1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • Baigiasi maudymosi sezonas

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriumi, visą maudymosi sezoną (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.) Kėdainių rajone stebėjo šias maudymvietes: Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu. Buvo siekiama apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką, sumažinti maudyklų taršą ir prisidėti prie maudyklų vandens kokybės gerinimo.

 • Tymai: kodėl svarbu pasiskiepyti?

  Šių metų pirmąjį pusmetį paaiškėjo tymų protrūkio Lietuvoje rezultatai. Ligonių kasų informacinės sistemos „Sveidra“ duomenimis, minėtu laikotarpiu tymais sirgo net 552 pacientai, prisirašę Kauno ir Marijampolės apskričių gydymo įstaigose. Jiems buvo teikiamos ambulatorinės ir stacionarinės gydymo paslaugos. Pernai šis skaičius buvo kur kas mažesnis – tymais sirgo vos penki asmenys (iš jų vienas gydytas stacionare).

  Tymai – užkrečiama pavojinga liga

  Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėjos Nijolės Bijanskienės, tymai – ūmi, užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymų sukėlėjo virusas plinta oro srautais pastatų viduje: koridoriais, laiptinėmis, ventiliacijos kanalais, instaliacijų šachtomis, taip pat kvėpavimo takų sekretais, per suterštas rankas ar daiktus.

  Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus, kuris neretai suserga ir plaučių uždegimu, gerklų pakenkimu (krupu), rečiau – smegenų uždegimu (encefalitu). Dažniausios tymų komplikacijos – vidurinės ausies, plaučių, smegenų (encefalitas) uždegimas, laringitas, viduriavimas.

  „Tymai – tik skiepais valdoma infekcija, – pabrėžia N. Bijanskienė.– Tymų vakcina pasaulyje skiepijama daugiau nei 40 metų. Ja skiepijami antraisiais gyvenimo metais, o ilgalaikio imuniteto susidarymui būtina įskiepyti du kartus. Lietuvoje vaikai pagal vaikų skiepų kalendorių skiepijami 15 mėnesių ir 6–7 metų amžiaus. Skiepijama kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina, kurią kompensuoja ligonių kasos“.

  Verta atkreipti dėmesį tai, kad žmonės, turėję kontaktą su sergančiuoju tymais, taip pat gali pasiskiepyti ligonių kasų kompensuojama MMR vakcina. Tam tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Po kontakto su sergančiuoju tymais, rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 dieną) ir jei nesusergama – pasiskiepyti.

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas higienos normas.

  Informaciją apie atliktus pakartotinius vandens tyrimus rasite spaudoje bei Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiubiuras.lt

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

SVEIKATOS UGDYMO MOKYMAI PALANGOJE

Atnaujinta Ketvirtadienis, 20 Vasaris 2014 13:55

Spausdinti

20140211 075728 Meilės alėja 1

2014-02-20

2014 metais vasario 10-14 d.d. Lietuvos sveikuolių sąjunga organizavo 40 val. sveikatingumo ugdymo mokymus pedagogams ir visuomenės sveikatos specialistams Palangoje. Mokymų tikslas suteikti žinių ir praktikų padedančių suvokti holistinį sveikatingumo principą, kelti tobulinant sveikos gyvensenos specialistų kvalifikaciją. Užsiėmimus vedė Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis, viceprezidentas Eligijus Valskis ir lektorė Danutė Kunčienė.

     Mokymų programoje dalyviai išsiaiškino holistinės sveikatos sampratą, grūdinimosi teoriją ir praktiką, padedančią atsikratyti baimių ir stresų, sveikos mitybos teoriją ir praktiką. Praktiniuose užsiėmimuose buvo naudojama šokio ir juoko terapija, jogos ir gimnastikos pratimai, grūdinimosi, kvėpavimo ir atsipalaidavimo technikos, meditacijos, kurios leido giliau ir geriau save pažinti. Loginiai ir aktyvūs sveiką gyvenseną skatinantys žaidimai leido atsipalaiduoti. Jau tradiciniais tapo sveikuolių meditacinis ėjimas „Indėnų žygis“, rytinės mankštos, maudynės jūroje, šiaurietiškojo ėjimo treniruotės. Kasdien dalyviai vegetariškai maitinosi. Valgio metu buvo akcentuojama, jog valgymo procese yra svarbu ne tik ką valgome, bet ir kaip valgome. „Visada atkreipkime dėmesį, ką dedame į burną, kaip dedame, kiek dedame, kokioje aplinkoje valgome ir ar nepamirštame dėkingumo“, – pagrindinius valgymo principus vis primindavo Lietuvos sveikuolių sąjungos mokytojai.

     Žmogui labai svarbus kvėpavimas. Jo metu galime „paleisti“ visas susikaupusias įtampas, stresus. Teisingai kvėpuoti galime pasimokyti iš kūdikių – štai kodėl jie kupini džiaugsmo ir entuziazmo. Tokie galime būti ir mes: kvėpuodami per nosį ir „pilvu“ bei palaikydami taisyklingą laikyseną.  Jei bėgdami jaučiate, kad ima skaudėti šoną, tai yra neteisingo kvėpavimo ir bėgimo pasekmė. Bėgti reikėtų ritmiškai ir jokiu būdu nepamiršti kvėpuoti per nosį.

   Žmogaus savijautai ne ką mažiau svarbus miegas. Kiek miegoti? Geriausias miegas nuo 21 val., o jei einame miegoti po vidurnakčio, nenustebkime, kad atsibudę net 10 val. ryte jausitės nepailsėję. „Kalnus nuversti“ galime tik nubudę bent pusvalandžiu anksčiau prieš saulės patekėjimą, o dar geriau 4 val. Štai dėl ko mokytis, dirbti yra geriausia ne vėlai vakare, o anksti ryte – geriau atsiminsi, daugiau nuveiksi, nes laiku užmigęs ir atsikėlęs turėsi energijos. 

     Švara. Ji svarbi visur – ir mintyse, ir kūne, ir aplinkoje. Reikėtų nepamiršti ryte ir vakare palįsti po dušu ir nuplauti informaciją nuo kūno, kuri per dieną buvo išgirsta ar pamatyta. Neigiamos informacijos kaupimas gali būti net naktinių košmarų ir ligų priežastimi. Ruošiantis meditacijai, būtina pasirinkti ir švarius, patogius rūbus. Minčių kontrolė taip pat būtina, neigiamos mintys kaip nešvarus rūbas daro mus nepatrauklius ir nelaimingus.  Pasirūpinti švaria aplinka būtina – tiek aplink save, tiek savyje.

 

20140212 164813 Meilės alėja-1
 visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Giedrė Žemaitienė

 

 

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.