1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • Baigiasi maudymosi sezonas

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriumi, visą maudymosi sezoną (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.) Kėdainių rajone stebėjo šias maudymvietes: Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu. Buvo siekiama apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką, sumažinti maudyklų taršą ir prisidėti prie maudyklų vandens kokybės gerinimo.

 • Tymai: kodėl svarbu pasiskiepyti?

  Šių metų pirmąjį pusmetį paaiškėjo tymų protrūkio Lietuvoje rezultatai. Ligonių kasų informacinės sistemos „Sveidra“ duomenimis, minėtu laikotarpiu tymais sirgo net 552 pacientai, prisirašę Kauno ir Marijampolės apskričių gydymo įstaigose. Jiems buvo teikiamos ambulatorinės ir stacionarinės gydymo paslaugos. Pernai šis skaičius buvo kur kas mažesnis – tymais sirgo vos penki asmenys (iš jų vienas gydytas stacionare).

  Tymai – užkrečiama pavojinga liga

  Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėjos Nijolės Bijanskienės, tymai – ūmi, užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymų sukėlėjo virusas plinta oro srautais pastatų viduje: koridoriais, laiptinėmis, ventiliacijos kanalais, instaliacijų šachtomis, taip pat kvėpavimo takų sekretais, per suterštas rankas ar daiktus.

  Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus, kuris neretai suserga ir plaučių uždegimu, gerklų pakenkimu (krupu), rečiau – smegenų uždegimu (encefalitu). Dažniausios tymų komplikacijos – vidurinės ausies, plaučių, smegenų (encefalitas) uždegimas, laringitas, viduriavimas.

  „Tymai – tik skiepais valdoma infekcija, – pabrėžia N. Bijanskienė.– Tymų vakcina pasaulyje skiepijama daugiau nei 40 metų. Ja skiepijami antraisiais gyvenimo metais, o ilgalaikio imuniteto susidarymui būtina įskiepyti du kartus. Lietuvoje vaikai pagal vaikų skiepų kalendorių skiepijami 15 mėnesių ir 6–7 metų amžiaus. Skiepijama kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina, kurią kompensuoja ligonių kasos“.

  Verta atkreipti dėmesį tai, kad žmonės, turėję kontaktą su sergančiuoju tymais, taip pat gali pasiskiepyti ligonių kasų kompensuojama MMR vakcina. Tam tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Po kontakto su sergančiuoju tymais, rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 dieną) ir jei nesusergama – pasiskiepyti.

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas higienos normas.

  Informaciją apie atliktus pakartotinius vandens tyrimus rasite spaudoje bei Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiubiuras.lt

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

„SVEIKATOS DIENOS 2013 M.“

Atnaujinta Trečiadienis, 24 Balandis 2013 10:11

Spausdinti

sveik.1

Balandžio 20 dieną, Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės Giedrė Žemaitienė, Jūratė Petraitienė, Auksė Variakojienė ir Aida Butkienė dalyvavo jau penktą kartą vykusioje sveikatingumui, sveikam gyvenimo būdui bei medicinai skirtoje parodoje „Sveikatos dienos 2013 m.“. Jau tradicija tampanti paroda vyko „Žalgirio“ arenoje, Kaune. Tai vienintelė sveikatingumo ir medicinos paroda Lietuvoje ir Baltijos šalyse skirta visuomenei. Stiprinti organizmą, kol esi sveikas ir nedelsti, kai sveikata sušlubuoja, yra gyvybiškai svarbu kiekvienam iš mūsų. Per tris sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medicinos parodos „Sveikatos dienos 2013 m.“ dienas jos lankytojai įsitikino, kad rūpintis savimi - malonu. Parodos metu įvairias sveikatingumo, gydymo ir reabilitacijos, natūralios medicinos naujoves pristatė virš 100 įmonių. Tarp kurių buvo ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir jo atstovės, kurios teikė informaciją, rekomendacijas visiems savo sveikata besirūpinantiems parodos svečiams, konsultavo juos įvairiais sveikatos išsaugojimo klausimais. Parodos dalyviai turėjo galimybę CO analizatoriaus pagalba pamatuoti anglies monoksido kiekį iškvepiamame ore.

Visomis parodos dienomis lankytojai specialių seminarų metu galėjo pasisemti žinių apie

šiaurietiško ėjimo naudą, psichoaktyvių medžiagų prevenciją, taisyklingo kvėpavimo, kvėpavimo pratimų įtaką organizmui, išgirsti faktus ir mitus apie energinius gėrimus, pasidomėti mobiliųjų telefonų poveikiu sveikatai, sužinoti apie subalansuotą mitybą pagal amžių ir lytį ir t.t.

Biuro specialistės Giedrė Žemaitienė ir Jūratė Petraitienė parodos metu vykusiame seminare turėjo galimybę parodos lankytojus supažindinti su fizinio aktyvumo būdais ir metodais, o Auksė Variakojienė parodos dalyviams kalbėjo apie anoreksiją ir bulimiją. Šio seminaro metu, ta pačia tema buvo rodomas ir filmas.

sveikatos 2

sveikatos 3

GIEDRE SVEIKATOS

sveikTOS 6

Biuro specialistės džiaugiasi, kad parodos lankytojams svarbi jų pačių ir artimųjų sveikata ir kad jie taip aktyviai ir noriai domėjosi įvairiais sveikatos klausimais. Galima tik pasidžiaugti, kad medicinos ir sveikatingumo paroda „Sveikatos dienos“ sulaukia vis didesnio ne tik medikų ir sveikatos įmonių bei specialistų, bet ir daugelio kitų įvairaus amžiaus gyventojų dėmesio iš visos Lietuvos.

 

SVEIKATA 8

AUKSE SVEIKATA

SVEIKATA 9

SVEIKATA 10

SVEIKATA 11

SVEIKATA 12

SVEIKATA 13

SVEIKATOS 7

sveikatos 4 

 Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Aida Butkienė

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.