1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

PASAULINĖ AIDS DIENA

kaspinas

Gruodžio 1 - ąją bus pažymima Pasaulinė AIDS diena, kuri pasaulyje minima jau 30-tą kartą. 

Raudonas kaspinas – tarptautinis paramos, prevencijos ir solidarumo su užsikrėtusiais ŽIV ir sergančiais AIDS simbolis. Raudonas kaspinas – reiškia „aš galiu kalbėtis apie ŽIV/AIDS“. Segintis raudoną kaspiną žmogus yra neabejingas ŽIV/AIDS problemoms.

Raudono kaspino nešiojimas yra tik pirmasis žingsnis.

Kitas žingsnis – kiekvieno mūsų aktyvus dalyvavimas ŽIV infekcijos prevencinėje veikloje.

Šių metų pasaulinės AIDS dienos kampanijos šūkis „Gyvenk pozityviai  ̶  žinok savo būklę dėl ŽIV“. Šiuo šūkiu visuomenė raginama atlikti ŽIV tyrimą ir žinoti, ar neserga ŽIV liga.
Naujausiais Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, Lietuvoje 94 proc. visų galimai užsikrėtusiųjų ŽIV asmenų žino, jog yra užsikrėtę ŽIV. Tačiau apie 300 žmonių Lietuvoje gali nežinoti, jog yra užsikrėtę ŽIV. Per trisdešimt ŽIV infekcijos registravimo metų Lietuvoje iš viso iki š. m. lapkričio 1 d. užregistruoti 3147 ŽIV užsikrėtę asmenys, iš kurių dauguma (2502) - vyrų ir 645 moterys.Kaip nustatoma ŽIV infekcija?
Vienintelis būdas sužinoti, ar esate užsikrėtęs (-usi) , yra ŽIV testas. Šis tyrimas atliekamas paėmus Jūsų kraujo mėginį.
ŽIV organizme nustatomas metodais, kuriais aptinkami antikūniai prieš ŽIV arba aptinkama ŽIV genetinė medžiaga DNR arba RNR. Antikūniai organizme randami po užsikrėtimo praėjus 3-4 savaitėms ar net keliems mėnesiems.
Tyrimo dėl ŽIV rezultatas gali būti neigiamas, neaiškus arba teigiamas.

Neigiamas tyrimo rezultatas reiškia, kad tyrimo metu nepavyko aptikti antikūnių prieš ŽIV, tačiau dėl inkubacinio (lango) periodo, kai viruso antikūnių dar nėra pakankamai, siūloma testą pakartoti po trijų mėnesių. Neigiamas atsakymas nereiškia, kad žmogus ir toliau gali elgtis neatsakingai. Tai labai tinkamas laikas pamąstyti apie savo rizikingus poelgius ir jų koregavimą.
Neaiškus tyrimo rezultatas - priežasčių gali būti įvairių. Tyrimas turi būti kartojamas.
Teigiamas tyrimo rezultatas reiškia, kad rasti ŽIV antikūniai. Norint patvirtinti, kad tikrai esate užsikrėtęs ŽIV, reikia atlikti sudėtingesnį ŽIV patvirtinantį tyrimą. Jei šio tyrimo rezultatas teigiamas, reiškia esate užsikrėtęs ŽIV infekcija.

Kaip kinta sveikatos būklė užsikrėtus ŽIV?
Žmogus, kuriam patvirtinta ŽIV infekcija, ilgai nejaučia jokių negalavimų bei atrodo ir jaučiasi visiškai sveikas. Tuoj pat po ŽIV infekcijos patvirtinimo Jūs turite pasirinkti šią ligą gydantį gydytoją (ar šeimos gydytoją) ir pas jį reguliariai lankytis. Gydytojas stebės Jūsų sveikatos būklę, skirs reikiamus tyrimus, atsakys į Jūsų klausimus.
ŽIV patekęs į Jūsų kraujotakos sistemą užkrečia baltuosius kraujo kūnelius, imuninėje sistemoje atliekančius labai svarbų vaidmenį saugant žmogaus organizmą nuo infekcijų. ŽIV infekcijai progresuojant, imuninė sistema iš lėto silpsta ir žmogus tampa neapsaugotas nuo ligų ir infekcijų, nuo kurių sveika imuninė sistema apsigina.

AIDS – yra vėlyvoji ŽIV ligos stadija. Laiko periodas nuo užsikrėtimo ŽIV iki AIDS priklauso nuo žmogaus organizmo stiprumo. Kuo stipresnė žmogaus imuninė sistema, tuo didesnė tikimybė, kad sveikata ilgus metus liks nepakitusi. Nesigydant ŽIV liga baigiasi mirtimi.

Kada reikia vartoti vaistus nuo ŽIV ?

Užsikrėtus ŽIV, kas šešis mėnesius reikėtų tikrintis sveikatą, atlikti tyrimus.

Vaistai vartojami ŽIV ligai gydyti vadinami antiretrovirusiniais vaistais (ARV). Gydoma mažiausiai trijų ARV deriniais. Šie vaistai nesunaikina viruso, tačiau nuslopina jo dauginimąsį ir neleidžia sunaikinti imuninės sistemos. Jie gerokai pailgina gyvenimą ir pagerina jo kokybę. Pradėjus vartoti vaistus jie geriami visą gyvenimą. Labai svarbu vartoti vaistus, kaip nurodė gydytojas, ir nepamiršti išgerti nė vienos vaistų dozės, nes gali išsivystyti viruso atsparumas vaistams ir Jūsų sveikatos būklė blogės.

Sužinojus, kad esi užsikrėtęs (-usi) ŽIV būtina atsakingiau rūpintis savo sveikata, pasistengti sužinoti kuo daugiau apie ŽIV ligą, jos gydymą profilaktiką, imuniteto stiprinimo priemones. Stenkitės elgtis taip , kad neužkrėstumėte ŽIV kitų žmonių. ŽIV plinta per kraują, lytinių santykių metu, ŽIV užsikrėtusi moteris gali perduoti virusą kūdikiui neštumo, gimdymo, ir maitinimo krūtimi metu. Didesnė užsikrėtimo ŽIV rizika yra tiems, kurie turi atsitiktinių lytinių partnerių, nesaugių lytinių santykių, vartoja narkotikus.
Kad ŽIV neplistų:

Venkite atsitiktinių lytinių santykių;

Niekam neduokite savo švirkštimosi priemonių;

Nesinaudokite ne savo ar nesteriliais švirkštimosi įrankiais;

Medicininių ir kosmetinių procedūrų metu naudoti (reikalaukite) vienkartinius ir sterilius instrumentus;

Skutimuisi, manikiūrui ir higienos procedūroms buityje naudokite tik asmenines priemonės.

 

Lapkričio 29 d. nuo 10 iki 13.30 val. rajono gyventojai, norintys pasidaryti greituosius ŽIV, hepatitų B ir C testus, kviečiami kreiptis į Kėdainių PSPC Psichikos sveikatos skyrių, Budrio g.5, socialinių darbuotojų kabinetą Nr.1 (anonimiškai).

 

Kėdainių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Virginija Juozapaitytė

 

 

Paruošta pagal Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro informaciją

 

 

 

 

Šiandien


Ketvirtadienis
22
Rugpjūtis 2019

Klausimas

Ar turite pakankamai informacijos, kaip saugoti savo sveikatą?

 

 


  Rezultatai

Žemėlapis

first
  
last
 
 
start
stop
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.