1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

 • KVIEČIAME DALYVAUTI

  KRAUJO NUOTRAUKA

  Nacionalinis kraujo centras minėdami Pasaulinę kraujo donorų dieną vykdo „Neatlygintinos kraujo donorystės turą per Lietuvą 2019“, o liepos 3-iąją aplankė ir Kėdainių miestą. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja Nacionaliniam kraujo centrui už padėką bei džiaugiasi abipusiu bendradarbiavimu.

  Daugiau informacijos apie kraujo donorystes Lietuvoje bei Kėdainiuose galite rasti https://www.facebook.com/kraujodonoryste/ arba http://v2.kraujodonoryste.lt/

   

 • LIETUVOJE SUKURTA PROGRAMĖLĖ, KURI PADĖS SUVALDYTI NERIMĄ

  Lietuviai linkę nerimą gydyti ne psichologinėmis priemonėmis, o vaistais. „Baltic Statistics on Medicines” duomenimis, lyginant su Latvija bei Estija lietuviai raminamųjų vaistų, benzodiazepinų (BZD), vidutiniškai suvartoja tris kartus daugiau. Bet vaistai nėra vienintelis sprendimo būdas kovoti su nerimo sutrikimais ir panikos atakomis, psichologės Darja Norbutė ir Ieva Žvinienė pasiūlė  tvarkytis su nerimo sutrikimais pasitelkiant mobiliąją programėlę.

   

  Penktadienį pristatyta pirmoji Lietuvoje nemokama interaktyvi programėlė, skirta žmonėms, patiriantiems panikos atakas. Ji sukurta profesionalių psichologų ir remiasi mokslininkų ir praktikų sukauptomis žiniomis apie panikos atakas.

   

  Nustatyta, jog nemokamos, mažos duomenų apimties IT pagalba teikiamos intervencijos padeda pasiekti platesnį visuomenės ratą bei leidžia prieiti prie tų asmenų, kurie vengia kreiptis į specialistus. Tai itin aktualu nerimo bei nerimo sutrikimų atveju, nes vidutiniškai tik ketvirtadalis turinčiųjų nerimo sutrikimų kada nors kreipėsi pagalbos dėl savo psichikos problemų.

   

  „Psichologijoje žinomus būdus mažinti nerimą ir kaip elgtis panikos atakos metu ir sudėjome į programėlę „Ramu“. Siekėme sukurti alternatyvią vaistams priemonę, paremtą psichologiniais metodais, kuri padėtų panikos atakų ar stipraus nerimo metu. Telefonas yra tai, ką beveik kiekvienas kasdien turime šalia savęs, tad norėjome pasiūlyti kilus panikos atakai griebtis ne vaistų, o telefono, mūsų programėlė – tai lyg mobili vaisto alternatyva, kuri visada su tavimi“, – teigia Darja.

   

  Ieva pastebi, kad psichologinė ir psichoterapinė pagalba nerimo sutrikimų atveju yra efektyvi, tačiau ypač Lietuvos regionuose dėl specialistų trūkumo bei požiūrio į juos, ji ne visada yra prieinama gyventojams. Kūrėjos norėjo  suteikti daugiau psichologinės pagalbos galimybių žmonėms, kurie dėl įvairių priežasčių vengia ar negali kreiptis į psichologus/-es ir psichoterapeutus/-es.

   

  „Programėlės tikslas greičiau ir efektyviau sustabdyti sunkių emocijų antplūdį, mokytis naujų nusiraminimo bei atsipalaidavimo įgūdžių, įsigilinti ir analizuoti savo asmeninį panikos patyrimą, bet taip pat geriau suprasti, kaip susiformuoja panikos ataka ir pasitikrinti, ar žinios apie nerimą yra moksliškai pagrįstos“, - pasakoja Ieva.

   

  Programėlę jau nuo penktadienio galima atsisiųsti „Apple store“ ir Google play“ platformose. Programėlės kūrimą finansavo Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas.

   

  VšĮ “Nerimo klinika” - tai jauna organizacija, kurią sudaro įvairių sričių psichikos sveikatos specialistai. Organizacija užsiima šviečiamąja veikla, kurios tikslas – padrąsinti visuomenę kalbėti apie patiriamą nerimą, išmokyti atpažinti ir įsivardinti galimus nerimo simptomus bei pasiūlyti efektyvias tvarkymosi su nerimu strategijas.

   

  Daugiau informacijos: info@nerimoklinika.lt

SAVIVALDYBIŲ VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURŲ ASOCIACIJOS NARIŲ VISUOTINIS SUVAŽIAVIMAS

Spausdinti

asociacija

Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos suvažiavimas vyko 2016 m. kovo 7 d. „Grėjaus name“ Kėdainiuose. Suvažiavimo metu Asociacijos pirmininkė, Kėdainių rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė pasveikino susirinkusius Asociacijos narius, biurų direktorius ir specialistus bei gerbiamus svečius.

LSMU MA VSF Sveikatos tyrimų instituto vadovas, prof. dr. Aurelijus Veryga pristatė universiteto galimybes gerinant visuomenės sveikatos stebėseną. HBSC ir CINDI tyrimų rodiklių kaitos stebėjimas leistų įvertinti šalyje ir atskirose regionuose vykstančių permainų reikšmę vaikų ir suaugusiųjų sveikatai bei gyvensenai, moksliškai būtų pagrįstos sveikatos stiprinimo kryptys ir strategijos. Taip pat pasitelkus vaikų ir suaugusiųjų gyvensenos tyrimų instrumentus, būtų galimybė sudaryti tikslingus savivaldybių visuomenės sveikatos stebėsenos nuostatus ir HI galėtų kaupti gyvensenos tyrimo duomenų poreikį. Universiteto vaidmuo šiame projekte būtų: mokymai tyrėjams savivaldybėse, atrankos kriterijų sudarymas, duomenų suvedimas ir susisteminimas, duomenų analizė, konsultavimas su tyrimu susijusiais klausimais. 2016 m. turėtų būti pradėtas vykdyti suaugusiųjų gyvensenos tyrimas, o 2018 m. – vaikų gyvensenos.

                      TRINUS atstovai pristatė savo veiklos darbus, kurios metu jaunimas įtraukiamas į darbo grupes, sprendžiant iškilusias problemas jų vidinėje aplinkoje. Dėmesys atkreipiamas į psichikos sveikatos, patyčių, alkoholio vartojimo pasekmes. Atstovai paminėjo, kad darbo tikslas, ugdymo įstaigose, nevyriausybinėse organizacijose, atpažinti poreikį, įvardinti resursus, suplanuoti pirmą intervencijos žingsnį. Dirbant jaunuolių grupėse atstovai skatina juos kuo daugiau atlikti įvairių užduočių, sudarant kliūtis, kurios tik bendraujant padėtų išspręsti veiksmą.

M. Valančiaus blaivybės sąjūdžio valdybos nariai siūlėsi bendradarbiauti su visais Lietuvos visuomenės sveikatos biurais ir atgaivinti visoje Lietuvoje blaivybės judėjimą. Būtent biurai galėtų skleisti reikiamą informaciją kiekvienoje savivaldybėje, kad žmonės pasirinktų išmintingą ir dvasingą kelią reikia dirbti su alkoholio pasekmėmis.

Asociacijos pirmininkė pristatė 2015 metų veiklos ataskaitą, aptarė ateities veiklos planus. Pirmininkė paminėjo, kad daug dėmesio buvo skirta specialistų kvalifikacijos tobulinimui. Aktyviai dalyvauta daugybėje pasitarimų, posėdžių ir diskusijų Sveikatos apsaugos ministerijoje, Lietuvos Respublikos Seime, Nacionalinės sveikatos taryboje, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centre, Sveikatos mokymų ir ligų prevencijos centre dėl aktualių visuomenės sveikatos priežiūros problemų ir vienos svarbiausios – sveikatos priežiūros ikimokyklinėse ugdymo įstaigose ir mokyklose. Skaityti pranešimai visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų teikimo klausimais savivaldybėse bei kitomis sveikatos temomis konferencijose ir kituose respublikiniuose renginiuose ir parodose, pristatant stendinius pranešimus.

Asociacija aktyviai bendradarbiauja su įvairiomis valstybinėmis institucijomis, įstaigomis bei organizacijomis: universitetais, Nacionaline tabako alkoholio kontrolės koalicija, ULAC, SMLPC, HI, Lietuvos sveikuolių sąjunga ir kt. Asociacijoje dirba patvirtintos nuolatinės darbo grupės, atsakingos už tam tikras veiklos kryptis (visuomenės sveikatos stiprinimo, visuomenės sveikatos stebėsenos ir kt.). Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorius Andrius Busila, pristatė 2015 m. Asociacijos revizijos ataskaitą. Informacija buvo viešinama Asociacijos internetiniame puslapyje www.svsba.lt.

Labai svarbu apžvelgti ir įvertinti nuveiktus darbus, tačiau dar svarbiau gerinti tarpžinybinį bendradarbiavimą bei pasidalinti gerąja patirtimi. Gerąja patirtimi su susirinkusiais apie „Širdies ir kraujagyslių rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo programos“ įgyvendinimą savo savivaldybėse pasidalino Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė, Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro stiprinimo specialistas Arvydas Raskilas ir Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorius Aurelijus Laurinavičius.

            

 VSB informacija

 

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.