1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • Baigiasi maudymosi sezonas

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriumi, visą maudymosi sezoną (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.) Kėdainių rajone stebėjo šias maudymvietes: Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu. Buvo siekiama apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką, sumažinti maudyklų taršą ir prisidėti prie maudyklų vandens kokybės gerinimo.

 • Tymai: kodėl svarbu pasiskiepyti?

  Šių metų pirmąjį pusmetį paaiškėjo tymų protrūkio Lietuvoje rezultatai. Ligonių kasų informacinės sistemos „Sveidra“ duomenimis, minėtu laikotarpiu tymais sirgo net 552 pacientai, prisirašę Kauno ir Marijampolės apskričių gydymo įstaigose. Jiems buvo teikiamos ambulatorinės ir stacionarinės gydymo paslaugos. Pernai šis skaičius buvo kur kas mažesnis – tymais sirgo vos penki asmenys (iš jų vienas gydytas stacionare).

  Tymai – užkrečiama pavojinga liga

  Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėjos Nijolės Bijanskienės, tymai – ūmi, užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymų sukėlėjo virusas plinta oro srautais pastatų viduje: koridoriais, laiptinėmis, ventiliacijos kanalais, instaliacijų šachtomis, taip pat kvėpavimo takų sekretais, per suterštas rankas ar daiktus.

  Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus, kuris neretai suserga ir plaučių uždegimu, gerklų pakenkimu (krupu), rečiau – smegenų uždegimu (encefalitu). Dažniausios tymų komplikacijos – vidurinės ausies, plaučių, smegenų (encefalitas) uždegimas, laringitas, viduriavimas.

  „Tymai – tik skiepais valdoma infekcija, – pabrėžia N. Bijanskienė.– Tymų vakcina pasaulyje skiepijama daugiau nei 40 metų. Ja skiepijami antraisiais gyvenimo metais, o ilgalaikio imuniteto susidarymui būtina įskiepyti du kartus. Lietuvoje vaikai pagal vaikų skiepų kalendorių skiepijami 15 mėnesių ir 6–7 metų amžiaus. Skiepijama kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina, kurią kompensuoja ligonių kasos“.

  Verta atkreipti dėmesį tai, kad žmonės, turėję kontaktą su sergančiuoju tymais, taip pat gali pasiskiepyti ligonių kasų kompensuojama MMR vakcina. Tam tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Po kontakto su sergančiuoju tymais, rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 dieną) ir jei nesusergama – pasiskiepyti.

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas higienos normas.

  Informaciją apie atliktus pakartotinius vandens tyrimus rasite spaudoje bei Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiubiuras.lt

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

SVEIKATINGUMO PROJEKTAS JOSVAINIŲ GIMNAZIJOJE; „AŠ NORIU, TURIU IR GALIU BŪTI SVEIKAS!“

Atnaujinta Antradienis, 20 Birželis 2017 08:48

Spausdinti

raminta


Besibaigiant mokslo metams, gegužės 29 - birželio 1 dienomis, Josvainių gimnazijoje praūžė sveikatingumo projektinė savaitė, skirta visuminės sveikatos puoselėjimui bei išsaugojimui.

Projektinės savaitės rengėjai ir sumanytojai siekė, kad mokiniai atsigręžtų į save, išmoktų valdyti savo jausmus, emocijas, atsipalaiduotų ir pailsėtų nuo visus mokslo metus trukusio įtempto akademinio darbo ir rezultato siekimo, kad visi, dalyvaujantys sveikatingumo dienose ir įvairiuose užsiėmimuose, pajustų visuminės sveikatos naudą.

Siekta, kad užsiėmimai apimtų visas sveikatos ir sveikos gyvensenos sampratos sritis:

 • Fizinę sveikatą (fizinį aktyvumą, sveiką mitybą, veiklą ir poilsį, asmens ir aplinkos švarą);
 • Psichikos sveikatą (savivertę, emocijas ir jausmus, protą ir pozityvų mąstymą);

  Visa savaitė buvo kupina įvairių veiklų ir malonių užsiėmimų.

   

  Gimnazijoje įrengtas Sebastiano Kneipo refleksoterapinis takas

  Jau pirmąją sveikatingumo savaitės dieną sveikatos priežiūros specialistė Raminta Paškevičienė, ūkio darbuotojai ir 7 klasės mokiniai vidiniame gimnazijos kieme įrengė S. Kneipo refleksoterapinį sveikatingumo taką su įvairaus šiurkštumo ir dygumo dangų tekeliais. Refleksoterapinis takas susilaukė daugelio susidomėjimo ir smalsių žvilgsnių, visi norėjo jį išbandyti, todėl visos savaitės metu ne tik mokiniai, bet ir pedagogai, ūkio darbuotojai kartu su specialiste R. Paškevičiene noriai vaikščiojo taku ir mokėsi, kaip taisyklingai tai daryti. Sveikatingumo tako nauda organizmui seniai ištirta ir jokių abejonių nekilo dėl jo reikalingumo mokiniams bei visai gimnazijos bendruomenei. Kuo jis naudingas?

  • Vaikščiojant basomis skirtingais paviršiais bei dirginant padus, pėdose veikiamos nervų sistemos zonos, o iš jų pasklidę impulsai pasiekia reikiamą organą bei aktyvuoja visą žmogaus imuninę sistemą.
  • Šis natūralus masažas atpalaiduoja, šalina nuovargį, dirglumą, nemigą, gerina darbingumą, atmintį bei dėmesį ir teigiamai veikia visą organizmą.
  • Stiprinami kojų raumenys ir raiščiai, gerėja laikysena ir pusiausvyra.
  • Pagerėja kraujotaka, medžiagų apykaita,   atsiranda daugiau energijos, pakyla nuotaika, gerėja atmintis ir darbingumas, stiprinamas imunitetas.

  Taigi, pagerėjus mokinių darbingumui, dėmesiui pamokose, tikimasi bus geresni mokymosi rezultatai, grūdindamiesi mokiniai taps atsparesni ligoms, mažiau sirgs ir pagerės pamokų lankomumas, gerės mokinių laikysena. Sumažėjus dirglumui, jautrumui kitą kokybę pasieks mokinių ir mokytojų tarpusavio santykiai, palankesnė taps ugdymosi aplinka.

  Refleksoterapijos metu mokiniai taip pat praktikavo „Mindfulness“ dėmesingumo praktikas, klausėsi raminančios muzikos, gamtos garsų, mokėsi atsipalaiduoti, spalvino ir kūrė mandalas.

  šaurietiškojo ėjimo treniruotės

  Mokiniai vaikščiojo su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis, mankštinosi, atliko įvairius pratimus. Jiems talkino ir vaikščiojimo pagrindų mokė Kėdainių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė ir šiaurietiškojo ėjimo instruktorė Jūratė Petraitienė.

   

  Treniruotės su Natalija Tokareva ir Kangoo Jumps („kengūrų“) batais

  Didelio mokinių ir gimnazijos darbuotojų susidomėjimo sulaukė ir instruktorių Natalijos Tokarevos bei jai talkinusios Dovilės Valantinienės vedamas užsiėmimas su Kangoo Jumps batais gimnazijos kiemelyje. Mokiniams buvo labai įdomu išmėginti naują, vis labiau populiarėjančią sporto ir judėjimo formą. Šokių trenerė ir sporto su Kangoo Jumps batais pradininkė Kėdainiuose papasakojo apie spyruoklinių batų naudą raumenims, sąnariams, stuburui ir visam organizmo judėjimo ir atramos sistemos gerinimui bei stiprinimui. Mokiniai noriai judėjo „kengūrų“ batų pagalba, pripažindami, kad tai nebuvo taip lengva, kaip gali atrodyti stebint šį procesą iš šalies. Aktyvi treniruotė gryname ore pareikalavo nemažai energijos, ištvermės ir gebėjimo valdyti savo pusiausvyrą bei koordinaciją. Mokiniai liko sužavėti, visų nuotaika buvo pakili, o kardio pratimai neabejotinai pagerino kraujotakos sistemos darbą bei suaktyvino širdies veiklą.

  Kelionės ir sportinė veikla

  Kūno kultūros mokytoja Gitana Jurgelevičienė visomis projektinės savaitės dienomis organizavo įvairias keliones į skirtingas rajono vietas, kur mokiniai galėjo išmėginti savo fizinį pajėgumą ir ištvermę.

  Gimnazistai vyko į krepšinio treniruotę Kėdainių arenoje, kurią vedė treneris V. Simonavičius. Savo jėgas vaikinai ir merginos turėjo galimybę išbandyti bokso ringe. Sporto centre treneris B. Šimokaitis vedė apšilimą ir bokso treniruotę, supažindino su bokso pagrindiniais judesiais bei elementais.

  Dotnuvos pagrindinėje mokykloje moksleiviai dalyvavo futbolo ir kvadrato turnyruose, kuriuos organizavo kūno kultūros mokytojas D. Jodenis. Taip pat apsilankė ir LSU Kėdainių "Aušros" progimnazijoje, kur šokių mokytoja J. Gvergždienė vedė aktyvius aerobikos, pilateso bei šiuolaikinio šokio užsiėmimus.

  Svečiuose - šauktiniai ir savanoriai

  Socialinė pedagogė Jolanta Lembertienė gegužės 31 dieną į gimnaziją pakvietė pasisvečiuoti KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2 – osios rinktinės savanorius bei šauktinius. Šauktiniai su mokiniais darė raumenų apšilimo pratimus, po kurių mokiniai varžėsi estafetėse, išmėgino jėgas virvės traukimo rungtyje. Mokiniai turėjo galimybę savanorių atvežtoje ekipuotės ekspozicijoje susipažinti su kariuomenėje naudojama ginkluote ir kitais kariui reikalingais prietaisais. Po tokios aktyvios dienos užsiėmimų visi norintys buvo vaišinami kareiviška koše.

   

  Psichikos, socialinė sveikata ir gerovė

  Nepamiršome ir psichikos bei socialine sveikata ir gerove pasirūpinti. Gimnazistai bendravo su psichologe, socialinėmis pedagogėmis, atliko cheminius eksperimentus ir bandymus laboratorijoje, su gimnazijos pavaduotojomis kalbėjosi apie saugumą gimnazijoje ir apie pomėgius, dalyvavo „Kodėlčiukų“ viktorinoje, pasitelkdami pedagogų išmintį, pagalbą ir įvairias technologijas bei multimediją kūrė antireklamą žalingiems įpročiams, taip paminėdami Pasaulinę dieną be tabako. Su klasių vadovais mokiniai dalyvavo sveikatingumo žygyje bei edukacinėje kelionėje į Latviją ir įvairiose kitose veiklose, kurių dėka visi tapome sveikesni, žvalesni, linksmesni, draugiškesni ir labiau pasitikintys savimi bei kitais. Tikime, kad šis projektas ne paskutinis, o galbūt taps ir Josvainių gimnazijos tradicija.

  Gražios ir saugios Jums vasaros, mieli gimnazistai!!! Jūs patys nuostabiausi!!!

   

   

  Gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
  Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
  Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
  Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

  Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

  2008-2014 m.