1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

DARBUOTOJAI IR PAREIGŪNAI BUS SKATINAMI JUDĖTI IR DARBE

Atnaujinta Trečiadienis, 21 Rugpjūtis 2013 20:31

policija

Rugpjūčio 7 dieną 10 val. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariate vyks pirmieji projekto „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose“ praktiniai renginiai, mokymai, kurių tikslas – informuoti apie efektyvias sveikatos stiprinimo priemones bei paskatinti darbuotojus bei pareigūnus atsakingai rūpintis savo sveikata. Renginio metu fizinės medicinos ir reabilitacijos specialistai, kineziterapeutas Vidmantas Zaveckas darbuotojus supažindins su fizinio aktyvumo darbo vietose privalumais bei būtinybe rūpintis savo sveikata, vėliau visuomenės sveikatos specialistai nustatis kūno masės indeksą (KMI), matuos arterinį kraujospūdį, bendrą riebalų tankį, darbuotojai galės patys įvertinti savo sveikatos būklę – sužinoti ar jie lankstūs, kaip išlaiko pusiausvyrą.

Rajone projektą vykdo VšĮ „Pozityvios sveikatos komanda“ drauge su partneriais – Higienos institutu, Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru bei Sveikatos priežiūros tarnyba prie LR vidaus reikalų ministerijos. Prie renginio prisideda NVO Kėdainių rajono vaikų ir jaunimo sveikatos klubas ,,Sveiki”. Projektas įgyvendinamas šių metų liepos – lapkričio mėnesiais dviejoje pagal darbo pobūdį skirtingose įstaigose: AB „Lietuvos geležinkeliai“ bei Kėdainių rajono policijos komisariate. Pirmasis susitikimas ir projekto „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose“ pristatymas Kėdainių Policijos komisariato administracijai vyko liepos mėnesį.

„Pareigūnai, vykdydami jiems pavestas funkcijas, kiekvieną dieną patiria padidintą fizinį ir emocinį krūvį. Pareigūnui yra privaloma savitvarda, jo asmeninė laisvė pasirinkti yra apribota, jis visuomet yra stebimas aplinkinių, turi būti pasiruošęs imtis veiksmų, nepaisant grėsmės savo sveikatai ir gyvybei. Atsižvelgiant į tarnybos specifiškumą, pareigūno sveikatos resurso išsaugojimas yra valstybės įsipareigojimas. Valstybė skiria biudžeto lėšų periodiniam pareigūnų sveikatos patikrinimui. Šių patikrinimų duomenys yra analizuojami ir teikiami siūlymai dėl sveikatos būklės gerinimo. Viena iš sveikatos gerinimo sričių yra fizinio aktyvumo darbo vietose skatinimo programa. Ši programa neapima pareigūnams privalomų fizinio aktyvumo veiklų, privalomų pagal fizinio pasirengimo normatyvus. Pareigūnams yra svarbu ne tik fiziškai judėti, bet ir žinoti pagrindinius pratimus, būtinus taisyklingai sėdėsenai, laikysenai išsaugoti. Šių žinių ir praktinių rekomendacijų ir tikimės iš projekto vykdytojų ir partnerių“ – teigia Sveikatos priežiūros tarnybos prie LR vidaus reikalų ministerijos Sveikatos skyriaus vedėjas Arvydas Ramelis.

Atlikus sveikatos stiprinimo programų poreikio vertinimo tyrimą Kėdainių rajono policijos komisariate, paaiškėjo, jog daugiau kaip pusė darbuotojų skundžiasi nugaros bei sprando, sąnarių ir pasikartojančiais galvos skausmais, apie 90 proc. tirtų darbuotojų dirba sėdimą darbą. Išties džiugu, kad  net 65 proc. dirbančių pareigūnų ir administracijos darbuotojų dalyvavo šiame tyrime.

Be tyrimų, teorinių ir praktinių užsiėmimų policijos komisariato darbuotojams projekto metu numatomas ir šios veiklos tęstinumas.

 „Tikimės, jog šio projekto dalyviai taps geruoju pavyzdžiu kitoms įmonėms ir įstaigoms Lietuvoje. Taip pat, tai iššūkis, kuris gali pareikalauti pokyčių ar naujoviško matymo, bet tuo pačiu atnešantis pozityvių permainų. Šiuo projektu tikimasi sukurti pridėtinę vertę: sveikatos specialistams pasiūlysime parengtas rekomendacijas taikyti savo veikloje“, – teigia projekto koordinatorė Sigita Vičaitė.

Projektą finansuoja LR sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pagal nevyriausybinių organizacijų, dalyvaujančių sveikatos stiprinimo veikloje, skatinimo programą. Programos tikslas – skatinti nevyriausybines organizacijas aktyviai dalyvauti formuojant bei įgyvendinant sveikatos politiką, ugdant visuomenės informuotumą, skleidžiant informaciją apie sveiką gyvenseną, profilaktines programas ir kitas su sveikatos stiprinimu susijusias veiklas. 2013 m. SAM iš daugiau kaip 300 projektų, įvertinusi jų reikšmę ir svarbą, atrinko 30. Projektas „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose“ laikomas svarbiu, siekiant darbuotojų sveikatinimo tikslų.

Pagal Higienos instituto informaciją parengė

Kėdainių rajono savivaldybės  visuomenės sveikatos biuro

direktorė Danguolė Avižiuvienė 

 

Šiandien


Ketvirtadienis
22
Rugpjūtis 2019

Klausimas

Ar turite pakankamai informacijos, kaip saugoti savo sveikatą?

 

 


  Rezultatai

Žemėlapis

first
  
last
 
 
start
stop
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.