1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

 • KVIEČIAME DALYVAUTI

  KRAUJO NUOTRAUKA

  Nacionalinis kraujo centras minėdami Pasaulinę kraujo donorų dieną vykdo „Neatlygintinos kraujo donorystės turą per Lietuvą 2019“, o liepos 3-iąją aplankė ir Kėdainių miestą. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja Nacionaliniam kraujo centrui už padėką bei džiaugiasi abipusiu bendradarbiavimu.

  Daugiau informacijos apie kraujo donorystes Lietuvoje bei Kėdainiuose galite rasti https://www.facebook.com/kraujodonoryste/ arba http://v2.kraujodonoryste.lt/

   

 • LIETUVOJE SUKURTA PROGRAMĖLĖ, KURI PADĖS SUVALDYTI NERIMĄ

  Lietuviai linkę nerimą gydyti ne psichologinėmis priemonėmis, o vaistais. „Baltic Statistics on Medicines” duomenimis, lyginant su Latvija bei Estija lietuviai raminamųjų vaistų, benzodiazepinų (BZD), vidutiniškai suvartoja tris kartus daugiau. Bet vaistai nėra vienintelis sprendimo būdas kovoti su nerimo sutrikimais ir panikos atakomis, psichologės Darja Norbutė ir Ieva Žvinienė pasiūlė  tvarkytis su nerimo sutrikimais pasitelkiant mobiliąją programėlę.

   

  Penktadienį pristatyta pirmoji Lietuvoje nemokama interaktyvi programėlė, skirta žmonėms, patiriantiems panikos atakas. Ji sukurta profesionalių psichologų ir remiasi mokslininkų ir praktikų sukauptomis žiniomis apie panikos atakas.

   

  Nustatyta, jog nemokamos, mažos duomenų apimties IT pagalba teikiamos intervencijos padeda pasiekti platesnį visuomenės ratą bei leidžia prieiti prie tų asmenų, kurie vengia kreiptis į specialistus. Tai itin aktualu nerimo bei nerimo sutrikimų atveju, nes vidutiniškai tik ketvirtadalis turinčiųjų nerimo sutrikimų kada nors kreipėsi pagalbos dėl savo psichikos problemų.

   

  „Psichologijoje žinomus būdus mažinti nerimą ir kaip elgtis panikos atakos metu ir sudėjome į programėlę „Ramu“. Siekėme sukurti alternatyvią vaistams priemonę, paremtą psichologiniais metodais, kuri padėtų panikos atakų ar stipraus nerimo metu. Telefonas yra tai, ką beveik kiekvienas kasdien turime šalia savęs, tad norėjome pasiūlyti kilus panikos atakai griebtis ne vaistų, o telefono, mūsų programėlė – tai lyg mobili vaisto alternatyva, kuri visada su tavimi“, – teigia Darja.

   

  Ieva pastebi, kad psichologinė ir psichoterapinė pagalba nerimo sutrikimų atveju yra efektyvi, tačiau ypač Lietuvos regionuose dėl specialistų trūkumo bei požiūrio į juos, ji ne visada yra prieinama gyventojams. Kūrėjos norėjo  suteikti daugiau psichologinės pagalbos galimybių žmonėms, kurie dėl įvairių priežasčių vengia ar negali kreiptis į psichologus/-es ir psichoterapeutus/-es.

   

  „Programėlės tikslas greičiau ir efektyviau sustabdyti sunkių emocijų antplūdį, mokytis naujų nusiraminimo bei atsipalaidavimo įgūdžių, įsigilinti ir analizuoti savo asmeninį panikos patyrimą, bet taip pat geriau suprasti, kaip susiformuoja panikos ataka ir pasitikrinti, ar žinios apie nerimą yra moksliškai pagrįstos“, - pasakoja Ieva.

   

  Programėlę jau nuo penktadienio galima atsisiųsti „Apple store“ ir Google play“ platformose. Programėlės kūrimą finansavo Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas.

   

  VšĮ “Nerimo klinika” - tai jauna organizacija, kurią sudaro įvairių sričių psichikos sveikatos specialistai. Organizacija užsiima šviečiamąja veikla, kurios tikslas – padrąsinti visuomenę kalbėti apie patiriamą nerimą, išmokyti atpažinti ir įsivardinti galimus nerimo simptomus bei pasiūlyti efektyvias tvarkymosi su nerimu strategijas.

   

  Daugiau informacijos: info@nerimoklinika.lt

NATŪRALIOS MEDICINOS DIENOS KĖDAINIUOSE

Atnaujinta Pirmadienis, 26 Kovas 2012 13:29

Pasaulinė sveikatos diena kasmet minima balandžio 7-ąją. 2012 m. sveikatos dienos tema „Sveikas senėjimas“, o šūkis – „Gera sveikata – ilgesnis gyvenimas“. Šių metų pagrindinis Pasaulinės sveikatos dienos tikslas – mobilizuoti tarptautinę bendruomenę, šalių vyriausybes, visuomenę, atskirus asmenis imtis veiksmų ir skatinti visus gyventi sveikai, aktyviai net ir sulaukus vyresnio amžiaus. Sveikatą gerinti niekada nevėlu. Jei vyresnio amžiaus žmonės ilgiau išliks sveiki, jie galės ilgiau džiaugtis geresne gyvenimo kokybe, bus savarankiški, aktyvūs, dėl to mažės sveikatos priežiūros sistemoms tenkantis krūvis, mažiau žmonių dėl blogos sveikatos pasitrauks iš aktyvaus profesinio gyvenimo. Visa tai prisidės prie šalių ekonominės situacijos gerėjimo.

jonas

Sveikas senėjimas – tai pusiausvyra tarp žmogaus gebėjimų ir tikslų. Sveikas senėjimas

apibrėžiamas kaip „galimybių užsitikrinti fizinę, socialinę ir psichikos sveikatą optimizavimo

procesas, kuriuo siekiama įgalinti pagyvenusius žmones aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime nepatiriant diskriminacijos ir džiaugtis savarankiškumu bei gyvenimo kokybe“.

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, minėdamas Pasaulinę sveikatos dieną, 2012 m. balandžio 5-6 dienomis, 11 val. organizuoja seminarą III amžiaus universitete (TAU) studijuojantiems senjorams ir visiems besidomintiems natūralia medicina kėdainiečiams. Seminarą - praktikumą ves biomedicinos mokslų daktaras Jonas Skonsmanas.

Kviečiame visus norinčius dalyvauti seminare – praktikume registruotis tel. 57186 iki balandžio 4 d.

 

Renginys vyks Kauno kolegijos Kėdainių J.Radvilos fakultete J. Basanavičiaus g. 4.

Išsamesnė informacija tel. 57186

SEMINARO-PRAKTIKUMO PROGRAMA:

DVIEJŲ DIENŲ ŠVIETĖJIŠKA IR PRAKTINĖ PROGRAMA

 1. ĮŽANGA. Europos ir Lietuvos natūralios medicinos ir botanikos autoritetai. 15 min. (Šv. Hildegarda Bingenietė Xll a, Šv. Albertas Didysis Xll a, Tėvas Ambraziejus –Jurgis Pabrėža XlX a., hab. M. dr. Eugenija Šimkūnaitė XX a);

Informacija apie tradicinę Vydūno šventę Klaipėdos universitete ir Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų įsteigimą ir pradėtą veiklą - XXl a..

 1. TRUMPA DISKUSIJA. Natūralios medicinos vieta šeimos sveikatos rūpesčių sistemoje. 20 min. Ką šeimai naudinga žinoti apie gyvenamoje aplinkoje esančius sveikatą palaikančius veiksnius ir kaip juos vertinti? Apie pavasario aktualijas, kokius augalus rinkti savo sveikatai?
 1. Švietėjiška dalis –
  1. - populiarioji, tinkama visiems - seminarų forma:
 1. NATŪRALIOS MEDICINOS GAMTINIAI RESURSAI IR JŲ TAIKYMO BŪDAI: Vietiniai gydomieji ir valgomieji mišo/lauko augalai, silicio mineralai/titnagas, molis
 1. PAGYVENUSIŲ ASMENŲ KŪNO FUNKCIJŲ STEBĖJIMO (SAVIKONTROLĖS bei savidiagnostikos) IR HIGIENOS AKTUALIJOS:

Kūno skysčių pH, nustatant seilėse vandenilio jonų koncentraciją;

Candida albicans mieliagrybių stebėjimas seilėse ir ant liežuvio; Natūrali kandidozės (mieliagrybių infekcijos – pienligės) prevencija,

Neskanus burnos kvapas (halitozė) ir aktyvi burnos higiena, vartojant jos valymui/švarinimui gintaro miltelius;

Skydliaukės funkcijos vertinimas pagal dr. M. Ozo „antakio“ testą;

Limfos cirkuliacijos testas pagal „duobutę“ kulkšnyje ir pėdose;

Smegenų aprūpinimo krauju ir deguonimi vertinimas pagal savo atmintį, svaigimą, pusiausvyros sutrikimą tamsoje ir kaklo sąstingį. Natūralūs būdai šeimoje cirkuliacijai smegenyse pagyvinti ir atminčiai pagerinti;

 1. NATŪRALUS KŪNO FUNKCIJŲ GAIVINIMAS IR OPTIMIZAVIMAS, ATSIŽVELGIANT Į ASMENS AMŽIŲ IR LIGŲ PASEKMES:
 2. Papildymas:

Dehidratacija: VANDENS BALANSAS, GYDYMASIS VANDENIU PAGAL dr. F. Batmenhelidžidą, vandens įsisavinimo aktualijos, organizmo „sausros“ požymiai

šarmų/rūgščių balansas (pH nustatymas ne tik seilėse, bet ir geriamajame vandenyje, arbatose ir kosmetikoje,

būdai kūno rūgštingumui mažinti: šarminės valomosios vonios namuose; subalansuota šarminė dieta ir tinkamo maisto (80 proc. šarminio su 20 proc. rūgštinio) pasirinkimas

kaulų tankio išsaugojimo pastangos ir natūrali osteoporozės įveikimo taktika;

PAPILDYMAS

-     regos funkcijos savikontrolė, akių pratimai pagal ajurvedą ir prof. O. Pankovą regėjimui ryškinti, akims atpalaiduoti ir energijai papildyti;

PAPILDYMAS

- vyresniojo amžiaus vyrų ir moterų urogenitalinės problemos: vyrų prostatos stiprinimas Kegelio pratimais (nekontaktinis urologinis savimasažas); moterų ginekologinis savimasažas pagal Kegelį ar Mirzakarimą Narbekovą mažojo dubens organams sustiprinti, jų funkcijai optimizuoti;

PAPILDYMAS

-          KAULŲ ČIULPŲ VALYMAS pagal Mantak Chia (gali būti meditatyvinis seansas);

  1. – specifinė dalis – pažengusiems, turintiems interesų veikti bendruomenėse ir plėsti gamtamokslinį ir žmogaus kūno pažinimą:
 1. Knygoje „Baltijos gintaras sveikatai ir grožiui“ publikuotos MEDŽIAGOS IR BŪDŲ PRISTATYMAS;
 2. ŠEIMOS SVEIKATAI reikšmingi ar įdomūs natūralios medicinos receptai – 12 iš viso (nuo Hildegardos laikų iki Eugenijos Šimkūnaitės). Vieno autentiško Eugenijos Šimkūnaitės recepto odai paroda (žvynelinei gydyti);
 1. praktinė dalis –

C. – paslaugos kartu su individualia konsultacija-mokymu:

-  Termoaurikulinė terapija ausų žvakylais (sodrintais gintaro milteliais)

-   Pilvo – bambos termopunktūros refleksotarapiniais vaško žvakylais

-  Stuburo termopunktūros žvakylais pagal Mantak Chia mikrokosminės orbitos schemą, prieš tai atlikus nugaros masažą (rankomis ar pneumatinėmis stiklo taurėmis – pagal pageidavimą);

-  Prostatos valomoji termopunktūra žvakylu;

- Skydliaukės valomoji termopunktūra žvakylu;

- Kaklo – galvos masažas su gintaro substancija;

- Refleksoterapinis pėdų masažas pagal Barbaros ir Kevino Kunz‘ų metodiką;

-Kelio sąnario poodžio valymas gintaro substancija ir vakuuminiu būdu su pneumatinėmis taurėmis

pagal Mantak Chia;

 

Šiandien


Ketvirtadienis
18
Liepa 2019

Klausimas

Ar turite pakankamai informacijos, kaip saugoti savo sveikatą?

 

 


  Rezultatai

Žemėlapis

first
  
last
 
 
start
stop
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.