1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

 • KVIEČIAME DALYVAUTI

  KRAUJO NUOTRAUKA

  Nacionalinis kraujo centras minėdami Pasaulinę kraujo donorų dieną vykdo „Neatlygintinos kraujo donorystės turą per Lietuvą 2019“, o liepos 3-iąją aplankė ir Kėdainių miestą. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja Nacionaliniam kraujo centrui už padėką bei džiaugiasi abipusiu bendradarbiavimu.

  Daugiau informacijos apie kraujo donorystes Lietuvoje bei Kėdainiuose galite rasti https://www.facebook.com/kraujodonoryste/ arba http://v2.kraujodonoryste.lt/

   

 • LIETUVOJE SUKURTA PROGRAMĖLĖ, KURI PADĖS SUVALDYTI NERIMĄ

  Lietuviai linkę nerimą gydyti ne psichologinėmis priemonėmis, o vaistais. „Baltic Statistics on Medicines” duomenimis, lyginant su Latvija bei Estija lietuviai raminamųjų vaistų, benzodiazepinų (BZD), vidutiniškai suvartoja tris kartus daugiau. Bet vaistai nėra vienintelis sprendimo būdas kovoti su nerimo sutrikimais ir panikos atakomis, psichologės Darja Norbutė ir Ieva Žvinienė pasiūlė  tvarkytis su nerimo sutrikimais pasitelkiant mobiliąją programėlę.

   

  Penktadienį pristatyta pirmoji Lietuvoje nemokama interaktyvi programėlė, skirta žmonėms, patiriantiems panikos atakas. Ji sukurta profesionalių psichologų ir remiasi mokslininkų ir praktikų sukauptomis žiniomis apie panikos atakas.

   

  Nustatyta, jog nemokamos, mažos duomenų apimties IT pagalba teikiamos intervencijos padeda pasiekti platesnį visuomenės ratą bei leidžia prieiti prie tų asmenų, kurie vengia kreiptis į specialistus. Tai itin aktualu nerimo bei nerimo sutrikimų atveju, nes vidutiniškai tik ketvirtadalis turinčiųjų nerimo sutrikimų kada nors kreipėsi pagalbos dėl savo psichikos problemų.

   

  „Psichologijoje žinomus būdus mažinti nerimą ir kaip elgtis panikos atakos metu ir sudėjome į programėlę „Ramu“. Siekėme sukurti alternatyvią vaistams priemonę, paremtą psichologiniais metodais, kuri padėtų panikos atakų ar stipraus nerimo metu. Telefonas yra tai, ką beveik kiekvienas kasdien turime šalia savęs, tad norėjome pasiūlyti kilus panikos atakai griebtis ne vaistų, o telefono, mūsų programėlė – tai lyg mobili vaisto alternatyva, kuri visada su tavimi“, – teigia Darja.

   

  Ieva pastebi, kad psichologinė ir psichoterapinė pagalba nerimo sutrikimų atveju yra efektyvi, tačiau ypač Lietuvos regionuose dėl specialistų trūkumo bei požiūrio į juos, ji ne visada yra prieinama gyventojams. Kūrėjos norėjo  suteikti daugiau psichologinės pagalbos galimybių žmonėms, kurie dėl įvairių priežasčių vengia ar negali kreiptis į psichologus/-es ir psichoterapeutus/-es.

   

  „Programėlės tikslas greičiau ir efektyviau sustabdyti sunkių emocijų antplūdį, mokytis naujų nusiraminimo bei atsipalaidavimo įgūdžių, įsigilinti ir analizuoti savo asmeninį panikos patyrimą, bet taip pat geriau suprasti, kaip susiformuoja panikos ataka ir pasitikrinti, ar žinios apie nerimą yra moksliškai pagrįstos“, - pasakoja Ieva.

   

  Programėlę jau nuo penktadienio galima atsisiųsti „Apple store“ ir Google play“ platformose. Programėlės kūrimą finansavo Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas.

   

  VšĮ “Nerimo klinika” - tai jauna organizacija, kurią sudaro įvairių sričių psichikos sveikatos specialistai. Organizacija užsiima šviečiamąja veikla, kurios tikslas – padrąsinti visuomenę kalbėti apie patiriamą nerimą, išmokyti atpažinti ir įsivardinti galimus nerimo simptomus bei pasiūlyti efektyvias tvarkymosi su nerimu strategijas.

   

  Daugiau informacijos: info@nerimoklinika.lt

„SVEIKATĄ STIPRINANČIŲ MOKYKLŲ BANGA PER LIETUVA“ KĖDAINIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE

Atnaujinta Antradienis, 30 Balandis 2013 09:30

Spausdinti

 eisena-1 108

Kėdainių rajono savivaldybėje „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą“ nubangavo šių metų balandžio 25 d., 14 val. Šio renginio tikslas - propaguoti sveikatą stiprinančių mokyklų idėjas kaip sveikatos stiprinimo veiklos mokykloje organizavimo pavyzdį; pristatyti savivaldybių bendruomenėms sveikatą stiprinančių mokyklų gerąją patirtį.

2013 metai Lietuvos Respublikos Vyriausybės yra paskelbti sveikatingumo metais. Džiugu, kad būtent šiais metais yra minimas Sveikatą stiprinančių mokyklų 20 metų jubiliejus. Jam paminėti surengtas nacionalinis renginys „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą“.

Kėdainių rajono savivaldybėje sveikatą stiprinančių ugdymo įstaigų yra vienuolika: tai Kėdainių lopšelis/darželis „Žilvitis“; Kėdainių lopšelis/darželis „Pasaka“; Kėdainių mokykla/darželis „Vaikystė“; Kėdainių rajono Krakių darželis; Kėdainių specialioji mokykla; Kėdainių rajono Šėtos gimnazija; Kėdainių M.Daukšos pagrindinė mokykla; Kėdainių rajono Surviliškio V. Svirskio pagrindinė mokykla; Kėdainių Jaunimo mokykla; Dotnuvos pagrindinė mokykla. Džiugu, kad prie tokio gražaus būrio šiais metais prisijungė ir „Aušros“ sveikatinimo ir sporto pagrindinė mokykla.

eisena094

eisena-2 101

eisena-3 102

eisena 4 103

eisena -5 109

eisena - 6 119

eisena7 125

Renginio dalyviai spalvingais marškinėliais, kepuraitėmis, gausybe balionų, „apsiginklavę“ dūdelėmis, būgneliais, barškučiais ir kita „triukšminga“ atributika rinkosi į renginį „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą“. Tarsi pritardama šiam renginiui danguje ridinėjosi ir juokėsi saulytė, oras buvo nuostabus. Renginio dalyvius Pelytė Sveikuolytė ir teisėjas „Už geras idėjas“ surikiavę į koloną, ridendami didžiulį būgną pakvietė eiti paskui juos. Visi gerai nusiteikę, keldami nepakartojamą triukšmą, skanduodami skanduotes: „Mes už meilę, mes už taiką, už sveikatą - visą laiką!“, Mes sveikatą turim vieną, todėl saugokim kasdieną!“, vedami pelytės ir teisėjo ėjo senamiesčio gatve Didžiosios rinkos aikštės link, kviesdami visus susidomėjusius praeivius prisijungti prie kolonos ir žygiuoti kartu.

O Didžiosios rinkos aikštėje eisenos dalyvių jau laukė Kėdainių rajono savivaldybės meras Rimantas Diliūnas, mero pavaduotoja Nijolė Naujokienė, Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė, Kėdainių rajono savivaldybės kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistas Gediminas Misius ir gausus būrys ugdymo įstaigų mokinių ir mokytojų iš Kėdainių J. Paukštelio pagrindinės mokyklos, „Atžalyno“ gimnazijos, Labūnavos, „Ryto“ pagrindinių mokyklų, PRC, tėvų ir kitų atsitiktinių dalyvių, kuriuos sudomino tokia nepakartojama, spalvinga, triukšminga ir linksmai nusiteikusi sveikatą stiprinančių mokyklų eisena. Visus susirinkusius su gražia švente „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą“ pasveikino Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė, o Kėdainių rajono savivaldybės meras Rimantas Diliūnas sveikatą stiprinančių mokyklų bendruomenėms įteikė padėkas. Po tokios iškilmingos pradžios, eisenos dalyviai turėjo galimybę pristatyti savo mokyklos gerąją patirtį. Vieni, tai demonstravo šokio judesiu, kiti kvietė bendrai mankštai, juoko terapijai, buvo atliekama sveikuolių dainelė, sakomos skanduotės, šūkiai. Pasibaigus prisistatymams pelytė Sveikuolytė ir teisėjas „Už geras idėjas“ pakvietė visas komandas bendram Flashmob šokiui, tuo pačiu ragindamas visus aikštėje esančius prisijungti prie bendro šokio.

Šventę vainikavo balionų paleidimas į dangų siunčiant juos į kitus Lietuvos miestus: Pasvalio rajonui, Tauragei, Vilniaus miestui, Kauno rajonui ir kt. kur dar vyks „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą“.

Noriu padėkoti visų sveikatą stiprinančių mokyklų vadovams, pedagogams ir žinoma ugdytiniams

už nuostabų pasirodymą, išradingumą, puikią nuotaiką, spalvingumą ir "galingą", nepakartojamą "triukšmą". Dėkoju Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos, J.Paukštelio, „Ryto“, Labūnavos pagrindinių mokyklų vadovams, mokytojams, mokiniams, PRC vadovui, mokiniams už dalyvavimą renginyje, gerą nuotaiką, gražų šokį.

Esame dėkingi už bendradarbiavimą organizuojant šį renginį:

Kėdainių rajono savivaldybei

Kėdainių kultūros centro direktorei O.Mikalauskienei, direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Genovaitei Šaučiūnienei, šviesos ir garso inžinieriui Vladui Ivaškevičiui.

Pelytei Sveikuolytei – Gintarei ir teisėjui „Už geras idėjas“ – Arniui

Kėdainių policijos komisariato viešosios policijos skyriaus viršininkui Sigitui Vildžiūnui

VšĮ Kėdainių PSPC vyriausiajai gydytojai - direktorei Audronei Rimkevičienei

Keletas atsiliepimų apie renginį:

Žilvičiukai grįžo pavargę, bet su dideliais įspūdžiais. Mažieji jautėsi labai svarbūs, nes dėl jų eisenos buvo sukviesti policininkai ir uždarytas eismas gatvėse. Berniukas Danielius rodė savo rankytę visiems ir gyrėsi, kad ją spaudė meras.

Manau, renginys pavyko. Visi patenkinti.

Audra, pavaduotoja, Žilvitis

o aš noriu Jums padėkoti už tokį gražų renginį. Patikėkit, stebėti ir dalyvauti labai patiko visiems. Tokiais renginiais pamatai, kad dirbi darbą ir gali jį parodyti, pasidalinti savo darbu su visais. O jau Flashmobas, Jūs matėt kaip visi vaikai darė? Net mano vaikai šoko, kurie yra tikrai sunkūs ir nepripratę prie tokių renginių. Aišku pasiruošt tam reikia, bet paskui rezultatas džiugina. :)))) Tikrai labai ačiū už tokį renginį. 

Milda :)

renginys puikiai organizuotas ir pristatytas vietos bendruomenei. Vaikams ir pedagogams labai patiko visų mokinių ir ikimokyklinių  įstaigų ugdytinių triukšminga ir margaspalvė eisena Kėdainių miesto senamiesčiu. Vaikus sudomino kiekvienos komandos prisistatymai, bendras šokis  ir patiems smagu  buvo  pasirodyti. Šaunu, kad renginio metu visi dalyviai aktyviai plojo, dainavo, šoko, "bangavo".

   Linkime ir ateityje organizuoti tokius renginius.

lopšelio - darželio  "Pasaka" priešmokyklinio ugdymo pedagogės

norime jums padėkoti už puikiai surengtą renginį. Labai sužavėti mokiniai taria didžiulį ačiū. Didelės Jums sėkmės toliau organizuojant puikius renginius.

Pagarbiai Irena. Surviliškis. 

vaikų atsiliepimai apie renginį patys geriausi, labai patiko spalvinga eisena, galimybė patriukšmauti, garsiai paskanduoti...Su dideliu susidomėjimu vaikai stebėjo kitų mokyklų pasirodymus. Labiausiai visiems patiko masinis šokis, visų nuotaika buvo labai gera ir linksmi grįžo namo.

M.Daukšos pagrindinė mokykla Živilė, Ina, Auksė ir Marija 

mokiniams patiko renginio masiškumas, gera nuotaika, spalvingumas, balionų gausa, pasirodymai ir žinoma geras oras, šiluma.  Rima

renginys buvo puikus, mokiniai džiaugėsi, kad galėjo parodyti save ir į kitus pažiūrėti. Tai gera proga pabendravimui ir laisvalaikio praleidimui. Labiausiai buvo linksma šokti. Šokis- patraukli bei labai smagi fizinio aktyvumo forma. Linkime Jums sveikatos.

Dotnuvos pagrindinė mokykla

Renginys labai patiko, netrūko geros nuotakos ir gero oro. Buvo smagu susitikti bendraminčių – sveikuolių. Tik galėjo geriau girdėtis pasirodymai ir prisistatymai.

Agnė

Renginys buvo labai nuotaikingas, netruko geros nuotaikos, nuostabus oras renginį padarė dar geresnį. Galbūt nelabai girdėjosi visi pasirodymai, tačiau labai džiugu, kad mokyklos taip noriai dalyvavo.

Arnis

Renginys iš ties buvo nuostabus. Visi noriai ir linksmai dalyvavo, laikas prabėgo labai labai greitai. Geras oras, nuostabi nuotaika ir energingumas pagyvino renginį.

Ieva

Džiugu, kad mokiniams suteikiamos progos praleisti laiką kartu. Visi vaikai buvo nusiteikia gerai netruko džiugios nuotaikos. Visą renginį vainikavo bendras šokis. Galbūt ne visiems sekėsi atkartoti šokio judesius, tačiau visi buvo nusiteikę geranoriškai ir pakiliai.

Jūratė

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Aida Butkienė

eisena 8 137

eisena-9 142

eisena-10 159

eisena - 11 156

eisena-12 165

eisena- 13 161

eisena -14-167

eisena 15 -169

eisena-17- 184

eisena-21 193

eisena 23 200

eisena 24

eisena-26 204

eisena-22 197

eisena 27 207

eisena-28 209

eisena 29 211

eisena 32- 218

eisena 31-216

eisena 33 -219

eisena-34-234

eisena-36- 224

eisena-37- 250

eisena-35- 238

eisena-38- 254

eisena--39 P4250969

eisena-40 -   P4250971

eisena-41-   P4250975

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.