1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • Tymai: kodėl svarbu pasiskiepyti?

  Šių metų pirmąjį pusmetį paaiškėjo tymų protrūkio Lietuvoje rezultatai. Ligonių kasų informacinės sistemos „Sveidra“ duomenimis, minėtu laikotarpiu tymais sirgo net 552 pacientai, prisirašę Kauno ir Marijampolės apskričių gydymo įstaigose. Jiems buvo teikiamos ambulatorinės ir stacionarinės gydymo paslaugos. Pernai šis skaičius buvo kur kas mažesnis – tymais sirgo vos penki asmenys (iš jų vienas gydytas stacionare).

  Tymai – užkrečiama pavojinga liga

  Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėjos Nijolės Bijanskienės, tymai – ūmi, užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymų sukėlėjo virusas plinta oro srautais pastatų viduje: koridoriais, laiptinėmis, ventiliacijos kanalais, instaliacijų šachtomis, taip pat kvėpavimo takų sekretais, per suterštas rankas ar daiktus.

  Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus, kuris neretai suserga ir plaučių uždegimu, gerklų pakenkimu (krupu), rečiau – smegenų uždegimu (encefalitu). Dažniausios tymų komplikacijos – vidurinės ausies, plaučių, smegenų (encefalitas) uždegimas, laringitas, viduriavimas.

  „Tymai – tik skiepais valdoma infekcija, – pabrėžia N. Bijanskienė.– Tymų vakcina pasaulyje skiepijama daugiau nei 40 metų. Ja skiepijami antraisiais gyvenimo metais, o ilgalaikio imuniteto susidarymui būtina įskiepyti du kartus. Lietuvoje vaikai pagal vaikų skiepų kalendorių skiepijami 15 mėnesių ir 6–7 metų amžiaus. Skiepijama kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina, kurią kompensuoja ligonių kasos“.

  Verta atkreipti dėmesį tai, kad žmonės, turėję kontaktą su sergančiuoju tymais, taip pat gali pasiskiepyti ligonių kasų kompensuojama MMR vakcina. Tam tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Po kontakto su sergančiuoju tymais, rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 dieną) ir jei nesusergama – pasiskiepyti.

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas higienos normas.

  Informaciją apie atliktus pakartotinius vandens tyrimus rasite spaudoje bei Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiubiuras.lt

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

2012 M. VASAROS STOVYKLA - SEMINARAS

Atnaujinta Ketvirtadienis, 28 Birželis 2012 08:08

stovykla

 

Informacija tel. 865349899. 868478134, 852310027, 845527259.

El. paštu : Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 

2012m. stovykols pranešėjai:


 

STOVYKLA 1

Dr. Ričardas Kriaučiūnas,
gydytojas onkologas-chemoterapeutas, mokslininkas.

Daugiau nei 30 metų atidavęs darbui su onkologiniais ligoniais ir matęs kaip liga nusineša anapilin daugelį gyvybių, paskatino gydytoją domėtis tokiomis dvasinėmis vertybėmis, kaip žmogaus gyvenimas ir mirtis, naujai pažvelgti į sielą ir jos troškimus. Šią tema išleido 2 knygas ir ruošiama trečioji knyga.

Skaito paskaitas kaip reikia daug ką pakeisti, kad galėtume pavadinti maistu mūsų sielai "Dvasinės pakylėjimo praktikos" - tai 12 energetinių dieviškųjų spindulių įsisavinimas, galvos smegenų sinkronizavimas, informaciniai skaitymai iš Ašakos kronikų, konkretus darbas su savuoju aukštesniuoju AŠ.

 

STOV 2

Dr. Jonas Algimantas Dainauskas

bioenergetikas, mokslininkas, daugybės mokslinių išradimų autorius.

Kiekvienam aplink vykstančiam reiškiniui randantis loginį paaiškinimą tyrinėja žmogaus subtiliąsias struktūras, daro auros nuotraukas. Kiekvienam iš mūsų tikriausiai kilo klausimas: kodėl sergu, kai kiti atrodo tokie sveiki ? Kaip išsikapstyti iš daugybės savo problemų ir nemalonumų? Kodėl žmogų tarsi kažkas sulaiko nuo tobulos sveikatos? Visus šiuos ir kitus dominančius klausimus bus galima išanalizuoti paskaitose "Energo informacinės žmonių tarpusavio sąveikos - sveikatos esmė".

 

STOV 3

Diana Bumblytė

psichologė, psichologijos ekspertė, socialinių mokslų magistrė, psichologijos dėstytoja.

Veda seminarus, pasižymi kūrybišku bendravimu ir požiūriu į gyvenimą, skatinančių netradicinį mąstymą, bei teigiamas emocijas. Stovykloje nagrainėjamos temos "Žmogaus gyvenimo ir likimo perjodizacija pagal 13 metų ciklą " išsiaiškinsime žmogaus gyvenimo santykių, įvikių, veiklos periodizacija, dėsningumai. Analizuojama kiekvieno ciklo pagrindinės savybės, iššūkiai ir uždaviniai, būdai kaip pasiekti harmoniją bei laimę ciklo metu. Nagrinėjamos 4 svarbiausios temos: meilė, darbas, sveikata ir pinigai.

 

STOV 4

Gintautas Undraitis

Bioenergetikas - chirologas.

Gyvendami renkamės savo kelią į pažinimą. Man jį atrasti padėjo bioenergetika ir chirologija - vienas seniausių mokslų pasaulyje, apie kurį žinių galima rasti Biblijoje, Vedose, poezijoje, prozoje, biografijose ir istorijoje. Jau daugiau kaip 15 metų studijuodamas delnus, imu suprasti kokią Didžią tiesą Kūrėjas užrašė savo vaikų rankose. Kiekvieno mūsų delno raštas yra skirtingas, nes mes kiekvienas - individualybė. Žinoti visko neįmanoma. Tačiau siekti pažinimo būtina kiekvienam. Rankos, tai mūsų "vizitinės kortelės", tai mūsų pagalbininkai ne tik darbe, bet ir Gyvenimo kelio pasirinkime. Jei ranka gali parodyti teisingą kelią, kodėl turėtume tuo abejoti...

"Mus supančio pasaulio daugiamatiškumas" ... vienas iš galimų būdų mūsų pasaulėžiūrai iš esmės peržiūrėti -pripažinti tai, kad mums įprastas keturmatis kontinumas "erdvė - laikas" neapima visos materijos egzistavimo struktūros ir formų įvairovės, o yra tik tam tikras apibendrinimas. Galima daryti prielaidą, kad realusis pasaulis turi ne tris, o gerokai daugiau erdvinių koordinačių, ir laiką taip pat apibūdina ne viena koordinatė...

 

MARČ.

 

Nijolė Marčiulynienė

Etnokultūros specialistė

Augusi mokytojų šeimoje, kur tautinės vertybės buvo svarbios. Nijole taip pat pasuko tuo keliu. Baigusi Dailės institutą, dėstė pedagogiką, mokė liaudies ornamentikos , etnokultūros. Daug metų dalyvavo folkloriniame ansamblyje, rinko medžiagą apie mūsų senąją kultūrą , ypač domisi baltiškaisiais simboliais, kurie atsispindi mūsų liaudies šokiose. Pasirinkta tema "Šokio prasmė etnokultūroje" atskleis šių simbolių prasmę.

 

DIDŽIOKIENE

 

Miroslava Didžiokienė

visuomeninės sveikatos specialistė J.I Gurdžijavo šokių mokytoja.

Šios šokius apibūdina taip: "Tai plastiškų, ir dinamiškų priverčiančių susikoncentruoti judesių visumą, kuri pakelia nuotaiką, padeda išlaikyti koncentraciją, atsipalaiduoti nuo dienos įtampos, pamiršti visas problemas. Tai kažkas nepaprasto, užburiančio..."

Su J.I Gurdžijavo mokytoja kursime harmoniją taps savo vidinio ir išorinio pasaulio, kad sukurtume kūno, proto ir emocijų vienybę.

 

STOV 6

Gražina Repšienė

medikė, Šv. Kazimiero ordino narė, Panevėžio krašto kontūrė, žmogaus ir visatos centro vadovė.

Kiekvienas iš mūsų esame panašūs, o kartu ir skirtingi. Panašūs savo kūno forma, tačiau skirtingi psichine sandara, kuri formuojasi kiekviename iš mūsų veikiant atskiriems faktoriams. Galioja tokia taisyklė "pažvelk į žmogų pasakysi jo sveikatą" Šios diagnostikos principus per ilgus amžius išvystė ir išsaugojo Rytų kultūros.

"Vizualinė diagnostika "- tai diagnostika, kuri prieinama kiekvienam iš mūsų, kuri nereikalauja jokių priemonių, kurios veiktų mūsų fizinę ir psichinę būseną.

 

STOV 7

 

Nerijus Didžiokas

sveikatos magistras, masažistas, Lietuvos plaukimo treneris, asmeninis plaukimo treneris

Kiekvieną rytą pagal paruoštą programą mankštinsimės vandenyje. Gydomoji aerobika vandenyje (Aqua - aerobika): Gydomoji Aqua aerobika - smagi ir efektyvi aerobikos rūšis. Tai aerobika atliekama vandenyje skambant smagiai nuotaikingai muzikai. Užsiėmimo pabaigoje skambant lyriškai muzikai treniruotė pabaigiama švelniais atsipalaidavimo pratimais. Tai lyg trys treniruotės vienoje: aerobinė, raumenų stiprinimo bei lankstumo.
Vandenyje judesys įgauna pasipriešinimą. Judant vandenyje visoje judesio amplitudėje apkrova yra tolydi - padidėja judesio amplitudė, sumažėja sąnarių apkrovimas, atsipalaiduoja raumenys - tai leidžia maksimaliai išnaudoti judesį.

Aqua aerobikos pratimai stimuliuoja kraujotaką, pagreitina deguonies įsisavinimą, stimuliuoja smegenų veiklą, gerina koordinaciją, gerina kraujo apytaką. Tai nesudėtinga ir nepavojinga treniruotė, tinkanti įvairaus pasirengimo žmonėms. Aqua - aerobiką gali lankyti ir nemokantys plaukti, ji idealiai tinka žmonėms, turintiems antsvorio, stuburo ir sąnarių problemų.
Pristigus energijos ji padeda atsipalaiduoti, šalina nuovargį, padeda įveikti depresiją, blogą nuotaiką, pajausti kūno lengvumą, grąžina pasitikėjimą savo jėgomis

 

KIRDA

E. Kirda

POZITYVUS MĄSTYMAS IR MINTIES GALIOS VYSTYMAS

Ši paskaita apie tai kokią reikšmę iš tikro turi pozityvus mąstymas ir kodėl per mažai žmonės tai vertina.
Kodėl reikia sujungti pozityvų mąstymą ir minties galią?
Žmogaus harmonizavimas minties galia.
Kodėl šito verta išmokti?

Trumpai apžvelgiamos įvairios galimybės tapti savarankišku nuo kitų žmonių energetinės pagalbos, apie naujus ar mažai žinomus būdus kaip pagerinti savo sveikatos stovį, kas tai yra info-energetinė higiena, priklausomybė nuo aplinkinių energetikos.
Kaip harmonizuoti save ir pagelbėti savo artimiesiems ypač tais atvejais, kai nėra kitokios pagalbos.

Šiandien


Pirmadienis
16
Rugsėjis 2019

Klausimas

Ar turite pakankamai informacijos, kaip saugoti savo sveikatą?

 

 


  Rezultatai

Žemėlapis

first
  
last
 
 
start
stop
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.