1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • Tymai: kodėl svarbu pasiskiepyti?

  Šių metų pirmąjį pusmetį paaiškėjo tymų protrūkio Lietuvoje rezultatai. Ligonių kasų informacinės sistemos „Sveidra“ duomenimis, minėtu laikotarpiu tymais sirgo net 552 pacientai, prisirašę Kauno ir Marijampolės apskričių gydymo įstaigose. Jiems buvo teikiamos ambulatorinės ir stacionarinės gydymo paslaugos. Pernai šis skaičius buvo kur kas mažesnis – tymais sirgo vos penki asmenys (iš jų vienas gydytas stacionare).

  Tymai – užkrečiama pavojinga liga

  Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėjos Nijolės Bijanskienės, tymai – ūmi, užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymų sukėlėjo virusas plinta oro srautais pastatų viduje: koridoriais, laiptinėmis, ventiliacijos kanalais, instaliacijų šachtomis, taip pat kvėpavimo takų sekretais, per suterštas rankas ar daiktus.

  Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus, kuris neretai suserga ir plaučių uždegimu, gerklų pakenkimu (krupu), rečiau – smegenų uždegimu (encefalitu). Dažniausios tymų komplikacijos – vidurinės ausies, plaučių, smegenų (encefalitas) uždegimas, laringitas, viduriavimas.

  „Tymai – tik skiepais valdoma infekcija, – pabrėžia N. Bijanskienė.– Tymų vakcina pasaulyje skiepijama daugiau nei 40 metų. Ja skiepijami antraisiais gyvenimo metais, o ilgalaikio imuniteto susidarymui būtina įskiepyti du kartus. Lietuvoje vaikai pagal vaikų skiepų kalendorių skiepijami 15 mėnesių ir 6–7 metų amžiaus. Skiepijama kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina, kurią kompensuoja ligonių kasos“.

  Verta atkreipti dėmesį tai, kad žmonės, turėję kontaktą su sergančiuoju tymais, taip pat gali pasiskiepyti ligonių kasų kompensuojama MMR vakcina. Tam tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Po kontakto su sergančiuoju tymais, rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 dieną) ir jei nesusergama – pasiskiepyti.

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas higienos normas.

  Informaciją apie atliktus pakartotinius vandens tyrimus rasite spaudoje bei Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiubiuras.lt

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

AKCIJA "BŪK SAUGUS PRIE VANDENS"

Maudymvietė -3

maudymvietė -1

mAUDYMVIETĖ-2

2019 m. birželio mėn. 12 d. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės, vykdė akciją „Būk saugus prie vandens“, nes Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos informavo, kad 2019 m. birželio 11–14 d. Lietuvoje numatoma kaitra. Aukščiausia temperatūra dienomis daugelyje rajonų sieks 30–35 °C. 2019 m. birželio 15 d. pietrytinėje šalies dalyje oras dar kais iki 30–32 °C.

Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra: kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, vyresnio amžiaus žmonės (ypač vyresni nei 75 metų), asmenys, turintys antsvorio, nėščiosios, sergantys įvairiomis (endokrininėmis, inkstų, širdies kraujagyslių) ligomis, turintys sunkų fizinį arba psichinį negalavimą, asmenys nuolat vartojantys vaistus.

Šios akcijos metu visuomenės sveikatos specialistės lankėsi gausiausiai lankomose maudymvietėse, tai Ašarėnos Pelėdnaiuose ir Babėnų karjero maudymvietėse. Akcijos metu, specialistai perspėjo žmones nebūti atvirose saulėtose vietose, ragino dėvėti galvos apdangalus, nevartoti alkoholinių gėrimų, skatino gerti vandenį. Visuomenės sveikatos specialistės įspėjo, kad per karščius galima nukentėti dėl: nudegimų, šilumos smūgio, saulės smūgio, hipoksijos (deguonies bado). Atsižvelgiant į tai, buvo raginama nebūti abejingiems savo ir artimųjų sveikatai. Tiems, kurie neturėjo su savimi vandens, gavo po vandens buteliuką.

Maudymvietėse buvo kabinama informacija apie saugų elgesį prie vandens, kokios pirmos pagalbos veiksmų reikėtų imtis – ištikus karščio smūgiui, saulės smūgiui.

VSB INFORMACIJA

STOVYKLA „ĮVERTINK RIZIKĄ“

 zenklas EU_180

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 2018-2019 m. įgyvendina projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Kėdainių rajone“, kuris finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondo lėšų. 2019 m. birželio 4-5 , 10-13 dienomis vyko viena iš projekto veiklų – dieninės dviejų dienų stovyklos „Įvertink riziką“. Stovyklos tikslas siekti gerinti pirmos pagalbos įgūdžius bei mažinti traumatizmą kritinių situacijų atvejais. Stovyklose dalyvo - 120 vaikų iš Kėdainių rajono savivaldybės J.Paukštelio progimnazijos, Vilainių mokyklos/darželio „Obelėlė“, bei Labūnavos pagrindinės mokyklos. Tikslinė grupė - 1-4 klasių mokiniai. Stovyklos metu vaikai įgavo teorinių ir praktinių žinių kaip elgtis įvykus nelaimingam atsitikimui: skendimo, kraujavimo stabdymo, vabzdžių įgėlimo ir kt. Mokėsi įvertinti situaciją, riziką, nes tokiu būdu galima išvengti nemažai traumų ir sužalojimų, jeigu būtų laiku sustota ir akimirką pagalvota.

Projekto metu vaikai mokėsi plaukti bei stiprino plaukimo įgūdžius baseine, mokėsi saugiai žaisti įvairius judriuosius žaidimus linksmųjų estafečių metu, piešė ir vykdė kitas interaktyvias, inovatyvias veiklas.

 Vilainiai - išvenkime pavojų

Skaityti daugiau...

STOVYKLA „PAŽINK SAVE“ PABERŽĖJE

valstybes logobiuro logo

Paberžė-2

paberžė-1

Paberžė-4

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 2018-2019 m. įgyvendina projektą „Elgsenos keitimo iniciatyvos Kėdainių rajono vaikams ir jaunimui“, kuris finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis ir Kėdainių savivaldybės biudžeto lėšomis. Viena iš projekto veiklų - fizinio aktyvumo skatinimo užsiėmimai. Jų metu vaikai dalyvauja visuomenės sveikatos specialisčių organizuojamose komandos stiprinimo per fizinį aktyvumą veiklose, aerobinę ištvermę gerinančiuose žaidimuose, vikrumą, koordinaciją lavinančiuose estafetėse. Atsižvelgiant į aukštą oro temperatūrą, naudojame žaidimus su vandeniu. Jų metu vaikai sušlampa ir atsigaivina. 

Visuomenės sveikatos specialistė Simona Skorupskienė

MŪSŲ RANKOS ŠVARIOS

svarios rankos J

Kėdainių lopšelyje-darželyje „Puriena“ balandžio mėnesį vyko akcija „Mūsų rankos švarios“. Darželio ugdytiniai kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste mokėsi plauti rankas taisyklingai.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Janina Onoprijenkienė

LEKTORIAUS A. ŠIUKŠTOS PASKAITOS KĖDAINIŲ ŠVIESIOJOJE GIMNAZIJOJE

Artūras 2019

Kovo 26 d. Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje lektorius, Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai"  Klaipėdos padalinio pirmininkas Artūras Šiukšta, pirmų ir antrų klasių mokinimas vedė paskaitas apie elektronines cigaretes. Lektorius apgailestavo, kad elektroninių cigarečių rūkymas - tai dar viena tabako gamintojų reklama apie neva „sveikesnį dūmą“. Lektorius kvietė paauglius būti budriems ir nepakliūti į tabako gamintojų pinkles. Atkreipė mokinių dėmesį į žalingų įpročių reiškinius bei jų žalą nacionalinei ekonomikai ir demografijai, dvasinei bei fizinei sveikatai.  Lektorius akcentavo kaip svarbu laiku pastebėti problemą ir sustoti, kad rūkymas netaptų priklausomybę.

Giedrė Frolovienė

Sveikatos priežiūros specialistas,

Vykdantis sveikatos priežiūrą mokykloje

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.