1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

 • KVIEČIAME DALYVAUTI

  KRAUJO NUOTRAUKA

  Nacionalinis kraujo centras minėdami Pasaulinę kraujo donorų dieną vykdo „Neatlygintinos kraujo donorystės turą per Lietuvą 2019“, o liepos 3-iąją aplankė ir Kėdainių miestą. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja Nacionaliniam kraujo centrui už padėką bei džiaugiasi abipusiu bendradarbiavimu.

  Daugiau informacijos apie kraujo donorystes Lietuvoje bei Kėdainiuose galite rasti https://www.facebook.com/kraujodonoryste/ arba http://v2.kraujodonoryste.lt/

   

SVEIKATINGUMO PROJEKTAS JOSVAINIŲ GIMNAZIJOJE; „AŠ NORIU, TURIU IR GALIU BŪTI SVEIKAS!“

Atnaujinta Antradienis, 20 Birželis 2017 08:48

Spausdinti

raminta


Besibaigiant mokslo metams, gegužės 29 - birželio 1 dienomis, Josvainių gimnazijoje praūžė sveikatingumo projektinė savaitė, skirta visuminės sveikatos puoselėjimui bei išsaugojimui.

Projektinės savaitės rengėjai ir sumanytojai siekė, kad mokiniai atsigręžtų į save, išmoktų valdyti savo jausmus, emocijas, atsipalaiduotų ir pailsėtų nuo visus mokslo metus trukusio įtempto akademinio darbo ir rezultato siekimo, kad visi, dalyvaujantys sveikatingumo dienose ir įvairiuose užsiėmimuose, pajustų visuminės sveikatos naudą.

Siekta, kad užsiėmimai apimtų visas sveikatos ir sveikos gyvensenos sampratos sritis:

 • Fizinę sveikatą (fizinį aktyvumą, sveiką mitybą, veiklą ir poilsį, asmens ir aplinkos švarą);
 • Psichikos sveikatą (savivertę, emocijas ir jausmus, protą ir pozityvų mąstymą);

  Visa savaitė buvo kupina įvairių veiklų ir malonių užsiėmimų.

   

  Gimnazijoje įrengtas Sebastiano Kneipo refleksoterapinis takas

  Jau pirmąją sveikatingumo savaitės dieną sveikatos priežiūros specialistė Raminta Paškevičienė, ūkio darbuotojai ir 7 klasės mokiniai vidiniame gimnazijos kieme įrengė S. Kneipo refleksoterapinį sveikatingumo taką su įvairaus šiurkštumo ir dygumo dangų tekeliais. Refleksoterapinis takas susilaukė daugelio susidomėjimo ir smalsių žvilgsnių, visi norėjo jį išbandyti, todėl visos savaitės metu ne tik mokiniai, bet ir pedagogai, ūkio darbuotojai kartu su specialiste R. Paškevičiene noriai vaikščiojo taku ir mokėsi, kaip taisyklingai tai daryti. Sveikatingumo tako nauda organizmui seniai ištirta ir jokių abejonių nekilo dėl jo reikalingumo mokiniams bei visai gimnazijos bendruomenei. Kuo jis naudingas?

  • Vaikščiojant basomis skirtingais paviršiais bei dirginant padus, pėdose veikiamos nervų sistemos zonos, o iš jų pasklidę impulsai pasiekia reikiamą organą bei aktyvuoja visą žmogaus imuninę sistemą.
  • Šis natūralus masažas atpalaiduoja, šalina nuovargį, dirglumą, nemigą, gerina darbingumą, atmintį bei dėmesį ir teigiamai veikia visą organizmą.
  • Stiprinami kojų raumenys ir raiščiai, gerėja laikysena ir pusiausvyra.
  • Pagerėja kraujotaka, medžiagų apykaita,   atsiranda daugiau energijos, pakyla nuotaika, gerėja atmintis ir darbingumas, stiprinamas imunitetas.

  Taigi, pagerėjus mokinių darbingumui, dėmesiui pamokose, tikimasi bus geresni mokymosi rezultatai, grūdindamiesi mokiniai taps atsparesni ligoms, mažiau sirgs ir pagerės pamokų lankomumas, gerės mokinių laikysena. Sumažėjus dirglumui, jautrumui kitą kokybę pasieks mokinių ir mokytojų tarpusavio santykiai, palankesnė taps ugdymosi aplinka.

  Refleksoterapijos metu mokiniai taip pat praktikavo „Mindfulness“ dėmesingumo praktikas, klausėsi raminančios muzikos, gamtos garsų, mokėsi atsipalaiduoti, spalvino ir kūrė mandalas.

  šaurietiškojo ėjimo treniruotės

  Mokiniai vaikščiojo su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis, mankštinosi, atliko įvairius pratimus. Jiems talkino ir vaikščiojimo pagrindų mokė Kėdainių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė ir šiaurietiškojo ėjimo instruktorė Jūratė Petraitienė.

   

  Treniruotės su Natalija Tokareva ir Kangoo Jumps („kengūrų“) batais

  Didelio mokinių ir gimnazijos darbuotojų susidomėjimo sulaukė ir instruktorių Natalijos Tokarevos bei jai talkinusios Dovilės Valantinienės vedamas užsiėmimas su Kangoo Jumps batais gimnazijos kiemelyje. Mokiniams buvo labai įdomu išmėginti naują, vis labiau populiarėjančią sporto ir judėjimo formą. Šokių trenerė ir sporto su Kangoo Jumps batais pradininkė Kėdainiuose papasakojo apie spyruoklinių batų naudą raumenims, sąnariams, stuburui ir visam organizmo judėjimo ir atramos sistemos gerinimui bei stiprinimui. Mokiniai noriai judėjo „kengūrų“ batų pagalba, pripažindami, kad tai nebuvo taip lengva, kaip gali atrodyti stebint šį procesą iš šalies. Aktyvi treniruotė gryname ore pareikalavo nemažai energijos, ištvermės ir gebėjimo valdyti savo pusiausvyrą bei koordinaciją. Mokiniai liko sužavėti, visų nuotaika buvo pakili, o kardio pratimai neabejotinai pagerino kraujotakos sistemos darbą bei suaktyvino širdies veiklą.

  Kelionės ir sportinė veikla

  Kūno kultūros mokytoja Gitana Jurgelevičienė visomis projektinės savaitės dienomis organizavo įvairias keliones į skirtingas rajono vietas, kur mokiniai galėjo išmėginti savo fizinį pajėgumą ir ištvermę.

  Gimnazistai vyko į krepšinio treniruotę Kėdainių arenoje, kurią vedė treneris V. Simonavičius. Savo jėgas vaikinai ir merginos turėjo galimybę išbandyti bokso ringe. Sporto centre treneris B. Šimokaitis vedė apšilimą ir bokso treniruotę, supažindino su bokso pagrindiniais judesiais bei elementais.

  Dotnuvos pagrindinėje mokykloje moksleiviai dalyvavo futbolo ir kvadrato turnyruose, kuriuos organizavo kūno kultūros mokytojas D. Jodenis. Taip pat apsilankė ir LSU Kėdainių "Aušros" progimnazijoje, kur šokių mokytoja J. Gvergždienė vedė aktyvius aerobikos, pilateso bei šiuolaikinio šokio užsiėmimus.

  Svečiuose - šauktiniai ir savanoriai

  Socialinė pedagogė Jolanta Lembertienė gegužės 31 dieną į gimnaziją pakvietė pasisvečiuoti KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2 – osios rinktinės savanorius bei šauktinius. Šauktiniai su mokiniais darė raumenų apšilimo pratimus, po kurių mokiniai varžėsi estafetėse, išmėgino jėgas virvės traukimo rungtyje. Mokiniai turėjo galimybę savanorių atvežtoje ekipuotės ekspozicijoje susipažinti su kariuomenėje naudojama ginkluote ir kitais kariui reikalingais prietaisais. Po tokios aktyvios dienos užsiėmimų visi norintys buvo vaišinami kareiviška koše.

   

  Psichikos, socialinė sveikata ir gerovė

  Nepamiršome ir psichikos bei socialine sveikata ir gerove pasirūpinti. Gimnazistai bendravo su psichologe, socialinėmis pedagogėmis, atliko cheminius eksperimentus ir bandymus laboratorijoje, su gimnazijos pavaduotojomis kalbėjosi apie saugumą gimnazijoje ir apie pomėgius, dalyvavo „Kodėlčiukų“ viktorinoje, pasitelkdami pedagogų išmintį, pagalbą ir įvairias technologijas bei multimediją kūrė antireklamą žalingiems įpročiams, taip paminėdami Pasaulinę dieną be tabako. Su klasių vadovais mokiniai dalyvavo sveikatingumo žygyje bei edukacinėje kelionėje į Latviją ir įvairiose kitose veiklose, kurių dėka visi tapome sveikesni, žvalesni, linksmesni, draugiškesni ir labiau pasitikintys savimi bei kitais. Tikime, kad šis projektas ne paskutinis, o galbūt taps ir Josvainių gimnazijos tradicija.

  Gražios ir saugios Jums vasaros, mieli gimnazistai!!! Jūs patys nuostabiausi!!!

   

   

  Gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
  Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
  Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
  Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

  Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

  2008-2014 m.