1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

GREITOJI PAGALBA SAVO AKIMS: PUSVALANDIS AKIŲ MANKŠTAI

Spausdinti

akiu manksta

Spalio 13 d. Gudžiūnų ambulatorijoje vyko praktinis užsiėmimas, skirtas Pasaulinei regėjimo dienai paminėti. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė supažindino susirinkusius ambulatorijos pacientus, kokie veiksniai, teigiamai ir neigiamai veikia mūsų regėjimą. Mokė, kaip taisyklingai atlikti akių mankštą. Gudžiūniškiai susidomėję klausėsi paskaitos, vaišinosi morkų sultimis, žadėjo daryti akių mankštą bei jos pamokyti savo artimuosius.Gudžiūnų ambulatorijos administratorė Jūratė Tylienė parengė stendą, skirtą Pasaulinei regėjimo dienai, kuriame nurodė priežastis, kodėl silpnėja mūsų regėjimas, kokie pagrindiniai regos sutrikimai, pateikė patarimų, kaip sumažinti kompiuterio įtaką mūsų regėjimui, kokie maisto produktai gerina ir stiprina mūsų regėjimą bei kaip dar galime padėti savo akims.

Akys – mūsų sielos veidrodis

Būtent tą dieną žmonėms primenama, kaip svarbu rūpintis savo akimis kiekvieną dieną. Akys – svarbiausias žmogaus jutimo organas. Net 80 proc. visos informacijos gauname per akis. Akimis matome, jaučiame, mylime, kalbame… Regėjimas – leidžia pažinti mus supantį pasaulį, bendrauti, grožėtis, saugotis nuo aplinkos pavojų. Menkiausias regėjimo sutrikimas sukelia žmogui daug problemų. Dažnai net nesusimąstome, kaip turime tausoti, saugoti akis ir joms padėti. Akys padeda mums pažinti aplinkinį pasaulį, grožėtis juo ir apsisaugoti nuo pavojų. Akys vadinamos sielos veidrodžiu. Privalome jomis rūpintis, nenumoti ranka į akių nuovargį ir skausmus.

Ji pasidalino žymaus mokslininko, oftalmologo Viljamo Beitso teorija, jog uždėjus žmogui akinius, rega nepagerėja, nors akiniai suteikia galimybę matyti į tolį, iš arti, tai yra tik įrankis, kad žmogus galėtų matyti, tačiau iš esmės jie netvarko regėjimo.

Daugėja mokinių regos sutrikimų

Profilaktinių moksleivių sveikatos tikrinimų metu pastebėta, kad kasmet vis daugėja vaikų, turinčių regos sutrikimų. Didžiausią vaidmenį vaidina visuomenės evoliucija, į kasdienį gyvenimą atnešusi didžiausius regėjimo priešus – televizorių, kompiuterį, išmaniuosius telefonus. Vaikams augant, ypač pradėjus lankyti mokyklą, padidėja jų akims tenkantis krūvis, jos greičiau pavargsta. Tėveliai ir pedagogai turėtų nuolat stebėti vaikus, atkreipti dėmesį į tai, ar nėra kokių nors požymių, galinčių rodyti silpną ar silpstantį vaiko regėjimą. Laiku pradėję gydyti regėjimo sutrikimą, galima ne tik sustabdyti silpnėjantį regėjimą, bet ir visiškai jį atkurti.

 

Kėdainių rajono savivaldybės VSC direktorė patarė naudotis V. Beitso akių pratimų metodika. Žmogui, pradėjusiam daryti tuos pratimus, akys ima stiprėti, ir jis po kiek laiko gali nešioti silpnesnius akinius arba jų visai atsisakyti bei išvengti net akių operacijų. Visi pratimai, skirti kraujotakai atstatyti ir akių raumenims stiprinti. Šiuos pratimus, gali daryti visi, išskyrus tuos, kuriems buvo daryta akies tinklainės operacija. D. Avižiuvienė praktiškai parodė, kaip yra daroma akių mankšta. Mankštą galima atlikti per kelias minutes ir tam nereikia jokių papildomų priemonių, todėl ją galite atlikti bet kur ir bet kada.

Lengvi, bet naudingi akių pratimai

Pirmiausia, tai vadinamasis palmingas – tai yra akių poveikis delnais. Jau seniai žinoma, kad delnų poveikis veikia raminančiai ir atpalaiduojančiai. Paprasčiausias pratimas – rankos patrinamos, kad užkaistų, ir delnai uždedami ant akių – taip, kad atmerkus akis nesimatytų šviesos. Užsimerkus pabūti reikėtų 1- 2 minutes ir taip keletą kartų per dieną. Mūsų rankos turi infraraudonąjį spinduliavimą, be to, rankos perduoda mūsų bioenergiją.

Akių pratimų schemose nurodomos akių obuolio sukimo judesių kryptys. Visi pratimai atliekami be akinių. Rekomenduojama mankštinti akių raumenis darant šiuos pratimus sistemingai: užtenka 6 kartus po 5 minutes, per dieną savo akims skiriant apie pusę valandos. Po kiekvieno pratimo būtina stipriai užsimerkti, atsimerkti ir greitai pamirksėti.

Akys aukštyn ir žemyn. Pamirksėti.

Akys į šonus – į kairę ir į dešinę. Pamirksėti.

Diagonalės: akys aukštyn dešinėn ir žemyn kairėn. Pamirksėti. Ir atvirkščiai. Pamirksėti.

Keturkampis: akys aukštyn, į dešinę, žemyn ir į kairę. Pamirksėti. Ir atvirkščiai. Pamirksėti.

Apskritimas: akis sukti ratu į vieną pusę. Pamirksėti. Į kitą pusę. Pamirksėti.

Aštuoniukės: stačia ir gulinti… (į vieną ir į kitą pusę), po kiekvienos formos pamirksėti.

Gyvatėlė arba sinusoidė: banguoti akimis į vieną ir į kitą pusę. Pamirksėti.

Armonika arba zigzagai… (į vieną ir į kitą pusę). Pamirksėti.

Taškinis masažas

Apie akis yra išsidėstę keturi akupunktūriniai taškai: ant antakio arčiau nosies, akies kamputyje šalia nosies, po akimi ant akiduobės krašto maždaug per vidurį ir akies kampe prieš nosį. Surastus taškus galima pamasažuoti pirštais keletą kartų per dieną.

 

Asta Raicevičienė,atstovė viešiesiems ryšiams

 

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.