefalitu). Dažniausios tymų komplikacijos – vidurinės ausies, plaučių, smegenų (encefalitas) uždegimas, laringitas, viduriavimas.

  „Tymai – tik skiepais valdoma infekcija, – pabrėžia N. Bijanskienė.– Tymų vakcina pasaulyje skiepijama daugiau nei 40 metų. Ja skiepijami antraisiais gyvenimo metais, o ilgalaikio imuniteto susidarymui būtina įskiepyti du kartus. Lietuvoje vaikai pagal vaikų skiepų kalendorių skiepijami 15 mėnesių ir 6–7 metų amžiaus. Skiepijama kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina, kurią kompensuoja ligonių kasos“.

  Verta atkreipti dėmesį tai, kad žmonės, turėję kontaktą su sergančiuoju tymais, taip pat gali pasiskiepyti ligonių kasų kompensuojama MMR vakcina. Tam tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Po kontakto su sergančiuoju tymais, rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 dieną) ir jei nesusergama – pasiskiepyti.

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas higienos normas.

  Informaciją apie atliktus pakartotinius vandens tyrimus rasite spaudoje bei Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiubiuras.lt

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

NUO SAUSIO 24 DIENOS RAJONE SKELBIAMA GRIPO EPIDEMIJA

Sausio 23 dieną Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis pasirašė įsakymą, kuriuo nuo sausio 24 dienos Kėdainių rajono savivaldybėje skelbiama gripo epidemija. Epidemija bus atšaukta atsižvelgiant į sergamumo rodiklių mažėjimą.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemiologinės priežiūros taisyklių, patvirtintų LR sveikatos apsaugos ministro 2012 m. sausio 30 d. įsakymu Nr. V-58 „Dėl Gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemiologinės priežiūros taisyklių patvirtinimo“, 7.2 papunkčiu ir atsižvelgdamas į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Kėdainių skyriaus 2017 m. sausio 23 d. raštą Nr. 2.2.23-13 (17.15.1.2.23) „Dėl gripo epidemijos paskelbimo Kėdainių rajone“, nuo sausio 24 d. paskelbė gripo epidemiją.

Rekomendacijos asmens sveikatos priežiūros įstaigoms su gripo susirgimais ir ŪVKTI susijusioms situacijoms valdyti

Darbuotojų paruošimas

1. Subjektai sudaro ir kasmet iki rugsėjo mėnesio atnaujina darbuotojų, sutinkančių skiepytis nuo sezoninio ir, esant reikalui, pandeminio gripo sąrašus. Šie sąrašai pridedami prie subjekto pasirengimo gripo pandemijai plano (priemonių plano).

2. Rekomenduojama iš anksto sudaryti su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis (toliau – ASPĮ) sutartis dėl darbuotojų skiepijimo Valstybės lėšomis, jeigu subjektas neturi licencijos imunoprofilaktikai.

3. Darbuotojai turi būti skatinami skiepytis nuo sezoninio gripo ir, esant reikalui, Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka ir nuo pandeminio gripo.

4. Darbuotojai turi žinoti gripo plitimo būdus ir apsisaugojimo nuo gripo plitimo priemones.

5. Darbuotojai turi būti raginami darbo vietose turėti asmens higienos reikmenų (servetėlių, priemonių rankoms plauti).

6. Skelbimams skirtose ir kitose darbuotojams bei lankytojams gerai matomose vietose rekomenduojama pateikti atmintines, kitokios rašytinės ar vaizdinės medžiagos kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo bei rankų higienos, saugaus atstumo laikymosi ir kitais gripo prevencijos klausimais.

7. Darbuotojai taip pat turi būti informuoti, kaip elgtis susirgus gripu, ir turėti atmintines.

8. Darbdaviai turi užtikrinti, kad darbuotojai, kurie turi kontaktą su šiukšlėmis ar kitomis medžiagomis, kuriose gali būti panaudotų nosinių, servetėlių ar kitų asmens higienos priemonių, gripo epidemijos ir/ar pandemijos metu minėtas medžiagas tvarkytų dėvėdami apsauginius akinius, medicininę kaukę ir mūvėdami gumines pirštines. Patartina naudoti ir kitas apsaugos priemones (veido skydelius, kaklo uždangas), taip pat įrankius, kurie leidžia išvengti rankų kontakto su tvarkomomis medžiagomis.

9. Subjektai privalo turėti tokį individualiųjų apsaugos priemonių kiekį, kad jų užtektų visiems darbuotojams, kuriems jas būtina turėti pagal atliekamo darbo pobūdį. 1

paslaugų teikimo užtikrinimas

10. Gripo epidemijos metu pirmines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros (toliau – PAASP) paslaugas teikiančios įstaigos, turi: 2

10.1. užtikrinti paslaugų teikimą ne darbo dienomis (šeštadieniais ir sekmadieniais bei šventinėmis dienomis) PAASP įstaigoje;

10.2. ilginti savo darbo laiką, užtikrinant optimalų paslaugų teikimą prie įstaigos prisirašiusiems gyventojams, atsižvelgiant į esamą situaciją bei paslaugų poreikį;

10.3. organizuoti ir užtikrinti prieinamą prie įstaigos prisirašiusių gyventojų konsultavimą telefonu;

10.4. užtikrinti šeimos gydytojo (vaikų ligų gydytojo) vizitus pas vaikus iki 10 m. į namus, jam karščiuojant virš 38,5o C;

10.5. savo darbą organizuoti taip, kad kuo daugiau karščiuojančių pacientų (ypač sergančių lėtinėmis ligomis, neįgalių) būtų lankomi namuose; 2

10.6. atskirti pacientų srautus ASPĮ (sergančiųjų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) nuo kitų ASPĮ pacientų). 3

10.7. savo darbą organizuoti taip, kad būtų užtikrintas darbuotojų darbo ir poilsio laiką reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų vykdymas. 2

11. Supaprastinta nedarbingumo pažymėjimų išdavimo PAASP paslaugas teikiančiose ASPĮ vykdoma teisės aktų nustatyta tvarka. 4

REKOMENDUOJAMŲ GRIPO PLITIMO RIBOJIMO PRIEMONIŲ SĄRAŠAS

12. Reguliarus ir teisingas rankų plovimas;

13. Tinkama kvėpavimo takų higiena (kosint ar čiaudint prisidengti burną / nosį popierine servetėle ar nosine, nusiplauti rankas);

14. Medicininių kaukių dėvėjimas sergant gripu ar ŪVKTI, slaugant sergantį asmenį, ir medicininių kaukių, respiratorių dėvėjimas ASPĮ;

15. Sergančiųjų gripu ar ŪVKTI izoliavimas namuose ar ligoninėje, hospitalizuojant pagal klinikines indikacijas;

16. Dažnas gyvenamųjų ir darbo patalpų vėdinimas ir valymas drėgnuoju būdu. 3

Asmens apsaugos priemonių naudojimas

17. Asmenims, turintiems sąlytį su pacientais, sergančiais ŪVKTI, plintančiomis per orą su lašeliais (>5µm), rekomenduojamos medicininės kaukės. Norint išvengti užsikrėtimo ŪVKTI, plintančia per orą su dalelėmis (

18. Siekiant išvengti užsikrėtimo ŪVKTI asmens apsaugos priemone (toliau – AAP) turi dėvėti:

18.1. visi ASPĮ darbuotojai, kurie tiesiogiai teikia pacientui paslaugas;

18.2. pagalbinis personalas;

18.3. laboratorijos darbuotojai, dirbantys su potencialiai infekuota medžiaga;

18.4. asmenys, lankantys ar prižiūrintys ligonius.

19. Sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų AAP gali būti vienkartinės arba naudojamos pakartotinai. Būtina atsižvelgti į gamintojo rekomendacijas. AAP turi būti gaminamos remiantis gera gamybos praktika ir tinkamai naudojamos.

20. Būtinųjų AAP sąrašas, skirtas ASPĮ darbuotojams:

20.1. tiesiogiai teikiantiems asmens sveikatos priežiūros paslaugas ir turintiems tiesioginį sąlytį su pacientu, sergančiu ŪVKTI:

20.1.1. medicininės kaukės;

20.1.2. respiratoriai (su 95 proc. ir didesnio efektyvumo filtru);

20.1.3. pirštinės;

20.1.4. apsauginiai drabužiai;

20.2. atliekantiems invazines medicinines procedūras pacientams, sergantiems ŪVKTI, kurių metu gali susidaryti aerozolis:

20.2.1. medicininės kaukės;

20.2.2. respiratoriai (su 95 proc. ir didesnio efektyvumo filtru);

20.2.3. apsauginiai akiniai;

20.2.4. pirštinės;

20.2.5. apsauginiai drabužiai;

20.2.6. galvos dangalai (medicininės kepuraitės, gobtuvai).

21. Būtinosios AAP, skirtos ligoniams ir (ar) įtariamiems, jog serga ŪVKTI, ligonių lankytojams – medicininės kaukės. 5

Pasirengimo planavimas

22. Subjektai, kurių veiklos tęstinumas ir funkcijų vykdymas yra gyvybiškai svarbus siekiant užtikrinti viešąjį saugumą ir patenkinti būtinuosius visuomenės poreikius, įtraukti į specialius sąrašus, turi rengti pasirengimo gripo pandemijai planus (priemonių planus), vadovaujantis LR Sveikatos apsaugos ministro 2009 m. vasario 26 d. įsakymu Nr. V-141 „Dėl valstybės valdymo institucijų, įstaigų, apskričių administracijų, savivaldybių ir kitų asmenų pasirengimo gripo pandemijai planų (priemonių planų) rengimo rekomendacijų patvirtinimo“ ir LR Sveikatos apsaugos ministro 2009 m. vasario 12 d. įsakymu Nr. V-106 „Dėl pasirengimo gripo pandemijai veiksmų plano pagal gripo pandemijos etapus patvirtinimo“. 1

PASTABA: Visoms ASPĮ rekomenduojama turėti pasirengimo gripo pandemijai planus (priemonių planus), kurie būtų civilinės saugos parengties ekstremalioms situacijoms plano sudedamoji dalis arba priedas. Pagal savo specifiką pasirengimo gripo pandemijai planas (priemonių planas) apima veiksmus esant gripo pandemijai, gripo epidemijai, gripo sezonui, todėl turi būti naudojamas nuo gripo sezono pradžios iki pabaigos, arba didėjant sergamumui gripu ir ŪVKTI pagal sergamumo lygį konkrečiame subjekte. Tokiu atveju visoms su gripo susirgimais susijusioms situacijoms valdyti užteks vieno plano.

Rekomendacijos Kauno apskrities vaikų ugdymo įstaigoms gripo sezono metu

1. Stebėti ir registruoti vaikų ugdymo įstaigų lankomumą.

1.1. Kasmet gripo sezono metu (nuo 40 iki 20 kalendorinės metų savaitės imtinai) kiekvieną pirmadienį surinkti ir įvertinti informaciją apie neatvykusių ir sergančių mokinių skaičių pagal mokymosi klases ir perduoti informaciją įstaigos administracijai, įstaigos nustatyta tvarka. Savivaldybės administracinėje teritorijoje paskelbus gripo epidemiją, informaciją apie neatvykusius ir sergančius mokinius rinkti ir vertinti kiekvieną dieną.

2. Vykdyti gripo plitimą ribojančias priemones vaikų ugdymo įstaigoje:

2.1. kiekvieną dieną sparčiai didėjant neatvykusių į įstaigą mokinių skaičiui (esant mokinių sergamumui gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis 20 procentų ir daugiau, kai mieste yra paskelbta gripo epidemija), mokyklos bendruomenei rekomenduojama apsvarstyti galimybę, kartu su vaikų ugdymo įstaigos steigėju (savivaldybe), priimti sprendimą (mokyklos direktoriaus įsakymu) dėl vaikų ugdymo įstaigos laikino veiklos nutraukimo (rekomenduojama nutraukti ugdymo procesą ne trumpiau nei dviems savaitėms, užtikrinant tolimesnio ugdymo proceso tęstinumą). Pastaba: savivaldybėse, kuriose nėra paskelbta epidemija, savivaldybė gali svarstyti mokyklų laikiną veiklos nutraukimą, jei mokyklos dėl ligos nelanko daugiau kaip 50 proc. mokinių. Priėmus tokį sprendimą, nuo kada nutraukiama ugdymo veikla ir kada planuojama ugdymo veiklą atnaujinti, informuoti (telefonu ir raštu) steigėją (savivaldybę). Steigėjas kas savaitę pirmadieniais iki 10 val., apie praėjusią savaitę toje administracinėje teritorijoje ugdymo įstaigų priimtus sprendimus el. paštu informuoja Kauno visuomenės sveikatos centrą.

2.2. informuoti mokinių tėvus (globėjus), kad vaikui susirgus gripu ar ūmine viršutinių kvėpavimo takų infekcija, jie apie tai praneštų klasės auklėtojui (-ai);

2.3. į kolektyvus nepriimti sergančiųjų (rekomenduoti jiems pasilikti namuose ir kreiptis į gydytojus);

2.4. po ligos mokinius priimti tik su gydytojo pažyma;

2.5. sudaryti sąlygas mokykloje dažnai plauti rankas (turi būti šilto vandens, muilo ir vienkartinių rankšluosčių prie kiekvienos kriauklės);

2.6. atsisakyti masinių ir su ugdymo procesu nesusijusių renginių organizavimo (gripo epidemijos metu rekomenduojama visus renginius atidėti iki epidemijos pabaigos);

2.7. gripo epidemijos metu asmenys, tvarkydami šiukšles, kuriose gali būti panaudotų vienkartinių nosinių, turi dėvėti medicininę kaukę ir mūvėti gumines pirštines.

3. Mokykloje dirbantis visuomenės sveikatos specialistas privalo informuoti įstaigos bendruomenę apie gripo situaciją ir profilaktikos priemones:

3.1. informaciją apie gripo situaciją pateikti raštu arba žodžiu mokytojų kambaryje ilgųjų pertraukų metu;

3.2. pamokų ar klasės valandėlių metu mokiniams skaityti pranešimus apie gripo profilaktiką;

3.3. parengti ir pakabinti informacinius pranešimus stenduose;

3.4. mokyklos bendruomenei rekomenduoti priemones, padedančias saugotis nuo gripo:

3.4.1. kasmet, prieš prasidedant gripo sezonui, pasiskiepyti sezoninio gripo vakcina;

3.4.2. vėdinti patalpas (prieš pamokas, per pertraukas, po pamokų);

3.4.3. drėgnuoju būdu valyti grindis ir kitus paviršius bei dažnai liečiamus daiktus, tokius kaip durų rankenos, laiptų turėklai, vandens čiaupai ir kt.;

3.4.4. dažnai plauti rankas;

3.4.5. su savimi turėti vienkartinių servetėlių ar nosinių;

3.4.6. kosėjant ar čiaudint, burną prisidengti ne delnais, o vienkartine nosine, alkūnės linkiu, drabužio skvernu ir nusisukti nuo kitų žmonių;

3.4.7. panaudojus vienkartines nosines, jas išmesti ir nusiplauti rankas;

3.4.8. sulaikyti kvėpavimą ir kelis žingsnius pasitraukti nuo kosėjančio ar čiaudinčio žmogaus;

3.4.9. vengti artimo kontakto, ypač sveikinantis (saugus atstumas yra apie 1 m);

3.4.10. vengti liesti rankomis veidą: burną, nosį, akis, nes taip gripo virusas nuo rankų patenka ant gleivinių.

3.4.11. vartoti daug skysčių, nes šildymo sezono metu sausėja patalpų oras sausina kvėpavimo takų gleivines ir susilpnina jų natūralią apsauginę funkciją.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69505

http://www.ulac.lt/uploads/downloads/leidiniai/antigripas.pdf

 

Šiandien


Antradienis
17
Rugsėjis 2019

Klausimas

Ar turite pakankamai informacijos, kaip saugoti savo sveikatą?

 

 


  Rezultatai

Žemėlapis

first
  
last
 
 
start
stop
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.