1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • Baigiasi maudymosi sezonas

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriumi, visą maudymosi sezoną (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.) Kėdainių rajone stebėjo šias maudymvietes: Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu. Buvo siekiama apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką, sumažinti maudyklų taršą ir prisidėti prie maudyklų vandens kokybės gerinimo.

 • Tymai: kodėl svarbu pasiskiepyti?

  Šių metų pirmąjį pusmetį paaiškėjo tymų protrūkio Lietuvoje rezultatai. Ligonių kasų informacinės sistemos „Sveidra“ duomenimis, minėtu laikotarpiu tymais sirgo net 552 pacientai, prisirašę Kauno ir Marijampolės apskričių gydymo įstaigose. Jiems buvo teikiamos ambulatorinės ir stacionarinės gydymo paslaugos. Pernai šis skaičius buvo kur kas mažesnis – tymais sirgo vos penki asmenys (iš jų vienas gydytas stacionare).

  Tymai – užkrečiama pavojinga liga

  Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėjos Nijolės Bijanskienės, tymai – ūmi, užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymų sukėlėjo virusas plinta oro srautais pastatų viduje: koridoriais, laiptinėmis, ventiliacijos kanalais, instaliacijų šachtomis, taip pat kvėpavimo takų sekretais, per suterštas rankas ar daiktus.

  Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus, kuris neretai suserga ir plaučių uždegimu, gerklų pakenkimu (krupu), rečiau – smegenų uždegimu (encefalitu). Dažniausios tymų komplikacijos – vidurinės ausies, plaučių, smegenų (encefalitas) uždegimas, laringitas, viduriavimas.

  „Tymai – tik skiepais valdoma infekcija, – pabrėžia N. Bijanskienė.– Tymų vakcina pasaulyje skiepijama daugiau nei 40 metų. Ja skiepijami antraisiais gyvenimo metais, o ilgalaikio imuniteto susidarymui būtina įskiepyti du kartus. Lietuvoje vaikai pagal vaikų skiepų kalendorių skiepijami 15 mėnesių ir 6–7 metų amžiaus. Skiepijama kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina, kurią kompensuoja ligonių kasos“.

  Verta atkreipti dėmesį tai, kad žmonės, turėję kontaktą su sergančiuoju tymais, taip pat gali pasiskiepyti ligonių kasų kompensuojama MMR vakcina. Tam tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Po kontakto su sergančiuoju tymais, rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 dieną) ir jei nesusergama – pasiskiepyti.

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas higienos normas.

  Informaciją apie atliktus pakartotinius vandens tyrimus rasite spaudoje bei Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiubiuras.lt

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

KODĖL SVARBU ŽINOTI, KIEK SVERIA KUPRINĖ?

Atnaujinta Sekmadienis, 04 Gruodis 2011 11:20

Spausdinti

 Jolantos TAMAŠAUSKIENĖS straipsnis publikuotas, Kėdainių rajono laikraštyje „Kėdainių garsas“

  

2011-10-07 Prieš kelias dienas Visuomenės sveikatos biuro specialistės susumavo akcijos ,,Kiek sveria pradinuko kuprinė?“ rezultatus. Palyginus su praėjusiais metais, pradinukų kuprinės yra lengvesnės ir kokybiškesnės. Plačiau apie akcijos apibendrinimus ir išvadas kalbėjomės su Kėdainių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktore Danguole AVIŽIUVIENE bei vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Aida BUTKIENĖ.

  

 

 

 


 

 

 

 

 

Be atšvaitų kuprinės neliko

 
Akcija ,,Kiek sveria pradinuko kuprinė?“ – konkretus žingsnis siekiant išsaugoti gerą vaiko laikyseną. Toji akcija rajone vyko antrus metus. Šiemet ši veikla įtraukta į sutartis su Sveikatos apsaugos ministerija ir savivaldybėmis.
 
Higienos norma reikalauja, kad kuprinė būtų su dviem diržais ir atšvaitu. Jais vaikus aprūpino Policijos komisariatas ir Visuomenės sveikatos biuras, drauge vykdę kitą akciją ,,Būk saugus kelyje“. Jeigu kuris pradinukas ir po to neturėjo atšvaito, jį vėliau gavo iš visuomenės sveikatos priežiūros specialistės arba mokytojos.
 
Akcijos dieną pradinukų kuprines (ir tuščias, ir pilnas) mokyklose svėrė visuomenės sveikatos priežiūros specialistai. Tačiau tam, kad paaiškėtų, ar neprasilenkiama su norma, reikia žinoti ir mokinio svorį. Optimalus pilnos kuprinės svoris turi sudaryti ne daugiau kaip 10 procentų kūno masės, o didžiausias pilnos kuprinės svoris neturi viršyti 15 procentų kūno svorio.
 
Kaip žinia, pradinuko kuprinė negali sverti daugiau kaip 700 g, o vyresnio mokinio – daugiau kaip kilogramą.
 
Dabar, susumavus akcijos rezultatus, apie kuprines pradedama kalbėti su tėvais, o vaikai daug patarimų išgirdo akcijos metu. Namo jie grįžo su atmintinėmis tėveliams, informuojančiomis apie reikalavimus kuprinei ir su duomenimis apie jų atžalos kuprinę.
 
Akivaizdi pažanga
 
Visuomenės sveikatos biuro direktorės Danguolės Avižiuvienės pastebėjimu, palyginus su praėjusiais metais, rajono mokyklinukų kuprinės palengvėjo.
 
Įdomu tai, kad praėjusiais metais buvo nustatyta, jog kaimo vaikų kuprinės yra lengvesnės už miestiečių, o šiemet to jau negalima teigti.
 
Pastarosios akcijos metu rajone buvo pasverta 2165 pradinių klasių moksleivių kuprinių ir 117 – vyresniųjų klasių.
 
Aidos Butkienės apibendrinimu, beveik visos akcijos ,,Kiek sveria pradinuko kuprinė?“ metu tikrintos vaikų kuprinės atitiko higienos normas, nes tėvai atsižvelgė į pernai jiems pateiktas rekomendacijas.
 
Akcijos tyrimo rezultatai parodė, kad 66,5 proc. rajono pradinių klasių mokinių kuprinės svėrė iki 10 procentų moksleivio svorio, tai yra tiek, kiek rekomenduojama.
 
29 procentų mokinių kuprinės svėrė 10–15 procentų kūno svorio, o 4,5 proc. mokinių kuprinių sudarė daugiau negu 15 procentų jų svorio, tai yra buvo per sunkios.
 
Pasvėrus kelių 5–8 ir 9–12 klasių mokinių kuprines, paaiškėjo, kad jų svoris nesiekia 10 procentų mokinio svorio, tai yra tiek, kiek patariama.
 
Rado mažiau žaisliukų
 
Sveikatos specialistai sveikina tokią kai kuriose mokyklose taikomą praktiką, kai vadovėlių ir pratybų sąsiuvinių pradinukams nereikia nešiotis į mokyklą.
 
,,Pastaruoju metu tėvams, perkantiems kuprines, labiau imponuoja jų kokybė, o ne pigumas“, – pastebėjo Aida Butkienė.
 
Biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė atkreipė dėmesį į tai, kad iškart po analogiškos pernykštės akcijos tėvai sureagavo – pirko naujas kuprines, akyliau peržiūrėjo jų turinį.
 
Akcijų metu visuomenės sveikatos priežiūros specialistai pastebėjo, kad vaikai nešiojasi nemažai nereikalingų daiktų, pavyzdžiui, žaisliukų, su kuriais nenori skirtis mažesnieji, segtuvų, kurių vyreniems mokiniams tėvai priperka kartais pernelyg sunkių.
 
Ši akcija – konkretus žingsnis siekiant išsaugoti gerą vaikų laikyseną.
 
Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.