1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • Baigiasi maudymosi sezonas

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriumi, visą maudymosi sezoną (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.) Kėdainių rajone stebėjo šias maudymvietes: Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu. Buvo siekiama apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką, sumažinti maudyklų taršą ir prisidėti prie maudyklų vandens kokybės gerinimo.

 • Tymai: kodėl svarbu pasiskiepyti?

  Šių metų pirmąjį pusmetį paaiškėjo tymų protrūkio Lietuvoje rezultatai. Ligonių kasų informacinės sistemos „Sveidra“ duomenimis, minėtu laikotarpiu tymais sirgo net 552 pacientai, prisirašę Kauno ir Marijampolės apskričių gydymo įstaigose. Jiems buvo teikiamos ambulatorinės ir stacionarinės gydymo paslaugos. Pernai šis skaičius buvo kur kas mažesnis – tymais sirgo vos penki asmenys (iš jų vienas gydytas stacionare).

  Tymai – užkrečiama pavojinga liga

  Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėjos Nijolės Bijanskienės, tymai – ūmi, užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymų sukėlėjo virusas plinta oro srautais pastatų viduje: koridoriais, laiptinėmis, ventiliacijos kanalais, instaliacijų šachtomis, taip pat kvėpavimo takų sekretais, per suterštas rankas ar daiktus.

  Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus, kuris neretai suserga ir plaučių uždegimu, gerklų pakenkimu (krupu), rečiau – smegenų uždegimu (encefalitu). Dažniausios tymų komplikacijos – vidurinės ausies, plaučių, smegenų (encefalitas) uždegimas, laringitas, viduriavimas.

  „Tymai – tik skiepais valdoma infekcija, – pabrėžia N. Bijanskienė.– Tymų vakcina pasaulyje skiepijama daugiau nei 40 metų. Ja skiepijami antraisiais gyvenimo metais, o ilgalaikio imuniteto susidarymui būtina įskiepyti du kartus. Lietuvoje vaikai pagal vaikų skiepų kalendorių skiepijami 15 mėnesių ir 6–7 metų amžiaus. Skiepijama kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina, kurią kompensuoja ligonių kasos“.

  Verta atkreipti dėmesį tai, kad žmonės, turėję kontaktą su sergančiuoju tymais, taip pat gali pasiskiepyti ligonių kasų kompensuojama MMR vakcina. Tam tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Po kontakto su sergančiuoju tymais, rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 dieną) ir jei nesusergama – pasiskiepyti.

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas higienos normas.

  Informaciją apie atliktus pakartotinius vandens tyrimus rasite spaudoje bei Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiubiuras.lt

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

DARBUOTOJAI IR PAREIGŪNAI BUS SKATINAMI JUDĖTI IR DARBE

Atnaujinta Trečiadienis, 21 Rugpjūtis 2013 20:31

policija

Rugpjūčio 7 dieną 10 val. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariate vyks pirmieji projekto „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose“ praktiniai renginiai, mokymai, kurių tikslas – informuoti apie efektyvias sveikatos stiprinimo priemones bei paskatinti darbuotojus bei pareigūnus atsakingai rūpintis savo sveikata. Renginio metu fizinės medicinos ir reabilitacijos specialistai, kineziterapeutas Vidmantas Zaveckas darbuotojus supažindins su fizinio aktyvumo darbo vietose privalumais bei būtinybe rūpintis savo sveikata, vėliau visuomenės sveikatos specialistai nustatis kūno masės indeksą (KMI), matuos arterinį kraujospūdį, bendrą riebalų tankį, darbuotojai galės patys įvertinti savo sveikatos būklę – sužinoti ar jie lankstūs, kaip išlaiko pusiausvyrą.

Rajone projektą vykdo VšĮ „Pozityvios sveikatos komanda“ drauge su partneriais – Higienos institutu, Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru bei Sveikatos priežiūros tarnyba prie LR vidaus reikalų ministerijos. Prie renginio prisideda NVO Kėdainių rajono vaikų ir jaunimo sveikatos klubas ,,Sveiki”. Projektas įgyvendinamas šių metų liepos – lapkričio mėnesiais dviejoje pagal darbo pobūdį skirtingose įstaigose: AB „Lietuvos geležinkeliai“ bei Kėdainių rajono policijos komisariate. Pirmasis susitikimas ir projekto „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose“ pristatymas Kėdainių Policijos komisariato administracijai vyko liepos mėnesį.

„Pareigūnai, vykdydami jiems pavestas funkcijas, kiekvieną dieną patiria padidintą fizinį ir emocinį krūvį. Pareigūnui yra privaloma savitvarda, jo asmeninė laisvė pasirinkti yra apribota, jis visuomet yra stebimas aplinkinių, turi būti pasiruošęs imtis veiksmų, nepaisant grėsmės savo sveikatai ir gyvybei. Atsižvelgiant į tarnybos specifiškumą, pareigūno sveikatos resurso išsaugojimas yra valstybės įsipareigojimas. Valstybė skiria biudžeto lėšų periodiniam pareigūnų sveikatos patikrinimui. Šių patikrinimų duomenys yra analizuojami ir teikiami siūlymai dėl sveikatos būklės gerinimo. Viena iš sveikatos gerinimo sričių yra fizinio aktyvumo darbo vietose skatinimo programa. Ši programa neapima pareigūnams privalomų fizinio aktyvumo veiklų, privalomų pagal fizinio pasirengimo normatyvus. Pareigūnams yra svarbu ne tik fiziškai judėti, bet ir žinoti pagrindinius pratimus, būtinus taisyklingai sėdėsenai, laikysenai išsaugoti. Šių žinių ir praktinių rekomendacijų ir tikimės iš projekto vykdytojų ir partnerių“ – teigia Sveikatos priežiūros tarnybos prie LR vidaus reikalų ministerijos Sveikatos skyriaus vedėjas Arvydas Ramelis.

Atlikus sveikatos stiprinimo programų poreikio vertinimo tyrimą Kėdainių rajono policijos komisariate, paaiškėjo, jog daugiau kaip pusė darbuotojų skundžiasi nugaros bei sprando, sąnarių ir pasikartojančiais galvos skausmais, apie 90 proc. tirtų darbuotojų dirba sėdimą darbą. Išties džiugu, kad  net 65 proc. dirbančių pareigūnų ir administracijos darbuotojų dalyvavo šiame tyrime.

Be tyrimų, teorinių ir praktinių užsiėmimų policijos komisariato darbuotojams projekto metu numatomas ir šios veiklos tęstinumas.

 „Tikimės, jog šio projekto dalyviai taps geruoju pavyzdžiu kitoms įmonėms ir įstaigoms Lietuvoje. Taip pat, tai iššūkis, kuris gali pareikalauti pokyčių ar naujoviško matymo, bet tuo pačiu atnešantis pozityvių permainų. Šiuo projektu tikimasi sukurti pridėtinę vertę: sveikatos specialistams pasiūlysime parengtas rekomendacijas taikyti savo veikloje“, – teigia projekto koordinatorė Sigita Vičaitė.

Projektą finansuoja LR sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pagal nevyriausybinių organizacijų, dalyvaujančių sveikatos stiprinimo veikloje, skatinimo programą. Programos tikslas – skatinti nevyriausybines organizacijas aktyviai dalyvauti formuojant bei įgyvendinant sveikatos politiką, ugdant visuomenės informuotumą, skleidžiant informaciją apie sveiką gyvenseną, profilaktines programas ir kitas su sveikatos stiprinimu susijusias veiklas. 2013 m. SAM iš daugiau kaip 300 projektų, įvertinusi jų reikšmę ir svarbą, atrinko 30. Projektas „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose“ laikomas svarbiu, siekiant darbuotojų sveikatinimo tikslų.

Pagal Higienos instituto informaciją parengė

Kėdainių rajono savivaldybės  visuomenės sveikatos biuro

direktorė Danguolė Avižiuvienė 

 

Šiandien


Penktadienis
20
Rugsėjis 2019

Klausimas

Ar turite pakankamai informacijos, kaip saugoti savo sveikatą?

 

 


  Rezultatai

Žemėlapis

first
  
last
 
 
start
stop
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
 • Reklaminis skydelis
Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.