1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

 • KVIEČIAME DALYVAUTI

  KRAUJO NUOTRAUKA

  Nacionalinis kraujo centras minėdami Pasaulinę kraujo donorų dieną vykdo „Neatlygintinos kraujo donorystės turą per Lietuvą 2019“, o liepos 3-iąją aplankė ir Kėdainių miestą. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja Nacionaliniam kraujo centrui už padėką bei džiaugiasi abipusiu bendradarbiavimu.

  Daugiau informacijos apie kraujo donorystes Lietuvoje bei Kėdainiuose galite rasti https://www.facebook.com/kraujodonoryste/ arba http://v2.kraujodonoryste.lt/

   

SEMINARE PASIDALINTA PATIRTIMI

Spausdinti

FROLOVIENE-1

Seminare ,,Lytiškumo ugdymas“, pristatyta kėdainiečių visuomenės sveikatos specialistų veikla ir geroji patirtis. Seminaras vyko 2015 m. lapkričio 20 d. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokykloje Trakuose.

D. Avižiuvienė, Kėdainių r. savivaldybės VSB direktorė, Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos pirmininkė pranešime „Lytiškumo ugdymo programa Kėdainių rajone“ informavo, kad Lytiškumo ugdymo programa Kėdainių rajone pradėta vykdyti 2009 m., programos dalyviai 15-19 m. mokiniai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, pedagogai, socialiniai darbuotojai, tėvai, kad įgyvendinant programą siekiama sumažinti paauglių nėštumų skaičių, sumažinti LPI plitimą tarp paauglių, mažinti rizikingų lytinių santykių skaičių, ugdyti lytinį tapatumą, gebėjimą sukurti darnius santykius tarp skirtingų lyčių, ugdyti atsakomybę, moralines vertybes, didinti visuomenės sveikatos priežiūros specialistų, pedagogų, socialinių darbuotojų kompetencijas. Gerąja praktika „Lytiškumo ugdymas Kėdainių profesinio rengimo centre“ pasidalino Kėdainių r. savivaldybės VSB mokyklos sveikatos priežiūros specialistė G. Frolovienė.

Seminaras buvo skirtas visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, dirbantiems ikimokyklinio ugdymo įstaigose, bendrojo ugdymo mokyklose ir profesinio mokymo įstaigose. Renginį sveikinimo žodžiu pradėjo R. Sabaliauskas, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktorius. Su Europos seksualinio švietimo standartais supažindino SMLPC Vaikų sveikatos skyriaus vedėja D. Aleksejevaitė. A. Šimkūnaitė-Zažeckė, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro ŽIV/AIDS, LPI ir hepatitų epidemiologinės priežiūros skyriaus gydytoja epidemiologė skaitė pranešimą „Vaikų ir jaunimo sergamumo lytiškai plintančiomis infekcijomis tendencijos Lietuvoje“, kuriame atkreipė dėmesį, kad net 30 proc. jaunuolių pirmųjų lytinių santykių metu nesinaudoja prezervatyvais, akcentavo, kad merginų sergamumas LPI yra didesnis nei vaikinų ir, kad Lietuvos jaunimas pagal užsikrėtimą ir sergamumą sifiliu pirmauja Europos Sąjungoje. Taip pat pranešėja atkreipė dėmesį į tai, kad tik kas antras jaunuolis Lietuvoje žino, kad LPI gali tapti nevaisingumo priežastimi, o dalis mano, kad prasirgus LPI išsivysto imunitetas. Pranešime „Lytiškai plintančių infekcijų prevencija lytiškumo ugdymo kontekste“ Z. Nagys, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Švietimo ir komunikacijos skyriaus vedėjas, supažindino su moksleivių švietimo apie ŽIV ir kitas LPI metodinėmis rekomendacijomis ir pažymėjo, kad mokyklų visuomenės sveikatos priežiūros specialistų vaidmuo padėti jaunimui pasirinkti saugią ir sveiką gyvenseną yra labai svarbus ir reikalingas. Apie berniukų ir mergaičių brendimą pranešimą „Ar aš pažįstu save“ skaitė SMLPC Vaikų sveikatos skyriaus visuomenės sveikatos priežiūros administratorė M. Morkūnienė. Seminarą užbaigė akušerė I. Girdvainienė, kuri pristatė dokumentinį-mokomąjį filmą „Žmogaus kūnas lytinio brendimo laikotarpiu“.

                     

Kėdainių rajono savivaldybės VSB informacija

 

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.