1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • Baigiasi maudymosi sezonas

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriumi, visą maudymosi sezoną (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.) Kėdainių rajone stebėjo šias maudymvietes: Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu. Buvo siekiama apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką, sumažinti maudyklų taršą ir prisidėti prie maudyklų vandens kokybės gerinimo.

 • Tymai: kodėl svarbu pasiskiepyti?

  Šių metų pirmąjį pusmetį paaiškėjo tymų protrūkio Lietuvoje rezultatai. Ligonių kasų informacinės sistemos „Sveidra“ duomenimis, minėtu laikotarpiu tymais sirgo net 552 pacientai, prisirašę Kauno ir Marijampolės apskričių gydymo įstaigose. Jiems buvo teikiamos ambulatorinės ir stacionarinės gydymo paslaugos. Pernai šis skaičius buvo kur kas mažesnis – tymais sirgo vos penki asmenys (iš jų vienas gydytas stacionare).

  Tymai – užkrečiama pavojinga liga

  Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėjos Nijolės Bijanskienės, tymai – ūmi, užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymų sukėlėjo virusas plinta oro srautais pastatų viduje: koridoriais, laiptinėmis, ventiliacijos kanalais, instaliacijų šachtomis, taip pat kvėpavimo takų sekretais, per suterštas rankas ar daiktus.

  Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus, kuris neretai suserga ir plaučių uždegimu, gerklų pakenkimu (krupu), rečiau – smegenų uždegimu (encefalitu). Dažniausios tymų komplikacijos – vidurinės ausies, plaučių, smegenų (encefalitas) uždegimas, laringitas, viduriavimas.

  „Tymai – tik skiepais valdoma infekcija, – pabrėžia N. Bijanskienė.– Tymų vakcina pasaulyje skiepijama daugiau nei 40 metų. Ja skiepijami antraisiais gyvenimo metais, o ilgalaikio imuniteto susidarymui būtina įskiepyti du kartus. Lietuvoje vaikai pagal vaikų skiepų kalendorių skiepijami 15 mėnesių ir 6–7 metų amžiaus. Skiepijama kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina, kurią kompensuoja ligonių kasos“.

  Verta atkreipti dėmesį tai, kad žmonės, turėję kontaktą su sergančiuoju tymais, taip pat gali pasiskiepyti ligonių kasų kompensuojama MMR vakcina. Tam tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Po kontakto su sergančiuoju tymais, rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 dieną) ir jei nesusergama – pasiskiepyti.

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas higienos normas.

  Informaciją apie atliktus pakartotinius vandens tyrimus rasite spaudoje bei Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiubiuras.lt

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

kONKURSAS "SVEIKUOLIŲ SVEIKUOLIAI" II ETAPAS

Atnaujinta Penktadienis, 15 Gruodis 2017 11:19

Spausdinti

BENDRA SVEUIKUOLIU

2017 m. gruodžio 1 d. Kėdainiuose praūžė Lietuvos mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ II zoninis etapas, kuriame rungėsi mokiniai, mokytojai ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistai iš 14 savivaldybių.
             Konkursas vyko penkiose Kėdainių rajono ugdymo įstaigose. Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius 2017 m. gruodžio 1 d. paskelbė Sveikatos ir fizinio aktyvumo diena, todėl tą dieną Kėdainių rajone nevyko pamokos. Tačiau visų mokyklų mokiniai dalyvavo Sveikatos ir fizinio aktyvumo renginiuose.

Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į 5 amžiaus grupes: Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijoje savo jėgas išbandė patys mažiausieji iš 12 savivaldybių; Lietuvos Sporto universiteto Kėdainių Aušros progimnazijoje 1-4 klasių mokiniai iš 12 savivaldybių; Kėdainių Specialiojoje mokykloje 5-6 klasių komandos iš 10 savivaldybių; Kėdainių ,,Ryto” progimnazijoje rungėsi 7-8 klasių komandos iš 12 savivaldybių; Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje 9-11 klasių komandos iš 12 savivaldybių; Tam, kad renginys įvyktų per vieną dieną, reikėjo 25 komisijos narių. Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius sudarė vertinimo komisijas iš įvairių ugdymo įstaigų pedagogų, švietimo skyriaus, švietimo pagalbos tarnybos ir visuomenės sveikatos biuro specialistų. 

         

Konkurso užduotis pagal Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Sveikatos ir saugos ugdymo skyriaus rekomendacijas parengė Švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Vilija Girdauskaitė.

Sveikuoliai rungėsi įvairiose rungtyse, tai komandų prisistatymai, užduotys sveikos gyvensenos (testai, viktorinos), žalingų įpročių, žmogaus saugos tema, kapitonai rungėsi kapitonų užduotyse, kurios buvo įvairios: judėjimo, pažintinės, loginės ir kt., atliko judėjimo užduotis (estafetes, žaidimus, sporto pratimus ir kt.). Mokytojai ir sveikatos priežiūros specialistai raštu atsakinėjo į jiems pateiktus klausimus.

Apdovanojimų ceremonija įvyko Kėdainių Arenoje į kurią susirinko visi konkurso antrojo etapo dalyviai, svečiai, savivaldybės atstovai, žiniasklaida. Renginiui iškilmingumo suteikė visų 14 savivaldybių eisena, giedamas Lietuvos himnas. Sveikuolius sveikino Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Olga Urbonienė, Kėdainių muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų ansamblis. Visi konkurso dalyviai buvo pagerbti medaliais ir saldžiomis dovanomis. Nugalėtojams atiteko taurės ir medaliai.
Pirmąsias ir antrąsias vietas visose penkiose amžiaus grupėse iškovojusios komandos įgijo teisę savo mokyklas atstovauti finaliniame konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ etape, kuriame savo jėgas išbandys keturių šalies zonų nugalėtojai. Konkurso dalyviai turėjo galimybę parašyti refleksijas apie konkursą, teikti pasiūlymus. Džiaugiamės, kad išvykdami komandų dalyviai dėkojo už gražų renginį, gražius įspūdžius ir sklandų renginio organizavimą: „Labai gerai organizuotas konkursas: parinktos geros erdvės, racionaliai išnaudotas laikas, kiekvienai komandai paskirta atskira persirengimo patalpa, skirtas maitinimas, malonus sutikimas, mandagūs darbuotojai. Labai ačiū“ Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazija. „Puikiai organizuotas renginys. Šaunu, kad užimtumas pertraukų metu. Vaikai patenkinti renginiu. Ačiū“ Varėnos r. Matuizų pagrindinė mokykla.

               Dėkojame Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotojai Olgai Urbonienei, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjui Juliui Luikoševičiui, Švietimo pagalbos tarnybai, visiems mokyklų kolektyvams, Sporto centro kolektyvui, Visuomenės sveikatos biurui, Specialiosios mokyklos direktoriui Juozui Jančiui ir visam kolektyvui už svetingą ir gražų priėmimą, komisijai už vertinimus, visiems mokiniams, mokytojams ir sveikatos priežiūros specialistams už puikius pasirodymus, fotografei Giedrei Minelgaitei Dautorė už sustabdytas akimirkas, Ordinarui Vainauskui už įamžintas akimirkas, renginio savanoriams, mokyklų šokių, dainorėlių, muzikos mokyklos kolektyvams už tai, kad džiugino gera nuotaika. Kėdainių Specialiajai mokyklai ir UAB PONTEM už tai, kad buvome sotūs, UAB “Kėdainių duonai” už saldžias dovanas, UAB “Jurasta” už gražų, estetinį vaizdą. Ačiū visiems už nepakartojamas akimirkas, šventišką nuotaiką ir tūkstančius šypsenų. Paruošti konkurso profesionalių nuotraukų failai buvo persiųsti visų savivaldybių dalyviams.

               Pagrindinis konkurso organizatorius ir vykdytojas buvo Visuomenės sveikatos biuras, kuris buvo atsakingas už visą renginio eigą, estetinį apipavidalinimą, viešinimą, dalyvių maitinimą ir kitus organizacinius bei finansinius įsipareigojimus.

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.