1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

 • KVIEČIAME DALYVAUTI

  KRAUJO NUOTRAUKA

  Nacionalinis kraujo centras minėdami Pasaulinę kraujo donorų dieną vykdo „Neatlygintinos kraujo donorystės turą per Lietuvą 2019“, o liepos 3-iąją aplankė ir Kėdainių miestą. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja Nacionaliniam kraujo centrui už padėką bei džiaugiasi abipusiu bendradarbiavimu.

  Daugiau informacijos apie kraujo donorystes Lietuvoje bei Kėdainiuose galite rasti https://www.facebook.com/kraujodonoryste/ arba http://v2.kraujodonoryste.lt/

   

VISUOMENĖS SVEIKATOS FAKULTETAS IR LIETUVOS VISUOMENĖS SVEIKATOS ASOCIACIJA PAKVIETĖ APTARTI VISUOMENĖS PSICHIKOS SVEIKATOS PROBLEMŲ SPRENDIMO GALIMYBES

Spausdinti

2015 m. balandžio 29 d. visuomenės sveikatos specialistai, psichologai, gydytojai ir slaugytojai rinkosi į mokslinę-praktinę konferenciją, ,,Bendruomenės vaidmuo visuomenės psichikos sveikatos problemų sprendime”, vykusią LSMU Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre. Lietuvos visuomenės sveikatos asociacija kartu su Visuomenės sveikatos fakultetu kvietė diskutuoti apie tai, ką bendruomenė gali nuveikti, siekiant stiprinti visuomenės psichikos sveikatą ir spręsti su ja susijusias problemas.

Lietuvos Visuomenės sveikatos asociacijos prezidentė Visuomenės sveikatos fakulteto dekanė prof. habil. dr. Ramunė Kalėdienė, pradėdama konferenciją, akcentavo ne tik psichikos sveikatos problemų svarbą Lietuvoje, bet ir šios problemos sprendimo būtinybę, konsoliduojant įvairių specialistų bei institucijų veiklas. O nuveikti galima daug. Sėkmingais visuomenės psichikos sveikatos stiprinimo pavyzdžiais, pagrįstais moksliniais tyrimais ir teorinėmis perspektyvomis, dalinosi LSMU Medicinos akademijos Visuomenės sveikatos fakulteto Sveikatos psichologijos katedros ir Sveikatos tyrimų instituto, Kėdainių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro atstovai.

Prof. dr. Nida Žemaitienė, pabrėždama intervencijų reikalaujančias problemas, trumpai apžvelgė pagrindines Lietuvos gyventojų psichikos sveikatos tendencijas. N. Žemaitienė kvietė svarstyti, kaip kiekvienas galėtume prisidėti prie psichikos sveikatos stiprinimo ir kokie socialiniai, psichologiniai, ekonominiai resursai tam būtų reikalingi. N. Žemaitienė taip pat pristatė įkvepiantį Kupiškio rajono iniciatyvų pavyzdį: šiame rajone, pastaruosius ne vienerius metus „pirmaujančiu“ pagal savo noru iš gyvenimo pasitraukiančiųjų skaičių, bendruomenės lygmenyje intensyviai vykdoma savižudybių prevencijos kompleksinė programa, į kurią įsitraukę rajono savivaldybės darbuotojai, psichikos sveikatos specialistai (socialiniai darbuotojai, psichologai ir kt.). Nors ši programa nėra finansuojama jokiomis valstybės lėšomis, ji pastaruosius metus sėkmingai įgyvendinama bendruomenės bendradarbiavimo ir iniciatyvumo dėka.  

Prof. dr. Aurelijus Veryga papildė prof. N. Žemaitienės pateiktą informaciją apie naujausias visuomenės psichikos sveikatos tendencijas, daugiau dėmesio skirdamas tabako ir alkoholio vartojimui šalyje ir pristatydamas praktines minimalių intervencijų galimybes. „Paklausk – patark – įvertink – padėk - pasek“ – tokia riboto spektro pastangų reikalaujanti intervencija pasirodė vertinga daugumai praktikoje dirbančių specialistų. Nors šis intervencinis modelis, pasak A. Verygos, dažniau taikomas dirbant su asmenimis, priklausomais nuo tabako ir alkoholio vartojimo, gali būti nesunkiai pritaikomas bet kokiai situacijai, siekiant padėti bet kuriam bendruomenės nariui atsidūrus probleminėje situacijoje.

Lekt. dr. Jolita Jonynienė šioje mokslinėje-praktinėje konferencijoje pristatė nuo 2010 m. Lietuvoje sėkmingai įgyvendinamą pozityvios tėvystės įgūdžių stiprinimo programą STEP kaip vaikų psichikos sveikatos stiprinimo galimybę. STEP programa – tai šeimą įgalinanti iniciatyva, grindžiama tėvų grupės susitikimų modeliu. Analizuodami savo patirtį, klausydamiesi panašių sunkumų turinčių tėvų pavyzdžių ir skaitydami STEP Tėvų knygą, programos dalyviai mokosi geriau suprasti savo ir vaiko elgesį, poreikius, tikslus ir savarankiškai spręsti šeimoje kylančius iššūkius. Anot J. Jonynienės, svarbiausia šios iniciatyvos vizija - laimingas, sveikas, savimi pasitikintis, linkęs bendradarbiauti ir atsakingas vaikas, augantis pagarba, nuoširdumu bei artimu bendravimu grįstoje aplinkoje.

Konferencijos pranešimus baigė Danguolė Avižiuvienė, tarsi apibendrindama konferencijos metu išsakytus psichikos sveikatos stiprinimo iniciatyvų pavyzdžius ir apžvelgdama psichikos sveikatos stiprinimo priemones, vykdomas Kėdainių rajone. Nepailstanti Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro komanda pastaruosius metu darbuojasi stiprindama bendruomenę su minimaliais ekonominiais resursais. Bendruomeniškumas, atsakingumas ir tikėjimas vieni kitais – vieni svarbiausių Kėdainių rajono bendruomenės varomųjų jėgų.    

 

Lekt. dr. Jolita Jonynienė

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

8 789 13236

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.