1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • Baigiasi maudymosi sezonas

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriumi, visą maudymosi sezoną (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.) Kėdainių rajone stebėjo šias maudymvietes: Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu. Buvo siekiama apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką, sumažinti maudyklų taršą ir prisidėti prie maudyklų vandens kokybės gerinimo.

 • Tymai: kodėl svarbu pasiskiepyti?

  Šių metų pirmąjį pusmetį paaiškėjo tymų protrūkio Lietuvoje rezultatai. Ligonių kasų informacinės sistemos „Sveidra“ duomenimis, minėtu laikotarpiu tymais sirgo net 552 pacientai, prisirašę Kauno ir Marijampolės apskričių gydymo įstaigose. Jiems buvo teikiamos ambulatorinės ir stacionarinės gydymo paslaugos. Pernai šis skaičius buvo kur kas mažesnis – tymais sirgo vos penki asmenys (iš jų vienas gydytas stacionare).

  Tymai – užkrečiama pavojinga liga

  Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vedėjos Nijolės Bijanskienės, tymai – ūmi, užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimu, kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymų sukėlėjo virusas plinta oro srautais pastatų viduje: koridoriais, laiptinėmis, ventiliacijos kanalais, instaliacijų šachtomis, taip pat kvėpavimo takų sekretais, per suterštas rankas ar daiktus.

  Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus, kuris neretai suserga ir plaučių uždegimu, gerklų pakenkimu (krupu), rečiau – smegenų uždegimu (encefalitu). Dažniausios tymų komplikacijos – vidurinės ausies, plaučių, smegenų (encefalitas) uždegimas, laringitas, viduriavimas.

  „Tymai – tik skiepais valdoma infekcija, – pabrėžia N. Bijanskienė.– Tymų vakcina pasaulyje skiepijama daugiau nei 40 metų. Ja skiepijami antraisiais gyvenimo metais, o ilgalaikio imuniteto susidarymui būtina įskiepyti du kartus. Lietuvoje vaikai pagal vaikų skiepų kalendorių skiepijami 15 mėnesių ir 6–7 metų amžiaus. Skiepijama kombinuota tymų, epideminio parotito ir raudonukės (MMR) vakcina, kurią kompensuoja ligonių kasos“.

  Verta atkreipti dėmesį tai, kad žmonės, turėję kontaktą su sergančiuoju tymais, taip pat gali pasiskiepyti ligonių kasų kompensuojama MMR vakcina. Tam tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Po kontakto su sergančiuoju tymais, rekomenduojama pasiskiepyti per 72 val. Nesuspėjus pasiskiepyti per nurodytą laikotarpį, būtina išlaukti visą inkubacinį laikotarpį (21 dieną) ir jei nesusergama – pasiskiepyti.

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas higienos normas.

  Informaciją apie atliktus pakartotinius vandens tyrimus rasite spaudoje bei Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiubiuras.lt

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Daiva Mickevičienė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras praneša, kad Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis Kėdainiuose Nevėžio upėje ties Tilto g., Nevėžio upėje ties Skongalio g. ir Bartkūniškio karjere nustatytas žarninių enterokokų kiekis viršijo leistinas normas, o per didelis salmonelių skaičius nustatytas Nevėžio upėje ties Tilto g.

  Visų kitų maudyklų vandens kokybė ir paplūdimių smėlio kokybė atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus ir juose maudytis yra saugu.

  Pakartotiniai vandens tyrimai bus atlikti šią savaitę.

  Informaciją sekite Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Facebook paskyroje ir elektroniniame puslapyje kedainiai.biuras@yahoo.com

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Julija Kleivaitė

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

KĖDAINIEČIAI NORI BŪTI SVEIKESNI

Atnaujinta Ketvirtadienis, 02 Spalis 2014 14:58

Spausdinti

 kunciene123

   Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir sveikos gyvensenos entuziastai pradėjo trečią bėgimo už blaivybę sezoną. Pirmąjį rugsėjo mėnesio penktadienį miesto parke simbolinę trasą nubėgo virš 30 Dotnuvos pagrindinės mokyklos mokinių kartu su direktoriumi Rimantu Urbonavičiumi ir  blaivybę, sveikos gyvensenos idėją palaikantys kėdainiečiai. Bėgant už blaivybę nesiekiama greičio rekordų, neskaičiuojama, kas atbėgs pirmas. Nebūtina netgi bėgti – galima sparčiai žingsniuoti ar eiti su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis. Svarbiausia –palaikyti sveikos, blaivios ir sąmoningos lietuvių tautos idėją. Kiekvieno mėnesio pirmąjį penktadienį kėdainiečiai kviečiami prisijungti prie bendraminčių.   

   Visą rugsėjo mėnesį du kartus per savaitę Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai organizavo nemokamus šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimus Kėdainių Neįgaliųjų draugijos nariams ir Kėdainių miesto ir rajono gyventojams. Viso organizuota 16 treniruočių. Užsiėmimų metu išsamiai išaiškinta šiaurietiškojo ėjimo nauda organizmui, supažindinta su taisyklingo vaikščiojimo technika, šiaurietiško ėjimo lazdų pasirinkimo bei individualaus pritaikymo galimybėmis. Kiekviena treniruotė truko apie 1,5 valandos, kurią sudaro teorinė dalis ir praktinis užsiėmimas skirtas fiziniams pratimams atlikti bei šiaurietiškojo ėjimo technikai įsisavinti. Kiekvienam užsiėmimų dalyviui individualiai parenkamos ir išduodamos specialiosios šiaurietiškojo ėjimo lazdos. Užsiėmimus vedė trenerė Janina Bazevičienė ir Jūratė Petraitienė. Šiaurietiškasis ėjimas, viena iš šiuo metu populiariausių ir efektyviausių fizinio aktyvumo formų, tai vaikščiojimo su lazdomis būdas - puiki sveikatos saugojimo ir stiprinimo forma, praktikuojama bet kokiu oru bei bet kuriuo metų laiku.

Jau antri metai nuo rugsėjo mėnesio kartą per savaitę renkasi vyresnio amžiaus moterys, kurios mankštinasi kartu su kineziterapeute Jurga Dovydavičiene. Mankštų pagrindinis tikslas-padėti žmogui padaryti gyvensenos pakeitimus, su kuriais jie patogiai jausis ir kurie prisidės prie sveikatos gerinimo, sportuoti taisyklingai, nekenkiant savo organizmui, kūnui. Negalima kategoriškai skirstyti visų pratimų į draudžiamus ir leidžiamus-tai dažnai priklauso nuo to, kas, kada ir kaip pratimus atlieka, todėl mūsų mankštas veda kineziterapeutė. Labai svarbu, kad fiziniai pratimai būtų atliekami sistemingai, krūvis didinamas palaipsniui. Ir kas be ko maloniausia sportuoti su bendraminčiais. 

     Net penkias dienas Kėdainių rajono Akademijos gimnazijos „Kaštono“skyriuje vyko paskaitos ir praktiniai užsiėmimai pedagogams, tėvams ir vaikams tema “Psichologinio atsparumo ugdymas ir stresų valdymas. Savęs pažinimas, sveikatinimo galimybės ir santykių genėzė “, kuriuos vedė Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentas, Lietuvos profesinės sveikatos asociacijos prezidentas, sveikatos, jogos ir gyvenimo meno mokytojas Eligijus Valskis. Nors rugsėjis ir labai įtemptas mėnuo tiek pedagogams, tiek ir mokinių tėveliams, tačiau užsiėmimai buvo lankomi noriai. Mokiniams teorinės žinios apie dėmesio koncentraciją, šalia esančio žmogaus pažinimą, muzikos ir juoko galią buvo tuojau pat įtvirtintos praktiniuose užsiėmimuose. Net patys nepaklusniausi ir judriausi 3-4 klasių mokiniai užsiėmimuose pamiršdavo laiką. Popietės valandomis mokinukus keisdavo pedagogai ir mokinių tėveliai, nes pasak Eligijaus Valskio, sveikos gyvensenos pagrindų mokytis turi visa šeima ir pedagogai, norint išugdyti teisingus įgūdžius, reikalavimai turi būti vienodi tiek šeimoje, tiek ir mokykloje. Pradžioje skeptiškai žiūrėję į sveikuolio pateiktą informaciją, jau antrojo užsiėmimo metu pedagogai ir tėveliai lektoriui pabėrė daugybę klausimų, dalinosi įspūdžiais apie vaikų elgesio pokyčius. Ne vieną vakarą lektorius buvo užlaikomas ilgiau negu planuotas užsiėmimo laikas ir noriai dalijosi meditacijos paslaptimis bei sveikuoliškų patiekalų receptais. 10 pedagogų ir 5 mokinių tėveliai išmoko taisyklingai kvėpuoti, atlikti trumpą mankštą darbo vietoje, sužinojo ir praktiškai išbandė juoko ir muzikos terapijos poveikį.

   Josvainių miestelio šventės metu rugsėjo 11 dieną nuo 16 val. didelius ir mažus kvietė Sveikatos ratas, kur laukė įvairios pramogos: mažuosius ir jaunimą linksmino Burbulų dėdė, įvairūs žaidimai, klausimai. Suaugusiems buvo skaičiuojamas kūno masės indeksas (KMI), matuojamas arterinis kraujo spaudimas (AKS), nustatomas kūno riebalų ir skysčių kiekis procentais, metabolinis amžius, visceralinių riebalų kiekis, kaulų ir raumenų masė, dienos kalorijų norma, platinama informacinė medžiaga, teikiamos rekomendacijos.

   Kiekvieną rugsėjį Kėdainiuose organizuojama Europos judrioji savaitė, kuri prasideda nuo rugsėjo 16 dienos. Šios savaitės kulminacija - Diena be automobilio, tradiciškai minima rugsėjo 22-ąją. Ji suteikia unikalią galimybę atkreipti pasaulio lyderių, visuomenės ir suinteresuotų institucijų dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai bei patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo, todėl žmonės buvo raginami bent šią dieną mieste išsiversti be automobilio, ieškoti kitokių susisiekimo būdų - eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu, eiti su šiaurietiškomis lazdomis. Tai ne tik gerina gyvenimo kokybę miestuose, mažina oro taršą ir triukšmą, bet ir efektyviai prisideda prie eismo saugumo gerinimo. Svarbiausia eiti ir važiuoti saugiai.

   Judriosios savaitės metu visose ugdymo įstaigose visuomenės sveikatos priežiūros specialistai vykdė pirmosios pagalbos mokymus bei priminė saugos elgesio ir judėjimo taisykles. Kėdainių bendruomenė rugsėjo 22 dieną kvietė eiti šiaurietiškai ir pasimokyti suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiajam, nes būtent nuo mūsų veiksmų, žinių ir ištiestos pagalbos rankos priklauso žmogaus gyvybė. Situacija, kurioje negalima būti abejingam ar praeiti pro šalį, tad kol lauksite iškviestos medicininės pagalbos galime padėti. Dar kartą priminėme rajono gyventojams kaip atlikti pradinį kvėpavimą, kaip suteikti pirmąją pagalbą užspringimo, kraujavimo, žaizdų, nudegimų, lūžių atvejais.

   Rugsėjo mėnesį žolinčiaus akademijos vadovė, sveikos gyvensenos propaguotoja Danutė Kunčienė lankėsi rajono ugdymo įstaigose. Kalbėjo apie rudens valgius, apie tai kaip pasiruošti atsargų įvairių žolelių, uogelių, sėklelių, kaip sudominti vaiką valgyti daržoves, kaip papuošti stalą. Čia vietoje gamino cukinijų ir morkų makaronus, kurie tikrai labai patiko tiek vaikams, tiek suaugusiems. Džiugu, kad vis didėja ugdymo įstaigų bendruomenių, kurios domisi sveiko maisto paruošimu. Sveika mityba turi nebūti mados reikalas, o turi tapti kasdieniu įpročiu.

danute kun.

   Žolininkė Danutė Kunčienė aiškino, kad sveikata nenukrinta iš dangaus, o ateina tobulinantis. Vidinės ramybės, pasak jos, lengviausia mokytis iš gamtos. „Atėjo laikas, žolė pagelto ir nušalo, medžiai numetė lapus, bet viduje yra ramūs, nekeikia darganų ir šalnų. Pasiekus tokią vidinę ramybę, galima daug nuveikti. Tad tiems, kas nori būti sveiki ir laimingi, reikia išmokti pajusti vidinę ramybę. Iš pradžių – nors kelioms valandoms, vėliau – vis ilgesniam laikui. Vieniems reikia aktyvios mankštos, kitiems – ramesnės, bet kas rytą, vos pabudus, gerai pasirąžyti būtina kiekvienam. Judėjimas, fiziniai pratimai taip pat būtini visiems, tik reikia pasirinkti tokius, kurie teiktų malonumą. Svarbu nepersistengti, nesiekti atsigriebti per vieną dieną už visą savaitę ar mėnesį. Neįvertinus savo galimybių, galima tik prisidaryti bėdos“.

 visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Giedrė Žemaitienė

 

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.