1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • Baigiasi maudymosi sezonas

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriumi, visą maudymosi sezoną (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.) Kėdainių rajone stebėjo šias maudymvietes: Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu. Buvo siekiama apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką, sumažinti maudyklų taršą ir prisidėti prie maudyklų vandens kokybės gerinimo.

 • Tymai: kodėl svarbu pasiskiepyti?

  Šių metų pirmąjį pusmetį paaiškėjo tymų protrūkio Lietuvoje rezultatai. Ligonių kasų informacinės sistemos „Sveidra“ duomenimis, minėtu laikotarpiu tymais sirgo net 552 pacientai, prisirašę Kauno ir Marijampolės apskričių gydymo įstaigose. Jiems buvo teikiamos ambulatorinės ir stacionarinės gydymo paslaugos. Pernai šis skaičius buvo kur kas mažesnis – tymais sirgo vos penki asmenys (iš jų vienas gydytas stacionare).

  Tymai – užkrečiama pavojinga liga

  Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėjos Nijolės Bijanskienės, tymai – ūmi, užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymų sukėlėjo virusas plinta oro srautais pastatų viduje: koridoriais, laiptinėmis, ventiliacijos kanalais, instaliacijų šachtomis, taip pat kvėpavimo takų sekretais, per suterštas rankas ar daiktus.

  Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus, kuris neretai suserga ir plaučių uždegimu, gerklų pakenkimu (krupu), rečiau – smegenų uždegimu (encefalitu). Dažniausios tymų komplikacijos – vidurinės ausies, plaučių, smegenų (encefalitas) uždegimas, laringitas, viduriavimas.

  „Tymai – tik skiepais valdoma infekcija, – pabrėžia N. Bijanskienė.– Tymų vakcina pasaulyje skiepijama daugiau nei 40 metų. Ja skiepijami antraisiais gyvenimo metais, o ilgalaikio imuniteto susidarymui būtina įskiepyti du kartus. Lietuvoje vaikai pagal vaikų skiepų kalendorių skiepijami 15 mėnesių ir 6–7 metų amžiaus. Skiepijama kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina, kurią kompensuoja ligonių kasos“.

  Verta atkreipti dėmesį tai, kad žmonės, turėję kontaktą su sergančiuoju tymais, taip pat gali pasiskiepyti ligonių kasų kompensuojama MMR vakcina. Tam tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Po kontakto su sergančiuoju tymais, rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 dieną) ir jei nesusergama – pasiskiepyti.

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas higienos normas.

  Informaciją apie atliktus pakartotinius vandens tyrimus rasite spaudoje bei Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiubiuras.lt

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

GREITOJI PAGALBA SAVO AKIMS: PUSVALANDIS AKIŲ MANKŠTAI

Spausdinti

akiu manksta

Spalio 13 d. Gudžiūnų ambulatorijoje vyko praktinis užsiėmimas, skirtas Pasaulinei regėjimo dienai paminėti. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė supažindino susirinkusius ambulatorijos pacientus, kokie veiksniai, teigiamai ir neigiamai veikia mūsų regėjimą. Mokė, kaip taisyklingai atlikti akių mankštą. Gudžiūniškiai susidomėję klausėsi paskaitos, vaišinosi morkų sultimis, žadėjo daryti akių mankštą bei jos pamokyti savo artimuosius.Gudžiūnų ambulatorijos administratorė Jūratė Tylienė parengė stendą, skirtą Pasaulinei regėjimo dienai, kuriame nurodė priežastis, kodėl silpnėja mūsų regėjimas, kokie pagrindiniai regos sutrikimai, pateikė patarimų, kaip sumažinti kompiuterio įtaką mūsų regėjimui, kokie maisto produktai gerina ir stiprina mūsų regėjimą bei kaip dar galime padėti savo akims.

Akys – mūsų sielos veidrodis

Būtent tą dieną žmonėms primenama, kaip svarbu rūpintis savo akimis kiekvieną dieną. Akys – svarbiausias žmogaus jutimo organas. Net 80 proc. visos informacijos gauname per akis. Akimis matome, jaučiame, mylime, kalbame… Regėjimas – leidžia pažinti mus supantį pasaulį, bendrauti, grožėtis, saugotis nuo aplinkos pavojų. Menkiausias regėjimo sutrikimas sukelia žmogui daug problemų. Dažnai net nesusimąstome, kaip turime tausoti, saugoti akis ir joms padėti. Akys padeda mums pažinti aplinkinį pasaulį, grožėtis juo ir apsisaugoti nuo pavojų. Akys vadinamos sielos veidrodžiu. Privalome jomis rūpintis, nenumoti ranka į akių nuovargį ir skausmus.

Ji pasidalino žymaus mokslininko, oftalmologo Viljamo Beitso teorija, jog uždėjus žmogui akinius, rega nepagerėja, nors akiniai suteikia galimybę matyti į tolį, iš arti, tai yra tik įrankis, kad žmogus galėtų matyti, tačiau iš esmės jie netvarko regėjimo.

Daugėja mokinių regos sutrikimų

Profilaktinių moksleivių sveikatos tikrinimų metu pastebėta, kad kasmet vis daugėja vaikų, turinčių regos sutrikimų. Didžiausią vaidmenį vaidina visuomenės evoliucija, į kasdienį gyvenimą atnešusi didžiausius regėjimo priešus – televizorių, kompiuterį, išmaniuosius telefonus. Vaikams augant, ypač pradėjus lankyti mokyklą, padidėja jų akims tenkantis krūvis, jos greičiau pavargsta. Tėveliai ir pedagogai turėtų nuolat stebėti vaikus, atkreipti dėmesį į tai, ar nėra kokių nors požymių, galinčių rodyti silpną ar silpstantį vaiko regėjimą. Laiku pradėję gydyti regėjimo sutrikimą, galima ne tik sustabdyti silpnėjantį regėjimą, bet ir visiškai jį atkurti.

 

Kėdainių rajono savivaldybės VSC direktorė patarė naudotis V. Beitso akių pratimų metodika. Žmogui, pradėjusiam daryti tuos pratimus, akys ima stiprėti, ir jis po kiek laiko gali nešioti silpnesnius akinius arba jų visai atsisakyti bei išvengti net akių operacijų. Visi pratimai, skirti kraujotakai atstatyti ir akių raumenims stiprinti. Šiuos pratimus, gali daryti visi, išskyrus tuos, kuriems buvo daryta akies tinklainės operacija. D. Avižiuvienė praktiškai parodė, kaip yra daroma akių mankšta. Mankštą galima atlikti per kelias minutes ir tam nereikia jokių papildomų priemonių, todėl ją galite atlikti bet kur ir bet kada.

Lengvi, bet naudingi akių pratimai

Pirmiausia, tai vadinamasis palmingas – tai yra akių poveikis delnais. Jau seniai žinoma, kad delnų poveikis veikia raminančiai ir atpalaiduojančiai. Paprasčiausias pratimas – rankos patrinamos, kad užkaistų, ir delnai uždedami ant akių – taip, kad atmerkus akis nesimatytų šviesos. Užsimerkus pabūti reikėtų 1- 2 minutes ir taip keletą kartų per dieną. Mūsų rankos turi infraraudonąjį spinduliavimą, be to, rankos perduoda mūsų bioenergiją.

Akių pratimų schemose nurodomos akių obuolio sukimo judesių kryptys. Visi pratimai atliekami be akinių. Rekomenduojama mankštinti akių raumenis darant šiuos pratimus sistemingai: užtenka 6 kartus po 5 minutes, per dieną savo akims skiriant apie pusę valandos. Po kiekvieno pratimo būtina stipriai užsimerkti, atsimerkti ir greitai pamirksėti.

Akys aukštyn ir žemyn. Pamirksėti.

Akys į šonus – į kairę ir į dešinę. Pamirksėti.

Diagonalės: akys aukštyn dešinėn ir žemyn kairėn. Pamirksėti. Ir atvirkščiai. Pamirksėti.

Keturkampis: akys aukštyn, į dešinę, žemyn ir į kairę. Pamirksėti. Ir atvirkščiai. Pamirksėti.

Apskritimas: akis sukti ratu į vieną pusę. Pamirksėti. Į kitą pusę. Pamirksėti.

Aštuoniukės: stačia ir gulinti… (į vieną ir į kitą pusę), po kiekvienos formos pamirksėti.

Gyvatėlė arba sinusoidė: banguoti akimis į vieną ir į kitą pusę. Pamirksėti.

Armonika arba zigzagai… (į vieną ir į kitą pusę). Pamirksėti.

Taškinis masažas

Apie akis yra išsidėstę keturi akupunktūriniai taškai: ant antakio arčiau nosies, akies kamputyje šalia nosies, po akimi ant akiduobės krašto maždaug per vidurį ir akies kampe prieš nosį. Surastus taškus galima pamasažuoti pirštais keletą kartų per dieną.

 

Asta Raicevičienė,atstovė viešiesiems ryšiams

 

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.