1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

 • KVIEČIAME DALYVAUTI

  KRAUJO NUOTRAUKA

  Nacionalinis kraujo centras minėdami Pasaulinę kraujo donorų dieną vykdo „Neatlygintinos kraujo donorystės turą per Lietuvą 2019“, o liepos 3-iąją aplankė ir Kėdainių miestą. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja Nacionaliniam kraujo centrui už padėką bei džiaugiasi abipusiu bendradarbiavimu.

  Daugiau informacijos apie kraujo donorystes Lietuvoje bei Kėdainiuose galite rasti https://www.facebook.com/kraujodonoryste/ arba http://v2.kraujodonoryste.lt/

   

 • LIETUVOJE SUKURTA PROGRAMĖLĖ, KURI PADĖS SUVALDYTI NERIMĄ

  Lietuviai linkę nerimą gydyti ne psichologinėmis priemonėmis, o vaistais. „Baltic Statistics on Medicines” duomenimis, lyginant su Latvija bei Estija lietuviai raminamųjų vaistų, benzodiazepinų (BZD), vidutiniškai suvartoja tris kartus daugiau. Bet vaistai nėra vienintelis sprendimo būdas kovoti su nerimo sutrikimais ir panikos atakomis, psichologės Darja Norbutė ir Ieva Žvinienė pasiūlė  tvarkytis su nerimo sutrikimais pasitelkiant mobiliąją programėlę.

   

  Penktadienį pristatyta pirmoji Lietuvoje nemokama interaktyvi programėlė, skirta žmonėms, patiriantiems panikos atakas. Ji sukurta profesionalių psichologų ir remiasi mokslininkų ir praktikų sukauptomis žiniomis apie panikos atakas.

   

  Nustatyta, jog nemokamos, mažos duomenų apimties IT pagalba teikiamos intervencijos padeda pasiekti platesnį visuomenės ratą bei leidžia prieiti prie tų asmenų, kurie vengia kreiptis į specialistus. Tai itin aktualu nerimo bei nerimo sutrikimų atveju, nes vidutiniškai tik ketvirtadalis turinčiųjų nerimo sutrikimų kada nors kreipėsi pagalbos dėl savo psichikos problemų.

   

  „Psichologijoje žinomus būdus mažinti nerimą ir kaip elgtis panikos atakos metu ir sudėjome į programėlę „Ramu“. Siekėme sukurti alternatyvią vaistams priemonę, paremtą psichologiniais metodais, kuri padėtų panikos atakų ar stipraus nerimo metu. Telefonas yra tai, ką beveik kiekvienas kasdien turime šalia savęs, tad norėjome pasiūlyti kilus panikos atakai griebtis ne vaistų, o telefono, mūsų programėlė – tai lyg mobili vaisto alternatyva, kuri visada su tavimi“, – teigia Darja.

   

  Ieva pastebi, kad psichologinė ir psichoterapinė pagalba nerimo sutrikimų atveju yra efektyvi, tačiau ypač Lietuvos regionuose dėl specialistų trūkumo bei požiūrio į juos, ji ne visada yra prieinama gyventojams. Kūrėjos norėjo  suteikti daugiau psichologinės pagalbos galimybių žmonėms, kurie dėl įvairių priežasčių vengia ar negali kreiptis į psichologus/-es ir psichoterapeutus/-es.

   

  „Programėlės tikslas greičiau ir efektyviau sustabdyti sunkių emocijų antplūdį, mokytis naujų nusiraminimo bei atsipalaidavimo įgūdžių, įsigilinti ir analizuoti savo asmeninį panikos patyrimą, bet taip pat geriau suprasti, kaip susiformuoja panikos ataka ir pasitikrinti, ar žinios apie nerimą yra moksliškai pagrįstos“, - pasakoja Ieva.

   

  Programėlę jau nuo penktadienio galima atsisiųsti „Apple store“ ir Google play“ platformose. Programėlės kūrimą finansavo Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas.

   

  VšĮ “Nerimo klinika” - tai jauna organizacija, kurią sudaro įvairių sričių psichikos sveikatos specialistai. Organizacija užsiima šviečiamąja veikla, kurios tikslas – padrąsinti visuomenę kalbėti apie patiriamą nerimą, išmokyti atpažinti ir įsivardinti galimus nerimo simptomus bei pasiūlyti efektyvias tvarkymosi su nerimu strategijas.

   

  Daugiau informacijos: info@nerimoklinika.lt

Viktorina „Ką žinai apie užkrečiamąsias ligas?“

Atnaujinta Pirmadienis, 25 Kovas 2013 16:33

Spausdinti

dalyviai 243

Kovo 24 dieną minima pasaulinė tuberkuliozės diena. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) specialistų teigimu, iki šiol vyrauja klaidinga nuostata, kad tuberkuliozė – socialinės rizikos žmonių liga. Deja, tuberkulioze gali užsikrėsti bet kas, todėl būtina laiku pažinti šią klastingą ligą ir užkirsti kelią jos plitimui.

Kiekvienais metais Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras minėdamas šią dieną organizuoja viktoriną „Ką žinai apie užkrečiamąsias ligas?“. Viktorinos tikslas - supažindinti vaikus su užkrečiamosiomis ligomis, jų plitimu, sukėlėjais užsikrėtimo būdais, užkrečiamųjų ligų sukėlėjų sukeltomis pasekmėmis bei būdais kaip jų išvengti. Siekiama ugdyti asmens higienos įgūdžius ir skatinti sveiką gyvenseną lemiantį elgesį.

Pirmasis viktorinos etapas vyko rajono ugdymo įstaigose tarp šeštų klasių moksleivių, o šių metų kovo 22 dieną Kėdainių Mikalojaus Daukšos pagrindinėje mokykloje įvyko finalinis renginys. Į šią viktoriną parodyti ir atskleisti savo žinias įsijungė net 50 procentų rajono ugdymo įstaigų. Viktorinoje dalyvavo po penkis moksleivius iš kiekvienos ugdymo įstaigos (62 šeštų klasių moksleiviai) iš 12 Kėdainių rajono ugdymo įstaigų. Džiugu, kad kai kuriose ugdymo įstaigose vyko komandinis darbas: mokinius viktorinai atrinko ir ruošė ne tik mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, bet ir biologijos mokytojai.

Finalinio renginio „Ką žinai apie užkrečiamąsias ligas?“ pradžioje visus viktorinos dalyvius dainomis pasveikino Kėdainių M.Daukšos pagrindinės mokyklos „Tado ir merginų ansambliukas“ ir pradinių klasių moksleiviai, vadovaujami Kėdainių M.Daukšos pagrindinės mokyklos muzikos mokytojos Valdos Ašmontienės.

ansamblis 245

dudele 241

pradinukai 242

      O prieš pradedant rimtąją viktorinos dalį, kad komandoms geriau pavyktų susikaupti buvo žaidžiamas žaidimas „Mano skrybėlėj trys skylės. Trys skylės mano skrybėlėj“, kuris iš moksleivių pareikalavo didelio susikaupimo.

zaidimas 252

Kad viktorina taptų įdomesnė, nes tema nėra labai lengva ir populiari, tačiau labai aktuali, šiais metais buvo pakoreguoti viktorinos nuostatai: komandos ne tik atsakinėjo į pačių išsitrauktą klausimą, bet sprendė kryžiažodį, nagrinėjo situacijas.

eiliskumas 277

atsakinejimas 279

pasiruošimas 281

kryžiažodis309

rezultatas314

apdovanojimai

I vieta343

I-os vietos nugalėtojai Kėdainių rajono Miegėnų pagrindinė mokykla

III.III VIETOS NUG.340

I.II,III vietos viktorinoje nugalėtojai: iš kairės į dešinę Miegėnų pagrindinė mokykla, J.Paukštelio pagrindinė mokykla ir Krakių M.Katkaus gimnazija

Viktorinoje parodytas žinias balais įvertino komisija, pakomentavo padarytas klaidas.

Susumavus viktorinos balus, paskelbti nugalėtojai: pirmąją vietą laimėjo Kėdainių rajono Miegėnų pagrindinės mokyklos moksleiviai: Kajus Žukovskij, Justinas Ribikauskas, Saimonas Kuprys, Nedas Kuprys, Andrius Raziūnas. Moksleivius viktorinai paruošė biologijos mokytoja Vida Stankevičienė ir mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Kristina Bartašiūtė.

Antroji vieta atiteko Kėdainių J. Paukštelio pagrindinės mokyklos moksleiviams: Matulaitytei Gabrielei, Andrijauskaitei Aistei, Borinskytei Ugnei, Varnauskaitei Orintai, Zutkiui Dominykui, moksleivius viktorinai paruošė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rimutėi Virbalienė

Trečioji vieta skirta Kėdainių rajono Krakių M.Katkaus gimnazijai: Kvedaravičiui Eimantui, Šuliui Aivarui, Mikolaitytei Gabijai, Lukminaitei Gabrielei, Ančeriavičiūtei Daivai. Jiems viktorinai padėjo pasiruošti mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jūratė Petraitienė. 

Tikimės, kad įgytos žinios formuos asmens higienos įgūdžius, kas padės apsisaugoti nuo užkrečiamųjų ligų.


Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Aida Butkienė

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.