1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • Baigiasi maudymosi sezonas

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriumi, visą maudymosi sezoną (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.) Kėdainių rajone stebėjo šias maudymvietes: Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu. Buvo siekiama apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką, sumažinti maudyklų taršą ir prisidėti prie maudyklų vandens kokybės gerinimo.

 • Tymai: kodėl svarbu pasiskiepyti?

  Šių metų pirmąjį pusmetį paaiškėjo tymų protrūkio Lietuvoje rezultatai. Ligonių kasų informacinės sistemos „Sveidra“ duomenimis, minėtu laikotarpiu tymais sirgo net 552 pacientai, prisirašę Kauno ir Marijampolės apskričių gydymo įstaigose. Jiems buvo teikiamos ambulatorinės ir stacionarinės gydymo paslaugos. Pernai šis skaičius buvo kur kas mažesnis – tymais sirgo vos penki asmenys (iš jų vienas gydytas stacionare).

  Tymai – užkrečiama pavojinga liga

  Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėjos Nijolės Bijanskienės, tymai – ūmi, užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymų sukėlėjo virusas plinta oro srautais pastatų viduje: koridoriais, laiptinėmis, ventiliacijos kanalais, instaliacijų šachtomis, taip pat kvėpavimo takų sekretais, per suterštas rankas ar daiktus.

  Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus, kuris neretai suserga ir plaučių uždegimu, gerklų pakenkimu (krupu), rečiau – smegenų uždegimu (encefalitu). Dažniausios tymų komplikacijos – vidurinės ausies, plaučių, smegenų (encefalitas) uždegimas, laringitas, viduriavimas.

  „Tymai – tik skiepais valdoma infekcija, – pabrėžia N. Bijanskienė.– Tymų vakcina pasaulyje skiepijama daugiau nei 40 metų. Ja skiepijami antraisiais gyvenimo metais, o ilgalaikio imuniteto susidarymui būtina įskiepyti du kartus. Lietuvoje vaikai pagal vaikų skiepų kalendorių skiepijami 15 mėnesių ir 6–7 metų amžiaus. Skiepijama kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina, kurią kompensuoja ligonių kasos“.

  Verta atkreipti dėmesį tai, kad žmonės, turėję kontaktą su sergančiuoju tymais, taip pat gali pasiskiepyti ligonių kasų kompensuojama MMR vakcina. Tam tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Po kontakto su sergančiuoju tymais, rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 dieną) ir jei nesusergama – pasiskiepyti.

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas higienos normas.

  Informaciją apie atliktus pakartotinius vandens tyrimus rasite spaudoje bei Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiubiuras.lt

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

“SMALSUČIŲ VASARA“ – JOSVAINIUOSE

Atnaujinta Pirmadienis, 18 Birželis 2012 15:16

Spausdinti

Mokykla turi kiek tik įmanoma padėti vystytis socialiai nuskriaustiems vaikams, kad jie ateityje galėtų tapti pilnavertėmis asmenybėmis, gebančiomis pakovoti už save, siekti užsibrėžtų tikslų, prisitaikyti prie visuomenės ir gyventi pilnavertį gyvenimą. Tokiu tikslu birželio 4 – 8 dienomis Josvainių gimnazijoje buvo suorganizuota dieninė stovykla socialiai remtinų šeimų vaikams „Smalsučių vasara“. Stovykloje dalyvavo 1 – 4 klasių vaikai.

Socialinė pedagogė J. Kaselienė.

raminta raminta 1

Stovykloje „Smalsučių vasara“ stengtasi užimti vaikus įvairia veikla. Daug dėmesio skirta jų gyvenimiškų įgūdžių ugdymui: higienos įgūdžiams lavinti, savarankiškumui, kūrybingumui, pasitikėjimui savo jėgomis, bendravimui, bendradarbiavimui ir pan.

Nemažą dalį laiko ir užsiėmimų stovyklautojams pravedė gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė Raminta Paškevičienė. Stovyklautojai dalyvavo žygyje prie beždžionių tilto, kurio metu sveikatos priežiūros specialistė vaikams gamtoje pravedė paskaitėlę – mokymus „Padėti į bėdą patekusiam – kiekvieno iš mūsų pareiga“. Šio užsiėmimo metu vaikai ne tik teoriškai, bet ir praktiškai buvo mokomi saugiai elgtis gamtoje, vengti joje slypinčių pavojų: sužalojimų, traumų, erkių įsisiurbimo, saulės smūgio, mokėsi sutvarstyti „sužeistam“ draugui žaizdas, lūžusias galūnes, buvo aiškinama, kaip reikia elgtis, jei draugas ar pats vaikas ima skęsti ir pan. Mokinukams buvo padovanotos vaikiškos, spalvingos knygelės su informacija apie erkių sukeliamą pavojų ir tykančias ligas taip pat įteikti Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro išleisti lankstinukai „Išvenkime nelaimingų atsitikimų“.

Po žygio sveikatos priežiūros specialistė pravedė dar vieną vaikams labai svarbų užsiėmimą : “Tik švarus, tvarkingas vaikas auga didelis ir sveikas“, kurio metu vaikams buvo primintos asmens higienos taisyklės, praktiškai parodyta kaip reikia taisyklingai ir tinkamai plauti rankas, valyti dantis. Vaikai patys bandė lavinti įgūdžius naudodamiesi muliažu, o kad įgūdžiai ir toliau būtų lavinami ir asmens higienos taisyklės nebūtų užmirštos vasaros atostogų metu, specialistė mokiniams padovanojo užduočių knygeles „Asmens higiena“.

Taip pat mažiesiems stovyklautojams labai patiko aktyvumo skatinimo pamokėlė : “Pasitikime rytą su mankšta“, kuomet aidint smagiai muzikai gimnazijos kiemelyje visi kartu mankštinosi ir šoko, o R. Paškevičienė ne tik mokė juos naudingų sveikatai pratimų, judesių, bet ir akcentavo kasdienės mankštos svarbą žmogaus organizmui.

Mažieji stovyklautojai ir kitų mokytojų bei specialistų padedami turėjo daug aktyvios, įdomios bei naudingos veiklos dieninėje vasaros stovykloje „Smalsučių vasara“. Stovykla buvo visapusiškai naudinga ir mokiniams paliko daug neišdildomų įspūdžių.

Linkiu visiems geros ir saugios vasaros!

Josvainių gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė Raminta Paškevičienė

raminta 3 raminta 4
raminta 5 raminta 6
raminta 7 raminta 8
raminta 9 raminta 10
raminta 11


 

 

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.