1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • Baigiasi maudymosi sezonas

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriumi, visą maudymosi sezoną (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.) Kėdainių rajone stebėjo šias maudymvietes: Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu. Buvo siekiama apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką, sumažinti maudyklų taršą ir prisidėti prie maudyklų vandens kokybės gerinimo.

 • Tymai: kodėl svarbu pasiskiepyti?

  Šių metų pirmąjį pusmetį paaiškėjo tymų protrūkio Lietuvoje rezultatai. Ligonių kasų informacinės sistemos „Sveidra“ duomenimis, minėtu laikotarpiu tymais sirgo net 552 pacientai, prisirašę Kauno ir Marijampolės apskričių gydymo įstaigose. Jiems buvo teikiamos ambulatorinės ir stacionarinės gydymo paslaugos. Pernai šis skaičius buvo kur kas mažesnis – tymais sirgo vos penki asmenys (iš jų vienas gydytas stacionare).

  Tymai – užkrečiama pavojinga liga

  Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėjos Nijolės Bijanskienės, tymai – ūmi, užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymų sukėlėjo virusas plinta oro srautais pastatų viduje: koridoriais, laiptinėmis, ventiliacijos kanalais, instaliacijų šachtomis, taip pat kvėpavimo takų sekretais, per suterštas rankas ar daiktus.

  Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus, kuris neretai suserga ir plaučių uždegimu, gerklų pakenkimu (krupu), rečiau – smegenų uždegimu (encefalitu). Dažniausios tymų komplikacijos – vidurinės ausies, plaučių, smegenų (encefalitas) uždegimas, laringitas, viduriavimas.

  „Tymai – tik skiepais valdoma infekcija, – pabrėžia N. Bijanskienė.– Tymų vakcina pasaulyje skiepijama daugiau nei 40 metų. Ja skiepijami antraisiais gyvenimo metais, o ilgalaikio imuniteto susidarymui būtina įskiepyti du kartus. Lietuvoje vaikai pagal vaikų skiepų kalendorių skiepijami 15 mėnesių ir 6–7 metų amžiaus. Skiepijama kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina, kurią kompensuoja ligonių kasos“.

  Verta atkreipti dėmesį tai, kad žmonės, turėję kontaktą su sergančiuoju tymais, taip pat gali pasiskiepyti ligonių kasų kompensuojama MMR vakcina. Tam tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Po kontakto su sergančiuoju tymais, rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 dieną) ir jei nesusergama – pasiskiepyti.

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas higienos normas.

  Informaciją apie atliktus pakartotinius vandens tyrimus rasite spaudoje bei Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiubiuras.lt

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

MOKYMAI KĖDAINIŲ UGDYMO ĮSTAIGŲ MOKSLEIVIAMS

Atnaujinta Ketvirtadienis, 22 Lapkritis 2012 16:30

Spausdinti
 86

2012 m. lapkričio 19-21 dienomis Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centru, organizavo mokymus: pamokas – praktinius užsiėmimus moksleiviams, dalyvaujantiems Lytinio švietimo programoje tema: „Užkrečiamųjų ligų, ŽIV/AIDS ir LPI prevencija pasitelkus "Lygus lygiam" principą“. Ši programa vykdoma ketverius metus. Joje dalyvauja penkios Kėdainių rajono ugdymo įstaigos: Kėdainių „Šviesioji“, „Atžalyno“, Josvainių ir Krakių M.Katkaus trečių gimnazinių klasių moksleiviai (415 moksleivių). Pamokų - praktikumų metu buvo kalbama apie šiuolaikinės prevencijos sampratą, prevencijos modelius, tendencijas, galimybes, šiandienos iššūkius jaunimo sveikatai, lytiškai plintančias infekcijas, virusinius hepatitus B, C, ŽIV/AIDS infekcijas, situaciją Lietuvoje, Europoje, Pasaulyje, veiksmingo bendravimo kliūčių įveikimo tema. Mokymu metu buvo naudojami interaktyvūs žaidimai.

Mokymus vedė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Švietimo ir komunikacijos skyriaus vyriausias specialistas Zigmas Nagys. Sparčiai besivystančioje ir technologiškai progresuojančioje visuomenėje kiekvienas pastebime besikeičiantį tiek savo, tiek jauniausių piliečių  – vaikų, jaunimo elgesį. Daugelį procesų perkėlus į informacines technologijas, spartėjant mobiliųjų prietaisų naudojimui, keičiasi ne tik bendravimo, socialiniai ir kultūriniai elgsenos ypatumai, bet ir fizinis aktyvumas, elgsena, o ypač sveikata. Kalbant apie lytinį švietimą, daugelis atliktų tyrimų rodo, kad paaugliai informaciją apie lytinį gyvenimą gauna iš įvairių šaltinių – bendraamžių, tėvų, žiniasklaidos ir t.t. Nors informacijos srautas iš įvairių šaltinių didelis, ne visa informacija yra teisinga ir išsami. Daugelis paauglių siaurai supranta „Lytiškumo“ sąvoką, lyčių tarpusavio santykius, nepakankamai žino apie ŽIV ir AIDS bei lytiškai plintančias infekcijas (LPI). Tos pačios socialinės grupės švietimas (lygių grupės švietimas) – vienas iš svarbiausių elgsenos pokyčių skatinimo būdų. Rizikinga elgsena – dažniausia priežastis dėl ko užsikrečiama ŽIV ar kitomis lytiškai plintančiomis infekcijomis. Jaunimas, turi pats suprasti, kad reikia vengti pavojingų poelgių, dėl kurių jie gali užsikrėsti ŽIV ar kita lytiniu keliu plintančia infekcija. Praktiškai dalyvaujant interaktyviuose žaidimuose, nagrinėjant savo nuostatas ir elgseną, galima adekvačiai įvertinti elgsenos pasekmes. Dažnai sunku atsisakyti įpročių, dėl kurių rizikuojama užsikrėsti infekcijomis. Tačiau tos pačios socialinės grupės apmokyti švietėjai – lyderiai gali padėti suformuoti teigiamos elgsenos nuostatas bei motyvuoti šių nuostatų laikymąsi. Tikimasis, kad šios pamokos-praktiniai užsiėmimai pagilins žinias bei prisidės prie ŽIV ir lytiškai plintančių infekcijų prevencijos.

Esame dėkingi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro kvalifikuotiems specialistams už pagalbą, vykdant prevencinę veiklą rajone jaunimo tarpe.

0045

Mokymai Krakų M.Katkaus gimnazijoje

63

Mokymai Josvainių gimnazijoje

24

Mokymai Kėdainių Šviesiojoje gimnazijoje

71

Mokymai Kėdainių "Atžalyno" gimnazijoje

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Aida Butkienė

 

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.