1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

 • KVIEČIAME DALYVAUTI

  KRAUJO NUOTRAUKA

  Nacionalinis kraujo centras minėdami Pasaulinę kraujo donorų dieną vykdo „Neatlygintinos kraujo donorystės turą per Lietuvą 2019“, o liepos 3-iąją aplankė ir Kėdainių miestą. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja Nacionaliniam kraujo centrui už padėką bei džiaugiasi abipusiu bendradarbiavimu.

  Daugiau informacijos apie kraujo donorystes Lietuvoje bei Kėdainiuose galite rasti https://www.facebook.com/kraujodonoryste/ arba http://v2.kraujodonoryste.lt/

   

 • LIETUVOJE SUKURTA PROGRAMĖLĖ, KURI PADĖS SUVALDYTI NERIMĄ

  Lietuviai linkę nerimą gydyti ne psichologinėmis priemonėmis, o vaistais. „Baltic Statistics on Medicines” duomenimis, lyginant su Latvija bei Estija lietuviai raminamųjų vaistų, benzodiazepinų (BZD), vidutiniškai suvartoja tris kartus daugiau. Bet vaistai nėra vienintelis sprendimo būdas kovoti su nerimo sutrikimais ir panikos atakomis, psichologės Darja Norbutė ir Ieva Žvinienė pasiūlė  tvarkytis su nerimo sutrikimais pasitelkiant mobiliąją programėlę.

   

  Penktadienį pristatyta pirmoji Lietuvoje nemokama interaktyvi programėlė, skirta žmonėms, patiriantiems panikos atakas. Ji sukurta profesionalių psichologų ir remiasi mokslininkų ir praktikų sukauptomis žiniomis apie panikos atakas.

   

  Nustatyta, jog nemokamos, mažos duomenų apimties IT pagalba teikiamos intervencijos padeda pasiekti platesnį visuomenės ratą bei leidžia prieiti prie tų asmenų, kurie vengia kreiptis į specialistus. Tai itin aktualu nerimo bei nerimo sutrikimų atveju, nes vidutiniškai tik ketvirtadalis turinčiųjų nerimo sutrikimų kada nors kreipėsi pagalbos dėl savo psichikos problemų.

   

  „Psichologijoje žinomus būdus mažinti nerimą ir kaip elgtis panikos atakos metu ir sudėjome į programėlę „Ramu“. Siekėme sukurti alternatyvią vaistams priemonę, paremtą psichologiniais metodais, kuri padėtų panikos atakų ar stipraus nerimo metu. Telefonas yra tai, ką beveik kiekvienas kasdien turime šalia savęs, tad norėjome pasiūlyti kilus panikos atakai griebtis ne vaistų, o telefono, mūsų programėlė – tai lyg mobili vaisto alternatyva, kuri visada su tavimi“, – teigia Darja.

   

  Ieva pastebi, kad psichologinė ir psichoterapinė pagalba nerimo sutrikimų atveju yra efektyvi, tačiau ypač Lietuvos regionuose dėl specialistų trūkumo bei požiūrio į juos, ji ne visada yra prieinama gyventojams. Kūrėjos norėjo  suteikti daugiau psichologinės pagalbos galimybių žmonėms, kurie dėl įvairių priežasčių vengia ar negali kreiptis į psichologus/-es ir psichoterapeutus/-es.

   

  „Programėlės tikslas greičiau ir efektyviau sustabdyti sunkių emocijų antplūdį, mokytis naujų nusiraminimo bei atsipalaidavimo įgūdžių, įsigilinti ir analizuoti savo asmeninį panikos patyrimą, bet taip pat geriau suprasti, kaip susiformuoja panikos ataka ir pasitikrinti, ar žinios apie nerimą yra moksliškai pagrįstos“, - pasakoja Ieva.

   

  Programėlę jau nuo penktadienio galima atsisiųsti „Apple store“ ir Google play“ platformose. Programėlės kūrimą finansavo Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas.

   

  VšĮ “Nerimo klinika” - tai jauna organizacija, kurią sudaro įvairių sričių psichikos sveikatos specialistai. Organizacija užsiima šviečiamąja veikla, kurios tikslas – padrąsinti visuomenę kalbėti apie patiriamą nerimą, išmokyti atpažinti ir įsivardinti galimus nerimo simptomus bei pasiūlyti efektyvias tvarkymosi su nerimu strategijas.

   

  Daugiau informacijos: info@nerimoklinika.lt

VISUOMENĖS SVEIKATOS PLĖTRA SAVIVALDYBĖSE

Atnaujinta Trečiadienis, 23 Balandis 2014 15:29

Spausdinti

2KONFFFFFFFFF

Kėdainiuose balandžio 18 d. vyko mokslinė-praktinė konferencija „Visuomenės sveikatos plėtra savivaldybėse“. Konferencijos organizatoriai: Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos institutas.

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė dėkojo taip gausiai susirinkusiems dalyviams, kurie prisideda prie visuomenės sveikatinimo veiklos, džiaugėsi, kad pirmą kartą sėkmingai suorganizuota konferencija, kurioje dalyvavo visi oganizuojantys, vykdantys ir atstovaujantys visuomenės sveikatos priežiūrą tiek nacionaliniu, tiek savivaldybių lygmeniu.

KONFFFFF
      Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Nijolė Naujokienė. Ji pasidžiaugė, kad Kėdainiuose yra puikios sąlygos vykdyti numatytas veiklas ir kad yra specialistų, primenančių ir raginančių gyventojus saugoti bei stiprinti savo sveikatą.

Sveikinimo žodį taręs Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos stiprinimo valdybos direktorius A. Ščeponavičius akcentavo, kad visuomenės sveikatos priežiūra savivaldybėse tampa vis labiau matoma, steigiami nauji Visuomenės sveikatos biurai.

Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos stiprinimo valdybos l. v. p. Asmens ir visuomenės sveikatos integravimo skyriaus vedėja, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto doc. A. Astrauskienė pristatė Lietuvos ir Europos Sąjungos šalių gyventojų sergamumo ir mirtingumo statistinius duomenis. ,,Lietuva išsiskiria didžiausiais socialiniais ekonominiais netolygumais lyginant su Europos šalimis“ – teigė lektorė. Pranešimo metu buvo pristatytos nepalankios Lietuvos gyventojų skaičiaus pokyčių prognozės iki 2020 m.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos stiprinimo valdybos direktorius A. Ščeponavičius priminė apie pakeitimus Lietuvos Respublikos visuomenės sveikatos priežiūros įstatyme, apžvelgė kitus teisės aktus, reglamentuojančius visuomenės sveikatos priežiūrą, apibendrino valstybės deleguotų visuomenės sveikatos biurams funkcijų vykdymą, problemas, aktualijas bei galimus sprendimo būdus, specialistų poreikio planavimą, asmens ir visuomenės sveikatos integracijos galimybes.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos strateginės plėtros skyriaus vedėja, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto lektorė daktarė R. Vaitkienė akcentavo, ,,kad kiekviena savivaldybė skirtingai interpretuoja sveikatos apsaugos ministro nustatytus kvalifikacinius reikalavimus savivaldybės gydytojui“, minėjo, kad kai kuriose savivaldybėse gydytojo funkcijos dubliuojasi su visuomenės sveikatos biurų funkcijomis, pateikė pasiūlymus, kaip didinti savivaldybių atsakomybę už gyventojų sveikatos stiprinimo ir ugdymo veiklą, kaip efektyviau koordinuoti asmens ir visuomenes sveikatos priežiūrą ir kaip skatinti tarpžinybinį bendradarbiavimą.

Nacionalinės sveikatos tarybos narė, Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos pirmininkė, Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė D. Avižiuvienė pateikė informaciją apie Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos tikslus ir uždavinius, visuomenės sveikatos biurų indėlį ir įsipareigojimus bendroje asociacijos veikloje, atstovaujant teisėtus narių interesus, minėjo, kaip asociacija prisideda prie specialistų kvalifikacijos kėlimo ir kompetencijų didinimo, pristatė bendrus viešinimo ir informacijos sklaidos būdus, taip pat padėkojo už partnerystę ir bendradarbiavimą.

Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė N. Tarvydienė pristatė pranešimą „Visuomenės sveikatos priežiūra ikimokyklinėse ugdymo įstaigose“, kuriame buvo apžvelgtos visuomenės sveikatos priežiūros specialistų funkcijos, esamos problemos ir galimi sprendimo būdai.

Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros skyriaus vedėja R. Jarašūnienė pristatė daugiametį gerosios patirties pavyzdį - Sveikos gyvensenos klubų mokyklose: bendraamžis – bendraamžiui veiklą.

Dėl savivaldybių vaidmens stiprinant Lietuvos gyventojų sveikatą, Lietuvos savivaldybių asociacijos Sveikatos reikalų komiteto narė, Nacionalinės sveikatos tarybos narė, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja L. Kaveckienė paminėjo esamas problemas, kurios pirmiausia susijusios su teisės aktų trūkumu ir nesuderinamumu tarpusavyje, nepatvirtintu privalomųjų stebėti rodiklių sąrašu, pareigybių normatyvais visuomenės sveikatos specialistams, dirbantiems ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Konferencijos metu pranešimus apie esamą situaciją šalyje, galimybes ir perspektyvas gerinti visuomenės sveikatos priežiūrą savivaldybėse bei bendradarbiavimo su savivaldybėmis ir Visuomenės sveikatos biurais perspektyvas pristatė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius, M. Romerio universiteto prof. S. Čaplinskas, Valstybinio psichikos sveikatos centro direktorė, Nacionalinės sveikatos tarybos narė O. Davidonienė, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktorius R. Sabaliauskas, Higienos instituto direktorius R.Jankauskas, Ekstremalių sveikatai situacijų centro direktoriaus pavaduotoja E. Burbienė, Radiacinės saugos centro direktorius A. Mastauskas.

Dėkingi esame visiems, kurie dalyvavo renginyje ir visiems, kurie yra neabejingi visuomenės sveikatai.

 

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Daiva Mickevičienė

 

 

 

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.