1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

KĖDAINIUOSE VYKO SEMINARAS „SVEIKATINGUMO METAI 2013 KĖDAINIUOSE“

Atnaujinta Trečiadienis, 28 Lapkritis 2012 08:13

Spausdinti
sveikatos mokykla 079

Lapkričio 23 d. Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje vyko seminaras-diskusija „Sveikatingumo metai 2013 Kėdainiuose“. Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Nijolė Naujokienė. Ji pasidžiaugė, kad Kėdainiuose yra puikios sąlygos vykdyti sveikatingumo metams numatytas veiklas ir kad yra žmonių, primenančių ir raginančių gyventojus saugoti bei stiprinti savo sveikatą.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Gediminas Misius pasidalino prisiminimais apie pirmuosius sveikatinimo renginius, organizuotus kartu su rajono visuomenės sveikatos biuru, džiaugėsi, kad rajone vis daugiau žmonių renkasi šiaurietiško ėjimo pamokas ar užsiima juo savarankiškai. Specialisto manymu, sveikatinimas persiduoda per įvairių sporto įstaigų veiklą.

Viešosios įstaigos „Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba“ vadovas, internetinio leidinio tikiu.lt vyriausias redaktorius Juozas Dapšauskas kalbėjo apie šių dienų ligų gydymo situaciją šalyje, ligų ekonominius nuostolius. Taip pat susirinkusiems klausytojams pristatė 2011 m. vykdytą projektą „Sveikesnio pasirinkimo link“, nevyriausybinių organizacijų sveikatingumo metų programą.

Seminare taip pat dalyvavo ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos atstovas. Almantas Kranauskas, Visuomenės sveikatos departamento, Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjas, pateikė keletą Lietuvos sveikatos rodiklių pasaulio šalių kontekste, priminė pagrindinius ligų atsiradimo rizikos veiksnius, pristatė Sveikatos apsaugos ministerijos darbus sveikatos reglamentavimo, vaikų sveikatos apsaugos, sveikatos mokymo, specialistų rengimo, prevencijos, sveikatos tyrimų srityse.

Pasiekimais sveikatinimo srityje pasidalino ir Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis. Jis džiaugėsi, kad kasmet Kėdainiuose atsiranda vis naujų žmonių, norinčių pakeisti savo gyvenimo būdą ir pradėti sveikai gyventi.

Kėdainių rajono savivaldybės tarybos sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja Jūratė Judickienė kalbėjo apie sveikatos problemas ir priežiūrą iš gydytojų pusės, pristatė Kėdainiuose vykdomas visuomenės sveikatos programas (traumatizmo prevencijos, TB profilaktikos, priklausomybę sukeliančių medžiagų prevencijos ir kitos), asmens sveikatos priežiūros įstaigose vykdomas prevencines programas ir jų rezultatus.

Jaunimo veiklą sveikatinimo srityje ir mokinių asociacijos renginius, skatinant mokinių fizinį aktyvumą, pristatė Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos mokinių tarybos prezidentas Kęstutis Gaidukevičius.

Apie mokyklos dalyvavimą įvairiuose sveikatos išsaugojimui ir stiprinimui skirtuose renginiuose pasakojo ir keletas atstovų iš mokyklų. Kėdainių „Aušros“ sveikatinimo ir sporto pagrindinės mokyklos mokytoja Daina Kačegavičienė seminaro dalyviams kalbėjo apie sporto ir sveikos gyvensenos aspektus įvairiose jų mokyklos pamokose.

Sveikatą stiprinančios mokyklos gerąja patirtimi pasidalino Kėdainių M. Daukšos pagrindinės mokyklos direktorius Linas Butkus. Jis papasakojo apie mokykloje vykdomus renginius, įvairias akcijas, paminėjo mokinių laimėjimus įvairiuose rajoniniuose bei nacionaliniuose sveikatinimo konkursuose.

Seminaro pabaigoje Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė pristatė pagrindinius biuro veiklos aspektus, apibendrino seminare išsakytas mintis bei idėjas ir padėkojo visiems susirinkusiems.

Visi seminare dalyvavę pranešėjai vienais ar kitais žodžiais kalbėjo, kad iki šiol atlikti darbai bus puikus idėjų šaltinis kitų, Sveikatingumo metų, darbams.

sveikatos mokykla 085
sveikatos mokykla 086
sveikatos mokykla 087
sveikatos mokykla 093
sveikatos mokykla 095
sveikatos mokykla 097
sveikatos mokykla 107
sveikatos mokykla 111
sveikatos mokykla 115
sveikatos mokykla 120

Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Eglė Tuzikaitė

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.