1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • Baigiasi maudymosi sezonas

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriumi, visą maudymosi sezoną (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.) Kėdainių rajone stebėjo šias maudymvietes: Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu. Buvo siekiama apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką, sumažinti maudyklų taršą ir prisidėti prie maudyklų vandens kokybės gerinimo.

 • Tymai: kodėl svarbu pasiskiepyti?

  Šių metų pirmąjį pusmetį paaiškėjo tymų protrūkio Lietuvoje rezultatai. Ligonių kasų informacinės sistemos „Sveidra“ duomenimis, minėtu laikotarpiu tymais sirgo net 552 pacientai, prisirašę Kauno ir Marijampolės apskričių gydymo įstaigose. Jiems buvo teikiamos ambulatorinės ir stacionarinės gydymo paslaugos. Pernai šis skaičius buvo kur kas mažesnis – tymais sirgo vos penki asmenys (iš jų vienas gydytas stacionare).

  Tymai – užkrečiama pavojinga liga

  Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėjos Nijolės Bijanskienės, tymai – ūmi, užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymų sukėlėjo virusas plinta oro srautais pastatų viduje: koridoriais, laiptinėmis, ventiliacijos kanalais, instaliacijų šachtomis, taip pat kvėpavimo takų sekretais, per suterštas rankas ar daiktus.

  Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus, kuris neretai suserga ir plaučių uždegimu, gerklų pakenkimu (krupu), rečiau – smegenų uždegimu (encefalitu). Dažniausios tymų komplikacijos – vidurinės ausies, plaučių, smegenų (encefalitas) uždegimas, laringitas, viduriavimas.

  „Tymai – tik skiepais valdoma infekcija, – pabrėžia N. Bijanskienė.– Tymų vakcina pasaulyje skiepijama daugiau nei 40 metų. Ja skiepijami antraisiais gyvenimo metais, o ilgalaikio imuniteto susidarymui būtina įskiepyti du kartus. Lietuvoje vaikai pagal vaikų skiepų kalendorių skiepijami 15 mėnesių ir 6–7 metų amžiaus. Skiepijama kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina, kurią kompensuoja ligonių kasos“.

  Verta atkreipti dėmesį tai, kad žmonės, turėję kontaktą su sergančiuoju tymais, taip pat gali pasiskiepyti ligonių kasų kompensuojama MMR vakcina. Tam tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Po kontakto su sergančiuoju tymais, rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 dieną) ir jei nesusergama – pasiskiepyti.

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas higienos normas.

  Informaciją apie atliktus pakartotinius vandens tyrimus rasite spaudoje bei Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiubiuras.lt

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

SVEIKATOS MOKYKLAI PASIBAIGUS

Atnaujinta Pirmadienis, 03 Gruodis 2012 16:32

Spausdinti
 182

Pradžioje nežinia, abejonės, draugų ir pažįstamų atkalbinėjimai.....

Startavus - kiekvieną dieną vis nauji atradimai, darbas, išbandymai. Kiekvieną dieną dar vienas plius sau už ištvermę, už pasiryžimą, už sėkmę......

Kokios mintys pasibaigus Dvasinės ir fizinės sveikatos ugdymo mokyklai:

,,Įspūdžiai nuostabūs. Daug naujų draugų, emocinis bendravimas parodė, kad galima būti vienas kitam dėmesingi, atidūs. Ypatingi jausmai iš maudynių, nebeliko jokių baimių, įgijau daug žinių, šiek tiek įsisisteminau jas savo galvoje. Puiki organizacija, skanūs pietūs, puikus bendravimas, sveiko maisto gaminimo ypatybės, norėčiau sužinoti apie tai daugiau“.

,,Save laikiau pakankamai sveiku žmogumi, truputį pasportuojančiu. Tačiau po užsiėmimų supratau, kad man trūko žinių apie sveiką gyvenseną, pilnatvę, emocinę būklę, meditaciją ir t.t. Supratau, kad reikia koreguoti gyvenimą, įjungti valią. Ačiū už suteiktą galimybę“.

,,Asmeniškai man tai energijos užsikrovimas dar vieneriems metams, bei dar kokybiškesni būsimieji metai, maloni kompanija. Galėtų vykti šitie užsiėmimai bent du kartus į metus“.

,,Labai smagu dalyvauti kolektyvinėje veikloje. Smagu kartu mankštintis, valgyti, bendrauti“.

,,Pabaigus mokyklą jaučiuosi tarsi didvyrė, nugalėjusi savo baimes, išbandžiusi savo valią, išsimaudžiusi Nevėžyje. Tai nerealu! Pripažįstu – pradžia buvo sunki, ypač jogos pratimai, bet kuo tolyn –tuo geryn…Mityba man tiko ir patiko. Viskas puiku, organizacija puiki. Norėtųsi papildomai sužinoti sveiko maisto gaminimo subtilybes”.

,,Viskas labai patiko, tai tarsi įžanga į tolesnį sveikos gyvensenos etapą”.

,,Labai vertinga ir priverčianti susimąstyti (supurto viską iš vidaus) stovykla. Vienas pradžioje tiek tikrai nepadarytum. Žaviuosi, kad mūsų Lietuvoje yra tokių žmonių kaip Dainius Kepenis, kuris savo kantrybe, entuziazmu, pozityvumu stengiasi mus ,,išjudinti”, ,,prabudinti”, pagalvoti apie savo sveikatą”.

,,Įspūdžiai dideli. Pirma: naujas dalykas man - ilgas maisto kramtymas, tačiau įsitikinau, kad tai tikrai reikšmingas dalykas. Antra: Niekada negalvojau, kad galėsiu žiemą maudytis. Labai ačiū D.Kepeniui už naujus potyrius, naują požiūrį į maistą, sveikatą, mitybą. Pirmos trys dienos man buvo sunkios, tačiau sekančios dienos atnešė naujų jėgų antplūdį ir naują pažinimą. Tempas (dienotvarkė) man – priimtina”.

,,Dalyvavau visuose užsiėmimuose. Tikrai dienos iki ketvirtadienio buvo sunkios ir fiziškai ir emociškai – kėlimasis anksti, ėjimas į darbą, vakare užsiėmimai – visur dirbau sąžiningai…..Man šie mokymai labia patiko ir stengsiuosi palaikyti sveiką kūną ir sveiką dvasią, atvažiuosiu vasario mėnesį į ,,ruonių” šventę Palangoje. Ačiū”.

,,Pradžia gal ir sunkoka būtų neprisižiūrintiems savo mitybos, o man ir dieta nebuvo sunki, nei fiziniai užsiėmimai. Viskas labai patiko. Pirmą dieną tik buvo šokas organizmui, tiek visko atsisakyti, bet greitai priprato ir mėgavosi naujais patyrimais – maistu be prieskonių, arbaržolių arbatėlėmis. Patiko tai, kad tuo užsiėmi ne viena, o su kitais. Paskaitos įdomios, šmaikščios. Ir linksmasis sirtakis! Super! Ačiū!”

Labai gerai, kad čia atsiradau. Mankštos ir grūdinimasis – puikus užtaisas visai dienai. Lengvas maistas – gera savijauta pavalgius. Joga vakare – saldus, ramus miegas naktį“.

,,Man labai labai patinka“.

,,Mano mokykla buvo pirmoji tokia. Įspūdžiai labai geri. Atėjau pasitikrinti savo valią, sužinoti, kaip galima pakeisti kasdienį savo įprotį valgyti, prisiversti iš ryto pasimankštinti ir nugalėti vandens baimę rudenį. Iš ties likau patenkinta savo pasiekimais, ir visko tuo ko išmokau per šią savaitę. Tikiu, kad tai padės man nesustoti šiame etape ir toliau galėsiu tęsti savo pasirinkimą“.......

Galiu tik patikinti, kad per visas penkias organizuotas Dvasinės ir fizinės sveikatos ugdymo mokyklas niekas nesusirgo, niekas nesuslogavo, visi tapo žvalesni, lengvesni, linksmesni, laimingesni, daugiau besišypsantys. Ar dar kyla abejonių?

 035
023
071
083
 097
 149
 067

005

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

direktorė Danguolė Avižiuvienė

 

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.