1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

 • KVIEČIAME DALYVAUTI

  KRAUJO NUOTRAUKA

  Nacionalinis kraujo centras minėdami Pasaulinę kraujo donorų dieną vykdo „Neatlygintinos kraujo donorystės turą per Lietuvą 2019“, o liepos 3-iąją aplankė ir Kėdainių miestą. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja Nacionaliniam kraujo centrui už padėką bei džiaugiasi abipusiu bendradarbiavimu.

  Daugiau informacijos apie kraujo donorystes Lietuvoje bei Kėdainiuose galite rasti https://www.facebook.com/kraujodonoryste/ arba http://v2.kraujodonoryste.lt/

   

PAGLOSTYK MOLĮ – PAGLOSTYK SAVE

Spausdinti

molis

Minint psichikos sveikatos dieną Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Trečiojo amžiaus universiteto dalyviai susirinko į meno terapijos užsiėmimą – dailės kūrybines dirbtuves. Renginyje dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro Psichikos dienos stacionaro bendruomenės nariai ir specialistai. Susirinkusiems molio terapijos galimybes atskleidė dailės mokytoja Rusnė Feiferienė ir psichologė Daiva Govorova.

Gausiai susirinkusius dalyvius kūrybinių dirbtuvių vadovė Rusnė Feiferienė padrąsino: „Lipdote kaip norite, kaip mokate, kaip išeina. Kiekvienas darbas yra unikalus ir tobulas duotame kontekste“. Dailės terapijoje nereikia būti menininku, čia svarbiausia – kūrybinis procesas. Grupės darbų aptarimas – antra reikšminga užsiėmimo dalis. Specialistų teigimu „grupės pokalbyje ir interpretuojant darbą kartu, gimsta terapinis – gydomasis efektas“, kai autorius pradeda matyti savo vidinio pasaulio atspindžius, išreikštus jausmus, mintis.  Smagiausia tai, kad dailės terapija nėra orientuota vien į  problemas. Galima atsipalaiduoti, ugdyti kūrybiškumą, geriau save pažinti, atrasti savyje slypinčias galias, sužadinti ir panaudoti asmenybės resursus.

Meno terapeutai pastebi, kad molio terapiją galima taikyti ir kaip emocinės iškrovos priemonę, ir kaip nuoseklaus kūrybinio meninio proceso lavinimo būdą. Kitas dalykas – lipdant neišvengiamai dirbama pirštais ir delnais. Pasak bioenergetikų, delnuose yra nerviniai visų organų centrai. Tad glostydami molį, kartu paglostome ir patys save...

Pristatydami kūrybinius darbus grupės dalyviai šiek tiek atvėrė ir savo sielą, apibūdino užplūdusias emocijas. Vieni atrado savyje kažką naujo, kiti – su kai kuo atsisveikino... Tačiau visiems tai buvo nuoširdaus bendravimo, atsipalaidavimo ir geros nuotaikos valandėlė. Keletas dalyvių atvirai prisipažino, kad ėjo į užsiėmimą tikėdamiesi psichologo paskaitos apie psichikos sveikatos stiprinimą. Ir pradžioje net pyktelėjo, kai kiekvienam į rankas buvo „įspraustas“ molio gabalas... O psichologė Daiva Govorova apibendrindama tai, kas tądien vyko, pridūrė: „Atėjote paklausyti lektoriaus, o patys sukūrėte paskaitą...“.

Visi nulipdyti molio  darbai, po to, kai išdžius, bus išdeginti specialioje krosnelėje, vėliau, jeigu bus noras, – apdirbti taikant įvairias keramikos technikas. Tolimesnių susitikimų metu bus rengiamos sukurtų darbų peržiūros. Ši diena – tai puiki proga prisiminti, kad tokie paprasti dalykai kaip buvimas kartu, bendravimas su draugais ir bendraminčiais, poilsis, rūpinimasis kitais ir savimi – tai ir yra būdai, padedantys stiprinti psichinę sveikatą. O molyje užfiksuota emocija išliks ilgam, suteikdama galimybę dar kartą išgyventi akimirkos mintis ir jausmus...

Jūratė Vaitonienė, neformaliojo suaugusiųjų švietimo skyriaus vedėja

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.