Šis paprastas triukas smarkiai pagerins jūsų kompiuterio darbo sąlygas
Nesvarbu, ar dirbate profesionalų darbą nuo 9 iki 5 valandų, ar studijuojate internete, didelę dienos dalį tikriausiai praleidžiate dirbdami kompiuteriu. Dėl to kartais gali kilti tokių problemų kaip akių nuovargis, nugaros skausmai ir sumažėti produktyvumas. Tačiau štai paprastas triukas, kuris gali smarkiai pagerinti jūsų darbo su kompiuteriu sąlygas: Ergonomika. Įtraukdami ergonomikos principus į savo kompiuterio darbo vietą, galite susikurti patogesnę ir efektyvesnę aplinką. Štai kaip.
Ergonomikos supratimas
Ergonomika – tai mokslas apie darbo vietų kūrimą taip, kad jos būtų pritaikytos jomis besinaudojantiems žmonėms. Jis apima darbo vietos elementų išdėstymą taip, kad būtų optimizuotas patogumas, našumas ir efektyvumas, kartu sumažinant susižalojimo ar susižalojimo riziką. Kalbant apie kompiuterines darbo vietas, tai apima stalą, kėdę, kompiuterį, klaviatūrą, pelę ir net apšvietimą.
Ergonomiška sąranka
- Kėdė: Pasirinkite reguliuojamą kėdę, kuri palaiko natūralų stuburo išlinkimą. Kojos turėtų būti plokščiai padėtos ant grindų, o keliai – 90 laipsnių kampu.
- Rašomasis stalas: Stalo aukštis turėtų būti toks, kad rašant tekstą alkūnės taip pat būtų 90 laipsnių kampu. Po stalu turi būti pakankamai vietos, kad keliai ir pėdos galėtų laisvai judėti.
- Monitorius: Kompiuterio ekrano viršus turėtų būti akių lygyje arba šiek tiek žemiau. Tokia padėtis padeda sumažinti kaklo ir akių įtampą. Monitorius turėtų būti maždaug per ištiestos rankos atstumą.
- Klaviatūra ir pelė: Klaviatūrą ir pelę padėkite arti viena kitos ir lengvai pasiekiamas. Jūsų riešai turėtų būti tiesioje, neutralioje padėtyje, nesulenkti į viršų, žemyn ar į šoną.
- Apšvietimas: Labai svarbu tinkamai apšviesti. Pasirūpinkite, kad darbo vieta būtų gerai apšviesta, tačiau venkite ekrano akinimo, nes jis gali sukelti akių įtampą.
Ergonomiškas elgesys
Ergonomiškos darbo vietos sukūrimas yra tik dalis sprendimo. Taip pat turite į savo darbo rutiną įtraukti tam tikrą elgesį.
- Reguliariai darykite pertraukas: Labai svarbu dažnai daryti trumpas pertraukėles, geriausia – kas 30 minučių. Šios pertraukėlės leidžia pailsinti akis, ištempti raumenis ir išvengti pernelyg ilgo sėdėjimo toje pačioje padėtyje.
- Laikykitės taisyklingos laikysenos: Sėdėdami visada laikykitės geros laikysenos. Venkite susikūprinimo ar pasilenkimo į priekį.
- Akių priežiūra: Laikykitės 20-20-20 taisyklės, kad išvengtumėte akių įtampos. Kas 20 minučių 20 sekundžių žiūrėkite į kokį nors daiktą, esantį 20 pėdų atstumu.
- Būkite aktyvūs: Į savo kasdienybę įtraukite tam tikrą fizinę veiklą. Tai gali būti trumpas pasivaikščiojimas per pietų pertrauką arba lengvi tempimo pratimai per trumpas pertraukėles.
Apibendrinant galima pasakyti, kad darbo kompiuteriu sąlygų pagerinimo paslaptis – ergonomika. Sureguliavę savo darbo vietą ir įpročius, galite padidinti komfortą, išvengti traumų ir padidinti produktyvumą. Tai paprastas triukas, tačiau jo nauda yra didžiulė, padedanti jums dirbti sveikiau ir protingiau, o ne sunkiau.