1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • Baigiasi maudymosi sezonas

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriumi, visą maudymosi sezoną (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.) Kėdainių rajone stebėjo šias maudymvietes: Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu. Buvo siekiama apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką, sumažinti maudyklų taršą ir prisidėti prie maudyklų vandens kokybės gerinimo.

 • Tymai: kodėl svarbu pasiskiepyti?

  Šių metų pirmąjį pusmetį paaiškėjo tymų protrūkio Lietuvoje rezultatai. Ligonių kasų informacinės sistemos „Sveidra“ duomenimis, minėtu laikotarpiu tymais sirgo net 552 pacientai, prisirašę Kauno ir Marijampolės apskričių gydymo įstaigose. Jiems buvo teikiamos ambulatorinės ir stacionarinės gydymo paslaugos. Pernai šis skaičius buvo kur kas mažesnis – tymais sirgo vos penki asmenys (iš jų vienas gydytas stacionare).

  Tymai – užkrečiama pavojinga liga

  Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėjos Nijolės Bijanskienės, tymai – ūmi, užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymų sukėlėjo virusas plinta oro srautais pastatų viduje: koridoriais, laiptinėmis, ventiliacijos kanalais, instaliacijų šachtomis, taip pat kvėpavimo takų sekretais, per suterštas rankas ar daiktus.

  Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus, kuris neretai suserga ir plaučių uždegimu, gerklų pakenkimu (krupu), rečiau – smegenų uždegimu (encefalitu). Dažniausios tymų komplikacijos – vidurinės ausies, plaučių, smegenų (encefalitas) uždegimas, laringitas, viduriavimas.

  „Tymai – tik skiepais valdoma infekcija, – pabrėžia N. Bijanskienė.– Tymų vakcina pasaulyje skiepijama daugiau nei 40 metų. Ja skiepijami antraisiais gyvenimo metais, o ilgalaikio imuniteto susidarymui būtina įskiepyti du kartus. Lietuvoje vaikai pagal vaikų skiepų kalendorių skiepijami 15 mėnesių ir 6–7 metų amžiaus. Skiepijama kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina, kurią kompensuoja ligonių kasos“.

  Verta atkreipti dėmesį tai, kad žmonės, turėję kontaktą su sergančiuoju tymais, taip pat gali pasiskiepyti ligonių kasų kompensuojama MMR vakcina. Tam tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Po kontakto su sergančiuoju tymais, rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 dieną) ir jei nesusergama – pasiskiepyti.

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas higienos normas.

  Informaciją apie atliktus pakartotinius vandens tyrimus rasite spaudoje bei Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiubiuras.lt

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

3 –OJI NACIONALINĖ UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ KONFERENCIJA

Spausdinti

ulacas

Konferencija vyko 2015 m. spalio 1 d. LRV konferencijų salėje, Gedimino pr. 11 Vilniuje. Konferenciją organizavo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras. Konferencija skirta asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistams (visuomenės sveikatos specialistams, šeimos gydytojams, infekcinių ligų gydytojams, laboratorinės medicinos gydytojams, vaikų ligų gydytojams, bendrosios praktikos slaugytojoms). Konferencijoje pradėjo LR Sveikatos apsaugos ministrės pavaduotoja J. Zinkevičiūtė. Pasisakė LR Ministro pirmininko patarėjas A. Vinkus. PSO atstovė Dr. Diane Gross supažindino su užkrečiamųjų ligų (Ebola, Mers-Cov, paukščių gripas ir kt.) grėsmėmis pasaulyje. Dr. Loreta Ašoklienė, Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos priežiūros departamento Epidemiologinės priežiūros skyriaus vedėja savo pranešime „Užkrečiamosios ligos Lietuvos ir Europos Sąjungos politiniame žemėlapyje“ supažindino su užkrečiamųjų ligų reglamentavimų ES parlmente, LR seime ir PSO Europos regiono biure. Prof. dr. Saulius Čaplinskas, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius pranešime „Užkrečiamosios ligos ir Lietuvos gyventojų sveikatos raštingumas“ pateikė reprezentantyvių apklausų rezultatus.

Valstybinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė skaitė pranešimą „Tiesioginė ir netiesioginė užkrečiamųjų ligų kaina valstybei“, informaciją apie sergamumo užkrečiamosiomis ligomis tendencijas Lietuvoje pateikė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriaus pavaduotoja Rasa Liausėdienė. Prof. dr. Rūta Nadišauskienė, LSMU Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė pranešime „Nėščiųjų skiepijimas nuo sezoninio gripo“ pažymėjo, kad visos nėščios, o ypač nėščios, kurios serga lėtinėmis ligomis, privalo būti paskiepytos nuo sezoninio gripo. Vilniaus universiteto lektorė,  Mokymų, tyrimų ir  vystymo centro direktorė Dr. Liuba Murauskienė supažindino tyrimo „Užkrečiamųjų ligų ekonominis vertinimas:  kiek Lietuvos gyventojai pasirengę mokėti už užkrečiamų ligų prevenciją?“ rezultatais. Su Lietuvos molekulinės mikrobiologijos galimybėmis užkrečiamųjų ligų epidemiologijoje supažindino Algirdas Griškevičius, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klinikinių tyrimų skyriaus vedėjas. Nacionalinio maisto ir Veterinarijos rizikos vertinimo instituto Veterinarinių vaistų ir biocidų vertinimo skyriaus vedėjas Arūnas Kaučikas savo pranešime „Antibiotikų naudojimo svarba veterinarijoje“ atkreipė dėmesį į tai, kad antibiotikai padarė stiprią įtaką veterinarinės medicinos pažangai, tačiau jų neracionalus naudojimas kenkia ne tik gyvūnams, bet ir žmonėms. Su narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimu susijusių infekcijų paplitimu tarp švirkščiamųjų narkotikų vartotojų tyrimo rezultatais supažindino Inga Juozapavičienė, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorė. Birutė Semėnaitė, Kalėjimų departamento atstovė pateikė informaciją kokiomis UL dažniausiai serga nuteistieji ir kalinamieji, ir, kad Lietuvos įkalinimo įstaigose kiekvieną dieną gyvena 300 ŽIV infekuotų asmenų. Apie užkrečiamųjų ligų grėsmes bei aktualijas migrantų ir pabėgėlių tarpe pranešimus skaitė Pulkininkas leitenantas Aleksandras Kislovas, VSAT prie LR VRM URC Vado pavaduotojas Štabo viršininkas ir gyd. Asta Motuzienė. Pranešimą „Švirkščiamieji narkotikai ir romų bendruomenė“ skaitė Vilniaus apskrities VPK viršininko pavaduotojas Antoni Mikulskis, kuris atkreipė dėmesį į tai, kad romų bendruomenė – tai bendruomenė, kuri nenori pripažinti jokių Lietuvoje galiojančių teisės normų, kad pagrindinės sveikatos problemos romų bendruomenėje – hepatitai, ŽIV ir tuberkuliozė, o narkomanija prilygsta užkrečiamajai ligai.

                      Konferenciją užbaigė geriausių užkrečiamųjų ligų prevencijos iniciatyvų ir stendinių pranešimų apžvalga ir apdovanojimai. Stendinius parnešimus pristatė ir Visuomenės sveikatos biurai - Klaipėdos, Vilniaus Panevėžio miestų VSB, Alytaus ir Kėdainių rajonų VSB. Apdovanojimas už geriausią stendinį pranešimą Visuomenės sveikatos biurų tarpe atiteko Alytaus rajono VSB.

 Mokykos sveikatos priežiūros specialistė Giedrė Frolovienė

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.