1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

 • KVIEČIAME DALYVAUTI

  KRAUJO NUOTRAUKA

  Nacionalinis kraujo centras minėdami Pasaulinę kraujo donorų dieną vykdo „Neatlygintinos kraujo donorystės turą per Lietuvą 2019“, o liepos 3-iąją aplankė ir Kėdainių miestą. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja Nacionaliniam kraujo centrui už padėką bei džiaugiasi abipusiu bendradarbiavimu.

  Daugiau informacijos apie kraujo donorystes Lietuvoje bei Kėdainiuose galite rasti https://www.facebook.com/kraujodonoryste/ arba http://v2.kraujodonoryste.lt/

   

3 –OJI NACIONALINĖ UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ KONFERENCIJA

Spausdinti

ulacas

Konferencija vyko 2015 m. spalio 1 d. LRV konferencijų salėje, Gedimino pr. 11 Vilniuje. Konferenciją organizavo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras. Konferencija skirta asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistams (visuomenės sveikatos specialistams, šeimos gydytojams, infekcinių ligų gydytojams, laboratorinės medicinos gydytojams, vaikų ligų gydytojams, bendrosios praktikos slaugytojoms). Konferencijoje pradėjo LR Sveikatos apsaugos ministrės pavaduotoja J. Zinkevičiūtė. Pasisakė LR Ministro pirmininko patarėjas A. Vinkus. PSO atstovė Dr. Diane Gross supažindino su užkrečiamųjų ligų (Ebola, Mers-Cov, paukščių gripas ir kt.) grėsmėmis pasaulyje. Dr. Loreta Ašoklienė, Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos priežiūros departamento Epidemiologinės priežiūros skyriaus vedėja savo pranešime „Užkrečiamosios ligos Lietuvos ir Europos Sąjungos politiniame žemėlapyje“ supažindino su užkrečiamųjų ligų reglamentavimų ES parlmente, LR seime ir PSO Europos regiono biure. Prof. dr. Saulius Čaplinskas, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius pranešime „Užkrečiamosios ligos ir Lietuvos gyventojų sveikatos raštingumas“ pateikė reprezentantyvių apklausų rezultatus.

Valstybinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė skaitė pranešimą „Tiesioginė ir netiesioginė užkrečiamųjų ligų kaina valstybei“, informaciją apie sergamumo užkrečiamosiomis ligomis tendencijas Lietuvoje pateikė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriaus pavaduotoja Rasa Liausėdienė. Prof. dr. Rūta Nadišauskienė, LSMU Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė pranešime „Nėščiųjų skiepijimas nuo sezoninio gripo“ pažymėjo, kad visos nėščios, o ypač nėščios, kurios serga lėtinėmis ligomis, privalo būti paskiepytos nuo sezoninio gripo. Vilniaus universiteto lektorė,  Mokymų, tyrimų ir  vystymo centro direktorė Dr. Liuba Murauskienė supažindino tyrimo „Užkrečiamųjų ligų ekonominis vertinimas:  kiek Lietuvos gyventojai pasirengę mokėti už užkrečiamų ligų prevenciją?“ rezultatais. Su Lietuvos molekulinės mikrobiologijos galimybėmis užkrečiamųjų ligų epidemiologijoje supažindino Algirdas Griškevičius, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klinikinių tyrimų skyriaus vedėjas. Nacionalinio maisto ir Veterinarijos rizikos vertinimo instituto Veterinarinių vaistų ir biocidų vertinimo skyriaus vedėjas Arūnas Kaučikas savo pranešime „Antibiotikų naudojimo svarba veterinarijoje“ atkreipė dėmesį į tai, kad antibiotikai padarė stiprią įtaką veterinarinės medicinos pažangai, tačiau jų neracionalus naudojimas kenkia ne tik gyvūnams, bet ir žmonėms. Su narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimu susijusių infekcijų paplitimu tarp švirkščiamųjų narkotikų vartotojų tyrimo rezultatais supažindino Inga Juozapavičienė, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorė. Birutė Semėnaitė, Kalėjimų departamento atstovė pateikė informaciją kokiomis UL dažniausiai serga nuteistieji ir kalinamieji, ir, kad Lietuvos įkalinimo įstaigose kiekvieną dieną gyvena 300 ŽIV infekuotų asmenų. Apie užkrečiamųjų ligų grėsmes bei aktualijas migrantų ir pabėgėlių tarpe pranešimus skaitė Pulkininkas leitenantas Aleksandras Kislovas, VSAT prie LR VRM URC Vado pavaduotojas Štabo viršininkas ir gyd. Asta Motuzienė. Pranešimą „Švirkščiamieji narkotikai ir romų bendruomenė“ skaitė Vilniaus apskrities VPK viršininko pavaduotojas Antoni Mikulskis, kuris atkreipė dėmesį į tai, kad romų bendruomenė – tai bendruomenė, kuri nenori pripažinti jokių Lietuvoje galiojančių teisės normų, kad pagrindinės sveikatos problemos romų bendruomenėje – hepatitai, ŽIV ir tuberkuliozė, o narkomanija prilygsta užkrečiamajai ligai.

                      Konferenciją užbaigė geriausių užkrečiamųjų ligų prevencijos iniciatyvų ir stendinių pranešimų apžvalga ir apdovanojimai. Stendinius parnešimus pristatė ir Visuomenės sveikatos biurai - Klaipėdos, Vilniaus Panevėžio miestų VSB, Alytaus ir Kėdainių rajonų VSB. Apdovanojimas už geriausią stendinį pranešimą Visuomenės sveikatos biurų tarpe atiteko Alytaus rajono VSB.

 Mokykos sveikatos priežiūros specialistė Giedrė Frolovienė

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.