1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • Baigiasi maudymosi sezonas

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriumi, visą maudymosi sezoną (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.) Kėdainių rajone stebėjo šias maudymvietes: Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu. Buvo siekiama apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką, sumažinti maudyklų taršą ir prisidėti prie maudyklų vandens kokybės gerinimo.

 • Tymai: kodėl svarbu pasiskiepyti?

  Šių metų pirmąjį pusmetį paaiškėjo tymų protrūkio Lietuvoje rezultatai. Ligonių kasų informacinės sistemos „Sveidra“ duomenimis, minėtu laikotarpiu tymais sirgo net 552 pacientai, prisirašę Kauno ir Marijampolės apskričių gydymo įstaigose. Jiems buvo teikiamos ambulatorinės ir stacionarinės gydymo paslaugos. Pernai šis skaičius buvo kur kas mažesnis – tymais sirgo vos penki asmenys (iš jų vienas gydytas stacionare).

  Tymai – užkrečiama pavojinga liga

  Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėjos Nijolės Bijanskienės, tymai – ūmi, užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymų sukėlėjo virusas plinta oro srautais pastatų viduje: koridoriais, laiptinėmis, ventiliacijos kanalais, instaliacijų šachtomis, taip pat kvėpavimo takų sekretais, per suterštas rankas ar daiktus.

  Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus, kuris neretai suserga ir plaučių uždegimu, gerklų pakenkimu (krupu), rečiau – smegenų uždegimu (encefalitu). Dažniausios tymų komplikacijos – vidurinės ausies, plaučių, smegenų (encefalitas) uždegimas, laringitas, viduriavimas.

  „Tymai – tik skiepais valdoma infekcija, – pabrėžia N. Bijanskienė.– Tymų vakcina pasaulyje skiepijama daugiau nei 40 metų. Ja skiepijami antraisiais gyvenimo metais, o ilgalaikio imuniteto susidarymui būtina įskiepyti du kartus. Lietuvoje vaikai pagal vaikų skiepų kalendorių skiepijami 15 mėnesių ir 6–7 metų amžiaus. Skiepijama kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina, kurią kompensuoja ligonių kasos“.

  Verta atkreipti dėmesį tai, kad žmonės, turėję kontaktą su sergančiuoju tymais, taip pat gali pasiskiepyti ligonių kasų kompensuojama MMR vakcina. Tam tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Po kontakto su sergančiuoju tymais, rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 dieną) ir jei nesusergama – pasiskiepyti.

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas higienos normas.

  Informaciją apie atliktus pakartotinius vandens tyrimus rasite spaudoje bei Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiubiuras.lt

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

PAGLOSTYK MOLĮ – PAGLOSTYK SAVE

Spausdinti

molis

Minint psichikos sveikatos dieną Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Trečiojo amžiaus universiteto dalyviai susirinko į meno terapijos užsiėmimą – dailės kūrybines dirbtuves. Renginyje dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro Psichikos dienos stacionaro bendruomenės nariai ir specialistai. Susirinkusiems molio terapijos galimybes atskleidė dailės mokytoja Rusnė Feiferienė ir psichologė Daiva Govorova.

Gausiai susirinkusius dalyvius kūrybinių dirbtuvių vadovė Rusnė Feiferienė padrąsino: „Lipdote kaip norite, kaip mokate, kaip išeina. Kiekvienas darbas yra unikalus ir tobulas duotame kontekste“. Dailės terapijoje nereikia būti menininku, čia svarbiausia – kūrybinis procesas. Grupės darbų aptarimas – antra reikšminga užsiėmimo dalis. Specialistų teigimu „grupės pokalbyje ir interpretuojant darbą kartu, gimsta terapinis – gydomasis efektas“, kai autorius pradeda matyti savo vidinio pasaulio atspindžius, išreikštus jausmus, mintis.  Smagiausia tai, kad dailės terapija nėra orientuota vien į  problemas. Galima atsipalaiduoti, ugdyti kūrybiškumą, geriau save pažinti, atrasti savyje slypinčias galias, sužadinti ir panaudoti asmenybės resursus.

Meno terapeutai pastebi, kad molio terapiją galima taikyti ir kaip emocinės iškrovos priemonę, ir kaip nuoseklaus kūrybinio meninio proceso lavinimo būdą. Kitas dalykas – lipdant neišvengiamai dirbama pirštais ir delnais. Pasak bioenergetikų, delnuose yra nerviniai visų organų centrai. Tad glostydami molį, kartu paglostome ir patys save...

Pristatydami kūrybinius darbus grupės dalyviai šiek tiek atvėrė ir savo sielą, apibūdino užplūdusias emocijas. Vieni atrado savyje kažką naujo, kiti – su kai kuo atsisveikino... Tačiau visiems tai buvo nuoširdaus bendravimo, atsipalaidavimo ir geros nuotaikos valandėlė. Keletas dalyvių atvirai prisipažino, kad ėjo į užsiėmimą tikėdamiesi psichologo paskaitos apie psichikos sveikatos stiprinimą. Ir pradžioje net pyktelėjo, kai kiekvienam į rankas buvo „įspraustas“ molio gabalas... O psichologė Daiva Govorova apibendrindama tai, kas tądien vyko, pridūrė: „Atėjote paklausyti lektoriaus, o patys sukūrėte paskaitą...“.

Visi nulipdyti molio  darbai, po to, kai išdžius, bus išdeginti specialioje krosnelėje, vėliau, jeigu bus noras, – apdirbti taikant įvairias keramikos technikas. Tolimesnių susitikimų metu bus rengiamos sukurtų darbų peržiūros. Ši diena – tai puiki proga prisiminti, kad tokie paprasti dalykai kaip buvimas kartu, bendravimas su draugais ir bendraminčiais, poilsis, rūpinimasis kitais ir savimi – tai ir yra būdai, padedantys stiprinti psichinę sveikatą. O molyje užfiksuota emocija išliks ilgam, suteikdama galimybę dar kartą išgyventi akimirkos mintis ir jausmus...

Jūratė Vaitonienė, neformaliojo suaugusiųjų švietimo skyriaus vedėja

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.