1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

 • KVIEČIAME DALYVAUTI

  KRAUJO NUOTRAUKA

  Nacionalinis kraujo centras minėdami Pasaulinę kraujo donorų dieną vykdo „Neatlygintinos kraujo donorystės turą per Lietuvą 2019“, o liepos 3-iąją aplankė ir Kėdainių miestą. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja Nacionaliniam kraujo centrui už padėką bei džiaugiasi abipusiu bendradarbiavimu.

  Daugiau informacijos apie kraujo donorystes Lietuvoje bei Kėdainiuose galite rasti https://www.facebook.com/kraujodonoryste/ arba http://v2.kraujodonoryste.lt/

   

KĖDAINIETĖ VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURO SPECIALISTĖ ATSTOVAVO LIETUVĄ TARPTAUTINĖJE KONFERENCIJE AZERBAIDŽANE ŽIV/AIDS KLAUSIMAIS „TENDING TO ZERO“

Atnaujinta Ketvirtadienis, 29 Lapkritis 2012 16:16

IMG 0495

Raminta Paškevičienė pirma iš kairės

Gruodžio 1-ąją visas pasaulis mini Pasaulinę AIDS dieną. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) patvirtintas 2011-2012 metų šūkis - „ Siekiame nulio: nulis naujų ŽIV atvejų, nulis stigmos ir diskriminacijos, nulis mirčių, susijusių su AIDS!”.

ŽIV – tai žmogaus imunodeficito virusas. ŽIV sukelia AIDS – įgytą (akvizitinį) imunodeficito sindromą, pasireiškiantį įvairiomis (oportunistinėmis) infekcijomis, navikais ir kitomis ligomis. ŽIV patekęs į žmogaus organizmą naikina baltuosius kraujo kūnelius (T-limfocitus, CD4 ląsteles), imuninėje sistemoje kontroliuojančius infekcijas. ŽIV infekcijai progresuojant imuninė sistema palaipsniui silpsta ir organizmas tampa nepajėgus apsiginti nuo infekcijų ar ligų.

ŽIV infekcijos šaltinis – ŽIV užsikrėtęs žmogus.

Didžiausia ŽIV koncentracija randama kraujyje, makšties išskyrose, spermoje, motinos piene. Seilėse, šlapime, ašarose, prakaite ŽIV koncentracija yra labai nedidelė, todėl nekelia užsikrėtimo pavojaus.

Virusui imlūs visi, o tai reiškia, kad šiuo virusu visi gali užsikrėsti. Specifinės imunoprofilaktikos priemonių – vakcinos – kol kas nėra. Ji įvairių šalių mokslininkų intensyviai kuriama. Todėl norint išvengti apsikrėtimo ŽIV infekcija ir susirgimo AIDS* būtina apie tai kalbėti, domėtis ir atsakingai elgtis.

Lapkričio 7-8 dienomis Azerbaidžano sostinėje Baku įvyko tarptautinė jaunimo konferencija „Tending to Zero“ („Siekime nulio“) ŽIV/AIDS klausimais. Konferencijos organizatoriai “NUR“ Children and Youth Public Union (“NUR“ Vaikų ir Jaunimo Visuomenės Sąjunga) Azerbaidžane. Į šią ŽIV/AIDS konferenciją buvo pakviesti dalyvauti tarptautinių, tokių kaip Graikija, Egiptas, Estija, Nigerija, Rumunija, Turkija, Ukraina, Vokietija bei Lietuva ir vietinių (Azerbaidžano) jaunimo organizacijų, sveikatos įstaigų ir valstybės tarnautojų atstovai. Lietuvą bei Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurą konferencijoje atstovavo biuro specialistė Raminta Paškevičienė.

Konferencijos tikslas - aptarti svarstomiausias problemas ir jų sprendimo būdus dirbant ŽIV/AIDS prevencijos srityje, mažinant apsikrėtusiųjų skaičių. Konferencija padėjo sukurti erdvę tarptautinėms jaunimo organizacijoms, siekiant apsikeisti gerąja patirtimi kovojant su ŽIV ir AIDS skirtingose bendruomenėse. Susitikimo organizatoriai siekė ir skatino palaikyti dalyvių būsimą partnerystę ir tolimesnį bendradarbiavimą tarptautiniu mastu.

Kadangi, vienas iš efektyviausių vaistų siekiant išvengti ŽIV/AIDS ir padėti žmonėms išlikti sveikiems yra švietimas, mokymas, kalbėjimas apie viruso plitimą, apsisaugojimo būdus, išsityrimo ir gydymo galimybes, konferencijos metu skirtas didelis dėmesys gerosios patirties sklaidai, darbo metodų pasidalinimui.

Azerbaidžane vykusio susitikimo metu R. Paškevičienė pristatė Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro veiklą bei pasidalino patirtimi ŽIV ir AIDS prevencijos veikla, vykdoma tiek rajone, tiek Lietuvos mastu. Pademonstravo, aptarė ir išdalino metodinės medžiagos, lankstukų, bukletų, atmintinių skirtų lytiškai plintančių infekcijų prevencijai pavyzdžius, paminėjo ir aptarė vykdomą „Lytinio švietimo“ programą bendrojo lavinimo įstaigose (ši programa yra tęstinė, vykdoma Kėdainių „Atžalyno“ Šviesiosios, Josvainių, Krakių M. Katkaus gimnazijose, 9-12 klasių mokiniams, vaikų globos namų „Saulutė“ ugdytiniams).

Dvi dienas trukusi tarptautinė konferencija buvo labai įdomi ir naudinga, kadangi ir kitų šalių atstovai pristatė savo darbo metodus, modelius, statistiką.

Konferencijos metu buvo kalbama apie šiuolaikinės prevencijos sampratą, prevencijos modelius, tendencijas, galimybes, šiandienos iššūkius jaunimo sveikatai, ŽIV/AIDS, kitas lytiškai plintančias infekcijas ir situaciją Europoje bei Pasaulyje.

IMG 0583
IMG 0569
IMG 7000
IMG 7445
IMG 0709
IMG 0702
IMG 7427

 Visuomenės sveikatos biuro specialistė Raminta Paškevičienė

Šiandien


Pirmadienis
22
Liepa 2019

Klausimas

Ar turite pakankamai informacijos, kaip saugoti savo sveikatą?

 

 


  Rezultatai

Žemėlapis

first
  
last
 
 
start
stop
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.