1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

 • KVIEČIAME DALYVAUTI

  KRAUJO NUOTRAUKA

  Nacionalinis kraujo centras minėdami Pasaulinę kraujo donorų dieną vykdo „Neatlygintinos kraujo donorystės turą per Lietuvą 2019“, o liepos 3-iąją aplankė ir Kėdainių miestą. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja Nacionaliniam kraujo centrui už padėką bei džiaugiasi abipusiu bendradarbiavimu.

  Daugiau informacijos apie kraujo donorystes Lietuvoje bei Kėdainiuose galite rasti https://www.facebook.com/kraujodonoryste/ arba http://v2.kraujodonoryste.lt/

   

SVEIKATOS MOKYKLAI PASIBAIGUS

Atnaujinta Pirmadienis, 03 Gruodis 2012 16:32

Spausdinti
 182

Pradžioje nežinia, abejonės, draugų ir pažįstamų atkalbinėjimai.....

Startavus - kiekvieną dieną vis nauji atradimai, darbas, išbandymai. Kiekvieną dieną dar vienas plius sau už ištvermę, už pasiryžimą, už sėkmę......

Kokios mintys pasibaigus Dvasinės ir fizinės sveikatos ugdymo mokyklai:

,,Įspūdžiai nuostabūs. Daug naujų draugų, emocinis bendravimas parodė, kad galima būti vienas kitam dėmesingi, atidūs. Ypatingi jausmai iš maudynių, nebeliko jokių baimių, įgijau daug žinių, šiek tiek įsisisteminau jas savo galvoje. Puiki organizacija, skanūs pietūs, puikus bendravimas, sveiko maisto gaminimo ypatybės, norėčiau sužinoti apie tai daugiau“.

,,Save laikiau pakankamai sveiku žmogumi, truputį pasportuojančiu. Tačiau po užsiėmimų supratau, kad man trūko žinių apie sveiką gyvenseną, pilnatvę, emocinę būklę, meditaciją ir t.t. Supratau, kad reikia koreguoti gyvenimą, įjungti valią. Ačiū už suteiktą galimybę“.

,,Asmeniškai man tai energijos užsikrovimas dar vieneriems metams, bei dar kokybiškesni būsimieji metai, maloni kompanija. Galėtų vykti šitie užsiėmimai bent du kartus į metus“.

,,Labai smagu dalyvauti kolektyvinėje veikloje. Smagu kartu mankštintis, valgyti, bendrauti“.

,,Pabaigus mokyklą jaučiuosi tarsi didvyrė, nugalėjusi savo baimes, išbandžiusi savo valią, išsimaudžiusi Nevėžyje. Tai nerealu! Pripažįstu – pradžia buvo sunki, ypač jogos pratimai, bet kuo tolyn –tuo geryn…Mityba man tiko ir patiko. Viskas puiku, organizacija puiki. Norėtųsi papildomai sužinoti sveiko maisto gaminimo subtilybes”.

,,Viskas labai patiko, tai tarsi įžanga į tolesnį sveikos gyvensenos etapą”.

,,Labai vertinga ir priverčianti susimąstyti (supurto viską iš vidaus) stovykla. Vienas pradžioje tiek tikrai nepadarytum. Žaviuosi, kad mūsų Lietuvoje yra tokių žmonių kaip Dainius Kepenis, kuris savo kantrybe, entuziazmu, pozityvumu stengiasi mus ,,išjudinti”, ,,prabudinti”, pagalvoti apie savo sveikatą”.

,,Įspūdžiai dideli. Pirma: naujas dalykas man - ilgas maisto kramtymas, tačiau įsitikinau, kad tai tikrai reikšmingas dalykas. Antra: Niekada negalvojau, kad galėsiu žiemą maudytis. Labai ačiū D.Kepeniui už naujus potyrius, naują požiūrį į maistą, sveikatą, mitybą. Pirmos trys dienos man buvo sunkios, tačiau sekančios dienos atnešė naujų jėgų antplūdį ir naują pažinimą. Tempas (dienotvarkė) man – priimtina”.

,,Dalyvavau visuose užsiėmimuose. Tikrai dienos iki ketvirtadienio buvo sunkios ir fiziškai ir emociškai – kėlimasis anksti, ėjimas į darbą, vakare užsiėmimai – visur dirbau sąžiningai…..Man šie mokymai labia patiko ir stengsiuosi palaikyti sveiką kūną ir sveiką dvasią, atvažiuosiu vasario mėnesį į ,,ruonių” šventę Palangoje. Ačiū”.

,,Pradžia gal ir sunkoka būtų neprisižiūrintiems savo mitybos, o man ir dieta nebuvo sunki, nei fiziniai užsiėmimai. Viskas labai patiko. Pirmą dieną tik buvo šokas organizmui, tiek visko atsisakyti, bet greitai priprato ir mėgavosi naujais patyrimais – maistu be prieskonių, arbaržolių arbatėlėmis. Patiko tai, kad tuo užsiėmi ne viena, o su kitais. Paskaitos įdomios, šmaikščios. Ir linksmasis sirtakis! Super! Ačiū!”

Labai gerai, kad čia atsiradau. Mankštos ir grūdinimasis – puikus užtaisas visai dienai. Lengvas maistas – gera savijauta pavalgius. Joga vakare – saldus, ramus miegas naktį“.

,,Man labai labai patinka“.

,,Mano mokykla buvo pirmoji tokia. Įspūdžiai labai geri. Atėjau pasitikrinti savo valią, sužinoti, kaip galima pakeisti kasdienį savo įprotį valgyti, prisiversti iš ryto pasimankštinti ir nugalėti vandens baimę rudenį. Iš ties likau patenkinta savo pasiekimais, ir visko tuo ko išmokau per šią savaitę. Tikiu, kad tai padės man nesustoti šiame etape ir toliau galėsiu tęsti savo pasirinkimą“.......

Galiu tik patikinti, kad per visas penkias organizuotas Dvasinės ir fizinės sveikatos ugdymo mokyklas niekas nesusirgo, niekas nesuslogavo, visi tapo žvalesni, lengvesni, linksmesni, laimingesni, daugiau besišypsantys. Ar dar kyla abejonių?

 035
023
071
083
 097
 149
 067

005

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

direktorė Danguolė Avižiuvienė

 

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.