1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

 • KVIEČIAME DALYVAUTI

  KRAUJO NUOTRAUKA

  Nacionalinis kraujo centras minėdami Pasaulinę kraujo donorų dieną vykdo „Neatlygintinos kraujo donorystės turą per Lietuvą 2019“, o liepos 3-iąją aplankė ir Kėdainių miestą. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja Nacionaliniam kraujo centrui už padėką bei džiaugiasi abipusiu bendradarbiavimu.

  Daugiau informacijos apie kraujo donorystes Lietuvoje bei Kėdainiuose galite rasti https://www.facebook.com/kraujodonoryste/ arba http://v2.kraujodonoryste.lt/

   

 • LIETUVOJE SUKURTA PROGRAMĖLĖ, KURI PADĖS SUVALDYTI NERIMĄ

  Lietuviai linkę nerimą gydyti ne psichologinėmis priemonėmis, o vaistais. „Baltic Statistics on Medicines” duomenimis, lyginant su Latvija bei Estija lietuviai raminamųjų vaistų, benzodiazepinų (BZD), vidutiniškai suvartoja tris kartus daugiau. Bet vaistai nėra vienintelis sprendimo būdas kovoti su nerimo sutrikimais ir panikos atakomis, psichologės Darja Norbutė ir Ieva Žvinienė pasiūlė  tvarkytis su nerimo sutrikimais pasitelkiant mobiliąją programėlę.

   

  Penktadienį pristatyta pirmoji Lietuvoje nemokama interaktyvi programėlė, skirta žmonėms, patiriantiems panikos atakas. Ji sukurta profesionalių psichologų ir remiasi mokslininkų ir praktikų sukauptomis žiniomis apie panikos atakas.

   

  Nustatyta, jog nemokamos, mažos duomenų apimties IT pagalba teikiamos intervencijos padeda pasiekti platesnį visuomenės ratą bei leidžia prieiti prie tų asmenų, kurie vengia kreiptis į specialistus. Tai itin aktualu nerimo bei nerimo sutrikimų atveju, nes vidutiniškai tik ketvirtadalis turinčiųjų nerimo sutrikimų kada nors kreipėsi pagalbos dėl savo psichikos problemų.

   

  „Psichologijoje žinomus būdus mažinti nerimą ir kaip elgtis panikos atakos metu ir sudėjome į programėlę „Ramu“. Siekėme sukurti alternatyvią vaistams priemonę, paremtą psichologiniais metodais, kuri padėtų panikos atakų ar stipraus nerimo metu. Telefonas yra tai, ką beveik kiekvienas kasdien turime šalia savęs, tad norėjome pasiūlyti kilus panikos atakai griebtis ne vaistų, o telefono, mūsų programėlė – tai lyg mobili vaisto alternatyva, kuri visada su tavimi“, – teigia Darja.

   

  Ieva pastebi, kad psichologinė ir psichoterapinė pagalba nerimo sutrikimų atveju yra efektyvi, tačiau ypač Lietuvos regionuose dėl specialistų trūkumo bei požiūrio į juos, ji ne visada yra prieinama gyventojams. Kūrėjos norėjo  suteikti daugiau psichologinės pagalbos galimybių žmonėms, kurie dėl įvairių priežasčių vengia ar negali kreiptis į psichologus/-es ir psichoterapeutus/-es.

   

  „Programėlės tikslas greičiau ir efektyviau sustabdyti sunkių emocijų antplūdį, mokytis naujų nusiraminimo bei atsipalaidavimo įgūdžių, įsigilinti ir analizuoti savo asmeninį panikos patyrimą, bet taip pat geriau suprasti, kaip susiformuoja panikos ataka ir pasitikrinti, ar žinios apie nerimą yra moksliškai pagrįstos“, - pasakoja Ieva.

   

  Programėlę jau nuo penktadienio galima atsisiųsti „Apple store“ ir Google play“ platformose. Programėlės kūrimą finansavo Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas.

   

  VšĮ “Nerimo klinika” - tai jauna organizacija, kurią sudaro įvairių sričių psichikos sveikatos specialistai. Organizacija užsiima šviečiamąja veikla, kurios tikslas – padrąsinti visuomenę kalbėti apie patiriamą nerimą, išmokyti atpažinti ir įsivardinti galimus nerimo simptomus bei pasiūlyti efektyvias tvarkymosi su nerimu strategijas.

   

  Daugiau informacijos: info@nerimoklinika.lt

VAIKŲ DIENINĖS STOVYKLOS „ĮVERTINK RIZIKĄ“

 zenklas EU_180

 Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 2018-2019 m. įgyvendina projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Kėdainių rajone“, kuris finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondo lėšų. 2019 m. birželio 4-5 , 10-13 dienomis bus vykdoma viena iš projekto veiklų – dieninės dviejų dienų stovyklos „Įvertink riziką“. Stovyklos tikslas siekti gerinti pirmos pagalbos įgūdžius bei mažinti traumatizmą kritinių situacijų atvejais. Stovyklose dalyvaus iš viso 120 vaikų iš Kėdainių rajono savivaldybės J.Paukštelio progimnazijos, Vilainių mokyklos/darželio „Obelėlė“, bei Labūnavos pagrindinės mokyklos. Tikslinė grupė - 1-4 klasių mokiniai. Stovyklos metu vaikai įgaus teorinių ir praktinių žinių kaip elgtis įvykus nelaimingam atsitikimui: skendimo, kraujavimo stabdymo, vabzdžių įgėlimo ir kt. Mokysis įvertinti situaciją, riziką, nes tokiu būdu būtų galima išvengti nemažai traumų ir sužalojimų, jeigu būtų laiku sustota ir akimirką pagalvota. Projekto metu numatytos veiklos baseine, saugus žaidimas linksmųjų estafečių metu, piešimas ir kitos interaktyvios, inovatyvios veiklos.


Programa

KĖDAINIUOSE – ŠVENTINĖS „BETSAFE–LKL“ RUNGTYNĖS

krepsinis19

Paminėk Pasaulio sveikatos dieną aktyviai! Kėdainių arenoje balandžio 7-ąją dieną įvyks šventinės „Betsafe–LKL“ rungtynės tarp vietos „Nevėžio“ ir Prienų „Skycop“ ekipos.

„Nevėžio“ klubo bei LKL Akademijos studentų organizuojamose šventinėse rungtynėse žiūrovai galės grožėtis ne tik tuo, kas vyksta aikštelėje, tačiau sulauks mankštos, įvairių akcijų ir atrakcijų už jos ribų.

Rungtynių pertraukų metu vyks konkursai, kuriuose sirgaliai turės galimybę laimėti rėmėjų įsteigtų prizų, parketą taip pat kaitins geriausiomis šiais metais išrinktos „Betsafe–LKL“ šokėjos ir stebins dar niekada Kėdainiuose neapsilankiusios Australijos kengūros su savo pasirodymu.

Be visa to dar Kėdainių arenoje tądien apsilankys net pats superherojus – Žmogus-voras! Jis bus pasiruošęs pabendrauti su pačiais mažiausiais krepšinio aistruoliais nuo 16 valandos!

Raginame atvykti į šias rungtynes ir kartu sukurti šventinę atmosferą, padėsiančią krepšininkams aikštelėje! Rungtynės vyks balandžio 7-ąją dieną (sekmadienį), 17.20 Kėdainių arenoje.

Bilietus platina ticketmarket.lt

 

LKL Akademijos inf.

BURNOS HIGIENOS UŽSIĖMIMAI KĖDAINIŲ RAJONO UGDYMO ĮSTAIGOSE 2019 M.

 

„Vaikų burnos priežiūra“ (tėvų susirinkimai)

 

Vasario 15 d.

Krakių M. Katkaus gimnazija

Vasario 27 d.

Krakių gimnazijos „Bitutės“ skyrius

J. Paukštelio progimnazija

Vasario 28 d.

Dotnuvos pagrindinė mokykla

Kovo 7 d.

Akademijos gimnazijos „Kaštono“ skyrius

Šėtos gimnazija

Kovo 8 d.

Vilainių mokykla-darželis „Obelėlė“

Kovo 19 d.

Labūnavos pagrindinė mokykla

Balandžio 3 d.

Lopšelis-darželis „Vyturėlis“

Balandžio 5 d.

Truskavos pagrindinė mokykla

Balandžio 15 d.

Lopšelis-darželis „Vaikystė“

Balandžio 16 d.

Lopšelis-darželis „Žilvitis“

 

Burnos higienos įgūdžių ugdymas (vaikams)

užsiėmimus vykdys burnos higienistė ir visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

 

Kovo 15 d.

Krakių M. Katkaus gimnazija

Krakių gimnazijos „Bitutės“ skyrius

Kovo 22 d.

Dotnuvos pagrindinė mokykla

Akademijos gimnazijos „Kaštono“ skyrius

Kovo 29 d.

Specialioji mokykla

Vilainių mokykla-darželis „Obelėlė“

Balandžio 5 d.

Šėtos gimnazija

Šėtos socialinis ir ugdymo centras

J. Paukštelio progimnazija

Balandžio 12 d.

J. Paukštelio progimnazija

Labūnavos pagrindinė mokykla

Lopšelis-darželis „Vyturėlis“

Balandžio 19 d.

Lopšelis-darželis „Varpelis“

Lopšelis-darželis „Vaikystė“

Pelėdnagių „Dobiliuko“ skyrius

Balandžio 26 d.

Lopšelis-darželis „Varpelis“

Lopšelis-darželis „Žilvitis“

Gegužės 3d.

Truskavos pagrindinė mokykla

Gegužės 10 d.

Miegėnų pagrindinė mokykla

VšĮ „Pažinimo taku“

Lopšelis-darželis „Laimingi vaikai“

2019 M. KOVO 4-29 D. KĖDAINIŲ MIESTO IR RAJONO UGDYMO ĮSTAIGOSE MOKYMAI/PASKAITOS ELEKTRONINĖS CIGARETĖS: MAŽESNIS BLOGIS AR SAVĘS APGAUDINĖJIMAS?

1.

LSU „Aušros‘ progimnazija

Chemikų g. 30

6 val.

 

 

6 val.

 

 

 

1 val.

2019-03-04

8.00 val.

 

2019-03-07

8.00 val.

 

 

2019-03-07

17.30 val.

Mitai ir faktai apie elektronines cigaretes Mokiniai - 6,7, 5 kl.

 

Mitai ir faktai apie elektronines cigaretes Mokiniai - 6,7, 5 kl

 

„Rizikos veiksniai paauglystėje“

Tėvų susirinkimas

2.

 

 

 

3.

 

 

 

4.

Kėdainių „Atžalyno gimnazija“

Mindaugo g. 18

 

Kėdainių Suaugusiųjų ir Jaunimo mokymo centras

S. Dariaus ir S. Girėno g. 52

 

Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija

Mindaugo g. 18

 

 

 

„Atžalyno“ gimnazija

Mindaugo g. 18

 

4 val.

 

 

 

1 val.

 

 

 

4 val.

 

 

 

 

 

1 val.

2019-03-05

8.45-12.45 val.

 

 

2019-03-06

8.30 val.- 9.15

 

 

2019-03-06

10.40-13.40 val.

 

 

 

2019-03-06

17.30 val.

Mitai ir faktai apie elektronines cigaretes I-II gimnazijos klasių mokiniams

 

Mitai ir faktai apie elektronines cigaretes

 

 

Mitai ir faktai apie elektronines cigaretes III – IV gimnazijos klasių mokiniams

 

 

 

Tėvų susirinkimas

5.

Kėdainių „Ryto“ progimnazija

Pavasario g. 6

4 val.

2019-03-08

8.00 val.

Mitai ir faktai apie elektronines cigarete. Mokiniai - 6 kl.

 

6.

Kėdainių Specialioji mokykla

1 val.

2019-03-12

9.30-10.15 val.

Mitai ir faktai apie elektronines cigarete. Mokiniai

7.

Josvainių gimnazija

3 val.

2019-03-12

11 val.

Mitai ir faktai apie elektronines cigarete. Mokiniai 5-12 kl.

8.

Miegėnų pagrindinė mokykla

 

4 val.

 

2019-03-21

8.30 val.

 

Mitai ir faktai apie elektronines cigarete. Mokiniai -4-10   kl.

 

9.

Surviliškio V.Svirskio p.m.

4 val.

2019-03-22

8.00 val.

 

Mitai ir faktai apie elektronines cigarete. Mokiniai -4-10   kl.

 

10.

Truskavos p.m.

4 val.

 

1 val.

2019-03-25

8.30 val.

12.30 val.

Mitai ir faktai apie elektronines cigarete. Mokiniai -4-10   kl.

Tėvų susirinkimas

11.

Šviesioji gimnazija

 

4 val.

2019-03-26

8 val.

Mitai ir faktai apie elektronines cigarete. Mokiniai – I-II gim. kl.

12.

Akademijos gimnazija

4 val.

2019-03-27

8.00 – 13.40 val.

Mitai ir faktai apie elektronines cigarete. Mokiniai

13.

J.Paukštelio progimnazija

6 val.

2019-03-28

8.00-13.40 val.

15.30 val.

 

Mitai ir faktai apie elektronines cigarete. Mokiniai 7-8 kl.

 

Tėvų susirinkimas

14.

Labūnavos pagrindinė mokykla

 

1 val.

2019-03-28

 

18 val.

Tėvų susirinkimas

15.

Labūnavos pagrindinė mokykla

 

5 val.

2019-03-29

8.30 val.

Mitai ir faktai apie elektronines cigarete. Mokiniai -5-10   kl.

 

 

Iš viso:

64 VAL.

 

 

 lektorius Lietuvos blaivybės „Baltų ainiai“ pirmininkas Artūras Šiukšta

 

 

GRUODŽIO MĖNESIO RENGINIAI

LAPKRIČIO MĖNESIO RENGINAI

SPALIO MĖNESIO RENGINIAI

RENGINIAI SKIRTI EUROPOS JUDUMO SAVAITEI

JUDUMASSSS

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai organizuoja šiuos renginius skirtus Europos Judumo savaitei paminėti:

Šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimas Kėdainių rajono gyventojams rugsėjo 19 d. 17.30 val.

Šiaurietiškojo ėjimo žygis gyventojams rugsėjo 24 d. 17.30 val.

Šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimai moksleiviams ir mokytojams:

rugsėjo 18 d. 13.00 val., 14.00 val. Kėdainių J. Paukštelio progimnazija;

rugsėjo 25 d.   14.00 val., 15.00 val. Krakių M. Katkaus gimnazija;

Judrieji žaidimai su Burbulų dėde:

rugsėjo 26 d. 13.00 val. Akademijos gimnazijoje;

rugsėjo 27 d. 10.00 val. Labūnavos pagrindinėje mokykloje;

rugsėjo 28 d. 11.00 val. Šėtos gimnazijoje;

 

Kėdainių rajono savivaldybės

visuomenės sveikatos biuro informacija

 

 

RUGSĖJO MĖNESIO RENGINIAI

LIEPOS MĖNESIO RENGINIAI

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.