1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

 • KVIEČIAME DALYVAUTI

  KRAUJO NUOTRAUKA

  Nacionalinis kraujo centras minėdami Pasaulinę kraujo donorų dieną vykdo „Neatlygintinos kraujo donorystės turą per Lietuvą 2019“, o liepos 3-iąją aplankė ir Kėdainių miestą. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja Nacionaliniam kraujo centrui už padėką bei džiaugiasi abipusiu bendradarbiavimu.

  Daugiau informacijos apie kraujo donorystes Lietuvoje bei Kėdainiuose galite rasti https://www.facebook.com/kraujodonoryste/ arba http://v2.kraujodonoryste.lt/

   

 • LIETUVOJE SUKURTA PROGRAMĖLĖ, KURI PADĖS SUVALDYTI NERIMĄ

  Lietuviai linkę nerimą gydyti ne psichologinėmis priemonėmis, o vaistais. „Baltic Statistics on Medicines” duomenimis, lyginant su Latvija bei Estija lietuviai raminamųjų vaistų, benzodiazepinų (BZD), vidutiniškai suvartoja tris kartus daugiau. Bet vaistai nėra vienintelis sprendimo būdas kovoti su nerimo sutrikimais ir panikos atakomis, psichologės Darja Norbutė ir Ieva Žvinienė pasiūlė  tvarkytis su nerimo sutrikimais pasitelkiant mobiliąją programėlę.

   

  Penktadienį pristatyta pirmoji Lietuvoje nemokama interaktyvi programėlė, skirta žmonėms, patiriantiems panikos atakas. Ji sukurta profesionalių psichologų ir remiasi mokslininkų ir praktikų sukauptomis žiniomis apie panikos atakas.

   

  Nustatyta, jog nemokamos, mažos duomenų apimties IT pagalba teikiamos intervencijos padeda pasiekti platesnį visuomenės ratą bei leidžia prieiti prie tų asmenų, kurie vengia kreiptis į specialistus. Tai itin aktualu nerimo bei nerimo sutrikimų atveju, nes vidutiniškai tik ketvirtadalis turinčiųjų nerimo sutrikimų kada nors kreipėsi pagalbos dėl savo psichikos problemų.

   

  „Psichologijoje žinomus būdus mažinti nerimą ir kaip elgtis panikos atakos metu ir sudėjome į programėlę „Ramu“. Siekėme sukurti alternatyvią vaistams priemonę, paremtą psichologiniais metodais, kuri padėtų panikos atakų ar stipraus nerimo metu. Telefonas yra tai, ką beveik kiekvienas kasdien turime šalia savęs, tad norėjome pasiūlyti kilus panikos atakai griebtis ne vaistų, o telefono, mūsų programėlė – tai lyg mobili vaisto alternatyva, kuri visada su tavimi“, – teigia Darja.

   

  Ieva pastebi, kad psichologinė ir psichoterapinė pagalba nerimo sutrikimų atveju yra efektyvi, tačiau ypač Lietuvos regionuose dėl specialistų trūkumo bei požiūrio į juos, ji ne visada yra prieinama gyventojams. Kūrėjos norėjo  suteikti daugiau psichologinės pagalbos galimybių žmonėms, kurie dėl įvairių priežasčių vengia ar negali kreiptis į psichologus/-es ir psichoterapeutus/-es.

   

  „Programėlės tikslas greičiau ir efektyviau sustabdyti sunkių emocijų antplūdį, mokytis naujų nusiraminimo bei atsipalaidavimo įgūdžių, įsigilinti ir analizuoti savo asmeninį panikos patyrimą, bet taip pat geriau suprasti, kaip susiformuoja panikos ataka ir pasitikrinti, ar žinios apie nerimą yra moksliškai pagrįstos“, - pasakoja Ieva.

   

  Programėlę jau nuo penktadienio galima atsisiųsti „Apple store“ ir Google play“ platformose. Programėlės kūrimą finansavo Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas.

   

  VšĮ “Nerimo klinika” - tai jauna organizacija, kurią sudaro įvairių sričių psichikos sveikatos specialistai. Organizacija užsiima šviečiamąja veikla, kurios tikslas – padrąsinti visuomenę kalbėti apie patiriamą nerimą, išmokyti atpažinti ir įsivardinti galimus nerimo simptomus bei pasiūlyti efektyvias tvarkymosi su nerimu strategijas.

   

  Daugiau informacijos: info@nerimoklinika.lt

KĖDAINIŲ MIESTO ŠVENTĖ 641. RUGPJŪČIO 8-10 D. PROGRAMA

KEDAINIU ŠVENTĖ

Rugpjūčio 8 d., ketvirtadienis         SPORTO IR SVEIKATINGUMO DIENA

Kėdainių miesto stadione
Nuo 10 val. Tarptautinis jaunųjų futbolininkų turnyras „Kėdainiams – 641“
Dalyvauja Kėdainių rajono ir kviestinės futbolininkų komandos

Teniso aikštynuose
12 val. Jaunųjų tenisininkų turnyras
Kėdainių miesto parko saloje
12 val. Stalo teniso mėgėjų pasirodymai „Žaiskime stalo tenisą“
Kėdainių miesto parko centrinėje estradoje
14 val. „Aš – jauniausias šventės dalyvis“
(„ropliukų“ varžybos, 3 metrų 20,5 centimetro distancijos įveikimas)

Kėdainių miesto parko centrinėje estradoje


15. 30 val. Jaunųjų karatė kiokušin dalyvių pasirodymas
Prie Kėdainių miesto parko centrinės estrados
15 val. „Triratukų gyvatėlė“
Varžybos mergaitėms ir berniukams iki 5 m.

Prie Kėdainių miesto parko centrinės estrados
15.30 val. Tėvelių varžytuvės stumiant vaikučių vežimėlį
Tėvelių su vežimėliais rungtis „Kas greitesnis?“

Kėdainių miesto parke
16 val. „Laimės pasagos“ metimas į tolį
Dalyvauja visi renginio vietoje užsiregistravę kėdainiečiai ir svečiai

Kėdainių miesto parko salose
16 val. Sveikatos sala:
„Judėk ir būsi sveikas“
 kūno masės indekso nustatymas,
jogos pradžiamokslis, smiginis,
įvairios mankštos, paskaitos,
„Leisk laisvalaikį prie šaškių, šachmatų lentos“

Kėdainių miesto parko centrinėje estradoje
17 val. Judrieji šokiai
Prie Kėdainių miesto parko salos

16 val. „Linksmoji gyvatėlė“
Riedlentės, riedučiai

Prie Kėdainių miesto parko tilto į salas
16 ir 18 val. Šiaurietiškojo ėjimo pamokos
Kėdainių miesto parke
17.10 val. 320,5 metro distancijos bėgimas 5–7 m. vaikams
17.30 val. 641 metrų bėgimas 8–11 m. vaikams
17.50 val. 641 metrų bėgimas 12–15 m. vaikams
18 val. 6 kilometrų 401 metro distancijos bėgimas 16 m. amžiaus jaunuoliams ir vyresniems
18.45 val. „Lietuvių bėgimas už blaivybę“
(3 kilometrų bėgimas, ėjimas, šiaurietiškasis ėjimas miesto parko takeliais)
Dalyvauja visi norintys

Kauno kolegijos Kėdainių J. Radvilos fakulteto universaliajame sporto aikštyne (J. Basanavičiaus g. 4)
19 val. Krepšinio vakaras

Rugpjūčio 9 d., penktadienis

Kėdainių kultūros centre
12 val. Kėdainių dailininkų bei poezijos ir kitų menų asociacijos BRANDUMA Kėdainių skyriaus
KĖDAINIŲ MENININKAI kūrybinių darbų parodos atidarymas

Daugiakultūriame centre
16 val. Lietuvos dailininkų grupės INDIVIDUALISTAI tapybos darbų parodos atidarymas
Knypavos Rinkos aikštėje
16 val. MAŽŲJŲ MIESTAS su Kė‘DAINIUKU
Dalyvauja popchoras SAPNAS,
Kauno pantomimos ir plastikos teatro KLOUNŲ ŠOU

Kėdainių sporto ir pramogų arenoje (J. Basanavičiaus g. 1a)
17 val. Kėdainių sporto ir pramogų arenos atidarymas (su kvietimais)
Koncertas (su kvietimais)

Prie M. Daukšos ąžuolo Babėnuose
18 val. Kėdainių literatų klubo VARSNA 15-os metų kūrybinės veiklos sukakties vakaras
Poezijos improvizacijos
Autobusas į renginio vietą nuo Kėdainių centrinio pašto (J. Basanavičiaus g. 59) išvyks 17.30 val.

Didžiosios Rinkos aikštėje
21 val. ŠVENTĖS ATIDARYMAS
21.30 val.
Lietuviško kino festivalio
„SIDABRINĖS GERVĖS NAKTYS“ kinas Kėdainiuose
Animacinis f. „Senelės pasaka“ (rež. V. Aškinis ir J. Leikaitė),
dokumentinis trumpametražis k. f. „Liza, namo“ (rež. O. Buraja),
vaidybinis trumpametražis k. f. „Normalūs žmonės nesisprogdina“ (rež. M. Kavtaradzė),
vaidybinis ilgametražis k. f. „Svajonių komanda 1935“ (rež. A Grauba)
Po renginio iš Didžiosios Rinkos aikštės vyks maršrutiniai autobusa

Rugpjūčio 10 d., šeštadienis

Senosios Rinkos aikštėje, Č. Milošo, Kranto, Didžiojoje gatvėse
7–14 val. PREKYMETIS
Tautodailininkų, ūkininkų mugė. Blusų turgus
Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčioje
10 val. Mišių auka už Kėdainių miestą ir jo žmones
Didžiosios Rinkos aikštėje
10–14 val. Kėdainių rajono amatininkų mugė, amatų mokykla
Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje
10–16 val. Atvirų durų diena
Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje
10–15 val. Kėdainių krašto garbės pilietės J. Monkutės-Marks tapybos ir tekstilės darbų paroda
„Dovana Tėviškei“

Didžiosios Rinkos aikštėje
11 val. KĖDAINIŲ RAJONO MĖGĖJŲ MENO KOLEKTYVŲ SVEIKINIMAI MIESTUI
„Kėdainių duonos“ pyrago raikymas

Nuo Kėdainių krašto muziejaus (Didžioji g. 19)
11, 13, 15 val. Pažintinės ekskursijos po Kėdainių senamiestį
VšĮ „Laiptai į viltį“ kiemelyje (Didžioji g. 21)

12 val. GEROS NUOTAIKOS KIEMAS
Įvairios meninės, pramoginės veiklos vaikams

Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje
15 val. Kino studijos MĖGĖJAS vakaras
Kėdainiečių V. Laumakio, A. Morėno, A. Railos dokumentinis filmas „Berlincheno trikampis“

Kėdainių Didžiojoje gatvėje
Nuo 16 val. JAUNYSTĖS GATVĖ
Kėdainių jaunimo jungtinių pajėgų pramoginės, meninės veiklos:
Šokio flašmobas
Kėdainių muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų ansamblio sveikinimas
Kėdainių grupės „Jazz 4“ muzikavimas
„Fotoimperesijos“ fotomenininkų akcija
Kėdainių kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studijos „Polėkis“ meninė akcija

Didžiosios Rinkos aikštėje
18 val. KONCERTAS JAUNIMUI
Jaunieji Kėdainių talentai, TV 3 projekto X FAKTORIUS nugalėtoja Giedrė Vokietytė
Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje
21 val. KITOKS VAKARAS JAUNIMUI 
Alternatyvi, vibracinė muzika, pripučiamas kinas

Kėdainių miesto parke
20.30 val. Europos Tarybos Garbės Ženklo Kėdainiams įteikimas
Kėdainių rajono vadovų sveikinimas
VAKARO KONCERTAS
Atlikėjai: Kristina Zmailaitė, Edmundas Seilius, Vilija Matačiūnaitė, Karina Krysko-Skambinė,
Kauno miesto simfoninis orkestras (dirigentas Jonas Janulevičius)
Vedėjas Audrius Giržadas

Pirotechnikos efektai, atrakcionai vaikams, prekyba

 

 

Kėdainių rajono savivaldybė  www.kedainiai.lt
Kėdainių kultūros centras www.kedainiukulturoscentras.lt

 

 

Šiandien


Sekmadienis
21
Liepa 2019

Klausimas

Ar turite pakankamai informacijos, kaip saugoti savo sveikatą?

 

 


  Rezultatai

Žemėlapis

first
  
last
 
 
start
stop
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.