1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • Baigiasi maudymosi sezonas

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriumi, visą maudymosi sezoną (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.) Kėdainių rajone stebėjo šias maudymvietes: Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu. Buvo siekiama apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką, sumažinti maudyklų taršą ir prisidėti prie maudyklų vandens kokybės gerinimo.

 • Tymai: kodėl svarbu pasiskiepyti?

  Šių metų pirmąjį pusmetį paaiškėjo tymų protrūkio Lietuvoje rezultatai. Ligonių kasų informacinės sistemos „Sveidra“ duomenimis, minėtu laikotarpiu tymais sirgo net 552 pacientai, prisirašę Kauno ir Marijampolės apskričių gydymo įstaigose. Jiems buvo teikiamos ambulatorinės ir stacionarinės gydymo paslaugos. Pernai šis skaičius buvo kur kas mažesnis – tymais sirgo vos penki asmenys (iš jų vienas gydytas stacionare).

  Tymai – užkrečiama pavojinga liga

  Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėjos Nijolės Bijanskienės, tymai – ūmi, užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymų sukėlėjo virusas plinta oro srautais pastatų viduje: koridoriais, laiptinėmis, ventiliacijos kanalais, instaliacijų šachtomis, taip pat kvėpavimo takų sekretais, per suterštas rankas ar daiktus.

  Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus, kuris neretai suserga ir plaučių uždegimu, gerklų pakenkimu (krupu), rečiau – smegenų uždegimu (encefalitu). Dažniausios tymų komplikacijos – vidurinės ausies, plaučių, smegenų (encefalitas) uždegimas, laringitas, viduriavimas.

  „Tymai – tik skiepais valdoma infekcija, – pabrėžia N. Bijanskienė.– Tymų vakcina pasaulyje skiepijama daugiau nei 40 metų. Ja skiepijami antraisiais gyvenimo metais, o ilgalaikio imuniteto susidarymui būtina įskiepyti du kartus. Lietuvoje vaikai pagal vaikų skiepų kalendorių skiepijami 15 mėnesių ir 6–7 metų amžiaus. Skiepijama kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina, kurią kompensuoja ligonių kasos“.

  Verta atkreipti dėmesį tai, kad žmonės, turėję kontaktą su sergančiuoju tymais, taip pat gali pasiskiepyti ligonių kasų kompensuojama MMR vakcina. Tam tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Po kontakto su sergančiuoju tymais, rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 dieną) ir jei nesusergama – pasiskiepyti.

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas higienos normas.

  Informaciją apie atliktus pakartotinius vandens tyrimus rasite spaudoje bei Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiubiuras.lt

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

RAJONINĖ VIKTORINA „KĄ ŽINAI APIE UŽKREČIAMĄSIAS LIGAS?“

Atnaujinta Antradienis, 27 Kovas 2012 14:33

Spausdinti
rytas nr.1

Jau šešti metai Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai organizuoja rajoninę viktoriną „Ką žinai apie užkrečiamąsias ligas?“, skirtą Pasaulinei Tuberkuliozės dienai paminėti.

     Tuberkuliozė labiausiai pasaulyje paplitusi infekcinė liga, kurios iki šiol nepavyksta nugalėti. Liga pavojinga ne tik sergančiajam, bet ir visiems aplinkiniams. Ji gali paliesti bet kurį iš mūsų. Tuberkuliozė sunkiai pastebima, nes susirgimo pradžioje simptomų kaip ir nėra, nusiskundimų būna nedaug. Tai labai ilgai gydoma liga , kuri pažeidžia ne tik plaučius, bet ir kitus organus.

  

vikt.-1 vikt.-2 vikt. - 4
vikt.5 vikt.6 vikt.7
vikt.8

Kasmet Kėdainiuose tuberkulioze vidutiniškai suserga daugiau kaip 30 žmonių. Rajone 2011 metais užregistruoti 35 nauji tuberkuliozės atvejai, 2010 metais - 35. 2011 metais susirgo 2 vaikai (2010 m. – 4, 2009 m. – 5). 2011 metais rajone užregistruoti 5 mirties dėl tuberkuliozės atvejai.

          Viktorinos tikslas - supažindinti vaikus su užkrečiamųjų ligų plitimu, sukėlėjais, užsikrėtimo būdais, užkrečiamųjų ligų sukėlėjų sukeltomis pasėkmėmis bei būdais kaip jų išvengti. Taip pat siekiama ugdyti asmens higienos įgūdžius ir skatinti sveiką gyvenseną lemiamą elgesį.

Pirmasis viktorinos etapas vyko mokyklose tarp šeštų klasių moksleivių, o šių metų kovo 23 dieną Mikalojaus Daukšos pagrindinėje mokykloje įvyko finalinis renginys. Viktorinoje dalyvavo 39 šeštų klasių moksleiviai iš 13 Kėdainių rajono bendrojo lavinimo mokyklų.

       Kiekvienas klasės atstovas atsakinėjo į pateiktus klausimus ir atliko savarankišką darbą. Vertinimo komisija įvertimo žinias balais ir pakomentavo padarytas klaidas.

Kaip ir kiekviename konkurse ar viktorinoje, laimėtojas buvo išrinktas ne vienas. Susumavus viktorinos balus, paskelbti nugalėtojai:

Pirmąją vietą laimėjo Kėdainių „Ryto“ vidurinės mokyklos moksleivės: Augustė Lukšytė Martynas Želnys ir Martynas Gaižutis. Moksleivius viktorinai paruošė biologijos mokytoja Birutė Petraitienė.

Antroji vieta atiteko J. Paukštelio pagrindinės mokyklos moksleiviams: Godai Ivanauskaitei, Karolinai Juknaitei, Linui Pociui ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistėi Rimutei Virbalienei.

Trečioji vieta skirta Pernaravos pagrindinės mokyklos atstovams: Džiugui Andiuškevičiui, Sigutei Mažeikaitei ir Aistei Rupšlaukytei. Jiems padėjo pasiruošti mokytoja Birutė Dantienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Raminta Paškevičienė.

Stabdyti tuberkuliozės plitimą galime aktyviai profilaktiškai tikrindamiesi, susirgę atsakingai gydydamiesi ir vieni kitiems skleisdami informaciją apie šią ligą ir jos profilaktiką. Pasaulio sveikatos organizacija ragina mąstyti globaliai, o veikti lokaliai (vietoje). Tik nuo mūsų visų sąmoningumo priklauso ar bus pasiektas tikslas, kad niekas nemirtų nuo tuberkuliozės!

 

 

 

visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Giedrė Žemaitienė

 

 

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.