1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

KĖDAINIEČIAI IŠKOVOJO TREČIĄJĄ VIETĄ TARPTAUTINIAME KONKURSE „SVEIKUOLIŲ SVEIKUOLIAI“

Atnaujinta Ketvirtadienis, 10 Gegužė 2012 13:20

Spausdinti
nugalėtojai -1  nugaletojai -2

Gegužės 3 d. Trakuose UAB „Trasalis“ baigėsi dvi dienas vykęs tarptautinis vaikų, mokinių, pedagogų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ III etapas.

Konkursu buvo siekiama šalies ugdymo įstaigų bendruomenėse propaguoti sveiką gyvenseną kaip kasdienį gyvenimo būdą, skatinti vaikus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą. Šalies regionuose įvykusiuose konkurso atrankos etapuose dalyvavo apie 2650 komandų t.y., apie 13250 įvairaus amžiaus vaikų, 700 pedagogų bei 640 sveikatos priežiūros specialistų, dirbančių ugdymo įstaigose.

nugaletojai -22 atzalynas atzalynas-1
dauksa-1 atzal. dauksiukai
obelele obelele - 1 dauksaaaaaaa

Trečiajame etape rungtiniauti susirinko  308 dalyviai (44 komandos)  iš Kauno, Marijampolės, Šiaulių, Alytaus, Vilniaus miestų, Varėnos, Vilkaviškio, Ignalinos, Joniškio, Jurbarko, Kėdainių, Kelmės, Kretingos, Lazdijų, Šilalės, Šilutės, Širvintų, Švenčionių, Mažeikių, Radviliškio, Plungės, Rietavo, Ukmergės, Utenos, Telšių rajonų. Kėdainių rajoną atstovavo šių amžiaus grupių sveikuolių komandos, laimėjusios II-ame (apskrities) etape prizines vietas: ikimokyklinių ugdymo įstaigų - mokyklos- darželio „Obelėlė“, 5-8 klasių – Kėdainių Mikalojaus Daukšos pagrindinės mokyklos, 9-11 klasių- Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos.

Konkursas prasidėjo mokinių, ikimokyklinukų namų darbais, t.y. komandų kūrybingais prisistatymais. Komandos propagavo sveiką gyvenseną, taisyklingą mitybą, aktyvų gyvenimo būdą bei kvietė kartu pasimankštinti. Taip pat tiek vaikai, mokiniai, tiek ir pedagogai bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistai dalyvavo sveikatos žinių patikrinime, komandų kapitonų ir judriųjų estafečių rungtyse. Šis renginys buvo ypatingas ne tik tuo, jog susirinko geriausi ir šauniausi Lietuvos sveikuoliai, bet ir tuo, kad kiekviena komanda negailėjo šiltų aplodismentų ir palaikymo varžovų pasirodymams, rungtyniaudami tarpusavyje, bet ir puikiai praleido laisvalaikį aplankydami Trakų pilį, bei pramogaudami „Trasalio“ vandens baseine.

5 – 8 klasių tarpe trečiąją vietą laimėjo Kėdainių Mikalojaus Daukšos pagrindinės mokyklos sveikuolių komanda. Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis, padėkos raštais, organizatorių ir rėmėjų dovanomis.

Neliko be dėmesio ir kitos į prizininkų tarpą nepatekusios komandos, joms buvo įteikti  UAB „Senukai“ 150 litų dovanų čekiai sportiniam inventoriui įsigyti, padėkos raštai. 

 

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Giedrė Žemaitienė

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.