1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

 • KVIEČIAME DALYVAUTI

  KRAUJO NUOTRAUKA

  Nacionalinis kraujo centras minėdami Pasaulinę kraujo donorų dieną vykdo „Neatlygintinos kraujo donorystės turą per Lietuvą 2019“, o liepos 3-iąją aplankė ir Kėdainių miestą. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja Nacionaliniam kraujo centrui už padėką bei džiaugiasi abipusiu bendradarbiavimu.

  Daugiau informacijos apie kraujo donorystes Lietuvoje bei Kėdainiuose galite rasti https://www.facebook.com/kraujodonoryste/ arba http://v2.kraujodonoryste.lt/

   

SPECIALISTAI DALINOSI PATIRTIMI

Atnaujinta Penktadienis, 21 Rugsėjis 2012 08:31

Spausdinti
HI mokymai 071

Nuotraukoje: Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė D.Avižiuvienė, Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro vadovė dr. Valintėlienė, rajono meras R.Diliūnas, savivaldybės gydytoja R.Kabošienė

Lietuvoje penktus metus iš eilės, lapkričio 18 dieną, bus minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Ši diena Europos minėtinų dienų kalendoriuje atsirado, nes bakterijų atsparumo antibiotikams problema nemažėja – pastaraisiais metais kai kurių bakterijų atsparumas efektyviems antibiotikams dramatiškai didėja. Pagrindinė šio reiškinio priežastis – gausus ir neteisingas antibiotikų vartojimas. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras akcentuoja, kad kiekvienas pilietis turi prisiimti atsakomybę dėl šių vaistų efektyvumo išsaugojimo.

2012 m. rugsėjo 14 dieną Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure vyko seminaras „Padėkime išsaugoti antibiotikų efektyvumą“. Renginį organizavo Higienos institutas kartu su Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru. Seminaras buvo skirtas savivaldybių visuomenės sveikatos biurų specialistams. Seminaro tikslas – aptarti 2012 m. Europos supratimo apie antibiotikus dienos tikslus, planuojamus renginius, bendradarbiavimo galimybes.

Seminaro metu pristatyta antimikrobinio atsparumo problema, jos augimo priežastys, Lietuvos ir Europos šalių iniciatyvos organizuojant Europos supratimo apie antibiotikus dieną.

HI mokymai -1

Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro vadovė mokslų daktarė Rolanda Valintėlienė

Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro vadovė mokslų daktarė Rolanda Valintėlienė akcentavo antimikrobinio atsparumo augimo priežastis, pasekmes. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas dideliam Lietuvoje išrašomų kompensuojamų antibiotikų kiekiui ir jo netolygumams tarp regionų. R. Valintėlienės teigimu, nors nuo 2008 m. šių vaistų išrašymas mažėja, tačiau vis dar išlieka gan didelis, lyginant su kitomis Europos valstybėmis. Lektorė pranešimo metu ne kartą akcentavo, kad tik 20 proc. Lietuvos gyventojų žino apie antibiotikų tikslinę paskirtį ir vartojimą, taip pat aptarė pagrindines infekcijų prevencijos priemones, pabrėžiant rankų higienos svarbą. 

HI mokymai-2

                                                                                                                                                                        Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro Pacientų saugos skyriaus vadovas Kęstutis Rudaitis pristatė Europos šalyse vykdomą teisingo antibiotikų vartojimo ir antimikrobinio atsparumo prevenciją, vykdytų Europos šalyse sėkmingų švietėjiškų akcijų ir kampanijų rezultatus.

Seminare savo gerąja patirtimi, minint Europos supratimo apie antibiotikus dieną 2011 m., pasidalino Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Dalia Kitavičienė. Ji papasakojo apie Alytaus regione vykusį tarpžinybinį bendradarbiavimą, kitų įstaigų ir organizacijų įsitraukimą į prevencinę veiklą, Visuomenės sveikatos biuro vykdytus renginius, akcijas, darbo su vaikais ir jaunimu patirtį, pasidalino gerais rezultatais ir trukdžiais vykdant prevencinę veiklą.

HI mokymai -3

Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro Pacientų saugos skyriaus vyr. specialistė Akvilė Sinkevičiūtė pristatė Europoje ir Lietuvoje atliktų savigydos antibiotikais tyrimų rezultatus, Lietuvoje suvartojamų antibiotikų paplitimą. Taip pat buvo pristatyti 2011 m. šiai dienai paminėti skirtų renginių rezultatai bei aptarti 2012 m. Europos supratimo apie antibiotikus dienos siekiniai.

HI mokymai 4

Seminaro dalyvius pasveikino Kėdainių rajono savivaldybės meras Rimantas Diliūnas. Meras pasidžiaugė visuomenės sveikatos biurų atliekamu darbu, jų glaudžiu bendradarbiavimu, palinkėjo sėkmės organizuojant ir vykdant įvairius švietėjiškus, tame tarpe ir Europos supratimo apie antibiotikus dienos, renginius.

Seminaro pabaigoje vyko praktiniai užsiėmimai, diskusijos, kurių metų visuomenės sveikatos biurų specialistai aptarė galimus renginius bei akcijas, skirtas Europos supratimo apie antibiotikus dienai, kūrė naują šių metų šūkį, aptarė bendras galimybes vykdyti tikslinius renginius.

HI mokymai 6
HI mokymai 7
HI mokymai 8
HI mokymai 9

   Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė

Eglė Tuzikaitė

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.