1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • Baigiasi maudymosi sezonas

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriumi, visą maudymosi sezoną (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.) Kėdainių rajone stebėjo šias maudymvietes: Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu. Buvo siekiama apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką, sumažinti maudyklų taršą ir prisidėti prie maudyklų vandens kokybės gerinimo.

 • Tymai: kodėl svarbu pasiskiepyti?

  Šių metų pirmąjį pusmetį paaiškėjo tymų protrūkio Lietuvoje rezultatai. Ligonių kasų informacinės sistemos „Sveidra“ duomenimis, minėtu laikotarpiu tymais sirgo net 552 pacientai, prisirašę Kauno ir Marijampolės apskričių gydymo įstaigose. Jiems buvo teikiamos ambulatorinės ir stacionarinės gydymo paslaugos. Pernai šis skaičius buvo kur kas mažesnis – tymais sirgo vos penki asmenys (iš jų vienas gydytas stacionare).

  Tymai – užkrečiama pavojinga liga

  Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėjos Nijolės Bijanskienės, tymai – ūmi, užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymų sukėlėjo virusas plinta oro srautais pastatų viduje: koridoriais, laiptinėmis, ventiliacijos kanalais, instaliacijų šachtomis, taip pat kvėpavimo takų sekretais, per suterštas rankas ar daiktus.

  Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus, kuris neretai suserga ir plaučių uždegimu, gerklų pakenkimu (krupu), rečiau – smegenų uždegimu (encefalitu). Dažniausios tymų komplikacijos – vidurinės ausies, plaučių, smegenų (encefalitas) uždegimas, laringitas, viduriavimas.

  „Tymai – tik skiepais valdoma infekcija, – pabrėžia N. Bijanskienė.– Tymų vakcina pasaulyje skiepijama daugiau nei 40 metų. Ja skiepijami antraisiais gyvenimo metais, o ilgalaikio imuniteto susidarymui būtina įskiepyti du kartus. Lietuvoje vaikai pagal vaikų skiepų kalendorių skiepijami 15 mėnesių ir 6–7 metų amžiaus. Skiepijama kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina, kurią kompensuoja ligonių kasos“.

  Verta atkreipti dėmesį tai, kad žmonės, turėję kontaktą su sergančiuoju tymais, taip pat gali pasiskiepyti ligonių kasų kompensuojama MMR vakcina. Tam tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Po kontakto su sergančiuoju tymais, rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 dieną) ir jei nesusergama – pasiskiepyti.

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas higienos normas.

  Informaciją apie atliktus pakartotinius vandens tyrimus rasite spaudoje bei Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiubiuras.lt

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

SIEK, TIKĖK, PASITIKĖK, BENDRAUK, SUŽINOK!

Spausdinti

013 karjeros dienos-1

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas tokiu šūkiu kvietė visus į jau tradicija tapusį renginį –LSMU Karjeros Dienos 2013.

Kiekvienais metais universitetas, darbdaviai, asociacijos organizuoja renginius skirtus studentams. Šių metų kovo 20-21 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto renginyje buvo pristatyta ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro geroji patirtis, skaitytas pranešimas, dalintasi informacija, diskutuota. Išties džiugu, kad šio renginio organizatoriai - LSMU Karjeros centras šiais metais pakvietė dalyvauti ir pristatyti, supažindinti studentus su visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos savivaldybėje veikla, patirtimi, galimybėmis, taip pat informuoti ir apie kitus Visuomenės sveikatos biurus, veikiančius šalyje. „LSMU Karjeros dienos 2013“ – tai devintus metus iš eilės organizuojamas renginys, sulaukiantis vis daugiau dalyvių ir dėmesio iš akademinės bendruomenės, studentų, darbdavių. Šio renginio praktinė nauda buvo visapusiška: įmonės galėjo rasti perspektyvių specialistų, buvo sudaryta galimybė pristatyti įmonę, įstaigą, organizaciją studentams, akademinei bendruomenei, formuoti įmonės, ne tik kaip patrauklaus darbdavio, bet ir kaip potencialaus būsimo partnerio teigiamą įvaizdį. Studentai tiesiogiai bendravo su darbdaviais laisvesnėje aplinkoje, užduodami jiems aktualius klausimus, keitėsi reikalingais kontaktais, gavo naudingos informacijos, išklausė ne vieną ,,Sėkmės istoriją“. LSMU rektoriaus prof. Remigijaus Žaliūno žodžiais ,,profesinė karjera, kaip savęs įprasminimo ir saviraiškos kelias, yra vienas svarbiausių augančios asmenybės pasirinkimų.“

Visuomenės sveikatos biurai savivaldybėse - naujos įstaigos Lietuvos nacionalinėje sveikatos sistemoje, tapo visuomenės sveikatos bakalauro ar magistro studijas baigusių specialistų pirmąją darbo vieta ir galimybe įgyvendinti gautas ir įgytas teorines žinias praktikoje. Nuolatos keičiasi ir didėja dirbančių Visuomenės sveikatos biuruose specialistų išsilavinimas, kompetencijos ir kvalifikacija. Pvz. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure 2008 m. įdarbintų mokyklų visuomenės sveikatos priežiūros specialistų išsilavinimas buvo neaukštasis. Šiuo metu miesto ir rajono mokyklose dirba specialistai atitinkantys ne tik nustatytus kvalifikacinius reikalavimus, iš jų 25 proc. turi visuomenės sveikatos magistro, 33 proc. visuomenės sveikatos bakalauro išsilavinimą. Dauguma specialistų magistro kvalifikacinį laipsnį įgijo dirbdami visuomenės sveikatos biure. Didmiesčių Visuomenės sveikatos biuruose dirba ir doktorantai, siekiantys tolimesnės akademinės karjeros. Šiuo metu daugumoje veikiančių Visuomenės sveikatos biurų dėl nepakankamo finansavimo tiek valstybės, tiek savivaldybių lygmeniu yra patvirtintas mažesnis etatų skaičius nei reglamentuota teisės aktuose.

015karjeros dienos
Renginio metu kartu su LSMU Karjeros centro vadovybe buvo aptartos tolimesnės bendradarbiavimo galimybės tarp universiteto ir Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos dėl studentų praktikos Visuomenės sveikatos biuruose. Belieka tikėtis, kad jauni specialistai turės galimybę ne tik atlikti trumpalaikę praktiką, bet ir įsidarbinti bei dirbti Visuomenės sveikatos biuruose, realizuojant įgytas žinias, įgūdžius, galimybes sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo praktikoje.

Danguolė Avižiuvienė,

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė,

Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos pirmininkė

 

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.