1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

 • KVIEČIAME DALYVAUTI

  KRAUJO NUOTRAUKA

  Nacionalinis kraujo centras minėdami Pasaulinę kraujo donorų dieną vykdo „Neatlygintinos kraujo donorystės turą per Lietuvą 2019“, o liepos 3-iąją aplankė ir Kėdainių miestą. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja Nacionaliniam kraujo centrui už padėką bei džiaugiasi abipusiu bendradarbiavimu.

  Daugiau informacijos apie kraujo donorystes Lietuvoje bei Kėdainiuose galite rasti https://www.facebook.com/kraujodonoryste/ arba http://v2.kraujodonoryste.lt/

   

PO SEMINARO „TRIUKŠMO POVEIKIS SVEIKATAI“

Atnaujinta Pirmadienis, 23 Balandis 2012 10:16

Spausdinti
Priuksmas 1

Kėdainių miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistai, paskutinį balandžio trečiadienį minėdami tarptautinę triukšmo suvokimo dieną, ragina visus prisiminti, kad triukšmo poveikis mūsų ir aplinkinių sveikatai yra žalingas. 

Daugėja jaunų žmonių, linkusių laisvanoriškai save žaloti triukšmu, kurio galima išvengti. Tyrimais nustatyta, kad triukšmas, kaip ilgai veikiantis lėtinis stresas, veikdamas per centrinę nervų sistemą, sukelia organizme sveikatos sutrikimus, kurie gali sąlygoti įvairių ligų išsivystymą.

Norėdami atkreipti visuomenės dėmesį į triukšmo daromą neigiamą įtaką žmogaus sveikatai, visuomenės sveikatos biuro specialistai balandžio 17 d. pakvietė Kėdainių rajono ugdymo įstaigų atstovus į seminarą „Triukšmo poveikis sveikatai“.

triuksmas 1b

Jo metu savo gerąja patirtimi pasidalino Kėdainių Mikalojaus Daukšos pagrindinės mokyklos mokytoja Sigita Vievesienė, papasakodama apie vieną iš triukšmo prevencijos priemonių, taikomų mokyklose - poilsio nuo triukšmo klasę, kuria jau 11 metų labia noriai naudojasi įvairaus amžiaus mokiniai.

tiuksmas - 1a

Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos direktoriaus pavaduotojas Erikas Mačiūnas, atkreipė dėmesį į keletą svarbių ir žinotinų dalykų apie triukšmą.

triuksmas-2

Triukšmas – tai dirbtinai sukelti įvairaus stiprumo ir dažnio garsai, kurie trukdo dirbti, poilsiauti ir kenkia sveikatai. Jo poveikis organizmui labai įvairus, nes net visai silpni garsai gali trukdyti, jei atitraukia ar nukreipia dėmesį, pakeičia dvasinę būklę ar aplinką. Prie specifinio triukšmo poveikio organizmui priskiriami šie sutrikimai:

 • Akustinė trauma – dėl didelio stiprumo impulsinio garso pažeidžiamas klausos organas. Akustinės traumos metu žmogus staigiai apkursta, smarkiai skauda ausyse, svaigsta galva, dažnai praranda sąmonę.
 • Klausos nuovargis – dėl didelio triukšmo laikinai sumažėjęs klausos jautrumas. Jeigu klausos perdirginimas ir nuovargis dažnai kartojasi, klausa palaipsniui silpnėja ir vystosi įvairaus laipsnio kurtumas.
 • Kurtumas – dėl ilgą laiką veikiančio didelio triukšmo vystosi negrįžtamas klausos praradimas.

Nespecifinis poveikis pasireiškia galvos skausmu, nemiga, pablogėjusia atmintimi, sumažėja darbingumas, pasidaro sunku išlaikyti dėmesį, po truputį kaupiasi nuovargis. Tai ypač pastebima veikiant 80-100dB triukšmo lygiu ir labai reikšminga toje aplinkoje, kur yra judantys objektai, transportas ir visur, kur galimas traumų atsiradimas. Žmogus, kurį veikia intensyvus triukšmas, sunaudoja vidutiniškai 10 - 20% daugiau fizinių ir nervinių-psichinių jėgų, kad galėtų išlaikyti tokį patį veiklos lygį, pasiektą esant triukšmo mažesniam lygiui.

Seminare taip pat dalyvavo ir triukšmo prevencijos viešose vietose tendencijas pristatė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Vilma Vyšniauskienė.

tiuksmas-3

Pareigūnės teigimu, kiekvienais metais daugėja skundų bei baudų dėl viešosios rimties sutrikdymo. Norint išvengti nesutarimų su kaimynais ar kitais asmenimis dėl keliamo triukšmo, gyventojai turėtų žinoti ir prisiminti Lietuvos higienos normoje HN 33:2011 "Akustinis triukšmas. Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje" nustatytus ribinius triukšmo dydžius dienos, vakaro bei nakties metu:

 • Gyvenamųjų pastatų miegamuosiuose kambariuose nustatyti ribiniai triukšmo dydžiai:

Nuo 6 iki 18 val. – 45 dBA (maksimalus – 55 dBA),

Nuo 18 iki 22 val. – 40 dBA (maksimalus – 50 dBA),

Nuo 22 iki 6 val. – 35 dBA (maksimalus – 45 dBA).

 • Gyvenamųjų ir visuomeninės paskirties pastatų aplinkoje nustatyti ribiniai triukšmo dydžiai:

Nuo 6 iki 18 val. – 65 dBA (maksimalus – 70 dBA),

Nuo 18 iki 22 val. – 60 dBA (maksimalus – 65 dBA),

Nuo 22 iki 6 val. – 55 dBA (maksimalus – 60 dBA).

Vykdant triukšmo prevenciją ir atsižvelgiant į minėtąją higienos normą bei kitus teisės aktus, 2010 m. Kėdainių rajono savivaldybės tarybos sprendimu buvo nustatytos trys tyliosios zonos: VšĮ Kėdainių ligoninės teritorija, lopšelio-darželio „Pasaka” teritorija, Kėdainių jaunimo mokyklos teritorija.

triuksmas - 4
tiuksm.

 Kėdainių VSB Stebėsenos specialistė Eglė Tuzikaitė

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.