1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>
 • Konsultacijos
 • Patirtis
 • Sveikata

Aktualu

 • RAJONO MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad stebimų Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Dotnuvėlės upės tvenkinio Akademijoje, Babėnų karjero Kėdainiuose, Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Vilainių kaimu, Tilto ir Skongalio gatvėmis, Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Krakių tvenkinio Krakėse, Šušvės upės Pašušvyje, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje, Šušvės upės Josvainiuose, Juodkiškio tvenkinio, Bublių tvenkinio ties Aristavos kaimu maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

 • LIGONIŲ KASOS RAGINA KUO ANKSČIAU PATIKRINTI VAIKŲ SVEIKATĄ

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina tėvus per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

   

  Profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nemokamos paslaugos teikiamos įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

   

  Kasmetiniai stebėjimai parodo, kad dažnai apsilankymas pas gydytojus atidėliojamas iki rudens, o tuomet tėvams ir vaikams tenka gaišti laiką laukiant ilgose eilėse.

   

  „Vaikų kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas nėra tiesiog formalumas, o gana išsamus vaiko sveikatos būklės įvertinimas, galintis užkirsti ir rimtesnių ligų atsiradimą. Gydytojo rekomendacijos taip yra labai svarbi informacija ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Todėl raginame tėvus būti atsakingais ir iš anksto užsirašyti pas šeimos gydytoją ir odontologą, kad vėliau nereikėtų piktintis jų užimtumu", – sako VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

   

  Šeimos gydytojas patikrina vaiko regėjimą, klausą, pamatuoja kraujo spaudimą, pasveria, išmatuoja ūgį, įvertina emocinę bei socialinę raidą, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą. Be to į sveikatos pažymėjimą įrašomos rekomendacijos, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

   

  Be šeimos gydytojo patikros, vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų.

   

  „Svarbiausia, ką tėvai turi žinoti – iš anksto užsiregistruoti pas specialistus ir laiku pas juos atvykti. Taip pat vaikus iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, antraip gydytojas negalės patikrinti vaiko sveikatos būklės, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo", – sako O. Burokienė.

   

  VLK primena, kad nuo praėjusių metų vaiko sveikatos duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu, o visa informacija siunčiama į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą.  

  Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.

  VLK inf.

 • AŠARĖNOS TVENKINIO PELĖDNAGIUOSE MAUDYKLOS VANDENS KOKYBĖ GERA

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  informuoja, kad liepos 1 d. Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose maudyklos vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus.

  Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt ir facebook paskyroje.

   

  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

  Daiva Mickevičienė

   

 • PAGALBA METANTIEMS RŪKYTI

  Mesti-rukyti A3 1

 • KVIEČIAME DALYVAUTI

  KRAUJO NUOTRAUKA

  Nacionalinis kraujo centras minėdami Pasaulinę kraujo donorų dieną vykdo „Neatlygintinos kraujo donorystės turą per Lietuvą 2019“, o liepos 3-iąją aplankė ir Kėdainių miestą. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja Nacionaliniam kraujo centrui už padėką bei džiaugiasi abipusiu bendradarbiavimu.

  Daugiau informacijos apie kraujo donorystes Lietuvoje bei Kėdainiuose galite rasti https://www.facebook.com/kraujodonoryste/ arba http://v2.kraujodonoryste.lt/

   

PROJEKTAI IR PROGRAMOS, VYKDOMOS KĖDAINIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURE

Atnaujinta Penktadienis, 29 Liepa 2016 11:53

Spausdinti

                                                                                                                Maudyklų vandens kokybė

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 2015 m. vykdė Kėdainių rajono maudyklų vandens kokybės stebėseną. Maudyklų vandens kokybė turi atitikti Lietuvos higienos normą HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“. Lietuvos higienos norma nurodo, kad maudyklų vandens kokybės tyrimai turi būti pradėti 2 savaites prieš maudymosi sezoną, ir reguliariai turi būti atlikti kas dvi savaites (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.). Pirmieji vandens mėginių tyrimai buvo atlikti gegužės mėn. 21 d. Dotnuvėlės tvenkinio Akademijoje, Ašarėnos tvenkinio Pelėdnagiuose, Nevėžio upės Biliūno gatvės gale ir Babėnų karjero ir tęsiami visą maudymosi sezoną kas dvi savaites. Nuo liepos 16 d. papildomai, pagal seniūnijų pageidavimus ir patvirtinus Kėdainių rajono savivaldybės administracijos savivaldybės gydytojai, buvo atliekama Gudžiūnų tvenkinio Gudžiūnuose, Šušvės upės Pašušvyje, Nevėžio upės Pašilių kaime, Piliakalnio karjero Liolių kaime, Bartkūniškio tvenkinio Bartkūniškyje ir Šušvės upės Josvainiuose maudymviečių vandens tyrimai. Tyrimų metu buvo nustatoma tarša žarninėmis lazdelėmis ir žarniniais enterokokais, vizualiai įvertinamas atliekų, nuolaužų ir plūduriuojančios medžiagų buvimas. 2015 m. Ašarėnos tvenkinio, Dotnuvėlės upės tvenkinio, Šušvės upės Pašušvyje, Gudžiūnų tvenkinio, Bartkūniškio karjero ir Piliakalnio karjero maudyklų vandens kokybė atitiko HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ keliamus reikalavimus viso maudymosi sezono metu. Nuolaužų, plūduriuojančių medžiagų, dervų likučių, stiklo, plastiko, gumos ir kitų liekanų taip pat nebuvo pastebėta. Babėnų karjero maudykloje nuo 2015 m. liepos 16 d. buvo viršytas leistinas žarninių enterokokų ir žarninių lazdelių skaičius, kuris neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nustatytus reikalavimus. Mikrobiologinė tarša maudykloje buvo ilgalaikė. Nevėžio upės J. Biliūno gatvės gale maudyklos vandens kokybė neatitiko higienos normų 4 kartus, o Pašiliuose – 2 kartus. Šušvės upės Josvainiuose maudyklos mikrobiologiniai parametrai normų neatitiko 1 kartą. Viso maudymosi sezono metu apie gautus tyrimų rezultatus buvo informuojami Kėdainių rajono savivaldybės gyventojai per vietinę žiniasklaidą. Apie stebimų maudyklų vandens kokybę maudymosi sezonu gyventojai taip pat galėjo sužinoti Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro internetiniame puslapyje.

 Triukšmo prevencijos programa

Kėdainių rajono savivaldybės teritorijoje patvirtintos trys tyliosios viešosios zonos, viena tylioji gamtos zona ir triukšmo prevencinė zona. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, vadovaujantis Triukšmo valdymo įstatymu, 2015 metais vykdė triukšmo monitoringą savivaldybės teritorijoje. Iš viso buvo stebimi 5 savivaldybės tarybos sprendimais patvirtinti aplinkos triukšmo stebėsenos objektai: VŠĮ Kėdainių ligoninė, lopšelio-darželio „Pasaka“, VŠĮ „Mažylio akademija“ teritorijos, Babėnų miško teritorija ir Mindaugo gatvės atkarpa bei viena ugdymo įstaiga. VŠĮ Kėdainių ligoninė, lopšelio-darželio „Pasaka“, VŠĮ „Mažylio akademija“ ir Babėnų miško teritorijose atlikti ir išanalizuoti ekvivalentiniai ir maksimalūs triukšmo matavimai dienos, vakaro bei nakties metu atitiko higienos normos HN 33:2011 „Akustinis triukšmas. Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje“ reikalavimus. Triukšmo prevencinėje zonoje, Mindaugo gatvės atkarpoje, neatitiko maksimalus garso slėgio lygis. Ugdymo įstaigos aplinkoje atlikus išmatavus garso slėgio lygius dienos ir vakaro metu neatitiko

ekvivalentinis ir maksimalus garso slėgio lygiai. Informacija apie triukšmo tyrimų rezultatus pateikta savivaldybės administracijai, gyventojams, žiniasklaidai.


Pedikuliozės ir niežų profilaktika


           Įgyvendinant programą aprūpintos medikamentais socialiai remtinos ir socialinės rizikos šeimos, asmenys: išdalinta 116 vienetų Paranit, 50 vnt. Permethrin medikamentų. Paranit: Vaikų globos namai „Saulutė“ – 30 vnt.; Kėdainių bendruomenės socialinis centras. Socialinės rizikos asmenims padalinys – 25 vnt.; VšĮ PSPC – 45 vnt.; VšĮ Kėdainių ligoninė (skubios pagalbos skyrius) – 16 vnt.; Permethrin: Vaikų globos namai „Saulutė“ – 15 vnt.; Kėdainių bendruomenės socialinis centras. Socialinės rizikos asmenims padalinys – 15 vnt.; VšĮ PSPC – 16 vnt.; VšĮ Kėdainių ligoninė (skubios pagalbos skyrius) – 4 vnt.; Savalaikiai taikytos prevencijos priemonės: pravesta paskaitų, pranešimų – 16, diskusijų, aktyvaus mokymo būdų – 28, konkursas – 1. Sistemingai ir reguliariai vykdyti profilaktiniai patikrinimai vaikų ugdymo įstaigose: patikrinta – 22500 ugdymo įstaigų ugdytinių. Tikslinė informacija teikiama tikslinei grupei: socialinės rizikos šeimoms: 54 šeimos; socialinės rizikos vaikams: 94 vaikai. Platinta metodinė - padalomoji medžiaga apie pedikuliozę, niežus ir kitas užkrečiamąsias ligas. Vykdant programą vadovaujamasi Pedikuliozės epidemiologinės priežiūros ir kontrolės metodinėmis rekomendacijomis. Siekiant riboti šių infekcijų plitimą rajone, būtina tęsti programos vykdymą.

       Fizinio aktyvumo skatinimo programa


Įgyvendinant Fizinio aktyvumo skatinimo programą pravesti 24 mankštų užsiėmimai Kėdainių miesto gyventojams; Įrengtos dvi treniruoklių aikštelės ( Kėdainių miesto J.Telegos gatvėje, gimnastų treniruokliai ir Pelėdnagių seniūnijoje-3treniruokliai), skatinančios gyventojų fizinį aktyvumą. Programos dalyviams teiktos žinios apie fizinio aktyvumo svarbą, sveikos gyvensenos ir LNL profilaktiką kiekvieno mankštos užsiėmimo metu, per žiniasklaidos priemones: 4 straipsniai vietinės žiniasklaidos spaudoje, 4 interviu televizijai, 7 straipsniai internetiniame tinklapyje. Projektą numatoma vykdyti ateinančiais metais,nes norint pasiekti gerų rezultatų veikla turi būti tęstinė.


 Gyventojų sveikatos ugdymo programa


Vykdant Gyventojų sveikatos ugdymo programą, siekėme padidinti informuotumą įvairių gyventojų grupių sveikos mitybos, sveikos gyvensenos ir LNL profilaktikos klausimais: organizuoti 2 seminarai, 1 konkursas, "Sveikatos sala"- Kėdainių miesto šventės metu ( įvairios fizinio aktyvumo skatinimo rungtys jaunimui, vaikams ir suaugusiems, teikiamos individualios konsultacijos, mankštos, šiaurietiško ėjimo užsiėmimai ir kt.) Į projekto veiklas įtrauktos Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Sveikatą stiprinančio Kauno regiono, Kėdainių rajono seniūnijų, Kėdainių rajono ugdymo įstaigų bendruomenės. informacija teikta per žiniasklaidos priemones: 8 straisniai vietinėje spaudoje, 8 interviu televizijai, 18 internetiniame tinklalapyje.

 

 

VSB informacija

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Budrio g. 7, Kėdainių m., Kėdainių miesto sen., Kėdainių r. sav., LT-57164
Savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įmonės kodas: 300630016
Tel./Faks.: (8 347) 57 186, el.p.:kedainiai.biuras@yahoo.com

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

2008-2014 m.